LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu
The Push: příběh Tommyho Caldwella

Závody
EP mládeže Graz (28.04)
EP mládeže Soure (05.05)
SP Chongqing (05.05)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13878
2.Konečný 11893
3.Pail 11400
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Ondra 11400
3.Jungling 11000
Hory:
1.Šuraba 6995
2.Coubal 6441
3.Nikita 6157

Výsledky
SP Moskva (21.04)
SP Meiringen (13.04)
MČR v ledolezení na rychlost – Vírský cepín 2018 (10.03)

Deníčky
4428 lezců
677894 cest
Nové přelezy:
De Picos P 8b
Var. Velbl 9
Tarzan Boy 9-
Dmitrii Di 7C+
Silkroad Xc
Hakuma Mat 9
Tendo Medi 8+/9-
Panter 10+
Rádio 1 Xb
Šmalec 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

I. Akademické Mistrovství světa v lezení v Číně

12.-16.10.2016 Šanghaj

I. Akademické mistrovství světa v lezení skončilo dnes v Šanghaji v Číně. Z našich se nejlépe umístil Jan Kříž na 4. místě v rychlosti, Petra Růžičková byla 11. v bouldrech a Tomáš Binter 14. v obtížnosti.

Další z našich byl 20. Martin Jech (CZE) v obtížnosti a 23. Daniela Kotrbová v bouldrech.

Vyhráli v obtížnosti Dmitrii Fakiryanov (RUS) a Julia Chanourdie (FRA) v boulderingu Kaito Watanabe (JPN) a Fanny Gibert (FRA) a v rychlosti Stanislav Kokorin (RUS) a Anna Brozek (POL).

Výsledky:
IFSC: University World Championships - Shanghai (CHN) 2016





Obtížnost


Začala kvalifikací ve čtvrtek, lezlo se po 18 m vysokém převislém oblouku.

Semifinále muži
Češi do finále nepostoupili, nejlépe skončil Tomáš Binter na čtrnáctém děleném místě.

1. Dmitrii Fakiryanov (RUS) Top
2. Javier Cano Blazquez (ESP) 57+
2. Seungwoon Cho (KOR) 57+
2. Thomas Joannes (FRA) 57+
2. Max Rudigier (AUT) 57+
2. Loic Timmermans (BEL) 57+
7. Gautier Supper (FRA) 57
8. Kaito Watanabe (JPN) 51+
---
14.-15. Tomáš Binter (CZE) 39+
25. Martin Jech (CZE) 24+
z 26 semifinalistů

Kvalifikace muži
V kvalifikaci topovalo první cestu 15 mužů, druhou 19. U žen 7 a 16. Postoupil Tomáš i Martin.

1.-15. Tomáš Binter (CZE) top top
20. Martin Jech (CZE) top 30+
43 závodníků, semi 26, finále 8
28 závodnic

Bouldering


Začal kvalifikací ve čtvrtek, do semifinálové dvacítky postoupila Petra Růžičková, která topovlala čtyři bouldry z pěti, na postup byly potřeba čtyři topy, což ale těsně nedala Danča. Petra je po semifinále jedenáctá.

Semifinále ženy
V semifinále daly ženy ze čtyř topů jen tři a to dvě, které se také zatím dělí o první místo. Z dvacítky mužů dali dva čtyři topy, s pěti pokusy je prozatím na prvním místě Japonec Kaito Watanabe.

1. Julia Chanourdie (FRA) 3t3 3b3
1. Fanny Gibert (FRA) 3t3 3b3
3. Jennifer Wood (GBR) 2t3 2b2
4. Minseon Kim (KOR) 2t4 3b5
5. Di Niu (CHN) 2t4 2b2
6. Chloé Caulier (BEL) 2t5 3b6
11. Petra Růžičková (CZE) 1t2 3b7

Kvalifikace ženy
1. Chloé Caulier (BEL) 5t5 5b5
1. Julia Chanourdie (FRA) 5t5 5b5
1. Fanny Gibert (FRA) 5t5 5b5
4. Yuki Hiroshige (JPN) 5t6 5b6
5. Moe Yoshimura (JPN) 5t7 5b5
6. Daria Malysheva (RUS) 5t8 5b5
15. Petra Růžičková (CZE) 4t6 5b7
---
23. Daniela Kotrbová (CZE) 3t6 5b12
33 žen, semifinále 20, finále 6

Výsledky rychlost


Jan Kříž se ve vyřazovacím pavouku dostal až do souboje o třetí místo, kde byl rychlejší Korejec Sungjoon Chae. Na standardní 15m trati (bylo zde šest cest) měl Honza nejlepší čas 6.64 s, pod sedm se během celého závodu dostalo jen 8 závodníků, nejrychlejší měl ve finále Stanislav Kokorin 6.11.

