LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
37.Jeřábek 10178
38.Brajer 10175
39.Krupař 10156
Bouldry:
37.Čech 9250
38. 9231
39.Lebeda 9200
Hory:
5.Švihálek 5227
6.Ondrášek 4908
7.Mrklovský 4845

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877419 cest
Nové přelezy:
Tropical H 8a
Banana Rai 7b
Honey Bunn 7C+
Rychlovka 7C
Rocket Man 7c
Valium 8a
Extranjero 7b
Baselard 8A
Černý Trav 7C
Pornokino 8A

Stěny
Zubří - Zubří
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Finále Svěťáku 2014 v Kranji

obtížnost

smallAdam Ondra vyhrál SP v Kranji, celkově je třetí v letošním SP na obtížnost a druhý v kombinaci.

Finále SP v Kranji


muži
1. Adam Ondra (CZE)
2. Sean McColl (CAN)
3. Sachi Amma (JPN)

4. Domen Skofic (SLO)
5. Jakob Schubert (AUT)
6. Stefano Ghisolfi (ITA)
7. Romain Desgranges (FRA)
8. Ramón Julian Puigblanque (SPA)

ženy
1. Mina Markovic (SLO)
2. Jain Kim (KOR)
3. Akiyo Noguchi (JPN)

4. Jessica Pilz (AUT)
5. Katharina Posch (AUT)
6. Yuka Kobayashi (JPN)
7. Anak Verhoeven (BEL)
8. Maja Vidmar (SLO)

finále





finále SP v Kranji 2014
--- 2. Sean McColl (CAN), 1. Adam Ondra (CZE), 3. Sachi Amma (JPN) ---



Jakob Schubert (AUT), vítěz letošního SP v lezení na obtížnost



světový pohár v lezení na obtížnost 2014
--- 2. Sean McColl (CAN), 1. Jakob Schubert (AUT), 3. Adam Ondra (CZE) ---



Vyhlášení nejvíce univerzálních lezců na SP (O, R, B)
1. Sean McColl (CAN) 676 - body za bouldering, obtížnost a rychlost
2. Adam Ondra (CZE) 457 - obtížnost a bouldering
3. Domen Skofic (SLO) 336 - obtížnost a bouldering
pouze 25 závodníků se letos zúčastnilo alespoň dvou disciplín



Mina Markovic (SLO), vítězka posledního SP, celkově druhá



šťastný vítěz posledního kola SP, Adam Ondra si vychutnává státní hymnu




Původní článek:
Dá Adam nakonec ještě bronz v celkovém pořadí? Pokud by se mu se Sachim podařilo ještě jednou vytlačit ostatní soupeře z prvních pozic, ještě je šance. Neskutečné, opět se to podařilo a Adam se po smůle z předchozích závodů vrátil do medailových pozic.

Program závodu (GMT+1)
sobota 15.11.2014
9:00–12:00 kvalifikace muži
14:00–17:00 kvalifiakce ženy
20:00–22:00 semifinále (přímý přenos)
neděle 16.11.2014
17:00-19:00 finále (přímý přenos)

semifinále


Semifinále


muži
1. Adam Ondra (CZE) 44+
2. Sachi Amma (JPN) 43+
3. Sean McColl (CAN) 42+
4. Romain Desgranges (FRA) 42
5. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 41
6. Jakob Schubert (AUT) 41
7. Stefano Ghisolfi (ITA) 40+
8. Domen Skofic (SLO) 40+
26

ženy
1. Mina Markovic (SLO) 46+
2. Jain Kim (KOR) 39
3. Akiyo Noguchi (JPN) 37+
4. Yuka Kobayashi (JPN) 35+
5. Jessica Pilz (AUT) 32+
6. Anak Verhoven (BEL) 32+
7. Maja Vidmar (SLO) 32+
8. Katharina Posch (AUT) 32+
26


Kvalifikace



Česká reprezentace,
startovní pořadí ve 2 kvalifikačních cestách:
Tomáš Binter 1., 29.
Roman Kučera 11., 39.
Adam Ondra 35., 7:
Martin Jech 43., 15.
Eliška Vlčková 17., 39.
Iva Vejmolová 30., 8.

výsledky muži
1. Romain Desgranges (FRA) Top (1.); Top (1.)
1. Sean McColl (CAN) Top (1.); Top (1.)
1. Adam Ondra (CZE) Top (1.); Top (1.)
39.-40. Tomáš Binter (CZE) 27+ (32.); 21+ (41.)
53. Martin Jech (CZE) 10+ (53.); 20 (51.)
47. Roman Kučera (CZE) 10 (55.); 22 (33.)
56 závodníků

výsledky ženy
1. Jain Kim (KOR) Top (1.); Top (1.)
2. Mina Markovic (SLO) Top (1.) 40+ (2.)
31.-32. Iva Vejmolová (CZE) 27+ (27.); 24+ (27.)
41. Eliška Vlčková (CZE) 22 (41.); 19 (40.)
44 závodnic


poster


Výsledky SP v lezení na obtížnost 2014


muži
1. Jakob Schubert (AUT) 516
2. Sean McColl (CAN) 440
3. Adam Ondra (CZE) 428
4. Romain Desgranges (FRA) 414
5. Domen Skofic (SLO) 410
6. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 346
7. Sachi Amma (JPN) 345
8. Gautier Supper (FRA) 315
53.-54. Martin Jech (CZE) 12
78

