INZERCE:
IT:
hoplezec.cz

Finále Lanex Cupu 2005 Nový Bor

Finále české části Lanex Cupu2005 uspořádal horolezecký oddíl Skaláci Česká Lípa

10.prosince na umělé horolezecké stěně v Novém Boru. Téměř 80 závodníků z ce-lých Čech  závodilo na 8 náročných cestách v lezení na obtížnost.

V nejmladší kategorii dívek A  bylo na prvních třech místech pořadí až do finále
vyrovnané,a o vítězství Petry Vojířové z Jiskry Nový Bor před svojí oddílovou koleginí Kateřinou Bělkovou rozhodl jeden chyt.O další chyt zpět zaostala Kristýna Obročníková z LK Prachov.Ve stejné kategorii chlapců rozhodlo o vítězi až superfinále,
ve kterém zvítězil Radovan Šifra z HK sport systém Lanškroun před Davidem Matouškem z TJ Jiskra Nový Bor.Třetí místo již s větším odstupem obsadil Patrik Janeček z LK Prachov.
Kategorie dívek B měla favoritku v Michaele Hoďákové z LK Prachov,která nezaváhala a zvítězila.Druhé místo obsadila Anna Obročníková z téhož oddílu a třetí
Místo Natálie Hrušková z HO Gekon Újezd nad Lesy.Vítěz stejné kategorie chlapců Matěj Hlaváček z Climbing clubu Ruzyně přelezl své soupeře, druhého Karla Hejtmánka a třetího Vojtěcha Ottu oba z Yetti club Trutnov,až ve finále.
„Céčka“ dívek měla dvě favoritky-Veroniku Pražákovou z LK Prachov a Kateřinu Haringovou z TJ Jiskra Nový Bor.Prvně jmenovaná měla více sil a zvítězila.
Třetí místo obsadila Anna Skalická z Yetti club Trutnov.Stejnou kategorii chlapců
ovládl Lukáš Tesař z HO Hejnice.Druhé místo těsně obhájil Adam Cejnar z Yetti club Trutnov před třetím Markem Dvořákem z HK Lanškroun.
V nejstarší kategorii chlapců D se od začátku soutěže rozhodovalo o vítězi mezi
Petrem Langrem z Yetti club Trutnov a Jakubem Skalickým z HO Skaláci Česká Lípa,který nakonec obsadil druhé místo.Třetí skončil Jan Výšek z Jirkova teamu.
Že odvážnému štěstí přeje předvedla  v kategorii dívek D Viola Skalická z HO
Skaláci Česká Lípa,když ve finálové cestě těžkým“dynamem“rozhodla o svém vítězství.
Druhá skončila Jana Hančová z Yetti club Trutnov před Deborou Šandovou z HO Gekon Újezd nad Lesy.
Ceny a poháry pro vítěze v celkovém hodnocení Lanex Cupu Čechy  2005 předal
zástupce Lanexu p.Aleš Urbanec,který přislíbil  podporu závodům i na příští rok.
A tady jsou vítězové pro rok 2005:
Dívky A –  1.místo Obročníková Kristýna LK Prachov 97 bodů
        2.místo Kozáková Tereza Jiskra Nový Bor 94 bodů
        3.místo Vojířová Petra Jiskra Nový Bor 88 bodů
Chlapci A- 1.místo  Šifra Radovan HK sport systém Lanškr. 120 bodů
        2.místo  Matoušek David Jiskra Nový Bor 96 bodů         3.místo  Janeček Patrik LK Prachov 82 bod
Dívky B -  1.místo  Hoďáková Michaela LK Prachov 115 bodů
        2.místo  Obročníková Anna LK Prachov 110 bodů
        3.místo  Pivoňková Daniela LK Prachov 74,5 bodů
Chlapci B  1.místo  Otta Vojtěch Yetti club Trutnov 102 bodů
        2.místo  Hlaváček Matěj Climbing club Ruzyně 95 bodů         3.místo  Hejtmánek Karel Yetti club Trutnov 94 bodů
Dívky C -  1.místo  Pražáková Veronika LK Prachov 115 bodů
        2.místo  Kosinová Lucie LK Prachov 94 bodů
        3.místo  Skalická Anna Yetti club Trutnov 93 bodů
Chlapci C- 1.místo  Tesař Lukáš HO Hejnice 95 bodů
        2.místo  Cejnar Adam Yetti club Trutnov 92 bodů

Výsledky závodů v lezení dětí Lanex Cup Nový Bor 10.prosince 2005, v rámci české části: