MS v lezení Bern

rychlolezení

Oba naši reprezentanti v rychlolezení na mistrovství světa ve sportovním lezení ve švýcarském Bernu skončili dnes v kvalifikaci. Jan Kříž na 45. a Petr Burian na 64. místě. Do večerních finálových vyřazovacích duelů se dostal kazašský reprezentant Rishat Khaibullin, který žije v Česku. Zde získal v roce 2017 mimo jiné titul akademického mistra republiky v obtížnosti a nyní se soustředí na rychlost, v níž úspěšně závodí v českém poháru.

V kvalifikaci byl dnes 9., do finále postoupilo 16 závodníků. Finále bude od 20:10.

Zpráva z rána:

Na mistrovství světa ve sportovním lezení ve švýcarském Bernu je dnes na programu lezení na rychlost, v němž startují i dva naši: Jan Kříž a Petr Burian. Od 9:00 je kvalifikace, večer pak od 20:10 finále.