LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nové knihy na Lezci
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první

Závody
Flash Boulder Cup - Junior (21.09)
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Ruzyňská liga pro děti (16.11)

Žebříček
Cesty:
1.Konečný 12906
2.Ondra 11934
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11653
2.Jungling 11050
3.Stráník 10875
Hory:
1.Skopec 7242
2.Hlaváč 6070
3.Zaoral 6003

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4728 lezců
775526 cest
Nové přelezy:
Sámova Ces 10-
Skorpionre 7b
Senza Codi 7b
Achab 7b
Sicarios E 8B+
Sicarios 8B
Tlustej Ta 8A+/8B
Karate Kid 8B+
Mama Madzi 7C
Nymfa 8A+

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bolest neexistuje, to je mýtus

aneb s tatínkem do skal a ještě kousek dál!

smallS lezením začal díky tátovi dříve než malý Vašek, kterého měl na skále při natáčení filmu dublovat.

A později?
„Do svých zhruba dvanácti let jsem o víkendech popolézal, co se dalo, až to vyvrcholilo přelezením Údolky na Kápla v Sedmihorkách. To byl můj první rekord. Poté přišel lehký lezecký útlum a do popředí mých zájmů se dostal šerm a hokej.
V šestnácti letech jsem poznal Honzu Drazinskeho a začala mi imponovat fyzická síla. Po tréninku s ním, kdy mi ukázal jak se dělají shyby s batohem apod., jsem byl úplně jasnej. Zakomplexovaný koktavý Honza měl najednou ohromnou motivaci a začal na sobě makat. Z maximálky sedmi ošizených podhmatových shybů jsem se chtěl v co nejkratším čase dostat na úroveň Drázi. Mé pozdější rekordy měly základ právě v těch prvních dávkách – tehdy to bylo každodenní dvou až pětihodinové shybování. Dnes bych to nikomu nedoporučil, přetrénování a časté nemoci mě provázely až do setkání s bývalým trenérem reprezentace v lezení Petrem Wágnerem, který mi vysvětlil rozdíl mezi intenzitou a objemem.
Musím říct, že velký vliv na můj tzv. tah na branku měl, dnes již bohužel zesnulý, táta. Vždy jsem mu rád ukazoval shyby na malíčku, kliky ve stojce a samozřejmě lezení, o které stál nejvíce. Na závodech to byl právě on, kdo stál za mnou a buď mi hodně nadával nebo chválil. Většinou ale nadával :-)
Také mé dvě sestry neunikly rodinné sportovní vášni, respektive mému magoření.

