LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
SP Meiringen (16.04)
SP boulder, USA (21.05)

Žebříček
Cesty:
15.Votoček 10894
16.Adamovský 10869
17.Pelikán 10859
Bouldry:
15.Novák 10225
16.Popovský 10103
17.Barchánek 10078
Hory:
27.Šramota 1966
28.Malásek 1949
29.Ženíšek 1866

Výsledky
2. nominační závod v boulderingu (10.04)
1. kolo ČP na obtížnost Zlín (27.03)
Nominační závod boulderingu Praha (13.03)

Deníčky
5103 lezců
888477 cest
Nové přelezy:
Jan Kareš 9/9+
Juggernaut 8A
Wave Direc 10
Kurare 7C+
EKO 8A+
Demon 8A+
Stěhovák Z 8A
Manták 7C+
Výprask SD 7A+
SRT 8B

Stěny
boulderingjicin - Jicin
SAUNA - Plzeň
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Strakonice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rozhovor s Lucií Hrozovou

smallLucka se letošní zimu zaměřila místo závodů na hory a skály. Jistě víte, že se jí povedlo první (ženské) opakování cesty Low G Man. Jistě ale nevíte, "co měla třeba včera k večeři".

Autorem 45m cesty Low G Man D14 v italské jeskyni Iseo (drytoolová oblast Bus del Quai di Iseo), je francouz Jeff Merçier. Jde o kombinací tří cest: Ermafrodito D7, Megaroof D12+ a druhou část Kamasutry D13+. Poté její přelez zopakovala
Lucie Hrozová RP po několika pokusech, zároveň také jako první žena 11. února 2015. Kromě toho před tím jako druhá žena zopakovala po Angelice Rainerové Kamasutru D13+ na druhý pokus.
Low G Mana přelezl Jeff bez použití "paragánů" (akrobatický prvek se zavěšením kolene v lokti) a Lucka s paragány, které ovládá bravurně. Okrajově využití této techniky řeší někteří francouzi, světová drytoolová špička se zamýšlí spíše nad etikou používání prodloužených cepínů. Nicméně i tak rozdílné techniky přelezu na některých webech vyvolávají tu a tam diskuse.Na odlehčení jsme pro vás připravili krátký rozhovor, který zveřejňujeme s menším zpožděním na závěr sezóny.

Lucko, co letos v zimě závody v ledu?

Letos jsem závody vypustila, není na to úplně krátká odpověď, tak se trochu rozepíšu.

První problém jsou finance. Náročné není jen cestování po všech zákoutích, kde se závody konají a ubytování… Série SP bere ohromného času. Nemůžu chodit normálně pracovat a vydělat si tak na obyčejný život. Není to jen čas, který člověk stráví na závodech, ale také trénink, i teď mám přes sezonu práci jen na poloviční úvazek, abych mohla chodit trénovat s cepíny dopoledne, kdy je stěna volná a využít nadpracovaný čas k prodlouženým výjezdům. Takže si ze sponzorských peněz musíte zaplatit ten normální život a ještě velmi nákladné závody. Abyste také mohli konkurovat špičce, potřebujete trénovat na zakopávacích stěnách, které u nás nejsou a nakoupit si drahé drytoolové chyty, po kterých se leze na závodech.

Když se mi podaří sehnat na příští sezonu finance, třeba se zas pustím do boje o medaile, ale chci, aby zatím byla jen radost z toho, že se ta medaile třeba podařila. Ne tlak toho, že jestli se teď neumístím dobře, tak budu příští měsíc “o rohlíkách”.

Na druhou stranu mě teď zas obohatil i ten pracovní život po stránce většího životního přehledu a také nadhledu. Za což jsem moc ráda. :) Už je to také o něčem jiném, než “brigádnické práce” při studiu.

Zajímáš se o klasickou módu, v jakém oblečení se běžně (mimo lezení) cítíš pohodlně?

V práci máme dresscode, takže zrovna dnes jsem tu v elegantních šatech. Do lodiček jsem se nikdy moc nehrnula, rozlámané kotníky a omrznuté palce u nohou tomu nepřidaly. Takže mimo práci se asi nejlépe cítím v teniskách a obyčejném tričku. Navíc pořád někde pobíhám, dobíhám. Slintá na mě ségra nebo náš pes Bady…

Máš malinkou sestru. Tuším, že je v nejlepších letech, kdy začíná "objevovat svět". Stíháš ty jedinečné okamžiky prožívat s ní?

Stíhám, asi ne tak moc jak bych si přála, ale snažím se. Navíc mě to s ní opravdu baví. Těším se z jejího nadšení vlastně ke všemu a je to pro mě chvilka, kdy si zas můžu znovu hrát svým způsobem i já.

Co letošní chřipkové epidemie, zasáhla Tě některá vlna, nebo sis vytrénovala odolné tělo i mysl?
Chřipka mě skolila letos už dvakrát. Snažím se brát výživové doplňky jako ječmen, echinaceu, ale asi to nestačilo.

Poohlížíš se v ledu či drytoolu po nějaké vysloveně vlastní trofeji? Nebo Ti bohatě stačí to, co přelézají chlapi? A mají ještě ženy na špici co opakovat, nebo "prvopřelezcům" tvrdě jdete po krku a těžkých cest je
málo? Kam až je pro Tebe reálné za ledy cestovat?


Určitě co opakovat máme, ale už se snažím pokukovat i po něčem vlastním. Nemusí to být zrovna něco nejtěžšího, ale třeba nějaká hezká linie, která by mě zaujala, ideálně nějaký mix. Něco vyhlídnutého už trochu mám, tak uvidíme, jak vydrží podmínky.

Z ledu by mě nejvíce lákala Kanada a Norsko, ale reálnější je pro mě samozřejmě zajet o víkendu do Rakouska, Itálie, Švýcarska. Proto i velmi těžké věci hledám v dojezdových vzdálenostech. I tak se ale snažím ušetřit třeba za ubytování. Jenže když přijdete po celém dni zmrzlí a mokří, klepete celou noc kosu a doufáte, že aspoň usušíte to oblečení a takhle tam máte být týden, tak to taky není s regenerací žádná hitparáda… ;)

Letos, (kdy jsem to hned na úvod sezony odskákala anginou) jsem si říkala, jestli na tenhle punk už nejsem moc “stará”…nebo málo klučičí ;)


Rozhovor na planetmountain.com:
Lucie Hrozová repeats Low G Man at Bus del Quai di IseoMarťan   [úpravy] 17:30 02.04.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 motyky pro motyky20:13:45 02.04.2015
Když vidím jak po té krásné skále leze s motykama tak se mi chce brečet ...
kktodpovědět 

 Motyky nemotyky20:43:26 02.04.2015
Divná lezecká disciplína..
petrodpovědět 
 Re: Motyky nemotyky20:54:26 02.04.2015
A to jako leze po skále s motykama po normální cestě, která se leze bez motyk ? Ptám se jako debil, protože mě to debilní připadá...
motykaodpovědět 
  Re: Motyky nemotyky22:52:44 02.04.2015
speciál sektor na motyky
odpovědět 
 Re: Motyky nemotyky13:28:13 04.04.2015
Která není?!?!?!
odpovědět 
  Re: Motyky nemotyky12:28:38 05.04.2015
trad není
odpovědět 
   Re: Motyky nemotyky23:34:11 05.04.2015
? Podle tebe a lidi, kteri se ji venuji? :)
odpovědět 
    Re: Motyky nemotyky10:57:19 06.04.2015
jestliže je stav skalky stejny pred tim, nez jsem zacal lezt a po tom, co jsem dolezl, vylezl jsem to vlastnimi silami atd.? Ano, to pro me divne neni.
odpovědět 
     Komu co vadí?11:33:07 06.04.2015
Stav skály nikdy není před lezením stejný, jako po lezení. Je jedno jak lezeš, skálu měníš vždy. Jen je otázka, jak moc. A jak moc je to na té skále vidět. Může to vadit pár lidem, ale určitě to nevadí skále. Šutr je šutr, s tím nic nenaděláš. Nemá ani vědomí, ani city, ani smysl pro estetiku. Maximálně tak můžeš říkat, že ti vadí, že jsou pak na skále vidět stopy po cepínech. To nemám nic proti, to jsou. Ale nepiš tu, že to vadí skále. Vadí to tobě. A upřímně - co je mi do tebe? Mě vadí kouření, nemám rád přiožralé lidi, nemám rád určité druhy hudby, vadí mi silniční doprava v blízkosti mého obydlí, vadí mi kruhy a nýty ve skále, na které musím koukat. A snažím se snad někoho omezovat, nebo mu předepisovat, jak se má chovat? Všímej si svého, zaměť si před vlastním prahem, určitě něco, co jiným vadí, také děláš. Bude pak na světě lépe.
odpovědět 
      Re: Komu co vadí?21:58:47 06.04.2015
přesně tak, palec hore!!!
glumodpovědět 
      Re: Komu co vadí?10:05:56 07.04.2015
Tobě toho vadí a nic se s tím nesnažíš dělat? Necháš si jen srát na hlavu, abys nikoho neomezoval? Ale ten kuřák omezuje TEBE, ne? A ta auta pod okny tě taky omezují, ne?

