LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Nový boulder průvodce po Moravském krasu pokřtěn
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu

Závody
2. kolo Slánské pohody (22.05)
ME mládeže Imst (25.05)
ČP děti obtížnost Orlová (26.05)

Žebříček
Cesty:
43. 9904
44.Pelikán 9898
45.Chejn 9893
Bouldry:
43.Jurečka 8700
44.Eliáš 8606
45.Běhounek 8606
Hory:
17.Štefan 2882
18.Hlaváč 2760
19. 2691

Výsledky
ČP obtížnost Písek (12.05)
SP Moskva (21.04)
SP Meiringen (13.04)

Deníčky
4455 lezců
686189 cest
Nové přelezy:
Geheime Bl 9-
Němý Kašpá 10-
Jam Sessio 9-
Fight Club 9-
Sind So Kl 9-
Kriticky O 9+
Carrigan R 8+/9-
Zeitmaschi 9-
Fantom 7C
Inspirace 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP Wujiang (Čína) - obtížnost, rychlost

Finále SP 2014 na rychlost

smallO víkendu 18.-19.10.2014 proběhl v Číně světový pohár v lezení na obtížnost a rychlost. Obtížnost: Adam a Martin nepostoupili do finále. Libor Hroza 2. místo a celkově 2. v letošním SP na rychlost.

Výsledky SP v lezení na rychlost 2014


celkové výseldky letošního SP,
celkové body, jednotlivá pořadí a body


muži
1. Danyil Boldyrev (UKR) 461
/10. 34; 3. 65; 5. 51; 1. 100; 3. 65; 1. 100; 2. 80/
2. Libor Hroza (CZE) 419
/2. 80; 2. 80; 1. 100; 7. 43; 8. 40; 5. 51; 3. 65/
3. Marcin Dzienski (POL) 402
/8. 40; 1. 100; 4. 55; 2. 80; 2. 80; 11. 31; 6. 47/
4. Qixin Zhong (CHN) 365
/1. 100; 16. 20; 8. 40; 1. 100; 3. 65; 8. 40/
71. Petr Burian (CZE) 2
/-; -; -; 29. 2.00; -; -; -/
73 bodovaných závodníků


ženy
1. Mariia Krasavina (RUS) 510
2. Iuliia Kaplina (RUS) 476
3. Anouck Jaubert (FRA) 455
53.-54. Andrea Pokorná (CZE) 7
/-; -; -; 24. 7.00; -; -; -/
59 bodovaných závodnic

státy
1. Rusko (RUS) 2107
2. Polsko (POL) 1415
3. Francie (FRA) 1142
6. Česká republika 428
22 zemí z 22 bodovaných


Průběžné výsledky SP - obtížnost


Adam Ondra se po posledních dvou neúspěšných semifinálových kolech SP propadnul o dvě příčky

muži
1. Jakob Schubert (AUT) 428
2. Romain Desgranges (FRA) 371
3. Sean McColl (CAN) 346
4. Domen Skofic (SLO) 314
5. Ramón Julian Puigblanque (ESP 306
6. Gautier Supper (FRA) 263
7. Stefano Ghisolfi (ITA) 256
8. Adam Ondra (CZE) 232
44.-45. Martin Jech (CZE) 12
zatím 68 bodovaných závodníků v letošním SP, celkem 8 závodů, počítá se 7 nej výsledků (ještě SP Inzai/JPN a Kranj/SLO), 9 závodníků získalo body ve všech šesti závodech
Jak by nyní vypadalo pořadí bez jednoho nejhoršího výsledku?: Jakob 363, Romain 320, Sean 309, Domen 290, Ramón 284, Stefano 250, Gautier 247, Adam 228,...
Adam může tedy v letošním SP nasbírat maximálně 428 bodů, což mu ale nejspíš na celkové umístění na bedně nebude bohužel stačit, ostatní by navíc závody museli hodně projet ale je tu malá šance (příklad z loňského bodování prvních pozic: 572, 535, 420, 360,... a předloni: 600, 568, 538, 475, 402,...


