LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny

Závody
Zrušeno - SP Xiamen (CHN) (09.10)
Mistrovství Evropy (20.11)
Ruzyňská liga 2020 - závody pro děti (21.11)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 11606
4.Pail 11447
5.Šofránko 11397
Bouldry:
3.Stráník 11025
4.Volf 10875
5.Jungling 10775
Hory:
4.Černý 5898
5.Ondrášek 5602
6.Bloudek 5570

Výsledky
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ČP a MČR U14 (12.09)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Deníčky
5045 lezců
865075 cest
Nové přelezy:
Rub 8+/9-
Provokace 10-
Wilibaldov 9+/10-
Bourre Mai 7b+
Kaly Diva 7c
Bathory Xc
Kotel Síly Xb
Vystup Z T Xb
Skleněný F Xc
Mol XIa

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

10. ročník rankingového závodu v lezení na obtížnost

Slovácké OUPN 2012

Po famózním výkonu zvedl nad hlavu vítěznou trofej Michal Rožek, který tak předvedl fantastický comeback po vleklých problémech s ramenem. Mezi ženami dolezla ve finále nejdále Katty Zachrdlová. Vítězi se tak stali mladá závodnice a její trenér.V pátek v předvečer závodu končíme nezvykle brzy. Vše je nachystáno. Hurá domů. Trochu se najíst a ještě při lahvince bílého vyzpovídat stavěčskou dvojici K+K, aby byl materiál do dalšího CLIMBzinu.
Ráno mě naštěstí auto i v tom pekelném mrazu naskočí a tak krátce po osmé začínáme registrovat první závodníky. Je tu hodně mladých reprezentantů, a to především díky tomu, že Marie Dichtlová vyhlásila tento závod jakýmsi kontrolním kláním pro juniory. Jsou tu ale i stará známá jména - bývalý reprezentanti Zdenda Resch a Michal Rožek. Přijeli i Slováci, Prahové. Ostravak se taky našel. Účast vskutku solidní. Celkem 22 mužů a 13 žen.
V devět hodin startuje kvalifikace předlezením cest a obhlídkou trati. Holky lezou lehoučkou cestu - spíše na rozehřátí, které je asi za 6 a nezvládla ji pouze domácí Veronika Divoká, která trochu zabloudila a už se z té motanice nedokázala dostat. Muži mají kvalifikačku někde kolem lehčí sedmičky a většina ji zvládne jako nic. Občas se ale někdo zachvěje a pár borců i spadne.
Do semifinále postupují všichni topující z Q. Semi je už ovšem trochu silnější káva. A je to v jeho průběhu znát. Postupně odpadají slabší závodníci tak, že se nám nakonec vyprofilovala devítka postupujících žen (TOPla silná pětice: Pavlincová, Vincourková, Zachrdlová, Svobodová, Peltrámová; s nimi se do finále probojovala čtveřice ve složení: Nevělíková, Křížová, Vlčková a Kovaříková) a desítka mužů (TOP nedal nikdo, nejblíže mu však byl Čermák, dále postoupili: Capko, Střílek, Klemsa, Binter, Svrček, Kříž, Resch, Rožek a Nevělík).