A k té skále - ať koukám, jak koukám, nikdo výš nekomentoval stav skály, reaguješ na špatném místě.
odpovědět 
       Re: Komu co vadí?12:25:58 07.04.2015
Mno, istě bych s tím něco dělat, ale je to trochu o uvědomnění si toho, že na světě nejsem sám, a že ostatní také mají právo na život. Jistě, mohu okolo sebe kopat jak magor, že mi něco vadí, ale někdy stačí se zamyslet nad tím, zda by nestačilo udělat krok stranou, nebo zda mi to bude vadit i po přehodnocení, a často se ukáže, že to tak hrozné není, že vlastně o nic nejde. Škoda, že si pojmy "vstřícnost a pochopení" a "nechat si srát na hlavu" takhle pleteš.
odpovědět 
        Re: Komu co vadí?17:18:45 07.04.2015
schválně jsem vybral jen ty dva příklady, kdy ti skutečně usilují o život. Oproti tomu ty snahou o to, aby omezili kouření, případně osobní automobilovou dopravu naopak děláš i něco pro jejich zdraví.

Nedá se stále ustupovat. Mlčící většina dělá z toho zbytku "normální" věc.
odpovědět 
         Re: Komu co vadí?11:24:04 08.04.2015
Osmnáctiletý, čerstvě po škole, plný ideálů, co chce spasit svět?
odpovědět 
          Re: Komu co vadí?03:33:23 21.04.2015
Asi jo a navic se se*re do osobnich svobod kuraku, asi to je krom toho jeste komous. To je druh hmyzu, kterej vymysleli v SSSR pred mnoha desetiletima...zkrizili komara s mouchou a vznikl komous...na co sedne to posere:-)
odpovědět 
       Re: Komu co vadí?03:30:00 21.04.2015
Ale ten kuřák omezuje TEBE, ne?
Stejne jako jine zase elektronickej smog nebo volici cssd a ano :-))
odpovědět 
        Re: Komu co vadí?12:20:31 21.04.2015
No a o tom to je... Opravdu mne omezuje? Musím stát zrovna tady, protože chci a neustoupím ani o krok, protože jsem v právu? A nebo prostě udělám dva kroky doprava, protože je úplně jedno, kde stojím, a jsme spokojeni oba? On neřve, že na to má právo, a když nemusí, nebo to nejde, tak prostě nekouří. A naopak, když mohu, um ožním mu si zakouřit. Je to obyčejná ohleduplnost a vstřícnost. A funguje do doby, než se najde nějaký kokot, co si přečetl vyhlášku nebo lidská práva a začne vykřikovat, že když chce, tak může, ostatní se naštvou a začnou si dělat naschvály a problémy jsou tu.
odpovědět 

 prodloužený cepín21:12:04 02.04.2015
Hehe, nedávno jsem nadhodil pětimetrovej cepín zaháknout nad řevis a vyručkovat po něm,  a panáčci hned řeší etiku prodlouženejch cepínů :-D Ale na místě je spíš etika cepínu, pač beztak to je jen háček s držátkem. Chápu horský lezení, a.e jako "čistý" to nepovažuju, spíš jde o hákování a jen v háčku nesmí být žebříček ale drží se v ruce...
odpovědět 

 to není jen přiblblost08:48:56 03.04.2015
sluníčko, krátké rukávy, krápníky ... A CEPÍNY???!!?
odpovědět 

 Rozhovor- Bída09:13:16 03.04.2015
Škoda, že to není delší, je to nějaký utnutý. Lucka je kráskou našeho lezení a navíc je ve světové špičce, zasloužila by pořádný interview. Ohledně financí- to je škoda, že to musí takhle dotovat, na druhou stranu, být její táta, nechtěl bych, aby klepala kosu a pokud bych měl prostředky, snažil se maximálně postarat. Najít bohatýho kluka. Asi v jiném sportovním odvětví...
nesmrtelný blázenodpovědět 
 Re: Rozhovor- Bída09:35:46 03.04.2015
I první dva odstavce jsou trochu "zhulený". Nějak nechápu co, kdo s nima chtěl říct.
H.odpovědět 
  Re: Rozhovor- Bída13:06:13 05.04.2015
Ty prvni odstavce jsem taky nejak nepobral :). Co tim chtel autor rict mi nejak uniklo.
odpovědět 
 Re: Rozhovor- Bída12:17:04 04.04.2015
Být jejím tátou... Tos mě chlapče pobavil. Zkus si takhle o financování popovídat se starym Hrozou.
Ale s tím mládencem to neni špatnej nápad. Třeba takovej Petr Čech by si dal říct. Nebo chceš naznačit, že bys sám měl zájem a dostatečný obnos?
Jéňaodpovědět 
  Re: Rozhovor- Bída13:56:04 04.04.2015
Nejsem Ála, takže holky o polovinu let mladší neberu. No to je divný, stěny vydělávaj dost, nájmy i náklady jsou celkem jasný. Postavit to něco stojí, ale tahle už je tady hodně dlouho. Jen kdyby mi dcera dělala vrcholově sport, asi bych nechtěl, aby mrzla v dodávce/ pokud sama nechce /. Na okraj dodám, že v dodávkách mrznu také, ale moje vlastní volba.
nesmrtelný blázenodpovědět 
   Re: Rozhovor- Bída03:37:09 21.04.2015
Jen kdyby mi dcera dělala vrcholově sport, asi bych nechtěl, aby mrzla v dodávce/
A ty prachy by sis natiskl na tiskarne?
odpovědět 

