LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové
Slovinsko

Závody
SP Hachioji, Japonsko (21.04)
SP Soul, Jižní Korea (28.04)
Melloblocco (04.05)

Žebříček
Cesty:
48.Bartoš 9932
49.Páteček 9922
50. 9915
Bouldry:
48.Prazak 8400
49.Chochola 8400
50.Šmíd 8300
Hory:
26.Čáp 3132
27.Petr 2851
28.Sejbal 2848

Výsledky
ČP obtížnost Brno (25.03)
2. ČP v bouldru Praha (11.03)
MČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn (11.03)

Deníčky
5364 lezců
1017469 cest
Nové přelezy:
DJ Clue 9
Donna Di B 7b+
Pao De Que 7b
Falafel 7c
A Beautifu 7c
Cicciosaur 8a
Mate Mania 8a
Kašpárkův 10
NeandertAl 8a
Las Ensena 7c

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Alpin Třebíč - Třebíč
Studénka - Studénka

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mistrovství ČR v lezení na obtížnost Brno

Vyhráli Adam Ondra a Eliška Adamovská

Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli dnes Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost v Brně. Druzí byli Martin Stráník a Michaela Smetanová, třetí Šimon Potůček a Nikola Králíková.

"Jediný TOP se podařilo ukořistit Adamu Ondrovi, který cestou proletěl až do výlezové stěny, kde se ale trošku zamotal a divákům zdramatizoval celou podívanou! V místě před topem za "palcové spoďáky", které shodilo Martina Stráníka, si ale Adam vyklepal a pro radost všech sledujících zatopoval!" komentoval finále ČHS na Facebooku.

Adam Ondra k tomu uvedl: "No, letos to nebylo vůbec snadné. Martin Stráník je po celou sezónu ve vynikající formě (chtěl jsem napsat výjimečné, ale nemyslím si, že je to výjimka, je a bude to pravidlo!) a získal taky 4. místo na Mistrovství světa 2021 😎 Oba jsme se v našem národním tréninkovém centru v Brně dostali do vrchní části cesty, kde šlo do tuhého. Udělal jsem chybu, musel jsem couvat, ztratil jsem hodně sil, ale naštěstí jsem dokázal pokračovat dál a závěrečná "palcospoďáková sekvence" mi docela sedla, takže jsem cestu topoval, zatímco Martin spadl o krok níž. Byl to skvělý souboj a těším se na další 💪
Teď se budu dál plně soustředit na trénink a brzy i na větší outdoorové projekty. Cítím, že motivace roste a forma se konečně vrací ⛰"




V mládeži kat. A, B a J byli nejlepší:

1. Markéta Janošová a Adam Adamovský (kat. A)
2. Sabina Skoupá a Ondřej Mázl (kat. A)
3. Hana Šikulová a Jan Šťovíček (kat. A)
1. Nikola Králíková a Jáchym Cink (kat. J)
2. Michaela Smetanová a Ondra Slezák (kat. J)
3. Tereza Širůčková a Marek Jeliga (kat. J)
1. Lukáš Mokroluský a Barbora Bernardová (kat. B)
2. Jára Šikula a Anička Mihalčíková (kat. B)
3. Fanda Danda a Mariana Janošová (kat. B)

Celkové výsledky jsou zde:

muži

ženy

chlapci

dívky



Další info, výsledky a fotky najdete  ve facebookové skupině Sportovní lezení ČHS zde:

facebook.com: Sportovní lezení


Standa Holec   [úpravy] 20:22 24.10.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Adam je nej!!! 23:49:28 24.10.2021
Prostě boží lezec pan Adam¿
Máša odpovědět 
 Re: Adam je nej!!! 14:39:46 25.10.2021
Adam není nej ,ale všichni co staly na bedně.
K.Návratodpovědět 