ženy
1. Jain Kim (KOR) 461
2. Magdalena Röck (AUT) 450
3. Mina Markovic (SLO) 414
4. Anak Verhoeven (BEL) 400
69 závodnic, 8 závodnic bodovaných ve všech 6 kolech SP

státy
1. Rakousko (AUT) 1222
2. Francie (FRA) 1170
3. Japonsko (JPN) 980
11. Česká republika (CZE) 218
24 bodovaných zemí z 30


Průběžný světový ranking po závodech v Číně



Rychlost
Wujiang 18.10.2014; Mokpo 11.10; Gijon 8.9.; Arco 30.8.; Chamonix 10.7.; Haiyang 20.6.; Baku 3.5.; Chongqing 26.4.2014

1. Danyil Boldyrev (UKR) 409.01
2. Libor Hroza (CZE) 327.73
3. Marcin Dzienski (POL) 314.69
74. Petr Burian (CZE) 1.54
77

1. Mariia Krasavina (RUS) 377.71
2. Iuliia Kaplina (RUS) 328.55
3. Anouck Jaubert (FRA) 320.94
56. Andrea Pokorná (CZE) 4.76
64


Obtížnost
Wujiang 18.10.2014; Mokpo 11.10.; Gijon 8.9.; Imst 1.8.; Briançon 19.7.; Chamonix 10.7.; Haiyang 20.6.2014; Kranj 16.11.2013; Valence 1.11.; Wujiang 19.10.2013

1. Jakob Schubert (AUT) 534.41
2. Sean McColl (CAN) 434.05
3. Romain Desgranges (FRA) 424.00
4. Adam Ondra (CZE) 416.13
63.-64. Martin Jech (CZE) 6.96
87

1. Jain Kim (KOR) 599.17
2. Mina Markovic (SLO) 530.56
3. Magdalena Röck (AUT) 496.36
60. Iva Vejmolová (CZE) 6.40
85







Program SP v Číně (GMT 9+)


18.10.2014 sobota
10:00-12:00 obtížnost kvalifikace 1. cesta
15:00-16:30 obtížnost kvalifikace 2. cesta
18:30-20:00 rychlost kvalifikace
19.10.2014 neděle
10:00-12:30 obtížnost semifinále
13:00–13:45 rychlsot finále
16:00-18:00 obtížnost finále
18:30-19:00 vyhlášení vítězů

přenosy a poté záznamy ze závodů v neděli ve 3, 6 a 9 hodin:

Adam na záznamu v semifinále 1:27:44


Libor Hroza se ve finálových kolech probojoval na 2. místo


od 9 hodin v neděli a poté zde uvidíte záznam finále


Obtížnost


Adam startovní číslo 20, do kvalifikace nastupuje 13. a 2.
Martin startovní číslo 19, do kvalifikace nastupuje 4. a 14.

výsledky muži
výsledky ženy

FINÁLE
1. Stefano Ghisolfi (ITA) 36+
2. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 36
3. Romain Desgranges (FRA) 34+

1. Mina Markovic (SLO) 31+
2. Anak Verhoeven (BEL) 24+
3. Hélène Janicot (FRA) 20+
8

SEMIFINÁLE
1. Sean McColl (CAN) Top
2. Romain Desgranges (FRA) 40
3. Domen Skofic (SLO) 36
4. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 34
5. Akito Matsushima (JPN) 33+
6. Stefano Ghisolfi (ITA) 33+
7. Gautier Supper (FRA) 33+
8. Mario Lechner (AUT) 25
19. Adam Ondra (CZE) 17+
20. Martin Jech (CZE) 17+
21

1. Maja Vidmar (SLO) 36+
2. Mina Markovic (SLO) 35+
3. Magdalena Röck (AUT) 35+
4. Katharina Posch (AUT) 35
4. Verhoeven Anak (BEL) 35
6. Yuka Kobayashi (JPN) 31+
7. Hélène Janicot (FRA) 30+
8. Aya Onoe (JPN) 26+