Jan Kareš

Jan Kareš


Romča se ukázala jako největší talent Karešů. Z absolutně nesportovní holky při těle se po třech letech tréninku dostala z nás nejdál. Po této době ale zjistila, že lezení pro ni nikdy nebude znamenat to, co pro mě a Elišku a nechala toho. Eliška, ta je jak já. Velké srdce, malý talent. Přes tento handicap to dotáhla díky velké vůli a vytrvalosti neuvěřitelně daleko. Trénovala se mnou dlouho a první rekordy ve shybech jsem dělal s ní. Stále drží rekord za šest a dvanáct hodin.
Dodnes vzpomínám, jak mi Romča ukazovala, co je brutální, pro mě nepochopitelná, síla v prstech a Eliška, že třicet shybů třikrát po sobě jde udělat, i když nejsi chlap.
Se závodním lezením jsem skoncoval po sedmi letech, kdy největší úspěch byl zisk vícemistra ČR a sedmnácté místo v závodu Světového poháru. Dále jsem z hecu zkusil Ocelového muže, ale po třech prvenstvích a následných změnách pravidel, jsem toho nechal a zkusil rekordy ve shybech.
První pokus byl hodinovka, pak šestihodinovka, dvanáctihodinovka a znovu hodinovka, ale shyby byly podle mezinárodních komisařů vždy šizené a tudíž neuznané. Tak jsem zkusil shyby v kuse s odpočinkem ve visu a konečně to vyšlo. Mých dvěstětřicetdva opakování bylo uznáno jako svěťák.
Vím, že když se neunavím v určitém čase a najdu svůj ideální systém, můžu dnes zkoušet jakýkoliv čas. Po pokusu o maximum za dvacetčtyři hodin, kdy jsem spal asi čtyřicet minut, cvičil ve větru, dešti a někdy i na zcela mokré hrazdě, jsem si řekl dost, už jsem starej. Rekord mi uznali, počet je čtyřitisícešestsetdvacet opakováni za asi dvacet dva a půl hodiny.
Škoda, že se těchto chvil nemohl dožít táta. Po jeho smrti a setkání s lidmi na pohřbu, jsem si toho hodně uvědomil. Možná to byl ten impuls, kdy jsem zjistil, co je pro mě opravdu důležité.
Všude se hraje na výkony. Při mé práci osobního trenéra to je hodně vidět. Já ovlivňuji a motivuji klienty a oni mě. Učím je, aby se nebáli bojovat sami se sebou - - bolest neexistuje, to je mýtus. Učím je myslet nad vším, co dělají, být maximálně koncentrovaný a přitom všem se snažit nedat to, co po nich chci, co oni chtějí, úplně. Možná to zní divně, vysvětlím to asi takhle: Není to jako při lezení, lezení není fitness, ve fitness si to můžeš ztížit buď naloženou váhou, technikou nebo rychlostí pohybu. Zkrátka je učím, aby když řeknu udělej patnáct opakování, s velkým soustředěním a snahou udělali vše pro to, aby to nedali. Má to svůj význam a funguje to.
Dnes takhle trénuji pořád a velmi mi to vyhovuje. Člověk se zbaví závislosti na váze a výkonu. Tohle se snažím vnést i do lezení.
Při lezení je v tomhle pak rozdíl mezi mnou a kámošema vidět tady: Kamarádi za mnou přijedou lézt. Lezou dva dny, pak odpočívají a k tomu dají třeba jen tři pokusy o cestu denně. Já oproti tomu lezu pořád stejně nebo víc, plus minimálně šest hodin denně vrtám a bouchám kladivem (v Loferu nebo na Sardinii,...), někdy pak večer ještě klikuju, tudíž jsem pak rád, že ještě vůbec můžu lézt. Kluci to nechápou, protože kdybych lezl jako oni, dal bych třeba 8b a víc. No a co, já si raději navrtám krásné 7c a jsem šťastnější než kdybych vylezl 8b+. Tahle radost mi v hlavě vydrží déle, co umím ukážu i tak a ještě po mně něco zbude:-)
Už si neumím představit a jsem za to vděčný, že bych usiloval jen a jen o číslo nebo o nějakou těžkou známou cestu, kterou už vylezl ten a ten a tudíž je třeba lehčí ji přečíst nebo je jen měkčí klasa apod. Daleko spokojenější jsem, když se pokouším o něco, co mi dá při OS strašně pokouřit, dám to nebo také ne a jsem šťastný, i když třeba spadnu.
Mohu to totiž lézt znova a to mě baví.
Po RP už těžší cestu většinou nelezu, baví mě každý rok zkoušet i nějakou lehce nacvičenou. RP to není, ale motivační pro mě ano.

Jan Kareš


Jedinou výjimkou v tomto mém osobním přístupu je prvovýstup. U něj se ještě stále umím zakousnout jako zamlada:-)
Mé vidění lezení, můj přístup k němu má své výhody. Můžu si neomezeně vrtat prvovýstupy, lézt skoro denně mraky cest, večer dělat kliky a je to v pohodě, protože únava jen sníží klasifikaci lezené cesty a ta je mi už jedno. Jediné, co musím na lezených cestách mít, je nějaký technický či silový problém, to mi stačí, pak jsem happy:-)
Díky shybům mám takovou vytrvalost, že i po sedmnácti dnech denního vrtáni v převisech jsem stále schopný slušně lézt a i dál vrtat a naopak a díky lezeni a vytrvalosti s lezením spojenou pro mě pak není problém skoro bez speciální přípravy dělat rekordy ve shybech.
Do děláni prvovýstupů jsem se tak zbláznil a tak mě to uspokojuje, (kdokoli navštíví Braník pochopí), že jsme s kámošem Slávou, bez kterého bych asi neboltoval tak jako boltuji teď, koupili nej vrtačky, ve sklepě máme stovky nýtů a lan a dovolená bez vrtání už se koná jen s přítelkyní Lenkou, která zaplaťpánbu má pochopení pro to, co dělám, anebo s mojí dcerkou Aničkou. Ale i na těchto dovolených raději vstávám v pět ráno, běžím si na dvě hodinky něco navrtat a pak se vracím se snídaní:-)
Motivaci být tím, čím jsem, mám díky tátovi a do budoucna bych takovou motivací chtěl být mé dcerce, mým klientům i kamarádům.

