LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trďż˝nink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny

Z�vody
Zrušeno MČR v lezení na rychlost (05.12)
MMČR v drytoolingu (12.12)
ČP U14 v lezení na obtížnost (12.12)

�eb���ek
Cesty:
1.Ondra 13156
2."Fido" 11950
3.Trojan 11794
Bouldry:
1.Ondra 11634
2.Stráník 11625
3.Stráník 10925
Hory:
1.Novák 7454
2.Ženíšek 6451
3.Mrklovský 6301

V�sledky
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)

Den��ky
5065 lezců
872123 cest
Nové přelezy:
Happy Todd 7c
Lihová Sle 7C
Inal Bien 8a
Y A Pas De 8a
Monkey Bus 8A
Armáda Spá 8A
Válečná Se 7C
Warcraft I 7C/7C+
Armáda Spá 8A
Apetor 8A+

St�ny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
��FREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V4 CUP 2003

Padesát mužů a čtrnáct žen je úctyhodná a na Slovensku rekordní účast závodníků, které sem přilákala vidina dobrých závodů před naplněným auditoriem a patřičně (mimořádně) vysoké odměny nejlepším pěti. V4, tj. Viszegradská čtyřka. Tedy Jak to proběhlo:

Kvalifikace žen tradičně u tohoto stavitele tvrdší a Věra K. vyhráva jen se třemi topy. Se třemi topy a pěti pokusy se dere do finále na druhém místě Zuzka Čintalová. Simona Ulmonová dvakrát top pokazí a postupuje třetí. Překvapivě nepostupuje Lenka Mičicová na devátém místě. Naopak pěkným topem na prvním bouldru si v silné konkurenci žen vybojovala finále na osmém místě Zuzka Ulrychová.

Muži měli nádherný závod už v kvalifikaci, který naprosto strhl diváky a náhradník Oleksyho (na poslední chvíli se omluvil pro nemoc) známý světový rychlolezec Csaba Komondi z Maďarska se suverénně ujal vedení. Druhý Suk, třetí Andrej Chrastina. Jediní dali všechny čtyři bouldry. Postupovalo se se třemi topy a jen na dvanáctém místě se vešel ještě Tomáš Fidi Fides do finále s topy dvěma. Zbranek se dvěma T třináctý a Juraj Repčík (sic!) také se dvěma "té" až 14.!

Finále tedy stavitel nepřitvrzoval, spíše naopak. Nechtěl pokazit drama a strhující podívanou pro diváky. Neboť ty vzruší jedině top a boj o top. Byly to kruté nervy, když první bouldr ve finále dalo devět mužů a druhý osm. Ale již v polovině třetího bouldru bylo na pokusy i topy startovní pole rozřazené, a tak i šéf závodu Palo Tomka i stavitel se mohli uklidnit a vychutnávat si nádherný závod. David Minařík lezl fantasticky, ale neustále padal z topu. Na těžkém rajbasovém výlezu třetího bouldru třikrát z posledního "keksíku" spadl Štěpán Neústupný. Top na čtvrtém bouldru držel jenoma nohama!!, a proto jeho sedmé místo výkonům neodpovídalo. Taktéž Eckert měl smůlu. Na třetím bouldru řval a skákal radostí, když na třetí pokus dal top, spolu s ním diváci, jen neúprosní rozhodčí si všimli, že to bylo pět sec.po limitu. Tedy devátý. A Peťo Doležaj na třetí pokus top třetího B dal. Nádherně zabojoval v závěru silové čtyřky a už se posouval z devátého místa dopředu - až na druhé. Komondi dal první B na čvrtý pokus a bylo jasné, že nevyhraje, nakonec ani silovou čtverku nedal. Andrej zkazil také jedničku (T2) a ve hře na titul mezinárodního mistra Slovenska zbyl Marek Repčík a Radovan Souček. Andrej B3 onsajtl, ale na B4 držel top jen jednou rukou a nedokázal přiložit. Marek onsajtoval dosud suverénně, jen u 4 jsme top moc nečekali. Není tak silný. A tak to i bylo. A Radek mezitím onsajtl dvojku a šel na trojku. Naprostá procházka! Úžasná technika a znovu on sight. Když šel na B4, napětí v hale by se dalo krájet. Jeho mistrovská technika v závěrečném převisu (neviděl jsem ho dosud takhle lézt) mu jedinému umožnila naprosto statický a jistý druhý TOP a vítězství.