ženy
1. Jain Kim (KOR) 607
2. Mina Markovic (SLO) 547
3. Magdalena Röck (AUT) 501
4. Anak Verhoeven (BEL) 447
5. Hélène Janicot (FRA) 324
6. Katharina Posch (AUT) 281
7. Maja Vidmar (SLO) 265
8. Dinara Fakhritdinova (RUS) 237
84

pořadí států
1. Rakousko (AUT) 1610
2. Francie (FRA) 1527
3. Japonsko (JPN) 1419
11. Česká republika (CZE) 344
24 bodovaných států z 30 zúčastněných


Průběžné výsledky SP 2014 na obtížnost (před)


(Inzai 25.10.; Wujiang 18.10.; Mokpo 11.10.; Imst 1.8.; Briançon 19.7; Chamonix 10.7.; Haiyang 20.6.2014)
1. Jakob Schubert (AUT) 483 (4.; 17.; 1.; 3.; 3.; 2.; 1.)
2. Romain Desgranges (FRA) 414 (7.; 3.; 3.; 4.; 2.; 5.; 4.)
3. Sean McColl (CAN) 397 (5.; 5.; 5.; 2.; 6.; 9.; 2.)
4. Domen Skofic (SLO) 379 (3.; 4.; 2.; 7.; 14.; 3.; 6.)
5. Adam Ondra (CZE) 332 (1.; 19.; 9.; 1.; 8.; 27.; 9.)
6. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 312 (25.; 2.; 4.; 6.; 4.; 6.; 15.)
7. Gautier Supper (FRA) 303 (8.; 8.; 8.; 5.; 5.; 18.; 3.)
8. Sachi Amma (JPN) 280 (2.; -; -; -; 1.; 1.; -)
48.-49. Martin Jech (CZE) 12 (-; 20.; -; -; -; -; -)
73 bodovaných závodníků (do 30. místa)

bodování závodníků bez 1 nejhoršího závodu:
Jakob 466, 371, 360, 355, Adam 328, 306, 287, 280


1. Jain Kim (KOR) 561 (1.; 10.; 6.; 2.; 1.; 1.; 1.)
2. Magdalena Röck (AUT) 501 (5.; 4.; 4.; 1.; 2.; 2.; 2.)
3. Mina Markovic (SLO) 494 (2.; 1.; 1.; 5.; 6.; 3.; 5.)
4. Anak Verhoeven (BEL) 447 (6.; 2.; 2.; 4.; 3.; 4.; 3.)
5. Héléne Janicot (FRA) 312 (7.; 3.; 3.; 9.; 9.; 15.; 7.)
6. Katharina Posch (AUT) 252 (12.; 5.; 5.; 15.; 8.; 13.; 10.)
7. Dinara Fakhritdinova (RUS) 237 (15.; 13.; 11.; 13.; 10.; 5.; 6.)
8. Maja Vidmar (SLO) 225 (3.; 8.; 9.; -; 4.; 12.; -)
77 bodovaných závodnic

1. Rakousko (AUT) 1610
2. Francie (FRA) 1527
3. Japonsko (JPN) 1419
11. Česká republika (CZE) 344
24 bodovaných zemí ze 30 (AUT, FRA, JPN, SLO, KOR, BEL, CAN, RUS, ITA, ESP, CZE, NOR, CHN, NED, ISR, USA, GER, SUI, THA, SWE, UKR, HKG, INA, POL, ECU, GBR, NEP, POR, SIN, SVK)


Vítězové SP v Kranji


1996 - Arnaud Petit (FRA) a Laurence Guyon (FRA)
1997 - Chris Sharma (USA) a Liv Sansoz (FRA)
1998 - Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA)
1999 - Eugeni Ovtchinnikov (RUS) a Liv Sansoz (FRA)
2000 - Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA)
2001 - Tomáš Mrázek (CZE) a Martina Cufar (SLO)
2002 - Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Muriel Sarkany (BEL)
2003 - Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Muriel Sarkany (BEL)
2004 - Tomáš Mrázek (CZE) a Angela Eiter (AUT)
2005 - Flavio Crespi (ITA) a Angela Eiter (AUT)
2006 - David Lama (AUT) a Maja Vidmar (SLO)
2007 - Cedric Lachat (SUI) a Maja Vidmar (SLO)
2008 - Klemen Bečan (SLO) a Johanna Ernst (AUT)
2009 - Adam Ondra (CZE) a Mina Markovič (SLO)
2010 - Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Jain Kim (KOR)
2011 - Sean McColl (CAN) a Jain Kim (KOR)
2012 - Jakob Schubert (AUT) a Mina Markovič (SLO)
2013 - Jakob Schubert (AUT) a Momoka Oda (JPN)
2014 - Adam Ondra (CZE) a Mina Markovic (SLO)



