LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
SP v boulderingu Mnichov (GER) (18.05)
2. kolo Slánské pohody (29.05)
Haimaom boulder cup (01.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13613
2.Konečný 13075
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11650
2.Jungling 11050
3.Novák 10925
Hory:
1.Zaoral 6019
2.Švihálek 5970
3.Skopec 5925

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4658 lezců
747856 cest
Nové přelezy:
Willie Yor 8A
Aix, Zwei, 7B+
Eisenvater 9/9+
Miniexpanz 9-
Překvapení 9
Ježíši Maš Xb
Bewegungsl 9
Wilibaldov 9+/10-
Sloní Pilí 9
Lernpause 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS 2017

online reportáž

Valná hromada ČHS zvolila dnes na další 4 roky předsedou Honzu Bloudka i jeho kandidáty do výkonného výboru, včetně 2. místopředsedy Petra Resche. Nezvolila jediného protikandidáta do VV Jiřího Babaču a odmítla tzv. návrh informační směrnice Kuby Turka.

Z jednání jsme dělali online reportáž - viz níže.

VH přijala toto usnesení:

Usnesení Valné hromady Českého horolezeckého svazu
konané dne 25. 3. 2017 v Praze

Valná hromada ČHS vzala na vědomí:

1. zprávu o činnosti ČHS za rok 2016

Valná hromada ČHS schválila:
1. zprávu o hospodaření ČHS za rok 2016
2. zprávu revizní komise za období od předchozí VH
3. rozpočet ČHS na rok 2017

Valná hromada zvolila na období 4 let, do VH ČHS v roce 2021:
Jana Bloudka předsedou ČHS
Radana Keila, Martina Veselého, Davida Urbáška a Petra Resche členy Výkonného výboru ČHS; členové VV musí ze svého středu zvolit dva místopředsedy ČHS
Jakuba Filipa, Miloslava Šramotu a Vladimíra Rezka členy disciplinární komise. Členové DK si ze svého středu zvolí předsedu DK v nejbližším možném termínu, nejpozději však tak, aby se stihly termíny hlášení změn ve spolkovém rejstříku.
Janu Krtkovou, Martina Mašáta a Michala Všetečku členy revizní komise. Členové RK si ze svého středu zvolí předsedu RK v nejbližším možném termínu, nejpozději však tak, aby se stihly termíny hlášení změn ve spolkovém rejstříku.

Valná hromada se usnesla, že:
napříště rodinné členství musí být na sekretariátu ČHS objednáváno najednou; průkazy ČHS tedy budou dětem zdarma vydávány v případě, že alespoň jeden z rodičů bude s dětmi zúřadován zároveň

Valná hromada uložila
1. Výkonnému výboru ČHS zajistit aktualizaci zápisu ČHS ve spolkovém rejstříku

V Praze dne 25. 3. 2017

Za správnost: Tomáš Frank, předseda návrhové komise

Jan Bloudek, předseda
Záznam online reportáže (zápis jde chronologicky odspodu nahoru, pozdější události jsou nahoře):

14:40 - Předseda Honza Bloudek ukončuje s poděkováním valnou hromadu. Připomněl při tom, že letos bude 120. výročí našeho svazu a slíbil, že se chystají spolu se Slovinci oslavy (Český odbor Slovinského Planinského družstva byl ustaven v Praze v roce 1897).

Honza Bloudek závěrečné poděkování

Honza Bloudek ukončuje valnou hromadu se závěrečným poděkováním


14:39 - Schvaluje se usnesení.

14:30 - Šimon Budský se rozloučil s prací ve funkci člena VV a vyzval přítomné, aby motivačně podpořili vedení třeba i tím, že pomohou odmítat všelijaká nesmyslná obviňování, která se v diskusích objevují.

14:28 - Příspěvek Andreje Škrabáka z Brna byl pro větší komunikaci, a vyzval k opětovnému setkávání vedení svazu s šéfy oddílů, kde by se daly problémy průběžně vyříkávat. K tomu předseda poznamenal, že ano, že to je dluh, který chce napravit.