Strhující, úžasný závod burcovaný několika stovkami (platících, cha, cha) diváků podpořil rovněž velmi zajímavý závod žen. Z původního finále nezůstal kámen na kameni (tedy tratě komplet stavitel v noci přestavěl na snazší, ale jistě kreativnější bouldry) a závodu to pomohlo. Svižně se topovalo i padalo z topu a diváci i závodnice si přicházeli na své. Věrka Kotasová se tentokrát už čtyřikrát prošla. Simona Ulmonová se bila ze Zuzkou Čintalovou o druhé místo, zdálo se, že je lepší, ale váhání dvacet centimetrů od topu na B4 rozhodlo o stříbrné příčce Zuzky a bronzové Simči. Obě daly tři topy. Další čtyři ženy daly jeden top: 4.Katka Čintalová, 5. Katka Fickuljaková, 6. Lucka Rajfová. 7. Denisa Šulcová dala 3 Z a 8. Zuzka Ulrychová 1Z.

Když se k tomu připočtou jedinečné cestovatelské výstavy v hale a neopakovatelné zážitky filmových bloků ve vedlejším sále, je nutné konstatovat, že to byla pro všechny nezapomenutelná událost. (Kterou ovšem opět může příznivcům přiblížit 17.-18. 5. Brno - BB, Montana a Hanka Podhorská se něco podobného pokusí zopakovat.)

Velký dík patří organizátorům festivalu, jmenovitě: Alanu Formánkovi, Tamaře Greksákové, Peteru Pučíkovi a organizátoru závodu Palo Tomkovi, při organizaci také Jirkovi Švubovi a při ladění bouldrů Borisi Belicovi.

Rosťa

Muži:
1. Radek Souček, ČR
2. Peter Doležaj
3. Andrej Chrastina
4. Jiří Přibil, ČR
5. Marek Repčík
6. Csaba Komondi
7. Štěpán Neustupný
8. Tomáš Fides
9. Martin Eckert
10. David Minařík
11. David Mazák
12. Peter Topercer.

Ženy:
1. Věra Kotasová, ČR
2. Zuzana Čintalová
3. Simona Ulmonová, ČR
4. Katarína Čintalová
5. Katarína Fickuliaková
6. Lucie Rajfova
7. Denisa Sulcova

Zico   [úpravy] 10:41 15.04.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Video10:45:42 15.04.2003
Ti,kteří chybeli o víkendu v Bratislave múžou videt  Suka a Krakena na videu na www.cccbbb.sk .Je tam i pár fotek.
 caballoodpovědět 

 Lepane, lepane11:43:07 15.04.2003
Gratuluju Stepane,7.misto taky misto.
loudisodpovědět 
 Re: Lepane, lepane09:29:00 16.04.2003
Náhodou Štěpán lezl fakt dobře. Ale byli lepší... :))
Zuzka Kuldovkaodpovědět 

 Mistrovství ČSFR12:33:55 15.04.2003
Podle výsledkové listiny by jeden řekl, že se to před 10 lety nestalo... Gratuluji všem Slovákům, Čechům i Čechoslovákům:) k vynikajícím umístěním. Přijedou bratia na podzim do matičky Prahy?
Frigoodpovědět 

