hoplezec.cz

ČP Třebíč

zhodnocení

Český pohár pro děti a mládež ve sportovním lezení na obtížnost Třebíč 2009.

V sobotu dne 16. 5. 2009 se konal na lezecké stěně při ZŠ Benešova Třebíč Český pohár pro děti a mládež ve sportovním lezení na obtížnost. V tomto roce to byl již druhý závod Českého poháru dětí a mládeže. Prezentace závodníků byla od 8 hod. – řada účastníků přijela již v pátek, bylo jim umožněno přenocovat na ZŠ Benešova. Samotný závod byl zahájen v 9.30 hod. Poháru se zúčastnilo celkem 75 závodníků, z toho 32 dívek a 43 chlapců. Všechny věkové kategorie byly rovnoměrně zastoupeny, čili od nejmladších dětí – ročník 2003 (6-ti leté) až 1992 (17-ti leté). Mimo doprovodu závodníků (rodiče, trenéři, známí) se přišli na závod podívat místní občané z lezecké i nelezecké veřejnosti. Celkem bylo přítomných cca 200 - 250 lidí. Všichni byli výkony mladých lezců nadšeni. Nechyběli také novináři z regionálních novin. Celý závod se obešel bez úrazů, pádů a všech nepříjemností, které by celkový průběh mohly zkomplikovat. Závod se uskutečnil za finanční podpory Českého horolezeckého svazu, Grantového systému Zdravého města Třebíče – rok 2009 a celé řady sponzorů – Tendon Lanex,a.s, Singign Rock s.r.o., Salewa, Texpon s.r.o., Rejoice, Saltic, Hudy sport, MARIAN VLK s.r.o. Jihlava, V-Sport Třebíč, Tour sport Třebíč, Vladman s.r.o. Třebíč, Rotex Benetice a další, bez nich by nebylo možné zabezpečit a uspořádat tento kvalitní závod pro mladé sportovce a dát jim možnost prezentovat své schopnosti, porovnat své výkony s vrstevníky, ukázat a zhodnotit výsledky své celoroční práce a úsilí. Mladí sportovci získali za své úsilí, díky sponzorům, velmi pěkné a hodnotné ceny, nechyběly ani poháry pro vítěze umístěné na prvních třech místech ze všech kategorií.
Český pohár pro děti a mládež je nejvyšší soutěží pořádanou, mimo mistrovství republiky, pro mládež ve čtyřech věkových kategoriích (holky, kluci). Pohár byl pořádaný jako otevřený, také pro závodníky z jiných zemí. Do Třebíče přijel také závodník, s doprovodem rodičů, ze Slovenské republiky - Tomáš Plevko - Žilina, který se umístil v kategorii D (nejmladší závodníci) na prvním místě.(Ostatní výsledky viz. stránky ČHS.)
O zabezpečení kvalitních lezeckých cest se postaral Petr Solanský z Brna, bývalý dětský reprezentant České republiky. Všechny cesty - kvalifikační, finálové a v závěru také superfinálovou závodníkům na ukázku předlezl. Jednotlivé cesty byly barevně odlišeny, na začátku závodu byly postaveny 3 kvalifikační a 4 finálové cesty, v průběhu závodu byla pauza, ve které byly kvalifikační cesty přestavěny na cesty s větší obtížností, aby posloužily pro finálový závod. V závěru byla ještě postavena jedna cesta pro superfinále chlapců ze skupiny A – nejstarší kategorie. Všechny soutěžní cesty byly velmi kladně hodnoceny, jak samotnými závodníky, tak hlavním rozhodčím, porotou, ale také trenéry a rodiči dětí.
Nad hladkým a spravedlivým průběhem závodu dohlížel, po celou dobu, hlavní rozhodčí z ČHS pan Miroslav Doseděl ze Svitav, s hodnocením a bedlivým sledováním jednotlivých lezců mu pomáhalo 10 proškolených porotců. O bezpečnost mladých lezců se postarali výborným a bezchybným jištěním členové třebíčského horolezeckého oddílu TJ Alpin Třebíč.
Díky všem divákům za účast a podporu závodících lezců, sponzorům za hodnotné ceny a závodníkům za předvedené úžasné výkony.  Organizátoři.

Deny   [úpravy] 06:23 24.05.2009Tisk