14:24 - Gerhard Tschunko informoval, že u nich na severu Čech to vyřešili tak, že jim vytloukli nýty na cestách proti pravidlům a už to mají pod kontrolou. A pozval všechny k oslavám 60. výročí jejich oddílu, které budou v září.

Gerhard Tschunko

Gerhard Tschunko


14:40 - Radan Keil k tomu poznamenal, že v souvislosti s větší masovostí, která se děje, ať se nám to líbí nebo ne, mělo by být naším cílem všechny zastřešit a ta pravidla ovlivňovat.

14:20 - Božena Valentová upozorňuje, že i nečlenové svazu musejí dodržovat pravidla ochrany přírody.

14:10 - Diskusní příspěvek Tomáše Hornycha z Adršpachu, že je problém s tím, že prvovýstupy dělají lidi, co nejsou ve svazu, a neřídí se pravidly. A že by chtělo víc lidi vtáhnout do oddílů, abychom na to měli nějaký vliv.

14:08 - Jan Bloudek byl zvolen předsedou. V opakované volbě dostal 4360 hlasů.

14:06 - Návrh byl přijat (3806 hlasů pro), a tedy informační směrnice nebude. Na to předseda vyzval předkladatele, aby šli pracovat do revizní komise, a ostatním poděkoval za racionální přístup.

14:02 - Nakonec se dohodlo, že se nejprve bude hlasovat o tom, že tato navrhovaná směrnice nebude existovat, a tedy zůstane zachován současný stav.

13:50 - Návrh informační směrnice se upravuje k hlasování. Debata pokračuje.

13:45 - Volební komise informuje, že byly zmatky v počtu přítomných, nyní je zastoupeno 4437 hlasů (29%), což by mělo stále znamenat, že je VH usnášeníschopná (minimum je 20%).

13:25 - Než se spočítají hlasy, začal se projednávat bod informační směrnice, která by mělo zlepšit komunikaci vedení svazu. Návrh odprezentoval předseda HO Humanita Praha Robert Halama a jeho člen a autor návrhu Kuba Turek. Jako příklad Kuba Turek uvedl problematiku ohledně financování sportovního lezení.
Petr Resch na to řekl, že všechno zmíněné v tomto příkladu je dle pravidel, a nic není skrýváno, což Kuba Turek označil ze lež.
Jiří Babača upozornil, že by bylo dobré směrnici přijmout kvůli zvyšujícími tlaku na komerci vzhledem k olympiádě.
Radan Keil prohlásil, že jeden z bodů směrnice jde proti ochraně údajů osob.
Padl návrh, zda by se hlasovalo o tom, zda by bylo v obecné rovině nějakou směrnici třeba. Proti tomu byl Radan Keil s tím, že problém ční v detailu.
Jan Bloudek uvedl, že už dnes je možnost žádat informace, už několik let existuje systém, jak informovat veřejnost, ale nikdo to nevyužil. Zveřejňování dalších podrobností osobního charakteru bude vyžadovat navíc pracovní sílu. Také nechce dávat další náplň pro zneužívání informací, kdy se v médiích publikují informace s 20% pravdy a zbytek jsou výmysly. A odrazuje to řadu dobrovolných spolupracovníků, kterým se znepříjemní práce.

Robert Halama

Robert Halama zdůvodňuje návrh informační směrnice, před ním sedí Honza Bloudek, který směrnici nechce


Kuba Turek

Kuba Turek


13:15 - Opakují se volby předsedy.

13:12 - Nezvolený Jiří Babača poděkoval za podporu, kterou dostal.

13:10 - Výsledky voleb: Jan Bloudek neprošel v prvním kole 2/3 kvórem (3645 hlasů), oznamuje mandátová komise, což ale posléze vysvětluje zmatky s hlasy a jejich sčítáním: "Opakovaná volba předsedy nebyla kvůli tomu, že by se nesplnilo 2/3 kvórum (které by ze skutečného počtu účastníků bylo 2.958 hlasů) ale proto, že v urně bylo 52 neplatných lístků, na kterých nebyl napsaný počet hlasů, takže mohly reprezentovat např. 780 hlasů - pokud by patřily zástupcům malých, 15členných oddílů. Volba předsedy se proto opakovala kvůli technické chybě," napsali nám po VH z ČHS.

