IT:
hoplezec.cz

SP na obtížnost a rychlost Arco, Itálie + Rock Master

26.-28.8. Adam Ondra i Libor Hroza:oba 5. místo

Adam Ondra skončil dnes 5. ve finále SP v lezení na obtížnost v Arcu. Stejně jako předtím skončil na 5. místě Libor Hroza v lezení na rychlost.  Závodilo se od pátku v rámci 30. ročníku festivalu Rock Master. Obtížnost vyhráli Romain Desgranges (FRA) a Anak Verhoeven (BEL).

Mužská finálovka v obtížnosti ve své silové střední pasáži vyčerpala mnohé včetně "legendárního lezce" Adama Ondry, který se po přestávce vrátil na závody světového poháru, komentovali průběh organizátoři.

Rus Dmitrii Fakiryanov vydržel s bandaskami o něco déle a obsadil tak 3. místo a poprvé se octl na stupních vítězů,  Rakušan Jakob Schubert byl druhý, dolezl stejně jako a to vítěz Desgranges, který měl ale lepší umístění v semifinále. Slovinec Domen Škofič skončil 4., což mu ale stačí, aby se udržel na špičce rankingu v obtížnosti.

Mladá Belgičanka Anak Verhoeven jako jediná ve finále topovala, za což si vysloužila aplaus diváků. Na druhém místě skončila Korejka Jain Kim, 3. byla Slovinka Janja Garnbret.

V semifinále Adam Ondra postoupil do finále ze 7. příčky s výsledkem 36+. V pátek Adam topoval obě kvalifikační cesty.

SP Arco Adam Ondra finále

Adam Ondra leze finálovku na SP v Arcu

Obtížnost finále:

Výsledky nejlepší desítky v semifinále v obtížnosti:

SP Arco semi results

Obtížnost semifinále:

V rychlosti zvítězili Martin Dzienski (POL) a Anouck Jaubert (FRA). Druzí byli Danyil Boldyrev (UKR) a Iuliia Kaplina (RUS), 3. Bassa Mawem (FRA) a Klaudia Buczek (POL).

Libor Hroza uspěl v osmifinále, ve kterém porazil Rusa Stanislava Kokorina. Ve čtvrtfinále nejprve porazil Ukrajince Danyila Boldyreva, ale Boldyrevovi pak uznali protest, že ho pomalu dobírali, utkali se oba znovu.
V druhém rozlezu však Libor Hroza prohrál a s časem 6.16 sekund skončil na 5. místě.
Jan Kříž v osmifinále rychlosti spadl a skončil 16. Libor Hroza postoupil ráno ráno z kvalifikace s časem 6.57 na 10. místě.

Rychlost finále:

Adam Ondra startoval letos na Svěťáku poprvé. V rozhovoru pro IFSC uvedl, že start bere spíš jako přípravu na Mistrovství světa, které bude 14.-18.9.2016 v Paříži.

Nikdo další z našich závodníků z kvalifikace lezení na obtížnost nepostoupil.

Gabriela Vrablíková skončila 47. (s výsledkem 25+ 27+), Martin Jech 67. (23+ 29), Jan Zíma 70. (18+ 23+).

Závoodili i dva Slováci: Štefan Bednár skončil 54. (28+ 28+), Tomáš Plevko 69. (20+ 23+)

Výsledky viz:
IFSC

Další závodní program - semifinále a finále v obtížnosti a závody v rychlosti s Liborem Hrozou jsou v sobotu - viz program v úvodním článku níže.

Úvodní zpráva ze čtvrtku 25.8.2016:

Další závod Světového poháru v lezení je zítra a v sobotu v italském Arcu jako součást 30. ročníku festivalu Rock Master. Poprvé tento rok startuje největší hvězda v lezení na obtížnost Adam Ondra. Je tam i dvojka letošního SP v lezení na rychlost Libor Hroza.

Dále z našich je na startovní listině Gabriela Vrablíková, Martin Jech a Jan Zíma v lezení na obtížnost a Jan Kříž v lezení na rychlost.

PROGRAM

Pátek 26. srpna

9.00  mužská kvalifikace v obtížnosti
11.00 ženská kvalifikace v obtížnosti

Sobota 27. srpna

9.30  mužská a ženská kvalifikace v rychlosti
12.00 mužské a ženské semifinále v obtížnosti (LIVE)

Arco Rock Master

V neděli bude pak v Arcu akce pokračovat 30. ročníkem závodu Arco Rock Master. V závodu speciálního formátu v lezeckém duelu dostali divokou kartu: Adam Ondra, Jakob Schubert, Domen Škofič, Sebastian Halenke, Janja Garnbret, Magdalena Röck, Mathilde Becerra, Helene Janicot, Anak Verhoeven, Mina Markovič a Italové Ghisolfi, Vettorata a mladá Andrea Ebner, informovali organizátoři.

V neděli bude ještě opět soutěž KO Boulder Contest nejlepších boulderistů světa na čtyřech boulder problémech. Zde se mají utkat: Adam Ondra (CZE), Michael Piccolruaz (ITA) Rustam Gelmanov a Alexey Rubtsov (RUS), Jeremy Bonder (FRA), Jan Hojer (GER ), Jernej Kruder (SLO), Giorgia Tesio (ITA), Monika Retschy (GER), Melissa Le Neve (FRA), Stasa Gejo (SRB), Julia Kruder (SLO) and Katherina Saurwein (AUT).

Součásti festivalu Rock Master pak bude v pátek vyhlášení prestižního ocenění  Arco Rock Legends. Mezi nominovanými je opět Adam Ondra, a to v kategorii závodního lezení na cenu La Sportiva Competition Award. Dalšími kandidáty jsou Slovinky Janja Garnbret a Mina Markovič a na cenu Wild Country Rock Award za přínos skalnímu lezení jsou nominováni Španěl Dani Andrada, Rakušan Jakob Schubert a Italka Laura Rogora.

Viz článek na Lezci: Adam Ondra opět nominován na Arco Rock Legends

Další ocenění v pátek večer v Arcu Climbing Ambassador by Dryarn® di Aquafil 2016 prize obdrží Mezinárodní federace sportovního lezení  IFCS za završení dlouholetého úsilí dostat lezení na olympiádu, což se nyní povedlo a lezení bude na OH 2020 v Tokiu. Cenu převezme prezident IFSC Marco Scolaris.

sth   [úpravy] 23:00 27.08.2016Tisk