 ucho23:57:43 03.04.2015
mam husinu kdyz vidim ty cepiny na sutru...zakázal bych to stejne jako jsou zakazany friendy na pisku.
mikodpovědět 
 Re: ucho08:27:03 04.04.2015
Řekl bych, že hlavní důvod nepoužívání friendů a vklíněnců na písku je měkkost materiálu a tedy nespolehlivost toho jištění.

Ale co udělá cepín na žule? Nic. Není důvodu ho zakazovat.
odpovědět 
  Jak to je doopravdy.11:05:03 04.04.2015
....Když vidím jak po té krásné skále leze s motykama tak se mi chce brečet ...

Kdyby tenhle pisatel věděl jak ta skála vypadá ve skutečnosti určitě by vynechal slova o krásné skále.
Navíc konkrétně v této oblasti jsem byl přímo zděšen jak do ní "volnolezci" dokázali nasekat umělé díry na držení nebo přilepit chyty, aby mohli lézt "jen" pomocí rukou.
Když příjdete do téhle oblasti, tak necvičené oko nepozná kde se vlastně leze s cepíny. Ale i laik uvidí serie vysekaných děr na celou dlań a nebo přilepené chyty ke skále.
Tak tolik jen k tomu kdo co ničí.
LRHodpovědět 
   Re: Jak to je doopravdy.13:26:30 04.04.2015
Kašli na ně Libore, vždyť jsou to trotli, co o tom kulový vědí...brečí tam, kde netřeba a skutečného problému si nevšimnou, i kdyby jej měli pod prdelí...
glumodpovědět 
    Re: Jak to je doopravdy.15:27:55 04.04.2015
V oblastech s rozbitou skálou, kde se neleze, mi to nijak nevadí. Někdy je to naopak. Po kultivaci beznadějně rozpadavavé skály cepíny vznikla nejedna lezecky zajímavá oblast (třeba Krkavka u Semil). Před pár lety si pikly a mačky někdo obul na velmi klasickém břidlicovém Kozinci (Železný Brod). Jde o pokrývačskou břidlici slepenou křemennou žílou. 3rámy jsou na těch tmavých hladkých skalách opravdu extrémně patrné. Za našich životů se ty šrámy skále asi "nezahojí" a místní komunitu to nijak nepotěšilo (někteří lidi by byli schopní uspořádat i lynč na toho ....). Na kompaktní žule nebo čediči to taky nijak krásně nevypadá. Disciplínu lezení s piklama po suchý skále raději nijak nehodnotím. Někde jsem četl že novinky co člověk pozná do 10 let pokládá za samozřejmý, co objeví mězi 10 - 40 mu připadá úžasný a po 40 je to "proti přírodě".
Motákodpovědět 
     Re: Jak to je doopravdy.19:35:43 04.04.2015
Šrámky? No a co? Někde jsou bílé fleky od mága, někde šrámy. Kdyby tu skálu o cenťák uklovali, je to jedno. Skále je tu šumák a lezci se také nepodělají. Také musím čučet obílené chyty nebo třeba v Adršpachu na kruhy, a nelíbí se mi ani jedno. Takže kdyby tam udělali s cepíny cokoliv, skála to snese.
odpovědět 
   Re: Jak to je doopravdy.17:00:16 04.04.2015
Lézt po na sluníčku po suché skále s piklama jako na těch fotkách je prostě demence a naprostý pokřivení. Aktivně lezu skoro 30 let a nevím čemu tady jako nerozumím ... myslím že tomu rozumím a vidím o naprosto jasně <!>
kktodpovědět 
    Re: Jak to je doopravdy.19:38:20 04.04.2015
Nerozumíš. Někdo leze rukama, jiný cepíny. Kdyby někdo chtěl lézt za pomoci pirátského háku, je to jeho volba. Skále je to jedno, tak nech lidi žít.
odpovědět 
    Re: Jak to je doopravdy.21:25:57 04.04.2015
No vidíš, nerozumíš tomu a kecáš do toho, klasika...sám nějakým způsobem ničíš škálu a když jiným způsobem to dělají jiní, tak vadí? Sám si dement...
glumodpovědět 
     Re: Jak to je doopravdy.12:57:34 05.04.2015
vysvětli mi, prosím, jak vyškrábeš do šutru něco bříšky prstů?