 08:10:06 16.04.2003
Myslím, že tenhle Přibil to fakt "zatloukl" a je tudíž s měkkým "i".
Petr Reschodpovědět 
 Re:08:37:25 16.04.2003
Jo, dík, já myslel jestli mu náhodou nepřibyl nějakej sval.
Hopodpovědět 
  Re: Re:09:20:58 16.04.2003
A co zbytek výsledků holek???
odpovědět 
   Re: Re: Re:09:24:38 16.04.2003
...a koho by to zajimalo, nejaky baby, ty patri za plotnu a ne na skaly!
odpovědět 
    Re: Re: Re: Re:09:25:16 16.04.2003
oprava: na skaly i na zavody!
odpovědět 
   Re: Re: Re:11:39:40 16.04.2003
6. Lucie Rajfova
7. Denisa Sulcova
Vladoodpovědět 
    Re: Re: Re: Re:21:48:21 16.04.2003
A 8. Zuzka Ulrichová ...
Zuzka Kuldovkaodpovědět 
 Re:11:19:51 16.04.2003
Díky draku, já už na to většinou kašlu, protože bych neřešil nic jinýho :D
Čugo Jirous
Jirous-Jiří Přibilodpovědět 

 Super závod a famózní výkon Součka12:08:30 16.04.2003
(Já jsem tady měl dodat článek, takže to "házím" do komentáře a doufám, že chytří administrátoři listu jej případně přesunou do úvodu)