 je to nutné23:07:32 08.11.2021
Nemůže Adam, dokud na skalách poleze, tak jak leze dosud, dostat prostě čestný titul, že je na 0. pozici. A pak budou závodit ti ostatní, kteří dostanou normální umístění od 1. a dále. Mě to přijde těžce nedůstojné, to je jako kdyby někdo, kdo už chodí na základní školu, soutěžil s dětma ze školky a eště se za to cejtil bejt dobrej.
Samozřejmě, bych tam nechal institut "vyzvání", že kdyby se kdokoliv z účastníků cítil, že jako Adama přeleze, tak ho vyzve a pak se uvidí.
Ale takto mi přijde výsostně trapné, když světová špička má tu potřebu se hojit na borcích malé země, odkud vzešel. To je jako kdyby sumo zápasník soupeřil s pupkáčema z české hospody.
kritikodpovědět 
 Re: je to nutné08:40:06 09.11.2021
jo, tak nejak.
ale mozna se s tim od zacatku pocita a AO tam jen dela animaci aby prilakal vice divaku.
odpovědět 
 Re: je to nutné14:45:18 09.11.2021
Myslím, že podobnými návrhy děláš z ostatních závodníků úplné nýmandy, kterými určitě nejsou. Ostatně Martin Stráním na druhém místě (s bednou ze svěťáku a bramborou z mistrovství světa) mohl Adamovi pěkně zatopit a určitě ho Adam v každém závodě motivuje
 Kuba86odpovědět 
 Re: je to nutné19:42:21 09.11.2021
Pokud chtějí vyhrát musí ho porazit, mistr je vždycky jen jeden. A úplně nechápu uvažování směrem eliminace nejlepšího.
odpovědět 
 Re: je to nutné20:31:11 09.11.2021
Tvl to je názor, absolutně popíráš smysl sportu. To je jako by jsi třeba Boltovi řekl, hele kámo těch 100 a 200 nepoběžíš, protože ostatní nemají proti tobě šanci:-). Když jde o mistrovství, byť domácí, tak placka z něj se vždy počítá, copak to nechápeš? A eliminovat někoho jen proto, že je dobrý? Ať se spíš ti druzí snaží jej dohnat a předehnat:-). To je smysl sportu, ukázat, že jsem nejlepší:-).
Vlkodpovědět 
 Re: je to nutné05:30:31 10.11.2021
Vlastně se tomu názoru ani nedivím, ještě by se závodníci mohli spojit a prostým součtem bodů Adama porazit. Na bedně by jich stalo více a bylo by to spravedlivé.
odpovědět 
 Re: je to nutné05:30:36 10.11.2021
Vlastně se tomu názoru ani nedivím, ještě by se závodníci mohli spojit a prostým součtem bodů Adama porazit. Na bedně by jich stalo více a bylo by to spravedlivé.
odpovědět 
 Re: je to nutné07:55:10 10.11.2021
chceš exhumovat jakoukoli starou diskusi na lezci? je*ni do ní libovolnou (zdůrazňuji LIBOVOLNOU) pi*ovinu, o ostatní bude postaráno...
odpovědět 
  Re: je to nutné08:21:22 11.11.2021
Jak říkala Saša po celou dobu přenosu: Ano, ano, ano, ano, ano, ano, ano, ano, ano, ano, ano, an......
Krpálek v judu taky soutěží na domácím mistrovství a nikdo se tomu nediví a nikdo to nekritizuje.
Ano, ano, anoodpovědět 
   Re: je to nutné11:55:05 11.11.2021
Jenže Krpalek začal se zápasem už ve třech, protože ho šikanoval o 10 let starší dredař. To se to pak závodí.
odpovědět 
    Re: je to nutné14:49:08 11.11.2021
povedlo se, konečně nějaký flejm po delší době. Díky kluci, nikdy nezklamete:)

Pac a pusu a Adamovi 1. místo.
kritikodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Oblast Brione, sektor Molonk, boulder Richard Löwenherz, 8A
Richard Löwenherz, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (164805)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Májový Variant 4 Technické Sklo
Krátký Pilier 5 Technické Sklo
Májový Pilier 4+ Technické Sklo
DJ Clue 9 Roter Bruch Mittweida
Dědci V Akci 6A Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Ubongo 7A+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Spejbl 6- Srbsko
Přínos EU Xb Rájec - Ptačí Stěny
Přínos EU Xb Rájec - Ptačí Stěny
Srbecký Mlok 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity |

 Nové komentáře:
ASPOŇ JEDEN POCTIVEJ ARGUMENT | Re: malej zoban | malej zoban | Re: proč? | Motivation | Re: Dorazi na piade | proč? | Re: Módní policie | Re: Do toho! | Re: Do toho! |

 Kde to vře:
Otevřená reakce na navrhovanou změnu vizuální identity ČHS (109)
Adam Ondra se těší do Prahy: (35)
Nepál zakazuje sólo trekking v Himalájích (32)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Videa z lezeckého tripu Adama Ondry u Sheffieldu: (15)
Video: Jana Švecová krokuje boulder Terranova 8C+ od Adama Ondry (12)
Novou bouldrovku otevřela HUDY stěna Ústí nad Labem (8)
Adam Ondra: SP v Praze, příprava na MS v Bernu i Flatanger (8)
Český pohár 2023 v ledolezení na obtížnost 1. kolo (8)
ČP v lezení na rychlost v Brně (7)

 Nově v inzerci:
Ráda potkám parťáka na pohodu do skal | Lezecké boty La Sportiva GTX EVO, starší typ | Parťák na lezení do hor | Trekové hole | Dámské trekové kalhoty The North face vel.6 | Trekové kalhoty dámské Crivit vel.42 | Mallorca | nechte kontakt :D | Boty, mikina, batoh, expresky | ztracený Jul na Kobyle |


 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.