Lucka je dobrá v tom, co dělá. Bohužel to, co dělá, je blbost. Vždyť byla dobrá i bez motyk, tak proč se toho nedrží?
odpovědět 
      Re: Jak to je doopravdy.13:08:08 05.04.2015
Sice nevyskrabes, ale brutalne vyhladis. Olames to stejne jako s motykama. Navic to jeste zaseres magem. Zajed se podivat do oblasti, ktere existuji uz dlouho.
odpovědět 
      Re: Jak to je doopravdy.23:12:35 05.04.2015
Jsi omezenec a dále na tebe nereaguji, protože je to jako házet perly....
glumodpovědět 
       Re: Jak to je doopravdy.11:00:15 06.04.2015
ty budeš jeden z těch pěti v republice, co lezou drajtůl, ne?
odpovědět 
        Re: Jak to je doopravdy.11:49:39 06.04.2015
Nikdy jsem to nelezlva vím, že nepolezu...jen nemám v hlavě nasráno...
glumodpovědět 
         Re: Jak to je doopravdy.13:25:27 06.04.2015
nasráno možná ne ale slámu ano :-D
kktodpovědět 
          Re: Jak to je doopravdy.18:03:06 06.04.2015
Pane kkt chovate se jako primitiv. Videl jste nekdy skutecnou drytool oblast? Zajedte se tam nekdy podivat. Doufam ze od ted bojkotujete jakoukoli tezbu vapence, lomy atd... Videl jste nekdy jak se tim nici skala? Smarja zasahnete! To ze necemu nerozumite neni ostuda ani ve vasem veku. Ostuda je urazet ostatni.
janodpovědět 
           Re: Jak to je doopravdy.19:42:37 06.04.2015
A jak se skála ničí? Kus šutru bez hodnoty (nebavím se o chráněných oblastech) se zničit nedá. Prostě je to šutr.
odpovědět 
    Re: Jak to je doopravdy.21:37:54 04.04.2015
Nekomu treba zase prijde demence lezt za pouziti umelych lezeckych pomucek jako lezecky, lano, sedak. Dalsimu treba vubec samotne lezeni. Dalsimu .... A pak tu jsou mameluci, kteri lezou 30 let a vnucuji svuj omezeny pohled ostatnim :).
odpovědět 
     Re: Jak to je doopravdy.06:23:00 06.04.2015
No, zrovna ja lezu 33 let a podle mne jste všichni magori. Ale ne Ti co s nima lezu, ale Ti co tu pisou. Ha ha ha.
Mimochodem jsou i magori, co si dokonce vezmou na nohy boty s navarenyma zeleznyma platama a jezdi na tom po zmrzly vode...neznate Jagra prece?
Martas.odpovědět 
      Re: Jak to je doopravdy.06:28:36 06.04.2015
Lucce samozrejme fandim a gratuluji, stejne tak LRH k tomu co pro lezeni dela.
Martas.odpovědět 
       Re: Jak to je doopravdy.09:02:40 06.04.2015
LRH něco dělá pro lezení? Není to jen mýtus?
odpovědět 
        Re: Jak to je doopravdy.23:57:30 06.04.2015
Není.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Jak to je doopravdy.07:27:06 07.04.2015
Nějaký důkaz by byl?
odpovědět 
          Re: Jak to je doopravdy.08:38:17 07.04.2015
Tak třeba: Jedna z prvních profesionálních lezeckých stěn v Česku. Dva špičkoví reprezentanti v několika disciplinách. Organizace mnoha významných závodů. Vytrvalé rozkrývání špíny v českém závodním lezení. Velmi dobré výkony na Eigeru, Kavkazu i jinde na horách ...to by stačilo ke slávě několika osob najednou.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Jak to je doopravdy.08:40:13 07.04.2015
Doporučuji napřed se o fakta zajímat, než začneš plácat hlouposti, kterými se ztrapníš.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Jak to je doopravdy.09:39:47 07.04.2015
Organizace mnoha významných závodů? Kolik jich bylo a jaké?
odpovědět 