Padesát mužů a čtrnáct žen je úctyhodná a na Slovensku rekordní účast závodníků, které sem přilákala vidina dobrých závodů před naplněným auditoriem a patřičně (mimořádně) vysoké odměny nejlepším pěti. V4, tj. Viszegradská čtyřka. Tedy Jak to proběhlo:
Kvalifikace žen tradičně u tohoto stavitele tvrdší a Věra K. vyhráva jen se třemi topy. Se třemi topy a pěti pokusy se dere do finále na druhém místě Zuzka Čintalová. Simona Ulmonová dvakrát top pokazí a postupuje třetí. Překvapivě nepostupuje Lenka Mičicová na devátém místě. Naopak pěkným topem na prvním bouldru si v silné konkurenci žen vybojovala finále na osmém místě Zuzka Ulrychová.
Muži měli nádherný závod už v kvalifikaci, který naprosto strhl diváky a náhradník Oleksyho (na poslední chvíli se omluvil pro nemoc) známý světový rychlolezec Csaba Komondi z Maďarska se suverénně ujal vedení. Druhý Suk, třetí Andrej Chrastina. Jediní dali všechny čtyři bouldry. Postupovalo se se třemi topy a jen na dvanáctém místě se vešel ještě Tomáš Fidi Fides do finále s topy dvěma. Zbranek se dvěma T třináctý a Juraj Repčík (sic!) také se dvěma "té" až 14.!
Finále tedy stavitel nepřitvrzoval, spíše naopak. Nechtěl pokazit drama a strhující podívanou pro diváky. Neboť ty vzruší jedině top a boj o top. Byly to kruté nervy, když první bouldr ve finále dalo devět mužů a druhý osm. Ale již v polovině třetího bouldru bylo na pokusy i topy startovní pole rozřazené, a tak i šéf závodu Palo Tomka i stavitel se mohli uklidnit a vychutnávat si nádherný závod. David Minařík lezl fantasticky, ale neustále padal z topu. Na těžkém rajbasovém výlezu třetího bouldru třikrát z posledního "keksíku" spadl Štěpán Neústupný. Top na čtvrtém bouldru držel jenoma nohama!!, a proto jeho sedmé místo výkonům neodpovídalo. Taktéž Eckert měl smůlu. Na třetím bouldru řval a skákal radostí, když na třetí pokus dal top, spolu s ním diváci, jen neúprosní rozhodčí si všimli, že to bylo pět sec.po limitu. Tedy devátý. A Peťo Doležaj na třetí pokus top třetího B dal. Nádherně zabojoval v závěru silové čtyřky a už se posouval z devátého místa dopředu - až na druhé. Komondi dal první B na čvrtý pokus a bylo jasné, že nevyhraje, nakonec ani silovou čtverku nedal. Andrej zkazil také jedničku (T2) a ve hře na titul mezinárodního mistra Slovenska zbyl Marek Repčík a Radovan  Souček. Andrej B3 onsajtl, ale na B4 držel top jen jednou rukou a nedokázal přiložit. Marek onsajtoval dosud suverénně, jen u 4 jsme top moc nečekali. Není tak silný. A tak to i bylo. A Radek mezitím onsajtl dvojku a šel na trojku. Naprostá procházka! Úžasná technika a znovu on sight. Když šel na B4, napětí v hale by se dalo krájet. Jeho mistrovská technika v závěrečném převisu (neviděl jsem ho dosud takhle lézt) mu jedinému umožnila naprosto statický a jistý druhý TOP a vítězství.
Strhující, úžasný závod burcovaný několika stovkami (platících, cha, cha) diváků podpořil rovněž velmi zajímavý závod žen. Z původního finále nezůstal kámen na kameni (tedy tratě komplet stavitel v noci přestavěl na snazší, ale jistě kreativnější bouldry) a závodu to pomohlo. Svižně se topovalo i padalo z topu a diváci i závodnice si přicházeli na své. Věrka Kotasová se tentokrát už čtyřikrát prošla. Simona Ulmonová se bila ze Zuzkou Čintalovou o druhé místo, zdálo se, že je lepší, ale váhání dvacet centimetrů od topu na B4 rozhodlo o stříbrné příčce Zuzky a bronzové Simči. Obě daly tři topy. Další čtyři ženy daly jeden top: 4.Katka Čintalová, 5. Katka Fickuljaková, 6. Lucka Rajfová. 7. Denisa Šulcová dala 3 Z a 8. Zuzka Ulrychová 1Z.
Když se k tomu připočtou jedinečné cestovatelské výstavy v hale a neopakovatelné zážitky filmových bloků ve vedlejším sále, je nutné konstatovat, že to byla pro všechny nezapomenutelná událost. (Kterou ovšem opět může příznivcům přiblížit 17.-18. 5. Brno - BB, Montana a Hanka Podhorská se něco podobného pokusí zopakovat.)
Velký dík patří organizátorům festivalu, jmenovitě: Alanu Formánkovi, Tamaře Greksákové, Peteru Pučíkovi a organizátoru závodu Palo Tomkovi, při organizaci také Jirkovi Švubovi a při ladění bouldrů Borisi Belicovi.
Rosťa
Zicoodpovědět 
 Re: Super závod a famózní výkon Součka14:02:31 16.04.2003
ROSŤO!!!
Co to je za nesmysl?
"Finále tedy stavitel nepřitvrzoval, spíše naopak. Nechtěl pokazit drama a strhující podívanou pro diváky. Neboť ty vzruší jedině top a boj o top."
Poslední bouldr jsi měnil již za běhu finále a tím jsi ho stížil.

"...napětí v hale by se dalo krájet. Jeho mistrovská technika v závěrečném převisu (neviděl jsem ho dosud takhle lézt) mu jedinému umožnila naprosto statický a jistý druhý TOP a vítězství."

Napětí a atmosféra museli v hale být fakt super, když diváci museli tleskat na povel komentátora, který hlásil do izolace jak kdo co vylezl(většinou na OS jak jinak to maj diváci rádi)
A poslední bouldr? tak k jeho přelezení nebylo potřeba ani zbla techniky.

Takže zase někdy na ňákých závodech kde radši ať se platí vstupné, ale závody stojej za to, aby na ně někdo ještě jezdil.

Tak to jsem si zase vylil srdíčko, ale nedokázal jsem nezareagovat na opějnou ódu na závody které byli o ničem.