S lezením už člověk přestat nemůže, to je jasný, ale každý si musí najít tu svojí cestu.

Jan Kareš


Jan Kareš - Rockstars.cz

První přečtená kniha s lezeckou tématikou byla Velké himalájské dobrodružství, první film Jak dostat tatínka do polepšovny.

Petra Michvocíková   [úpravy] 06:00 11.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 odstavce07:02:46 11.01.2013
Pouzivejte je.
Viktarodpovědět 
 Re: odstavce07:07:25 11.01.2013
původně tam byly... neumím to opravit.
haninaodpovědět 
  Re: odstavce00:18:04 12.01.2013
Nejhloupější komentáře...
Vojtaodpovědět 

 pekny07:49:33 11.01.2013
Pekny clanek o clovekovi ktery me docela motivoval pri mych zacatcich. Dik.
strejdaodpovědět 

 blázen08:02:34 11.01.2013
Krásnej blázen .
odpovědět 

 Dalsi magor08:41:37 11.01.2013
Za uspechem Honzy hledej Slavu. Aneb nejen s vrtanim ale hlavne s cistenim skal nejdal dojdes :)
Tomasodpovědět 

 :)08:56:30 11.01.2013
Peknej clanek :)
KamZaodpovědět 

 Respekt09:03:33 11.01.2013
velikej.
milanodpovědět 

 Honzo dík09:45:06 11.01.2013
Udělat napohodu pár desítek shybů se určitě při lezení neztratí, ale abych byl upřímnej, tak shybování na rekordy nebo brát to doonce jako sport mi nikdy příliš neimponovalo. Přesto si vážím Honzy a obdivuji jeho dříčský poctivý přístup. Tomu kam se vyvinula jeho vášeň v posledních letech fakt tleskám a bezmezně to obdivuji. Stojí to totiž strašně sil a peněz, to vše tam narve Karešák a my si pak zalezem na bomba cestách, no neni to nádherný :-). Honzo dík a ať ti to vydrží. Jo a moc pěkný povídání!
 jirkasodpovědět 
 Re: Honzo dík11:04:06 11.01.2013
Vydrzel bys 36 minut viset na tyci i bez shybu? To je masakr:-)
strejdaodpovědět 
  Re: Honzo dík11:46:28 11.01.2013
No, chvíli bych asi visel tak možná 15 min. jsem to kdysi zkoušel, ale asi by mě to spíš přestalo bavit.
 jirkasodpovědět 
   Re: Honzo dík13:30:02 11.01.2013
ja si nedovedu predstavit se tam takovou dobu kejvat:-)
strejdaodpovědět 

 Nějaké Cesty11:50:35 11.01.2013
hoďte tam výčet nějakých prvo výstupů a cest ktere navrtal zajímě i ty 7cčka
.odpovědět 
 Re: Nějaké Cesty12:08:01 11.01.2013
Vse je na www.27crags.com-zadej tam Branik, Loferer Alm, Mt.Oro atd.Vetsina okolo Baunei na Sardinii, tam uz jsme navrtali min.1500nytu od 6a-8b+/c:)
karesakodpovědět 
 Re: Nějaké Cesty12:08:34 11.01.2013
Dost jich najdeš v novým průvodovi na Sardošu, něco jsou úplný novinky, třeba v Jurským parku nebo v Bylo nebylo. Ovšem kdo nelezl Gambrinus 6c, jako by na Ostrově vůbec nebyl;-)
Willhemodpovědět 
  Re: Nějaké Cesty12:06:22 14.01.2013
Tím novým průvodcem myslíš páté vydání Pietra di Luna nebo něco jiného?
Jířaodpovědět 
   Re: Nějaké Cesty12:52:46 14.01.2013
Jo, přesně ten. Prej má být (nebo se chystat) i něco na vícedélky, neví o tom někdo něco?
Willhemodpovědět 
    Re: Nějaké Cesty19:07:55 14.01.2013
Sám autor Maurizio Oviglia pokládá otázku - "Jak dlouho mu asi bude trvat vydat zbylé 2 části lezeckého průvodce (pro vícedélkové cesty a bouldering), když mu aktuální vydání pro jednodélkové sportovní cesty zabralo 3roky?"
Sl.odpovědět 
 Re: Nějaké Cesty13:49:17 11.01.2013
Tady jsou ty hlavní sektory
http://27crags.com/climbers/slavekdostal
Sl.odpovědět 