Následovala technická a občerstvovací pauza, kterou jsme vyplnili přednáškou z treku kolem Annapurny (Pólo díky), vyhlášením jednoho z vítězů divácké soutěže, úpravu stěny a doplněním prvních údajů z průběhu závodu na www.oupn.wz.cz . Taky bylo nutné zahnat včas finalistky do izolace.
Těsně před čtvrtou nastupují holky na obhlídku. Klasické máchání rukama ve vzduchu a už to jede jako po másle. Volume na max (nebo radši ne, ať nám nesestřelí) a kola se roztáčejí, grande finale 10. ročníku je tu.
Hned úvodní traverz všechny finalistky pěkně nakousl. Nejníže v následném kýlu vypadla Eliška Vlčková (Rocky Monkeys Brno), kterou o teč překonala Nina Kovaříká z Red pointu Myjava. Karolína Nevělíková (HK Pálavský věšák) a Eva křížová (SASM Líšeň) se sešli na OUPNu v neuvěřitelně stejné formě a po shodném výsledku v semi, dosáhli na stejný chyt i ve finále a podělili se o 6. místo. Veronika Peltrámová (Smíchoff Praha) už atakovala konec první části stropu, kde ale vypadla (5.). Jen o dva chyty dále se dostala Jana Vincourková (SPL Pustiměř). Nakonec ji pouhá teč dalšího chytu dělila od bedny, kterou si pro sebe urvala na profilu dloho odpočívající Tereza Svobodová (Smíchoff Praha). Andrea Pavlincová (Ocún, RP, Klajda, Rajče, Beal) dolezla hodně daleko a už, už se dostávala k topovému krýglu, ale na výkon Katky Zachrdlové (RP, Ocůn, Klajda, Rajče), která si na ucho krýglu v mohutném skoku na závěr alespoň šáhla, to nestačilo.
Finále mužů začínalo traverzem po starobylých dřevěných samo-domo madlech bez stupů. Těsně před kýlem se madla změnila v obliny (kozy) a následovala silová pasáž kýlem. Po přelezní za hranu čekal na finalisty těžký boulder. Překřížení do bílé oblinky a náskok ze špatných stupů do párků, které byly vstupenkou do stropu a zároveň na bednu. Silová pasáž shazovala závodníky jako podzimní vítr přezrálá jablka. První z finalistů, Andrej Capko (HK Manín, Edelweiss) slušně zabojoval, ale do spásného chytu se ani zdaleka nedostal a nakonec bral 7. místo kvůli horšímu výsledku ze semi za Michalem Svrčkem (Edelweiss, HK Sokol Žilina). I tak si Capko vylepšil skóre, když o chyt porazil 9. Vladimíra Stříleka (HK Polička) a o dva Jana Kříže z SASM Líšeň. Už, už to začínalo vypadat, že se snad nikdo dál nedostane. Martin Klemsa bojoval jako lev a dokázal párky na konci kýlu alespoň tečovat, což ho v konečném součtu vyneslo z osmého místa na 3. Svou sedmou pozici ze semifinále obhájil Tomáš Binter (5.10, Smíchoff Praha, Ádr design), kterého silová pasáž dostala a těžký krok z bílé oblinky nezvládl.  Krásně a jakoby bez námahy lezl až do oné bílé obliny Petr Resch (HO Beroun). V klíčovém místě však ztratil hlavu a možná i sílu a spadl taky (5. místo). Po něm nastupoval Rohožník (Wild Country, green Sport, Triop, HK UH). Od začátku lezl naprosto precizně s jasnou silovou převahou. V klíčovém místě ladně překřížil do bílého obláčku, postavil nohy a krásně došáhl na záchraný párek v kolmém segmentu. V ten momentu už bylo jasné, že je na bedně. Publikum bouřilo a Michal s vědomím, že dolezl tam, kam ještě nikdo odkrajoval další metry cesty, která pokračovala stropem. Prosotr mezi první a druhou ponorkou však vystavil stopku i jemu. V ten moment však ještě nebylo rozhodnuto. Na finálovou scénu nastoupil silný Ondřej Nevělík z Pálavského věšáku. V klíčovém kroku do párků málem vystoupil ze stěny, ale doskočil a drtil dál. Na Michla Rožka však neměl a spadl o řádný kus níže než Rohožník. Posledním závodníkem večera byl nejlepší semifinalista Petr Čermák (HO Jeseník, TR Walls). Všichni čekali, co předvede, a zda zamíchá pořadím na bedně. Petr však nezvládl silový boulder do párků a jen díky lepšímu semi skončil na 4. místě. Nakonec bral tedy Michal Rožek 1. místo, Ondřej neevělík byl druhý a Martin Klemsa 3.
Po vyhlášení výsledků si houbaři a někteří závodníci a stavěči užili parádní afterpárty, na které postupně všichni přestali vidět ostře:Poděkování patří všem závodníkům, pořadatelům z HOUBu (kucí díky), stavěčům K+K. Speciálně děkuju Mackovi, cipískům a mamce.