Radan Keil (4167 hlasů) zvolen
Petr Resch (2473 hlasů) zvolen
David Urbášek (4167 hlasů) zvolen
Martin Veselý (4167 hlasů) zvolen
Jiří Babača (937 hlasů) nezvolen

13:00 - Čeká se na spočítání hlasů ve volbách a tak se řeší další otázky dle programu. Má se upravit rodinné členství, které je třeba sladit s podmínkami pojišťoven. Nově by mělo být možné objednávat pouze rodinné členství najednou a ne postupně, jak to bylo dosud. Návrh byl následně schválen.

12:40 - Petr Resch informoval o komisi sportovního lezení, jejíž šéf Tomáš Binter je dnes jako rozhodčí na závodech a která informovala o činnosti v buletinu (podklady k VH), a o komisi závodního skialpinismu. Komisi ledolezení představil její předseda Slávek Matuška, který informoval, že počet zájemců o ledolezení narůstá, závodní už tolik ne. Ale nyní je 9 mládežníků, kteří mají zájem o lezení v ledech. Cíl je jasný: olympiáda za 6 let, uvedl. Vyzval zájemce z oddílů, aby se na něj obraceli.

12:37 - Radan Keil informoval o metodické komisi. Máme 2 garantované horoškoly, bylo by jich víc, kdyby se hlásily, organizují se metodické dny, kde stoupá účast.

12:36 - Petr Resch oznamuje, že se bude muset opakovat volba předsedy, protože ne na všech hlasovacích lístcích byla napsána síla hlasu.

12:30 - Člen VV a předseda CVK Karel Berndt,  informoval o školení pro pískaře, ... že se chystá se kodex bouldristy, a rozloučil se s funkcí člena VV. V CVK pokračuje dál.

12:00 - Konec hlasování, začíná sčítání a pro ostatní přestávka.

11:45 - Po prezentaci kandidátů do revizní a disciplinární komise, viz podklady k VH, se přistoupilo k volebnímu hlasování.

11:44 - Jan Bloudek v reakci řekl, že směřování svazu v intencích, které navrhoval Jiří Babača, by vedení chtělo řešit po této super volební valné hromadě. Petr Resch na slova Jiřího Babači nereagoval. Na konec ještě Jan Bloudek řekl, že se bojí hladké spolupráce ve výkonném výboru s Jiřím Babačou a že by si ho dokázal spíše představit jako člena revizní komise. Na to vykřikl Libor Hroza z pléna, že je to podraz. Jiří Babača pak naopak za tato slova Honzy Bloudka poděkoval.

Libor Hroza

Libor Hroza


11:33 - Jiří Babača ve svém kandidátském příspěvku kritizoval Petra Resche, který podle něj nemluvil pravdu, když řekl, že chybu dělal nevědomě, protože při tvorbě pravidel lezení byl svědkem, že Petr chtěl umožnit v určitých případech "tesání". Jirka Babača dodal, že si je vědom, že riskuje, že za tato slova může být popohnán k soudu.
Jirka Babača se dále vyslovil proti směřování současného vedení do médií a k větší masovosti. Je proti masovosti, protože podle něj se do skal už nevejdeme. A chtěl by revidovat systém individuálních členů ve prospěch členství v oddílech.

Jirka Babača

Jirka Babača vysvětluje svou kandidaturu


Vedení děkuje kolegyním

Členové vedení v jednu chvíli vyrazili od předsednického stolu, poděkovali svým kolegyním za spolupráci a předali jim kytice


11:23 - Dále se představili kandidáti do výkonného výboru Martin Veselý a Radan Keil a David Urbášek.