Vítězové Světového poháru v lezení na obtížnost


2014: Jakob Schubert (AUT) a Jain Kim (KOR)
2013: Sachi Amma (JPN) a Jain Kim (KOR); z 84 a 78
2012: Sachi Amma (JPN) a Mina Markovic (SLO); z 87 a 87
2011: Jakob Schubert (AUT) a Mina Markovic (SLO); ze 108 a 88
2010: Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Jain Kim (KOR); ze 72 a 61
2009: Adam Ondra (CZE) a Johanna Ernst (AUT); ze 70 a 54
2008: Jorg Verhoeven (NED) a Johanna Ernst (AUT); ze 70 a 66
2007: Patxi Usobiaga Lakunza (ESP) a Maja Vidmar (SLO); z 99 a 84
2006: Patxi Usobiaga Lakunza (ESP) a Angela Eiter (AUT); z 99 a 103
2005: Flavio Crespi (ITA) a Angela Eiter (AUT); z 99 a 95
2004: Tomáš Mrázek (CZE) a Angela Eiter (AUT); z 83 a 97
2003: Alexandre Chabot (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 99 a 94
2002: Alexandre Chabot (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); ze 78 a 75
2001: Alexandre Chabot (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 65 a 65
2000: Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA); z 60 a 58
1999: François Petit (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 60 a 54
1998: Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA); ze 45 a 45
1997: François Legrand (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 63 a 55
1996: Arnaud Petit (FRA) a Liv Sansoz (FRA); z 52 a 50
1995: François Petit (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 60 a 53
1994: François Lombard (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 54 a 53
1993: François Legrand (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 69 a 69
1992: François Legrand (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 67 a 74
1991: François Legrand (FRA) a Isabelle Patissier (FRA); z 80 a 82




Odkazy:
Startovní listina

stránky IFSC
slovinský web

Lezec.cz   [úpravy] 20:40 16.11.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Adam vyhrál "o parník"19:10:41 16.11.2014
1. Adam 44+
2. Sean 38
3. Sachi 37+
 ivoš

 neskutecny19:20:07 16.11.2014
Adam s neskutecnou prevahou zapotil moje ruce:)
 strejda
 Re: neskutecny19:23:57 16.11.2014
1.Schubert Jakob AUT 516.00
2.McColl Sean CAN 440.00
3.Ondra Adam CZE 428.00
4.Desgranges Romain FRA 414.00
5.Skofic Domen SLO 410.00
6.Julian Puigblanque Ramón ESP 346.00
7.AMMA Sachi JPN 345.00
8.Supper Gautier FRA 315.00
 strejda

 Gratulace19:34:12 16.11.2014
Napínavý to sledovat, i když vlastně ani ne :). Adam si lezl hodně suverénně pro zlato.
 jirkas

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Borový lom
Detonátor, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (148654)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kojan Prieto Y Los Hijualotes 5a San Bartolo
Le Humanidad En Peligro 4+ San Bartolo
Godzilla Vs Mothra 4+ San Bartolo
Chupate Esa 5b San Bartolo
Ambivalent Tearaway 5c Rocha Da Pena
Nově komentované:
Tropical Hurricane 8a Wied Babu
Devora Cordes 8a Margalef
Runo 7b+ Mišja Peč
Runo 7b+ Mišja Peč
Casablanca 10- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Foto dne 26.1. | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty |

 Nové komentáře:
Re: Jaros a Trava | Re: O2 | Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Jaros a Trava | Jaros a Trava | Jaros a Trava | Re: k. | Re: K2-zimní výstup | Re: a nedaj si pokoj |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (122)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (40)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Video ze společného 1. zimního výstupu 10 Nepálců na K2 (20)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (20)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (17)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Kurz zimního ledolezení ve Vysokých Tatrách (9)
Horská služba zachraňovala lezce pod ledopádem v Jizerkách (6)
Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (4)

 Nově v inzerci:
Nové lano Beal Booster 60 m | ledy Labský důl | Mammut damska bunda | Dynafit skialp damska bunda | Skialp boty,lyže | Prodám dětské lezečky | Meindl Vakuum GTX 43 | Mikina Columbia, vel. M | ski alp set dynafit tlt | Statická lana |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 168 
 Ano, pokud to bude nutné 
 60 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 33 
 Rozhodně ne 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.