 Efektivní provedení shybu13:21:16 11.01.2013
Ahoj. Pěkný článek, pěkná videa.
Chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaké univerzálně doporučitelné provedení shybu z hlediska efektivity provedení. Například jestli je obecně lepší držet se hrazdy bez opozice palce (nebo je to jen Honzův zvyk a opozice palce nemá vliv), rychlost provedení (je takhle rychlé provedení efektivní nebo je to individuální), jestli zabírají všechny svaly najednou nebo nejprve mezilopatkové, optimální šíře úchopu,....
Mohl by to Honza jako trenér a instruktor trochu přiblížit?
Pájaodpovědět 
 Re: Efektivní provedení shybu13:38:28 11.01.2013
čo naväčšiu časť pohybu tahať chrbtovým svalstvom mienimálne zapájať ruky a ramená...
odpovědět 
 Re: Efektivní provedení shybu13:43:16 11.01.2013
A jak je to s sirkou uchopu
strejdaodpovědět 
 Re: Efektivní provedení shybu14:23:21 11.01.2013
Pro praci zadovych svalu je lepsi tzv.bezpalcovy uchop.Je v tom i vetsi sila pri delsich vykonech a malo opakovani v serii.Pri pokusech o maximum zacinam nejdrive takto a kvuli zmene a nekdy i pomoci zapojit jine svaly,abych to vydrzel,davam nekdy i palec dolu:)Hrazdu mam sirsi,takze ten palec neobejme konecky prstu,aby to extra pomohlo pri vydrzi ve visu.Dlouho jsem preucoval sve telo,aby byl sirsi uchop lepsi nez uzsi.10let shybovani v satnach apod.bez vedeni,delalo sve.Pri sirsim uchopu zabiraji vic zada a dele vydrzim a nemam problemy tak s lokty.Nikdy nepouzivam zavazi,jen zvysuji rychlost provedeni nahoru z kontrolovanym spoustenim,to je pro me zaklad.Maximalnimi vahamy jsem se vzdy casem jen zranil.Lepsi je rychlost a procitenost dolu a takto trenuji cele telo:)
Karesakodpovědět 
  Re: Efektivní provedení shybu15:20:24 11.01.2013
dik za vyjasneni.
strejdaodpovědět 
  Re: Efektivní provedení shybu19:39:38 14.01.2013
Ahoj, jak je to s tím úchopem? Širší je efektivnější? Dík
Elementodpovědět 
   Re: Efektivní provedení shybu20:27:11 14.01.2013
Kdyz se naucis delat spravne shyby, tak je to idealni stridat. Rozhodne zacinej sirsim uchopem-vic nez sirka ramen min. a pak stridej uzsi, paraelni, podhmat atd. Jestli se chces hlavne zlepsit v lezeni, tak se nauc na hrazde odpocivat ve visu, ja tomu rikam "vyklepat do nuly", sem tam si zashybuj a zaklikuj, ale hlavne hooooodne lez.
karesakodpovědět 

 SUPER KAMARÁD15:15:49 11.01.2013
Honzo, krásný článek a milá vzpomínka na tátu a ségry. Měl by s Tebe radost.:-)
Milošodpovědět 