             A cos dokázal ty, jouzo?09:58:09 07.04.2015
Cos udělal pro rozvoj a podporu horolezectví ty, že tak blbě kritizuješ? Předpokládám, že jsi vlastníkem minimálně dvou stěn na lepší úrovni, než jsou Holešovice a že tři ze tvých dětí vyhrávají, nebo alespoň vyhrávaly závody v lezení na vrcholové úrovni. V tom případě, bych se ti omluvil. Jinak jen blbě pindáš a nic jsi v tomto zatím nedokázal.
Cvachtaodpovědět 
             Re: Jak to je doopravdy.12:41:13 07.04.2015
Např. drytool, spáry...? Žejo? Že už si vzpomínáš?
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Jak to je doopravdy.22:12:47 07.04.2015
Paměť mi celkem slouží. Kolik a kdy udělal závodů v drytoolu a kolik tam bylo lidí? Spáry? Ty dělá Bobr a při jejich organizaci nemusí ani otočit chyt. V podstatě jde o setkání spárařů a významem odpovídá závodům na úrovni kraje.
odpovědět 
               Re: Jak to je doopravdy.00:02:11 08.04.2015
Opět se zeptám: "děláš něco víc, nebo jen blbě a závistivě plkáš?"
cvachtaodpovědět 
               Re: Jak to je doopravdy.00:28:47 08.04.2015
Smankote... Nez se takhle ptat, co si o tom neco zjistit? Hmmm? A jestli si myslis, ze zavody jsou jenom o montovani chytu, tak vlastne ani nema smysl dal pokracovat v diskuzi..
odpovědět 
              Re: Jak to je doopravdy.08:36:45 08.04.2015
KT je mluvčí LRH ?
odpovědět 
               Co tak trochu kultury09:31:14 08.04.2015
Mám jednu připomínku. Co tak se zkusit podepisovat pod příspěvky. Já vím, chce to koule...
cvachtaodpovědět 
               Re: Jak to je doopravdy.20:34:30 08.04.2015
Tak koho jsem teda vlastně mluvčí? LRH, Zobana, ČHS, tajné protisvazové organizace... já už jsem z toho jelen. Co si to kluci všecko můžete vymyslet, to je fantazie...
Kuba Turekodpovědět 
                Re: Jak to je doopravdy.13:47:34 10.04.2015
Nejste mluvčí nikoho.Jen při každé příležitosti musíte být slyšet, vaše názory a články nesnesou kritiku a vždy musíte mít pravdu.V tom se velice podobáte Miloši Zemanovy jen já a já a zase já mám pravdu a nebo se mýlím ????
odpovědět 
                 Re: Jak to je doopravdy.03:58:47 21.04.2015
Nejste mluvčí nikoho.Jen při každé příležitosti musíte být slyšet, ...blablablabla
A ty z toho mas ted mindrak ze ti ujel vlak a tak si tu provozujes onlinepsychoterapii co? Ze ti ujel vlak za to Turek nemuze, mel ses driv narodit, ale to zas nebylo borhaku a a a dal na to kaslu:-))
odpovědět 
           Re: Jak to je doopravdy.03:53:43 21.04.2015
Kubo to mas marny, proste je to tu , nove generace jsou tady a je 70 let po valce no a voni sou jak utrzeni ze retezuuuuuuuuuu ...sice jim chybi znalosti, ale maj dojem ze uz vse znaj a umi, protoze maj ajpedy feeeeeeejsbuuuuuky a jsou stale online:-))
odpovědět 
            Re: Jak to je doopravdy.12:26:01 21.04.2015
A nemůže to být i třeba změnou životního stylu, změnou hodnot a celkově jiným životem? Nemyslím si, že by museli být bez znalostí nebo utržení ze řetězu, prostě je to jiný život. A je to logické, jiná doba, jiné technologie... Asi jako kdybys kritizoval knihtisk a knihy, protože lidé si začali individuálně číst, místo aby se večer scházeli a povídali si. A nebo jaký byl po zavedení kol názor na cyklisty? A pak na auta?