11:21 - Petr Resch se ve své kandidátské prezentaci omluvil, že udělal chybu, nevědomě, a nyní chce poskytovat servis a pomáhat.

11:20 - J.Bloudek: Prioritami mají být skály (posílit administrativu o člověka, který bude pomáhat vrcholovým komisím, starat o naše unikání skály), sport (využít olympiády k posílení sportovců), vzdělávání (garantované horoškoly), mládež (lépe pracovat ve spolcích s mládeží, síť regionálních trenérů), organizace (lepší servis členům, ..., aktivnější informování,...), finance (spojeno s širší publicitou, TV,.. FB), mezinárodní spolupráce (Erasmus+, EUMA -  připravovaná Evropská unie horolezeckých svazů), více viz podklady k VH.

11:06 - Předseda Honza Bloudek akceptoval, že Jiří Babača se bude prezentovat nakonec, a začal s prezentací svých vizí.

11:05 - Volební komise informovala, že novým kandidátem do VV je Jiří Babača. Ten poprosil, že by se chtěl představit na závěr až po předem přihlášených kandidátech.

11:04 - Rozpočet byl hladce schválen.

11:00 - Prezentaci rozpočtu doplnil předseda Honza Bloudek, který vysvětloval, jak to, že velkou část činí náklady na administrativu 4.186.130 Kč. Je to dle něj tím, že kvůli větší profesionalizaci se sem přesouvá řada činností, které dělávaly komise, a také třeba tím, že narůstá práce kvůli využívání veřejných dotací a jiných zdrojů zvenčí, kde je třeba dělat detailní kontroling, vykazování. A potom, že celkový rozpočet za poslední roky se zvýšil z cca 5 mil. na 15 mil. Kč, ale procentuálně je to stále stejně - necelých 30%.
Na dotaz pak doplnil, že by po případném schválení rozpočtu to mohlo být 7 až 8 zaměstnaneckých úvazků.
vývoj rozpočtu a podíl administrativy 2009-2017

Vývoj rozpočtu a podíl administrativy 2009-201710:40 - Šimon Budský přednesl návrh rozpočtu 2017.

10:30 Šimon Budský přednáší zprávu o hospodaření 2016 (viz též podklady k VH). Která je poté spolu se zprávou revizní komise hladce schválena.
Š. Budský přednáší zprávu o hospodaření ČHS 2016

Šimon Budský přednáší zprávu o hospodaření ČHS 2016


10:25 - Usnesení ohledně formálního právního řešení spolků z loňské VH bylo dle předsedy splněno. Pak byla přečtena zpráva revizní komise (viz podklady k VH).
místopředseda P. Resch čte zprávu revizní komise místo omluveného M. Mašáta

Místopředseda P. Resch čte zprávu revizní komise místo omluveného M. Mašáta


10:15 - Předseda Honza Bloudek přednáší zprávu o činnosti za rok 2016. Přednesl, co se vše podařilo viz zpráva o činnosti v podkladech. Omluvil se za administrativní nedostatky při rozesílání průkazek, pomalý rozjezd garantovaných horoškol, které jsou zatím jen 2, a poděkoval všem, kteří se na práci svaz podílí.

vývoj členské základny ČHS v letech 2009-2017

Vývoj členské základny ČHS v letech 2009-2017


10:10 - Do programu je zapracován bod - čas, kdy volební komise ukončí podávání návrhů kandidátů. Zahrnuje rovněž bod informační směrnice, navrhovaný Humanitou Praha (tzv. návrh Jakuba Turka). A následně je program schválen.

program VH

Program


10:07 - Návrh Jirky Babači je schválen: 4256 hlasů.

10:02 - "Návrh kandidáta se podává sekretariátu před valnou hromadou. Návrhy kandidátů mohou být podávány dodatečně až do okamžiku stanoveného volební komisí." Tak zní návrh, o kterém se hlasuje a který přednesl Jiří Babača.