 Olympijský šplh17:08:27 11.01.2013
Ahoj Honzo, super výkony. Nepřemýšlel jsi o olympijském šplhu? Krásný, dynamický sport. Myslím, že něco pro tebe. více na www.svetsplhu.wz.cz
Jirkaodpovědět 
 Re: Olympijský šplh18:00:07 11.01.2013
Sorry, ale to je to co me neba stejne jako bouldering, ja se musimu vykonu zkousnout dele nez par vterin:) Pro me by bylo treba max.pocet vysplhanych lan za nejaky cas.Max.vahy v posilce, bouldering o par krocic atd., to nejde kombinovat s tim co delam a co me bavi:)
karesakodpovědět 
  Re: Olympijský šplh18:38:15 11.01.2013
Ahoj Honzo, moc se mi líbila Tvoje skoro poslední věta v článku, která jej v podsatě podtrhla.
- S lezením už člověk přestat nemúže, to je jasný, ale každý si musí najít svoji cestu. ... - Promluvilo mě to z duše, trochu vesele, částečně smutně ale pravdivě.
Zdendyšodpovědět 
   Re: Olympijský šplh22:16:19 13.01.2013
pridavam se k Zdendysovi...
lacoodpovědět 

 :-))18:52:59 11.01.2013
...pěkně napsaný, bráško :-))
Romana
odpovědět 
 Re: :-))11:48:15 12.01.2013
Coóóó žéééé? Ta Romča s brutální, nepochopitelnou, sílou v prstech, největší talent Karešáků? :-) Jáááááách :-)
Bébulodpovědět 

 super motivace22:40:16 12.01.2013
Po precteni clanku mam chut si jit zazhybovat.
vladaodpovědět 
 Re: super motivace08:17:23 13.01.2013
Ahoj Honzo!Skvělý článek si prostě Liberecký borec.
Jeník Pletichaodpovědět 