Čugo Jirous
PS. Rosťo, v bouldrech se má bojovat a né že se práskaj na onsight jak na běžícím pásu.(obvzlášť ve finále)
Jirous- Jiří Přibilodpovědět 
  Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka09:48:28 17.04.2003
Potlesk jednomu z mála... když ostatní si to povídají jen u piva:-)
PAMAodpovědět 
   Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka10:53:13 22.04.2003
Absolutne suhlasim s Jirousem!
Ad kvalita bouldrov:minimalne zenske boli o dost lepsie ako minuly rok.Muzske nechcem hodnotit,nepretekal som,nech sa vyjadria zainteresovani.Rosto,o uprave finalovych bouldrov totalne zavadzas!Nechapem preco,aj mna by rozhodilo keby prvy finalista bez problemov onsajtol prvy boulder.Vsetci videli,ze si hned poupravoval trojku a stvorku.V tom problem ale nie je.
Jasnym negativom bolo posudzovanie Topov. Zacalo to uz v zenskom open-sekundove topy Ulmonovej a veselo to pokracovalo vo finale. Rajfova na dvojke-jednoznacne nekontrolovane drzanie Topu!Najprv Tvoje jasne Nie,Rajfova protestuje,otocis sa na Pilku,Svist prikyvne a ty okamzite zmenis nazor.2 a pol minuty pred limitom, pokojne mohla liezt dalej. Sulcova o 5 minut uplne rovnako "Topuje" na jednotke, ale odchadza len so zonou.
V muzskom finale sa nemal uznat Dolezajov Top na trojke. Ani tri sekundy, ani kontrolovane drzanie. Vsetci ostatni, ktori topovali sa mohli sucasne skrabat v nose.
Ad atmosfera: divakov bolo fakt utesene, ale burliva atmosfera sa nekonala.Ako aj, ked hudba revala, ze clovek nepocul vlastne slovo?!To nie je samozrejme tvoja chyba. Podobne aj komentator a DJ sucasne:tak to bola katastrofa, mal by dostat metal za statocnost.
Celkovo, aj napriek vsetkym vyhradam, to bol dobry zavod.Vyborna konkurencia, pekne ceny, dostojne miesto, dobra organizacia a vela divakov.Oslavne ody ale rozhodne nie su na mieste.
Doktor
doktorodpovědět 
    Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka12:01:44 22.04.2003
Doktore!
To byly jen kosmetické úpravy před startem - ale na B4 důležité, zvýšili atraktivnost, třebaže o výsledku už bylo rozhodnuto, Suka nemohl nikdo už porazit. Ale hlavně: Poučil jsem se v Šumperku. Lehká, zajímavá a kreativní kvalifikace byla nejlepšími bouldry, jaké jsem dosud na závodech viděl! Přitvrzené (normálně běžně ztížené bouldry) finále mělo pak za následek (taky běžně viditelný) méně topů, menší drama, menší zajímavost bouldrů. Nakonec i v Třinci na B4 se mi "podařilo" to samé. Nedopustil jsem se stejné chyby v Bratislavě. Výsledkem bylo mnoho topů a daleko větší zajímavost průběhu soutěže. Důležitý poznatek: Na lehčích bouldrech, kde je více topů, se závodníci daleko lépe rozřadí, než na těžkých bouldrech. Nejčastější jev je v opačném případě tento: Stavitel přitvrdí alespoň dva bouldry a výsledek? Nikdo je nedá!
Pochopí to jen hrstka lidí, ale i tak PŘECE!
Zicoodpovědět 
     Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka14:46:21 22.04.2003
ja o koze, ty o voze... No nevadi.
Este poznamka ku "rekordnej" ucasti. Nie je to pravda. Vo Vrutkach v r.2000 startovalo 64 zavodnikov, v r.2001 76 (!) a minuly rok 60. Nie je to nejak super dolezite, len tak pre poriadok...
doktorodpovědět 
      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka18:07:37 22.04.2003
doktor, myslim ze je uplne jedno kolko ludi startovalo vo vrutkach, lebo aj tak tento rok nebudu. co sa tyka bouldrov, nestalo sa ze by dvaja pretekari skoncili rovnako so 4 topmy na os, ani dvaja druhi, ani dvaja treti, tak co kritizujete? rozhodne nie je lahke stavat bouldre a lezci by si mali uvedomit, ze je lahke kritizovat, ale tazsie robit. a navyse mali vsetci rovnake podmienky, ci nie?(co sa tyka bouldrov). takze tak. je jasne ze topy boli aj sporne, to uz je vec na rozhodcoch, ale hlavne je treba podat protest hned, alebo potom to uz neroztahovat. komentator jasne ze trepal, ale znova, vsetci ho poculi,no snad uz sa organizacia pouci do buducna. sak ludia sa predsa stale uci. tak uz sa tu nenatahujte ako male decka a zamyslite sa kolko to je prace a nervou robit preteky, a myslim ze to zase az take zle nebolo.
makakodpovědět 
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka08:26:05 23.04.2003
Ty jsi byl asi pořadatel ne? :D
Jirous- Jiří Přibilodpovědět 
     Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka08:43:08 23.04.2003
Pro mě znamená bouldr něco co je problém vylézt, nikoliv záležitost v které se rozlézá.