Každému, kdo takto rád vzpomíná, bych doporučil film Woody Allena Půlnoc v Paříži.

odpovědět 
      Re: Jak to je doopravdy.03:51:13 21.04.2015
Sou i mgagori, co s barevnejma pytlema bezej z kopce a pak se najednou vznesou do nebe a litaj jako vorli!:-) Ja to teda nechapu protoze hapat z tej vejsky treba...ale kurna, ..tam nahore ale musi bejt hezky.
odpovědět 
   Re: Mr..at do skály je ubohé tak jako tak14:23:51 13.04.2015
Aha, takže tvá obhajoba mr.at skálu železem stojí na tom, že někdo jiný do ní sekal... ubožáku. Problém ale stojí jinde, jiný magor, vezme motyku a příště půjde tam, kde ta skála rozmr..aná není, protože viděl, že stejní magoři běžně do mr..ají jinde.
odpovědět 
    Re: Mr..at do skály je ubohé tak jako tak14:35:54 13.04.2015
Presne tak to bude. Ty si chlape snad jasnovidec! Nejhorsi na tom, ze se tenhle vzorec prenasi obecne na lidi. Lezou po skalach, vyrvavaji tim sutry, vyhlazuji svym pohybem po ni skalu, obrusuji skalu lanem, vrtaji do skaly vrtackou nebo do ni cpou ruzny zelezny hejblatka, zasiraji skalu magem a tam kde ji nezasiraji magem, tak ji zasiraji potem. A to vse jen protoze to nekde jinde videli. Desne to je. Fuj! Dovolil bych se na skaly jenom divat z minimalni vzdalenosti 2 metru.
odpovědět 
    Re: Mr..at do skály je ubohé tak jako tak14:51:44 13.04.2015
doufám, že ty jsi jeden z těch lezců, který se na skálu kouká jenom z dálky a chudí jen na překližku, kde když se urve chyt tak se vymění za jinej. Podívej se jak je všude zničenej písek, ať už vyšlapanej, nebo odřenej od lana. Vápno, třeba ve Sloupu jak jsou některý cesty vyleštěný jak zrcadlo. To je všechno nevratný poškození skály a nemyslim, že by ty skály zničili zrovna drytoolisti.
Chce to prostě trochu tolerance.

Osobně mi je trochu líto, že u nás není víc oblastí, kde by se dalo přes léto drytoolovat. Určitě by to pak v zimně bodlo, když se doleze třeba v Tatrách na holou skálu a neni kolem žádnej zmrzlej trs trávy do kterýho by se dalo zaseknout.
d.odpovědět 
     vyšlapané stupy a rýhy na písku15:18:27 13.04.2015
od toho máš mluvidla, abys řekl týpkovi z překližky, že šoupáním boty na stupu se stup nevyčistí a že jištění si má při dobírání bábovky prodloužit. tvoje argumenty rozhodně nejsou důvod, proč tolerovat zbraně na sportovkách. proč rovnou nepřejít na ferraty?
odpovědět 
      Re: vyšlapané stupy a rýhy na písku17:00:57 13.04.2015
To si to nepochopil nebo nechces pochopit.. Skala se nici lezenim. Samotny pohyb po skale ji nici. Kdo pak rozhodne co je jeste v poradku a co ne? Ty podle sveho silne subjektivniho pohledu? Cepin v poradku neni, ale vyvrtat jisteni ci zakladat zelezo ano? atd. atd. atd.
odpovědět 
      Re: vyšlapané stupy a rýhy na písku04:06:45 21.04.2015
od toho máš mluvidla, abys řekl týpkovi z překližky, že šoupáním boty na stupu se stup nevyčist
Nene, to je problem typku z preklizek a omezenej trolu, ne povinost vam to rikat:-)

proč tolerovat zbraně na sportovkách
Problem je, ze ty a tobe podobni vidite sportovku na kazdem kameni treba skrytem v lese....pokud vam vadi ze se za desetileti prelezlo a slezlo kde co, a ted uz nejsou holt ty moznosti, tak se odstehujte nekam do tramtarie a budete si pripadat jako ve dvacatejch letech v cesko-sasskem svajcu no:-). Jenze tam nemaj hamburgry kfc fejsbuk a wifi, ze jo?:-)
odpovědět 
       Re: vyšlapané stupy a rýhy na písku12:27:33 21.04.2015
Jak tolerovat??? Mají stejné právo tam být, jako kdokoliv jiný. Takže nemluv o toleranci, maximálně poděkuj, že se motykám nevěnuje více lidí, ale to je tak vše, co můžeš.
odpovědět 
    Re: Mr..at do skály je ubohé tak jako tak04:01:46 21.04.2015
Problém ale stojí jinde, jiný magor, vezme motyku a příště půjde tam, kde ta skála rozmr..aná není, protože viděl,...a tim jsi mel skoncit...ze videl.

Ze dnesni mlada generace je plna magoru je problem te generace, nikoliv tech drajtulaku nebo jak si rikaj co si lezou snad tam kde to maj vyhrazeny nebo si vyhradili dohodli atd atd.
odpovědět 
  Re: ucho03:42:22 21.04.2015
Ucho asi jsi fakt ucho:-)
Řekl bych, že hlavní důvod nepoužívání friendů a vklíněnců na písku je měkkost materiálu a tedy nespolehlivost toho jištění.