 pocet08:17:38 14.01.2013
jaky je maximalni pocet shybu udelanych v kuse? Kolik jich udela Honza (shyby bez dotetku zeme a bez odpocivani)?
strejdaodpovědět 
 Re: pocet10:29:44 14.01.2013
Na tom jednom videu je světový rekord z roku 2010 právě Honzy Kareše, kde udělal 232 shybů. Kdyby ho prej nezradil mozol, udělal by ještě víc (krvavý video). Během shybování "odpočíval" ve visu na jedné ruce.
Bebulodpovědět 
  Re: pocet10:31:26 14.01.2013
Jj to sem videl dvacet v kuse a pak "odpocinek" ve visu. Me jde o to kolik je schopnej jich udelat v jednom zatahu.
strejdaodpovědět 
   Re: pocet12:37:33 14.01.2013
Tuto otazku dostavam casto:) Odpovidam, ze sizenych, tzn.s pomoci tela a noh jsem dal i okolo 60.S prestavkama ve visu na obou rukach jsem dal okolo 40-50 a vkuse poctive max.30, ale jen odhaduji, kamo.Mam rychlou regeneraci, kdyz odhadnu opakovani, jinak jsem slabej:)V benci jsem na tom stejne-pri zavodech vkuse jsem byl prumer a kdyz mi dovolili odpocivat, tak jsem udelal skoro trojnasobek opakovani co dam na jeden zatach:))
karesakodpovědět 
    Re: pocet13:45:25 14.01.2013
Ja se snazim dat dvacet a kdyz jich dam v pohode trinact tak pak po dvou sem hotovej a nejde mi to prekonat:-)
strejdaodpovědět 
     Re: pocet18:01:23 16.01.2013
Ja som použil takúto fintu: vedel som v kuse zhruba 23 zhybov, cieľom bolo 50. Postupoval som tak, že som začal na 8 zhyboch a každý týždeň som pridával jeden zhyb v tejto,pokusnej sérií. Takže prvý týždeň 8, druhý 9, tretí 10,...atď. Technika trocha zdĺhavá, ale nakoniec som dal 53, viac ma zatiaľ nepustilo.
To,čo tu predvádza Honza Kareš, hlavne tie zhyby bez dotyku zo zemou, to je proste brutál...!!:)
Marekodpovědět 
      Re: pocet11:30:08 17.01.2013
kolik serii denne? Ted davam 4 serie po praci po deseti, takovejch 20 minut mezi nima.
strejdaodpovědět 
       Re: pocet12:16:48 17.01.2013
Nerobil som veľký objem. Okrem tej série, čo som popísal, som dával tak 5-8 sérií ďalších zhybov, všetko 1 x do týždňa. V tých ostatných zhyboch už som ale neusiloval o nejaký maximálny počet, skôr som cvičil na kvalitu, zo záťažou atď., o ten "rekord" mi šlo len v tej prvej, kontrolnej sérií,ktorou môj tréning chrbta vždy začínal. Ale tam som nešiel nikdy na doraz, preto som aj začal z oveľa menej zhybmi, ako som reálne zvládol. To ma len tak napadlo, ale myslím, že som tak oklamal telo a CNS a preto mi to fungovalo,aspoň si myslím. Tebe ale môže vyhovovať a fungovať niečo iné.
Marekodpovědět 
    Re: pocet17:40:09 16.01.2013
A co shyby na jedné ruce? Vůbec netuším, jak by mohl běžný lezec něco takového nadrtit :-O
Bébulodpovědět 
     Re: pocet12:21:53 17.01.2013
Niekde som čítal, že zhyb na jednej ruke je vo veľkej časti otázka techniky, viac, než sily. Že týpek môže obojručne dať povedzme len takých 5-6 zhybov, i menej, ale pri dobrej technike dokáže urobiť aj zhyb na jednej ruke. Takže možno to netreba ani tak nadrtiť, ako skôr sa to naučiť:)
Marekodpovědět 
     Re: pocet12:45:55 17.01.2013
Dvakrat se mi stalo, ze púri vejskovkach sem se drzel leseni, slapl mimo podlazku a drzel se jen jednou rukou. Shyb byl vturanu na svete:-)
strejdaodpovědět 
      Re: pocet21:50:18 18.01.2013
Stalo se mi, že jsem při slaňování z asi 20ti metrů po 3 metrech zjistil, že jeden fous končí půl metru pode mnou. Během pár vteřin a bez přírazu jsem byl nahoře. Bylo to v době, kdy bych se s bídou přitáhl tak 3x na hrazdě.
Zdenekodpovědět 
     Re: pocet21:15:14 19.01.2013
lezec nemusí nic drtit, lezec k lezení shyb na jedné nepotřebuje. pravda k zvýšení sebevědomí je dobré ho umět, ale na malých špatných chytech, na hrazdě to je stejně k hovnu...ačkoli, ani to není k zahození...
bidloodpovědět 
      Re: pocet09:50:52 20.01.2013
Souhlasim s tebou,kamo.Lezec potrebuje hlavne lizt.pred 15lety byla jina doba,nebyly steny atd.a i kdyz jsem delal shyby na jedne ruce kdykoli se mi zachtelo a vazil o 10kg min,tak kdyz to porovnam s OS,tak lezu nyni uplne stejne a to maximalku nemam vubec zadnou proti dobam minulym a netrenuji furt.Vse je o zkusenostech,neboli nalezenych metrech:)
Karesakodpovědět 
       Re: pocet17:46:50 07.02.2013
Ahoj lidi,
tak mě zajímá kolik je vlastně rekord-počet shybů za hodinu,nějak jsem se to v článku nedočetl(nebo přehlédl). Kdysi jsem dal 625sh/hod na liště L3 a běžně jich dával 200sh/20min na L1, to se nevytahuju (chraňbůh). Jen mě napadá, jak je vlastně všechno relativní, teď po klíšťovce se už pár měsíců snažím udělat aspoň jeden kousek-zatím bezvýsledně.
Dík za pěknej článek, kterej mě po přečtení vždy nakopne,i když teď na hrazdě visím spíš jak pytel s...Dík.
Zdraví Jéňa
jeňaodpovědět 
        Re: pocet 05:36:48 08.02.2013
1009 opakovani za hodinu.Kdyz jsem to zkousel ja,tak byl rekord neco okolo 900opakovani a mych 979 neuznali,diky pokrcovani nohou a ze zprisnili ten rok zrovna techniku shybu,protoze jisty Hyland je delal shyby lepe a i vice ,nez jini ,kteri byli ke shlednuti na videich a ja podle nich mel i nastudovanou techniku provedeni.Pri tomto rekordu jsem dal nebo vlastne nedal 532 za 30min a to by byl tez rekord:).Tak jsem si rekl,ze jsem mel ten den alespon super trenink...
Karesakodpovědět 
      Re: pocet11:28:29 20.01.2013
Myslím, že je to tak, zhyb na jednej ruke nie je potrebný, aj keď mňa to napríklad pri lezení upokojuje, že to viem:). Otázka ale znela, ako na zhyby na jednej ruke, nie tak, či zhyby na jednej ruke na lezenie áno, alebo nie. A ak nemám istý čas možnosť si normálne zaliezť, tak radšej takúto ego zábavku, ako ničnerobenie:)
Marekodpovědět 
       Re: shyb jednoruc12:39:26 20.01.2013
Jestli po tom nekdo touzi a ja ho chapu:), tak nejlepsi je se pomalu spoustet.Plati zakladni pravidlo, jestli se neudrzis ve fixu na jedne ruce v libovolnem uhlu, tak ho ani omylem nedas.Ve fitku se takhle trenuji max.treba na benc.
karesakodpovědět 
        Re: shyb jednoruc22:54:32 20.01.2013
ale jo shybování je pěkný sport a na jedné to je přímo paráda. dlouho jsem to zkoušel natrénovat spouštěním a na gumcuku a furt nic, a to jsem jich na dvou dělal 40 až mě napadla finta s přidržováním druhou rukou. nejdřív jsem se při shybování na jedné držel druhou zápěští, za týden tréninku za loktem, pak za rameno... pak sem se pustil úplně, zkusil se přitáhnout jen jednou rukou a hotovo , byl tam...
bidloodpovědět 
        Re: shyb jednoruc16:03:46 21.01.2013
To základné pravidlo, tak o ňom som ani nevedel, dobrý typ:)
Marekodpovědět 
        Re: shyb jednoruc13:27:31 24.01.2013
Tuším, že Chuck Norris udělal i několik shybů bez použití rukou.
Steveodpovědět 
     Re: pocet10:36:37 21.01.2013
Naučit se shyb na jedné ruce bez zátěže je snadné. Stačí se naučit shyb na jedné ruce se zátěží a zhoršit se.
pbla4024odpovědět 
      Re: pocet16:08:49 22.01.2013
Muhehehe, jistě, zní to jen jako srandička, ale ono je v tom hodně pravdy. Chceš lízt sedmičky s prstem v nose? Zkoušej lízt 8-. A najednou ty sedmičky, jako kdyby zlehkly...
Bébulodpovědět 