Raději ať se závodníci hůř rozřadí, ale bojujou s bouldrem zuby nechty, ať nadávaj, píčujou, kopou do maglajzáku, at´jsou nasraný že jim to nejde, než aby onsajtovali co se dá a vracely se do izolace po minutě.

Bouldrový závody jsou něco jinýho než závody s lanem!!!

Jestliže jsou diváci a jejich zážitek ze závodů důležitější než lezci tak nevim, proč jsou závody závody a ne exhibice lezců.

PS: Sorry za kritiku, ale nemůžu si pomoc, ňák holt Rosťo nevydejchávám tvoje názory které jsou zcestné. Je to těžký postavit dobrý bouldry a lehký kritizovat.
Čugo Jirous
Jirous - Jiří Přibilodpovědět 
      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka10:21:33 23.04.2003
Myslím si, že je nejdůležitější udělat závody tak, aby byly atraktivní pro diváka. Závodník je herec v ringu a jeho pocity jsou druhořadé.
PENodpovědět 
       Who is Souček?10:31:20 23.04.2003
Nejni ten chlap, co podal v Blavě famózní výkon, ten zatracenej synek naší hlavní zdravotnice? Jestli jo, tak ať se vrátí domu, máma se už nezlobí. Papouš
Papoušodpovědět 
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka10:34:11 23.04.2003
A jeeje tys prijel z Ameriky ne?
Dafe-Bobrodpovědět 
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka11:39:42 23.04.2003
zavodník je možná hráč v ringu,ale pocity rozhodně nejsou druhořadý!to je pičovina!protože kdo bude potom zavodit,když z toho bude mít pocit,jako když ho hodí hajzlu a spláchnou odkud vyplave s "baječným pocitem" za 6minut!!!!

Pak 6minut odpočinku a zese ................do hajzlu!!!!

PS.:ja jen doufám,že se takový lidi nedostanou k pořádání a hlavně stavění!!!

POSTAVIT BOULDER,KDE VŠICHNI SPADNOU V TOPU NENí ŽADNEJ PROBLÉM!