Jiří Babača

Jiří Babača


9:10 - Tomáš Frank navrhuje, aby se připravilo znění návrhu k hlasování. Honza Bloudek říká, že by bylo dobře, kdyby bylo víc kandidátů, ale bylo na to dost času, aby se kandidáti přihlásili v termínu.

9:55 - Honza Bloudek a další členové vedení jsou proti tomuto návrhu. Libor Hroza a Tomáš Frank ho podporují.

9:48 - Jirka Babača přednesl návrh, aby bylo možno navrhovat kandidáty ještě na valné hromadě. Důvodem je to, že v návrzích je do vedení navržen kandidát, který "hrubě porušoval" pravidla.

předsednictvo VV ČHS: (zleva) R. Keil, P. Resch, J. Bloudek, Š. Budský

Předsednictvo VV: (zleva) R. Keil, P. Resch, J. Bloudek, Š. Budský


9:45 - přítomno v zastoupení bylo nakonec podle poslední informace 4437 členů, 29% všech členů s hlasovacím právem, podle stanov musí být přítomno alespoň 20% všech členů s hlasovacím právem, VH byla  usnášeníschopná.
(Původně oznámený počet 7781 členů a 51% byl podle pozdějšího upřesnění mandátové komise opraven na 6360 členů, 42 % , a posléze po valné hromadě ještě tedy na 4437 členů s tím, že před tím byl chybně spočten, "Ještě jsme ho po VH kontrolovali podle prezenčních listin a čísla sedí. Čísla 7.781 a 6.360 vznikla chybou registrátorů, kteří je pro mandátovou komisi sečetli 2x po sobě chybně – registrátorů bylo méně než normálně a nestíhali, přihlásilo se nám málo brigádníků," napsali nám po VH z ČHS.)
jednací sál s předsedy oddílů

Jednací sál s předsedy oddílů


9:30 zahájení.

sth   [úpravy] 14:40 25.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář  Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Hrana Riga, 6-
 Databáze cest:
Všechny cesty (134932)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kráá Či Kráá VIIb Havran U Jitravy
El Kostel VIIIb Havran U Jitravy
Nirvana 5.11a Red Rocks
Ab Durch Die Decke 10-/10 Frankenjura
Elektro Karsten 8+/9- Frankenjura
Nově komentované:
Bob Le Peteux 6a+ Gorges Du Tarn
Varianta Mauglí - Šufánek 8/8+ Sloup
Leftfield 9+/10- Frankenjura
Meist-ER 7- Frankenjura
Leftfield 9+/10- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Mačky a boty | Re: auto | Re: Mačky a boty | Re: Mačky a boty | Re: Mačky a boty | Re: Mačky a boty | Re: Mačky a boty | Mačky a boty | Re: Ztraceni věci na Pantaku | Re: auto |

 Nové komentáře:
Re: Prase kost | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Prase kost | Re: Gratulace | Re: Zadná Bašta | Re: Zadná Bašta | Re: Japonci | Parkál | Prase kost |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (45)
Klára Kolouchová vystoupila na osmitisícovku Kančendženga (35)
Závody Sedmikras Adventure (35)
SP v boulderingu Mnichov (GER) (24)
Český pohár v lezení na obtížnost pro mládež do 14 let - report (24)
Vedení horosvazu chystá změny v organizaci a řízení ČHS (20)
Petrohradské PADání 2019 (18)
Hoka Hey, Kjerag (17)
Bohoslužba nejen pro horo/lezce (12)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 11 (7)

 Nově v inzerci:
hledá se spolulezkyně | Jak se do lesa volá... | nové lezečky ozone | lezečky ocun ozone lady | Prodám odsedku adjust | Pembroke, Wales | Ledvinka Boll Gogo::basalt | Direct Alpine Dru (bez kapuce) Black M | Prodám boty Asolo Cholatse GV | Prodám mačky Cassin C 14 |

 Anketa:
Nosíte na túry do hor, do skal deštník?
 Ano 
 35 
 Ne, pláštěnku 
 25 
 Ne, nepromokavou bundu 
 57 
 Ne, promoknu 
 40 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.