V neposlední řadě moc děkujeme našim sponzorům:
Singing Rock, Garra, Hudy sport Zlín, AIX, Triop, Yate, Barvy-laky R. Večeřa UB, Beal, Vichr, Chimpanzee, Montana, Green sport, Pilka kameny, Hello, CLIMBzin, HOUB.cz, Lnice, Em-net, Sokol UB, ČHS, EGP invest

www.oupn.wz.cz
No a za rok načneme další desítku!

Břeťa teaČR Lebloch

Břetislav Lebloch   [úpravy] 08:55 14.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto12:35:52 14.02.2012
Foto: trofeje ROCKAB, zbytek Macek.
teaČRodpovědět 

 Závody13:25:31 14.02.2012
Díky za super zážitek, kdo nebyl přišel o hodně. Výborné cesty a pohodová atmosféra, rád přijedu i na 11.ročník.
Zdeněk Reschodpovědět 
 Re: Závody16:03:47 14.02.2012
Moc díky za pochvalu.
teaČRodpovědět 
 Re: Závody01:15:36 18.02.2012
Ahoj Zdeňku, jsem moc rád, že se Ti závody líbily! Oupn je skvělé a budu moc rád, když přijedeš na další, jak jsi uvedl.
Michal Rožekodpovědět 

 ženy15:03:39 15.02.2012
Tak takovů ženu bych teda nechtěl...Ne vážně, dyk sou to všechno ještě děcka, kde jsou ženy? Lucko? Petro? Nelino?
Boris Lezekovičodpovědět 
 Re: ženy18:04:28 27.02.2012
Kde jsou, kdepak jsou...? Těžko říct. My jsme každopádně rádi i za děvčata.
teaČRodpovědět 

 Omluva 18:06:24 27.02.2012
Zdeňkovi Reschovi se tímto omlouvám, že jsem z něj v tomto článku udělal Petra. Pokud na tento příspěvek narazí admini, prosím je o opravu. Díky.
teaČRodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Timna park
 Databáze cest:
Všechny cesty (147353)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sonnenuhrverschn 6- Hohe Wand
Bathory Xc Labské Údolí - Pravý Břeh
Kotel Síly Xb Labské Údolí - Pravý Břeh
Vystup Z Temnoty Xb Labské Údolí - Pravý Břeh
Mol XIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Královský Večer VIIa Labské údolí - Pravý břeh
Doigt Dans L'oeil 6A Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Re: Ocún Ozone - jim podobné | Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Re: Ocún Ozone - jim podobné | Re: Ocún Ozone - jim podobné | Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Ocún Ozone - jim podobné |

 Nové komentáře:
Re: Překlad | Re: Překlad | Srovnani | Re: Překlad | Re: Titulek | Překlad | Re: tajnosti | Re: tajnosti | Re: Odpovídá | Odpovídá |

 Kde to vře:
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (64)
Petr Bláha 3x8c+ během tří týdnů (37)
Adam Ondra už je u svého nového outdoorového projektu (22)
Petice proti těžbě ropy poblíž Fontainebleau (20)
Adam Ondra odjel kvůli covidu v Česku trénovat do Innsbrucku (17)
Adam Ondra mění formát videí na Youtube: (16)
Kolem Skal! - 3. Obrvégry s Alenou Čepelkovou (15)
Adam Ondra #87 (14)
Zápis ze schůze OVK Broumovsko (13)
Venkovní stěna na Gutovce v Praze (12)

 Nově v inzerci:
bunda Direct Alpine | Spacák | La Sportiva La Sportiva Solution (G) WHITE/YELLOW EU | Watzmann 2021 | Dámské lezecké džíny | Prodám dámskou lyžařskou membránovou bundu a kalhoty Hannah | Prodám dětské kotníkové boty trekové boty Mc Kinley veli. EU 26 | Prodám běžeckou vestu / batoh Raidlight Responsiv 3L | Prodám běžecké boty Dynafit Feline UP PRO, vel. 43 | Prodám dětský spacák Sir Joseph Kiki Down 85 |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 199 
 18 - 23 
 189 
 23 - 25 
 128 
 25 - 28 
 136 
 > 28 
 162 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.