INZERCE:
IT:
hoplezec.cz

Ohlédnutí za závodem CupOFF OPEN 2014

Závod CupOFF je již minulostí. Celkem se CupOFFu zúčastnilo 88 mužů, žen, chlapců a dívek. Připraveno pro ně bylo 5 cest na obtížnost a 18 boulderů.  Na oplátku se závodníci vybičovali k extrémním výkonům.

Zejména mládež překypovala nadšením, radostí z lezení a zdravou ctižádostivostí. Nálada byla uvolněná až do finále, kdy jásání publika inspirovalo závodníky ke špičkovým výkonům. Všechny závody již znají svého vítěze, všechny ceny jsou rozdány. Těm, co nepřišli, přinášíme alespoň malé shrnutí:

Sobotního závodu Českého poháru dospělých v lezení na obtížnost v kategorii muži se zúčastnilo 24 lezců z Čech i Slovenska. Svou závodní formu přijeli ladit takoví borci jako Adam Ondra, Tomáš Binter, Kuba Hlaváček, Aleš Rozsypal, Dalibor Muráň. Z juniorů přijeli Honza Doseděl a Martin Jech. První kvalifikační cestu ohodnocenou za 9- UIAA toplo 7 borců, takže výkony byli velice vyrovnané. Druhou kvalifikační cestu ohodnocenou za 9+/10- UIAA topli už jen tři lezci Adam Ondra, Tomáš Binter a Ondra Ďoubal, který sice zatím není mezi lezeckou špičkou tak známý, ale jistě o něm ještě uslyšíme.

Dalibor Muráň

foto Honza Zbranek

Do finále se probojovalo 12 borců a čekala na ně neonově růžová finálovka se zajímavým nástupem, kterým byl odraz od struktury a skok do dvou pozitivních chytů. Ač šlo o krok relativně snadný, bylo vidět, že z něj měla řada závodníků respekt. Po skoku následovalo lezení po krásných lištách v kolmici, které přecházelo v silovější lezení v převisu a gradovalo ve výlezu po plytkých chytech. Zásadní byl krok, který mnoho lezců chtělo řešit křížem, málo z nich však na následný chyt udrželo a zbuchlo. Co se týče výkonů, dobře se kousl Vilda Chejn a ve finále ho od bedny dělil jen výsledek z kvaldy. U Tomáše bylo vidět, že má formu a Adam? Adam nepřekvapil, ve všech cestách se prošel a zaslouženě vyhrál. Na druhém místě se umístil Tomáš Binter a na třetím Ondra Ďoubal.

Vilda Chejn

Ondra Ďoubal

Celkové výsledky k nahlédnutí zde:
výsledky

V ženské kategorii byla značná převaha juniorek. S kvalifikačními cestami se závodnice popraly vcelku dobře, když první cestu, hezkou 9- lištovačku, toply tři závodnice a v druhé se pěkně rozřadily v poslední třetině. Finálovka byla vytrvalostní převislá 9+/10-, která po lištách v úvodu gradovala v boulích. Vítězně z ní vyšla nakonec Jana Vincourková, na druhém místě ji následovala Edita Vopatová a bronzovou příčku obsadila Ivča Vejmolová.

Výsledky k nahlédnutí zde:
výsledky

Neděla patřila bouldristům. Na programu CupOFF OPEN byl totiž Český pohár mládeže v boulderingu a Mistrovství ČR v boulderingu veteránů.  Mládež se k nám sjela z celé České republiky, aby poměřili své síly a bylo se na co koukat! U veteránů, se do mladší kategorie Masters, která zahrnovala lezce od 36 do 50 let, přihlásili samí chlapi. Je škoda, že odvahu v sobě nenalezly i zástupkyně něžného pohlaví, možná v příštím ročníku. Kategorii Legends nad 50 let reprezentovali s grácií sobě vlastní Pavel Kulda Ulrich a Mirek Doseděl. Na bouldrovce Lokal blok  se všichni vypořádali s šesti kvalifikačními bouldry a finále jsme pro ně připravili na  smíchOFFce. Honza Zbranek při stavění popustil uzdu své fantazie a bouldry připomínaly umělecká díla. O to zábavnější bylo sledovat, jak si s jednotlivými bouldry závodníci poradí. V dívčích kategoriích si nejlépe vedly Verča Peltrámová, která lezla efektivně, když na první pokus topovala 3 ze 4 bouldrů, Verča Šimková, která topla všechny čtyři bouldry a Terka Svobodová, zkušená závodnice. Z chlapců vyšli vítězně Vojta Trojan, Martin Žák a Honza Novák.

Andrej Chrastina

Podrobnější výsledky zde:
výsledky

výsledky

Veteránům vévodil Andrej Chrastina, který překvapivě topl nejtěžší boulder z první. Jak posléze přiznal, byl to pro něj opravdu těžký boj a každý krok šel na maximum. Zahanbit se nenechal ani Vašek Peltrám, který dokázal, že lezecké geny jsou dědičné a vítěznou trojici doplnil Honza Pokšefl. V kategorii Legends si to rozdali Kulda s Mirkem Dosedělem. Nakonec Kulda zúročil svou formu získanou těžkým tréninkem na smíchoffce a zaslouženě vyhrál.

Kompletní výsledky zde:

Kompletní výsledky

Pondělí bylo ve znamení lezeckého maratonu, který probíhal na pěti závodních cestách ze soboty a sedmi nových cestách z dílny Honzy Zbranka a Raúla Torrese. Do maratonu se přihlásilo 14 dvojic a závod pojali jako velkou lezeckou party. Navzájem se hecovali  a podporovali  ve výkonech, radili si, jak udělat ten a ten krok a hlavně, skvěle se bavili. Vítěznou dvojicí se nakonec stali Gabča Vráblíková a Michal Janeček, kteří vylezli všech 12 cest a topli 8 z nich!
Závěrem bychom rádi poděkovali sponzorům za krásné ceny, divákům za podporu a skvělou atmosféru, závodníkům za skvělé sportovní výkony a v neposlední řadě i všem co dobrovolně a rádi ;) pomohli s organizací.

team smíchOFF   [úpravy] 08:27 19.02.2014Tisk