TAK ZATIM PA PA!!!
David
Prcek(D.minařík)odpovědět 
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN14:06:31 23.04.2003
Tak to máme hodně rozlišnej názor. Závod se bez diváků obejde, ale bez závodníků?
Veselá představa.
Jinak zdravím Petře.
Jirous, Jiří Přibilodpovědět 
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN09:54:49 24.04.2003
Tak teda nevim, slysela jsem o tomto zavodu hodne nazoru, nejen to co jsem cetla na lezci. No a myslim, ze to byly zavody jako kazde jine, takze nebyly bez chyby!!! Vzdycky se ale pozastavim nad tim, proc si nikdy nestezuje lezecka spicka z Brna??? Brnaci, jak je znam, jsou vzdycky spokojeni a vdecni, na rozdil od jinych. Zico neni Buh, ale dostavam pocit, ze i kdyby postavil super zavody a bouldry, tak to lidi poplivou jenom proto, ze tam byl ZICO. A mimo jine vzdycky budou jine bouldry od Zica, vzdycky jine od Krkavce a vzdy jine od Andreje. Takze prudici, pristi zavody, kde bude stavet Zico treba vynechte.
Kačaodpovědět 
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN10:02:59 24.04.2003
Malý detailek...:) Minařík je Brňák...a Suk neumí pracovat s internetem...:)
Oliváčodpovědět 
          Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN11:07:21 24.04.2003
Suk sice neumí psát,ale je to nejlepší bouldrista u nás. Letos už na prvním svěťáku a už 9. Je to borec, suchaři!Kde jste byli?
odpovědět 
           Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN19:11:10 24.04.2003
...:) ty si mi nějaký vznětlivý anonýmek.Byl jsem v Praze a Suka jsem vezl na letiště...:))) Jasně, že je to borec, protože na těch závodech byl dokonce nemocnej.Jo a nebyl to svěťák,ale to je jedno na výkonu to samozřejmě nijak neubírá.

Oliváčodpovědět 
            Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN12:03:41 25.04.2003
Jaký výkon? O tom se moc nedá mluvit - být 9. z 24. - není žádná sláva. To už u nás je větší účast.
odpovědět 
             Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN13:22:46 25.04.2003
heh? :) co ty si za kosočtvereček?
Oliváčodpovědět 
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN11:55:55 24.04.2003
Ahoj Káčo, je hezký že se zastáváte svejch, ale ne závodech jsi nezávodila.

Jen prudíme do pochvalnejch ód na závody, a tím že je psal Rosťa tak i do něj.
Čugo Jirous.
Jirous - Jiří Přibilodpovědět 
          Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PEN13:21:27 24.04.2003
Je pravda, že ZICO už asi nezmění svůj styl stavění...Ale proč ho tak často pořadatelé zvou jako stavěče? (předpokládám, že v Bratislavě nebyl pořadatelem). A nepruďte tak moc do něho, ja to fajny synek, akorát žije trochu v tunelu. A ty my taky ne?
Čus Jirousi!
PENodpovědět 
    Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka11:30:38 23.04.2003
ahojte,
bol som tam a tiez musim dat za pravdu jirousovi a doktorovi.
okrem ineho ma rosta tomanec tu vlastnost, ze nepocka na zhodnotenie svojej prace inymi, ale ako organizator sa sam pochvali nesetriac prehnanzmi superlativami, ktore su na mile vzdialene od skutocnej reality...
bohuzial to nebolo famozne, aj ked to urcite bol dobry pretek a skvele vykony sutaziacich, ale rosto - nie si BOH.
kovosodpovědět 
     Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka13:44:31 23.04.2003
Prdlajs!!! Rosťa je Bůch
Dádaodpovědět 
      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka11:55:38 24.04.2003
Rosta Tomanec robi hanbu ceskej lezeckej scene. zacalo to stefankom a teraz je to uz neznesitelne. Mali by ste ho zakopat a basta. Jirous ma pravdu hovno sa rozumia boulderingu. Dufam ze boulderingove zavody uz stavat nebude!!! Sam som videl ako menil posledny boulder pocas finale.
VILIodpovědět 
       Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Součka11:59:52 24.04.2003
Neřekl jsem že nerozumí boulderingu i když si to myslím, jen jsem kritizoval a chytal ho za slovo ohledně jeho pochvalné ódy na Bratislavu...
Jirous Jiří - Přibilodpovědět 
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super závod a famózní výkon Souč20:04:12 25.04.2003
Servus. Aj ja prihodím do placu. Rosťa nemá o bouderingu ani páru, to je jasné každému kto bouldruje na skale, alebo absolvoval, či videl nejaký sveťák. Je síce umenie urobiť na 4 metrovej stene vytrvalostné cesty, ale to skutočne nie je boldering, sú to len "tahy a zas jen tahy po madlech." Z celých pretekov bol boudrový len posledný krok v B3 vo finále a to je sakra málo. Ostatné "boldre" je škoda hodnotiť, lebo to boli buď náhodne nahádzane chyty, alebo traverzy sprava doľava. Rosťa posunul uroveň MS o pár rokov späť a o českom pohári ani nehovorím. Ak to nestavajú bouldristi, tak tam je škoda chodiť...
juro repčíkodpovědět 
 Re: Super závod a famózní výkon Součka12:00:07 24.04.2003
Rosťo, tvoje neustálé přehnané chválení tvých famózních závodů a jen strohé informace o každých jiných, jasně podrývají tvůj postoj, do kterého se již několik let stavíš. A to že jsi ten nejlepší reportér sportovního lezení! Přečti si prosím někdy po sobě to co napíšeš. Tvé články znázorňují absolutní neprofesionalitu.
čauves
Monroeodpovědět 