KVALIFIKACE
1. Sean McColl (CAN) Top (1.); Top (1.)
2. Romain Desgranges (FRA) 33+ (4.); Top (1.)
3. Ramón Julian Puigblanque (ESP) Top (1.); 34+ (6.)
4. Jakob Schubert (AUT) 31+ (6.); Top (1.)
5. Akito Matsushima (JPN) 28+ (8.); Top (1.)
5. Domen Skofic (SLO) 28+ (8.); Top (1.)
7. Adam Ondra (CZE) Top (1.); 28+ (19.)
20. Martin Jech (CZE) 20 (19.); 24 (20.)
21 mužů

1. Hélène Janicot (FRA 36+ (4.); Top (1.)
2. Jain Kim (KOR) Top (1.); 42+ (2.)
2. Mina Markovic (SLO) Top (1.); 42+ (2.)
4. Dinara Fakhritdinova (RUS) 37+ (3.); 37+ (7.)
16 žen


Rychlost


V roce 2013 zde (rovněž ve finále SP) Libor skončil sedmý a celkově byl pak druhý ve SP 2013 na rychlost.
výsledky muži
výsledky ženy

FINÁLE
1. Qixin Zhong (CHN) 6.02; 5.92; 6.36; 6.32
2. Libor Hroza(CZE) 6.06; 6.14; 6.44; 6.27
3. Bassa Mawem (FRA) 6.04; 5.96; 5.93; 6.41
4. Stanislav Kokorin (RUS) 6.25; 6.17; 6.40; 6.40

1. Mariia Krasavina (RUS) 8.07; 7.94; 8.60; 8.71
2. Anouck Jaubert (FRA) 8.10; 8.33; 8.51; 8.41
3. Iuliia Kaplina (RUS 8.23; 8.00; 9.87; 8.53
4. Klaudia Buczek (POL) 8.70; 9.25; 8.68; 8.87

KVALIFIKACE
1. Libor Hroza (CZE) 6.27
16 mužů
9 žen


poster




Průběžné výsledky SP obtížnost - před Čínou


pořadí a body (Mokpo 11.10; Imst 1.8.; Briançon 19.7; Chamonix 10.7 a Haiyang 20.6.2014)

MUŽI
1. Jakob Schubert (AUT) 410
/1. 100; 3. 65; 3. 65; 2. 80; 1. 100.00/
2. Romain Desgranges (FRA) 306
/3. 65; 4. 55; 2. 80; 5. 51; 4. 55/
3. Sean McColl (CAN) 295
/5. 51; 2. 80; 6. 47; 9. 37; 2. 80/
4. Domen Skofic (SLO) 259
/2. 80; 7. 43; 14. 24; 3. 65; 6. 47/
5. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 226
/4. 55; 6. 47; 4. 55; 6. 47; 15. 22/
6. Gautier Supper (FRA) 223
/8. 40; 5. 51; 5. 51; 18. 16; 3. 65/
7. Adam Ondra (CZE) 218
/9. 37; 1. 100; 8. 40; 27. 4; 9. 37/
8. Sachi Amma 200
/--; --; 1. 100; 1.100; --/

zatím 66 bodovaných závodníků v letošním SP, celkem 8 závodů, počítá se 7 nej výsledků (ještě SP Wujiang/CHN; Inzai/JPN a Kranj/SLO), 10 závodníků získalo body ve všech pěti závodech

ŽENY
1. Jain Kim (KOR) 427
/6. 47; 2. 80; 1. 100; 1. 100; 1. 100/
2. Magdalena Röck (AUT) 395
/4. 55; 1. 100; 2. 80; 2. 80; 2. 80/
3. Anak Verhoeven (BEL) 320
/2. 80; 4. 55; 3. 65; 4. 55; 3. 65/
4. Mina Markovic (SLO) 314
/1. 100; 5. 51; 6. 47; 3. 65; 5. 51/
5. Hélène Janicot (FRA) 204
/3. 65; 9. 37; 9. 37; 15. 22; 7. 43/
6. Dinara Fakhritdinova (RUS) 189
/11. 31; 13. 26; 10. 34; 5. 51; 6. 47/
7. Katharina Posch (AUT) 173
/5. 51; 15. 22; 8. 40; 13. 26; 10. 34/
8. Risa Ota (JPN) 170
/16. 20; 6. 47; 13. 26; 8. 40; 9. 37/