 Honza22:44:26 02.02.2013
Jene, ses proste dobrej,....kdybys zavital na Vajle, dej vedet, mam nekolik novych fotaky a objektivu..., ses pasak, Misa
MIsaodpovědět 

 Bolest neexistuje, to je mýtus23:18:11 19.02.2013
OK, to příště řeknu svým pacientům...
ZUBAŘodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Masiv Berana a Rorejsů
Level 50, 8+/9- / 9- / 9 / 9+ / 9+/10- / 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (138208)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Total Extrem 8a Medveja
Criogenetica 8a+ Medveja
House Of Pain 8a Medveja
Pirati S Marsa 6c Medveja
Dances Of Resistance Ext. 7c+ Medveja
Nově komentované:
Náplavka Is OVER! 6B Náplavka
Malé Yosemity 7/7+ Polední Kameny A Hlídači
Krásná Práce 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Beastmaker upevneni | Re: Plovouci karabina a smycka | Re: Beastmaker upevneni | Re: Plovouci karabina a smycka | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
Re: Trocha pozitivní kritiky | Re: ... | Zaverecne hodnoceni a tak... | Re: potrefené | Re: potrefené | Re: potrefené | Festival | Tip na hosta | Re: ... | Re: Buď rád |

 Kde to vře:
ČHS: Z funkce člena výkonného výboru odstoupil David Urbášek (97)
Der Heilige Gral (9a) (44)
Nové poloautomatické jistítko Singing Rock Rama (27)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 31 (27)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 29 (17)
Ádr brigáda (15)
Hangar Brno: přednáška Adama Ondry (14)
Hořící nebe… (9)
3. kolo Českého poháru v boulderingu (8)
Otto Rülke (6)

 Nově v inzerci:
Malarone za 850kč + Normix | icebreaker aero ss crw | lavinový batoh Mammut Protection Airbag 45 včetně cartridge | Asolo Revert GV vel. 8.5 | Coleman RAID | dětský celotělový úvaz Ocún Mojo | dětské lezečky LaSportiva Shark | DirectAlpine GUIDE | Lezba Praha | Karimatka Thermarest Trail Lite |

 Anketa:
Máte enviromentální smutek?
 Nikdy 
 111 
 Vyjímečně 
 57 
 Občas 
 90 
 Často 
 95 
 Imrvére 
 93 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.