muži
1. Stanislav Kokorin (RUS) 6.11, 6.52, 6.79, 6.86, 6.51
2. Marcin Dzienski (POL) 6.91, 6.69, 6.58, 6.77, 6.44
3. Sungjoon Chae (KOR) 6.69, 6.83, 6.95, 7.51, 7.12
4. Jan Kříž (CZE) fall, 7.15, 6.64, 6.82, 7.01
36 závodníků, finále 16/8/4

ženy
1. Anna Brozek (POL) 8.57, 9.77, 10.20, 11.54, 8.89
2. Klaudia Buczek (POL) 9.45, 8.69, 9.20, 12.11, 8.75
3. Svetlana Motovilova (RUS) 9.03, 9.16, 9.13, 10.30, 9.58
4. Iuliia Kaplina (RUS) fall. 9.99, 8.47, 8.93, 8.91
19 závodnic, finále 16/8/4

poster


původní článek z 11.10.:

Jedná se o první akademické mistrovství světa, v loňském roce proběhlo první mistrovství Evropy. AkMS hostí šanghajská Donghua University, pódium s lezeckými profily je venku.

Česká reprezentace:
Z našich jsou na startovce Tomáš Binter a Martin Jech v obtížnosti, Daniela Kotrbová a Petra Růžičková v boulderingu a Jan Kříž v rychlosti.

Program:


v Šanghaji jsou o 8 hodin napřed

Středa 12.10.
lezení na rychlost

Čtvrtek 13.10.
kvalifikace v lezení na obtížnost
kvalifikace v boulderingu

Pátek 14.10.
semifinále v lezení na obtížnost
semifinále v boulderingu

Sobota 15.10.
finále v lezení na obtížnost

Neděle 16.10.
finále v boulderingu


Odkazy:
IFSC: University World Championships - Shanghai (CHN) 2016
FISU.net: 2016 - 1st WUC Sport Climbing - Shanghai (CHN)



sth, mar   [úpravy] 21:00 16.10.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 hutyy09:54:03 14.10.2016
Vsem velka gratualce!

Sakra Kolik je Petre aco studuje? Uz ji vidm na brnenskych stenach ~10 let a uz tehdy jsem myslel ze ji je petadvacet....
 judovana
 Re: hutyy09:48:22 16.10.2016
Jo - některý ženy vypadaj stále stejně. Ať je jim 17 nebo 50. A to se málokomu vydaří....
 HonzaK

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

Fasádní Servis
Fasádní Servis® hledá spolupracovníky do týmu pro Čechy a Moravu.


 Foto dne:
Návštěva Rudého náměstí
SP boulder Moskva
 Databáze cest:
Všechny cesty (125836)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stará Cesta I Hrubá Skála
Přeskok 2 Hrubá Skála
Studená Cesta III Hrubá Skála
Přeskok 1 Hrubá Skála
Traumtänzer 7+ Sauzahn
Nově komentované:
Sandonoriko 7-/7 Sekaniny
Sobotní Cesta VII Hrubá Skála
Magický Proud 8- Roviště
Kalauer 8 Frankenjura
Magický Proud 8- Roviště

 Nově v diskusi:
Re: anketa - diagnoza | Re: anketa - diagnoza | Re: anketa - diagnoza | Re: anketa - diagnoza | Re: Zranění prstů | Nová ferrata v Ústí nad Labem | Re: anketa - diagnoza | ztráta lezeckých brýlí Plzeň | Re: anketa - diagnoza | Re: anketa - diagnoza |

 Nové komentáře:
Re: katerina stranik? | Re: Sverenci Bintera | Sverenci Bintera | Re: vícedélkové solo | Re: vícedélkové solo | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: škoda |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Meiringen (98)
SP bouldering a rychlost Moskva (64)
Krátký film: Pilíř u Chrudimky - Pardubice - industriální lezení (49)
Zlín Vertikon Cup U14 (41)
Onsajt: Jony (12)
Český pohár v lezení na obtížnost 2018 Ostrava (8)
Video: Jindřich Hudy Hudeček sólo na Aguja Guillaumet, Patagonie (7)
Video: Adam Ondra kampusuje boulderproblémy (6)
Časosběrné video z rychlopřelezu Nose na El Capa za 2:19:44 (4)
V Gabrielce u Helfštýna se má točit film: lezení bude omezeno (4)

 Nově v inzerci:
PROBÁM NOVOU BUNDU LA SPORTIVA TRANGO VEL.L PC.4000,- | Maglajzáky | Nové karabiny a jistítka | Použité lezečky Rock Pillars | Lezečky OCÚN nové - levně | Dětská mammut přilba | charlet moser | Lezecký batoh nový | Arco nebo Paklenica | Lezecky ocun vel.38 |

 Anketa:
Zajímám se o lezecké závody?
 Ano 
 312 
 Ne 
 271 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.