68 bodovaných žen, z nichž 8 zatím získalo body v pěti kolech letošního SP

STÁTY
1. Francie (FRA) 1000
2. Rakousko (AUT) 955
3. Japonsko (JPN) 793
4. Korea (KOR) 609
5. Slovinsko (SLO) 579
11. Česká republika (CZE) 181
celkem 28 států, 23 bodovaných (FRA, AUT, JPN, KOR, SLO, RUS, ITA, BEL, CAN, ESP, CZE, NOR, GER, USA, CHN, NED, SUI, SWE, UKR, HKG, ISR, INA, POL, ECU, GBR, POR, SIN, SVK)




Průběžné výsledky SP rychlost - před Čínou


pořadí a body (Mokpo 11.10; Arco 30.8.; Chamonix 10.7.; Haiyang 20.6.; Baku 3.5. a Chongqing 26.4.2014)

MUŽI
1. Danylo Boldyrev (UKR) 461
/3. 65; 5. 51; 1. 100; 3. 65; 1. 100; 2. 80/
2. Marcin Dzienski (POL) 393
/1. 100; 4. 55; 2. 80; 2. 80; 11. 31; 6. 47/
3. Libor Hroza (CZE) 379
/2. 80; 1. 100; 7. 43; 8. 40; 5. 51; 3. 65/
4. Bassa Mawem (FRA) 339
/4. 55;2. 80; 4. 55; 7. 43; 4. 55; 5. 51/
5. Stanislav Kokorin (RUS) 304
/7. 43; 6. 47; 16. 20; 6. 47; 6. 47; 1. 100/
6. Evgenii Vaitcekhovskii (RUS) 287
/5. 51; 15. 22; 14. 24; 4. 55; 2. 80; 4. 55/
7. Qixin Zhong (CHN) 265
/--; 16. 20; 8. 40; 1. 100; 3. 65; 8. 40/
8. Arseniy Shevchenko (RUS) 235
/6. 47; 7. 43; 10. 34; 9. 37; 7. 43; 11. 31/
?. Petr Burian (CZE) 2
/-; -; 29. 2; -; -; -/

zatím 72 bodovaných závodníků v SP, celkem 7 závodů, počítá se 6 nej výsledků (ještě SP Wujiang/CHN), 7 mužů se zatím účastnilo všech závodů letošního SP na rychlost

ŽENY
1. Mariia Krasavina (RUS) 457
/6. 47; 3. 65; 3. 65; 1. 100; 1. 100; 2. 80/
2. Iuliia Kaplina (RUS) 433
/1. 100; 15. 22; 5. 51; 2. 80; 2. 80; 1. 100/
3. Anouck Jaubert (FRA) 430
/2. 80; 1. 100; 4. 55; 3. 65; 3. 65; 3. 65/
4. Yuliya Levochkina (RUS) 265
/--; 2. 80; 12. 28; 5. 51; 5. 51; 4. 55/
5. Klaudia Buczek (POL) 251
/4. 55; 18. 16; 7. 43; 7. 43; 7. 43; 5. 51/
6. Aleksandra Rudzinska (POL) 250
/--; 16. 20; 2. 80; 4. 55; 4. 55; 8. 40/
7. Alina Gaidamakina (RUS) 242
/--; 13. 26; 1. 100; 6. 47; 6. 47; 15. 22/
8. Monika Prokopiuk (POL) 221
/5. 51; 6. 47; 8. 40; 9. 37; 15. 22; 14. 24/
9. Edyta Ropek (POL) 194
/8. 40; 9. 37; 16. 20; 10. 34; 13. 26; 9. 37/
. Andrea Pokorná (CZE) 7
/--; --; 24. 7; --; --; --/

zatím 58 bodovaných závodnic, 6 žen se účastnilo všech závodů letošního SP na rychlost