 A propos15:48:49 03.05.2003
Baví se divák, když každý borec onsajtne boulder a pak si může 5 min popíjet pivko? Nu, asi baví...
PAMAodpovědět 

 fotky02:14:49 13.05.2003
http://www.redpoint.pdi.pl/galerie/v4-cup.html
redPointodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Var. Jezerní romance, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (148029)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Barvy Podzimu 6B+ Sklapsko
Hrana Kostky 6B+ Sklapsko
Šuplíky 6C+ Sklapsko
Mark-eting 6B Sklapsko
Mark-ýza 6A Sklapsko
Nově komentované:
Flame Of Fame 9+/10- Geyikbayiri
Memorex 7b Fenda
Happy Toddler 7c Buzetski Kanjon
Demokracie 7 Srbsko

 Nově v diskusi:
Články | Re: Rež oblast 51 vs. NPR Větrušická rokle | Re: Rež oblast 51 vs. NPR Větrušická rokle | Re: Rež oblast 51 vs. NPR Větrušická rokle | Re: Nestejně veliké lezečky | Re: Adam VS mundo | Re: Nestejně veliké lezečky | Re: Adam VS mundo | Re: Adam VS mundo | Re: Adam VS mundo |

 Nové komentáře:
Re: Beckov | Tak snad | Re: a teď do mě | Re: Beckov | Re: Omalovánka | Re: !!! | Re: a teď do mě | Re: a teď do mě | hmm | Re: Cesty pro lidi |

 Kde to vře:
Mistrovství Evropy v lezení: kombinace (135)
ČHS: respektujte podmínky lezení v Českém krasu (59)
Beckovský bouldering 2020 (41)
Video: Julia Chanourdie leze jako 3. žena na světě obtížnost 9b (11)
Kolem Skal! - 9. Vltavská žula a Franta „Algena“ Mezera (10)
Pojištění odpovědnosti pro členy ČHS (9)
Mistrovství Evropy v lezení: obtížnost (3)
Adam Ondra z nácviku Perfecto Mundo 9b+: (3)
Adam Ondra: 6. den nácviku Perfecto Mundo 9b+ (2)
Nová Montana: Pořádný lezecký výlet (2)

 Nově v inzerci:
Ocun Incubator | Nové lyže Dynafit PDG | Nové lyže Dynafit PDG | Singing rock | hledam partaka/cku na lezeni Praha | High Point Superior 2.0 | Prodám skialpové lyže Dynafit SPEED 76 v setu s origo komponenty | Asolo Alta Via GV, 44,5 | Koupim | Skialp boty Scarpa Maestrale 2.0 vel. 26 |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 664 
 18 - 23 
 555 
 23 - 25 
 490 
 25 - 28 
 463 
 > 28 
 520 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.