Rekl bych ze si nekdo ani neprostudoval neco malo z historie.
Nikoliv nespolehlivost tohoto jisteni, ale jen ta mekkost a uz minule generace lezcu pochopili, ze chtejili piskove veze a cesty zachovat nam, vam i budoucim, bude treba jistiti bambulema smycema a sem tam kruh:-) Dnesnim generacim sportaku napric sport spektrem je to uz sumak, hlavne si uzit.......70let po valce ...se ani nelze divit.
odpovědět 
   Re: ucho12:31:03 21.04.2015
Ta měkkost jde s tou nespolehlivostí ruku v ruce. Možná se pár ohleduplných týpků našlo, ale věř tomu, že pokud by to bylo spolehlivé, tak měkkost by většině vůbec nevadila, klidně by s tím lezli. Jen by si friendy a vklíněnce jednou za čas vyměnili za větší. Ale hlavně se nám tu nesnaž překládat myšlenku, že stará garda byli ohleduplní maníci žijící div ne jako světci.
odpovědět 

 Luca17:37:35 08.04.2015
Disciplina?Luca je sympatanda a skvela vsestranna lezkyne.Drajtul k tomu taky patri.Sama rikala,ze je to pro ni hlavne dobrej trenink na mixy atd.Vylezla mixovy nebezpecny prasky jako Illuminati apod,z bab je z par nej na svete,vyhrala svetak,ma spoustu tezkych skalnich cest,kolika lidem se tohle povedlo.Loni malem zarvala pod lavinou.Proc by jednou mohla nemrznout a lezt/trenovat kdyz je trochu tepleji.Mam pocit,ze je to spis o jejim tatovi,ale to chapu.Bohaty pritel asi neprijde, protoze LRH za tchana
Petr A.odpovědět 
 Re: Luca18:16:02 08.04.2015
Třeba by toho LRH jako tchána vyvážila celkem fajn tchýně :-)
odpovědět 
 Re: Tchan :-)19:37:48 08.04.2015
Pro Petra A. Už jsem se tak dlouho nenasmal. A aspoň ten potenciální zetak nebude zadnej posera, když do toho půjde. A Lucka bude MIT jistotu, ze je to ten pravéj, když je ochoten MIT takového tchána. :-)
lrhodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Leze Michal, cestu Čím výš tím blíž na Katedrálu, foto: Jan Mecl
Čím Výš, Tím Blíž
 Databáze cest:
Všechny cesty (149652)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Baby Prc 7A Babí Lom
Ahjo 6C Babí Lom
Zátah 6B Babí Lom
Nátah 6A+ Babí Lom
Pomalu A Najisto 6B+ Babí Lom
Nově komentované:
Tempus Fugit 7c Tartareu
Spára 8+ Pernštejn
Nemechová 7- Pernštejn
Proč 6 Pernštejn

 Nově v diskusi:
Re: Hudy video | Hudy video | Hudy video | Hudy video | Film: Sean Villanueva O’Driscoll: masiv Fitz Roy | Re: Emontana | Re: Emontana | Re: Emontana | Re: Emontana | Re: Emontana |

 Nové komentáře:
Re: vždy je to dobrý | Re: Klasik | Re: Za mě dobrý | Klasik | jo jo | Re: Za mě dobrý | Re: Za mě dobrý | Re: Aféra Hruboskalsku.cz | Aféra Hruboskalsku.cz | Ty kráso! |

 Kde to vře:
Petr Kellner zahynul na Aljašce při nehodě při heli-skiingu (101)
Video: nový seriál Začínáme na písku startuje 15. dubna 2021 (59)
První závod v lezení na obtížnost letošní sezóny (32)
Video: Začínáme na písku: 1. díl (23)
Spadlý blok (23)
Omezení lezení v Moravském krasu z důvodu hnízdění dravých ptáků (11)
Nové povolení pro pražské lezecké oblasti (11)
Valná hromada ČHS dnes poprvé s delegáty a kvůli covidu online (8)
Lucka Hrozová hlásí přelez dalšího bouldru za 8A+ (7)
Na Štandu 5: Dušan Stuchlík (4)

 Nově v inzerci:
Expediční obuv | Parťačka | Hledám postel | Topo | Bunda Nike | dvojčata | spolulazení | dětské lezečky | Toulky přírodou a sport | prašanovky |

 Anketa:
Necháte se pro lezení v cizině naočkovat?
 Ano 
 42 
 Nevím 
 14 
 Ne 
 28 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.