STÁTY
1. Rusko (RUS) 1819
2. Polsko (POL) 1144
3. Francie (FRA) 970
4. Ukrajina (UKR) 737
5. Čína (CHN) 390
6. Česká republika (CZE) 308
celkem 22 států, i 22 bodovaných (RUS, POL, FRA, UKR, CHN, CZE, INA, ITA, AUT, IRI, KAZ, KOR, USA, CAN, AZE, ECU, THA, GEO, JPN, SUI, SIN, GER)




Aktuální světové rankingy (před) viz minulý závod



Vítězové SP v lezení na rychlost


2014: Danyil Boldyrev (UKR) a Mariia Krasavina (RUS);
2. Libor Hroza (CZE); 53.-54. Andrea Pokorná (CZE); 71. Petr Burian (CZE); 73+59
2013: Stanislav Kokorin (RUS) a Alina Gaidamakina (RUS);
2. Libor Hroza (CZE); 55.-58. Jan Kříž (CZE); 72+54
2012: Stanislav Kokorin (RUS) a Alina Gaidamakina (RUS);
7. Libor Hroza (CZE); 29. Jan Kříž (CZE); 45. Eva Křížová (CZE); 46+45
2011: Lukasz Swirk (POL) a Edita Ropek (POL);
5. Libor Hroza (CZE); 45. Anna Wagnerová (CZE); 58+50
2010: Stanislav Kokorin (RUS) a Yuliya Levochkina (RUS);
3. Libor Hroza (CZE); 69+44
2009: Sergei Sinitcyn (RUS) a Edita Ropek (POL);
4. Libor Hroza (CZE); 14.-15. Lucie Hrozová (CZE); 27. Martin Šifra (CZE); 35+28
2008: Evgenii Vaitcekhovskii (RUS) a Edita Ropek (POL); 16.-17. Libor Hroza (CZE); 21. Lucie Hrozová (CZE); 63+51
2007: Sergei Sinitcyn (RUS) a Tatiana Ruyga (RUS);
7. Libor Hroza (CZE); 14. Eliška Karešová (CZE); 21. Jiří Švácha (CZE); 35.-38. Jakub Hejl (CZE); 37.-38. Lucie Hrozová (CZE); 52.-53. Tomáš Mrázek (CZE); 64+46
2006: Evgenii Vaitcekhovskii (RUS) a Tatiana Ruyga (RUS);
9. Libor Hroza (CZE); 13. Lucie Hrozová (CZE); 25. Jiří Švácha (CZE); 27.-29. Eliška Karešová (CZE); 77+42
2005: Evgenii Vaitcekhovskii (RUS) a Anna Stenkovaya (RUS);
6. Libor Hroza (CZE); 15. Eliška Karešová (CZE); 20. Jiří Švácha (CZE); 26.-30. Lucie Hrozová (CZE); 39. Martina Glaserová (CZE); 62+41
2004: Sergei Sinitcyn (RUS) a Tatiana Ruyga (RUS);
11. Libor Hroza (CZE); 10.-11. Eliška Karešová (CZE); 15.-16. Jiří Švácha (CZE); 28+26
2003: Tomasz Oleksy (POL) a Valentina Yurina (RUS); 50+27
2002: Alexander Peshekhonov (RUS) a Olena Ryepko (UKR); 64+29
2001: Maksym Styenkovyy (UKR) a Olga Zakharova (UKR); 27+15
2000: Andrey Vedenmeer (UKR) a Olena Ryepko (UKR);
10. Lenka Trnková (CZE); 20. Věra Kotasová-Kostruhová (CZE); 30+20
1999: Tomasz Oleksy (POL) a Olga Zakharova (UKR);
9. Lenka Trnková (CZE); 26. Jitka Kuhngaberová (CZE); 48+27
1998: Andrey Vedenmeer (UKR) a Olga Zakharova (UKR); 17+9



Odkazy:
IFSC startovní listina



Marťan   [úpravy] 15:00 19.10.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 videa jsou nekoukatelna09:21:03 18.10.2014
"toto video je soukrome" :(
 judovana
 video v neděli08:32:43 19.10.2014
Sobota (kvalifikace) to nemohlo běžet, přenosy ze SP dávají jen ze semifinále a finále (jak uvedeno výše i na youtube v neděli ve 3, 6 a 9 hodin našeho času. Poté je na stejných adresách uložený i záznam pro ty co to nestihli. Adam leze semi v 1:27:44
 martan

 Gratulace Liborovi - 2. místo na SP08:46:30 19.10.2014
příště už to bude určitě 1. ;)
 martan

 Semifinále...08:43:39 20.10.2014
Adamův konec v semi je pochopitelně pro fanoušky zklamáním, ale všimli si obvyklí kritici českého lezení semifinálové účasti Martina Jecha? Myslím že 2 zástupci v semifinále světového poháru je pěkný výsledek, Martinovi gratuluji a Adamovi se snad už příště zase podaří předvést na co má, škodolibá smůla už se snad vyřádila dosytosti. Ještě že na dvou letošních MS si vzala na mušku někoho jiného ;)
 Andy
 Re: Semifinále...08:53:53 20.10.2014
Nechci Tě zklamat, ale všimni si kolik se účastnilo závodníků celkem.
 PD

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Čelo
Euro, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (126752)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Geheime Blitzaktion 9- Holzener Klippen
150 Ans 6b Pont De Roide
Přímá Cesta Drsňáků R Var. 7+ Pašinka
Filar Mgiel 7- Sokoliki
Halešova Stěna VIIIa Hrubá Skála
Nově komentované:
Kriticky Ohrožený Druh 9+ Porúbka
Kriticky Ohrožený Druh 9+ Porúbka
Kriticky Ohrožený Druh 9+ Porúbka
Kriticky Ohrožený Druh 9+ Porúbka
Borovička 7- Manínska Úžina

 Nově v diskusi:
Re: Material | Material | Re: Svatý Jan | Re: Svatý Jan | Wesshorn | Re: černá skála u řevnic | Re: černá skála u řevnic | Re: černá skála u řevnic | Re: lezečky Modrý lom | Re: lezečky Modrý lom |

 Nové komentáře:
Třemdava | Re: Kareš vs. Resch | Re: Kareš vs. Resch | Re: vypadly nyt | Re: Triko | Re: Tetínské skály | Re: STAVENIŠTĚ | Re: Kareš vs. Resch | Re: Prosba obyvatel | Re: Prosba obyvatel |

 Kde to vře:
Vyjádření pořadatelů boulderzávodů (109)
Tetín (43)
Český pohár v lezení na obtížnost 2018 v Písku (38)
Drama pod Pigne d'Arolla ve Švýcarsku: 7 mrtvých skialpinistů (23)
Adam Ondra v Rumunsku: (15)
Pád horolezce ze skály u Ostrova skončil zraněním (13)
Aktualizace průvodce Moravské skály (11)
Mára Holeček vyráží do Nepálu dokončit výstup na šestitisícovku (10)
Rozsudek za smrt 12letého Tita Traversy: 2 roky pro instruktora (7)
XII. Handicamp (6)

 Nově v inzerci:
lezení venku (Út) | Saltic Vampir novy 44 | dětské lezečky 33 1/2 | ICEBREAKER Spector SS Crewe | Ufon Uforing | Seznameni pri cestovani | Pánská bunda Millet Kamet 2 GTX 3L, vel. M | Statická lana 25 - 29m | LS speedster | šrouby do ledu |

 Anketa:
Mám zájem o koupi průvodce:
 1 jeden díl: Severní Morava 
 213 
 2 jeden díl: Východní Morava 
 182 
 3 jeden díl: Jižní Morava 
 194 
 4 dva díly: Východní a Jižní Morava 
 176 
 5 dva díly: Severní a Jižní Morava 
 211 
 6 dva díly: Severní a Východní Morava 
 190 
 7 všechny tři díly 
 289 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.