LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest knihy Drama před objektivem 18.9. v Praze
Nová kniha Drama před objektivem
Nový boulder průvodce po Moravském krasu pokřtěn

Závody
SP Kranj (29.09)
Zlatá lezečka pohár všestranného lezce (05.10)
ČP mládeže obtížnost Choceň (13.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13750
2.Konečný 12675
3.Pail 11475
Bouldry:
1.Stráník 11625
2.Ondra 11100
3.Jungling 11000
Hory:
1.Fajkoš 5781
2.Nehasil 5501
3.Poulding 5442

Výsledky
MS mládeže Moskva (09.08)
SP Briancon (20.07)
SP Villars (06.07)

Deníčky
4552 lezců
712848 cest
Nové přelezy:
Země Pro S 10-
Miss Chopm 8A+
Pegas 9
Lutscher 9
Slimline 10-
Teddy´s Wa 9+
MaWis Wamp 10-
Bon Voyage 7b
The Flow 9+/10-
Minus 11 9

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BigWall OPEN 2017 – finální report

Praha

Letošní závody BigWall OPEN 2017 na stěně v Praze Vysočanech jsme pojali zase trochu jinak než předchozí ročníky. Byly podstatně méně rozpřáhlé než minuloroční 2denní obtížnostně-bouldrový gigant se skoro neuvěřitelnými 308 klasifikovanými účastníky ve 24 kategoriích.

Letos jsme se zaměřili jenom na lano, ale také jsme dostáli svému názvu „OPEN“, protože i tyto byly otevřené opravdu každému, kdo měl chuť si přijít zalézt a zažít trochu jinou atmosféru, než jaká je při běžné lezecké seanci. Přestože byly primárně určeny dospělým, nebyl stanoven žádný minimální věk pro účast v závodu. A abychom i tentokrát učinili statistice zadost, celkových 58 účastníků (38 mužů a 20 žen) byla v těchto kategoriích slušná účast, vyšší než loni. Ano, i když do tohoto počtu mužů a žen se tentokrát počítali i opravdu mladí závodníci, kteří se nezalekli ani výslovného upozornění, že cesty budou stavěné pro dospělé. Bylo tak zajímavé porovnávat výkony všech generací ve stejných cestách a řekněme rovnou, že mladí se v konkurenci dospělých rozhodně neztratili.

Kvalifikace se rozběhla úderem desáté hodiny a lezci se začali pouštět do cest různých obtížností, které si vybrali jako základní. Po jejich zdolání postupovali vždy na cestu obtížnostně následující. Tento systém nechával prostor pro taktizování a bylo jen na každém závodníkovi, jestli spíš zariskuje, ušetří síly a vrhne se hned na cestu pro něj náročnější, nebo začne raději v něčem lehčím. Na začátku závodu bylo totiž potřeba mít alespoň jeden top, aby byl lezec zařazen do klasifikace. Tuto podmínku nakonec splnili všichni zúčastnění.

Atmosféra v průběhu kvalifikace byla zdravě soutěživá, zároveň ale uvolněná a podporující, zejména když se lezci začali postupně propracovávat k obtížnějším cestám. Při pokusování nejtěžší cesty o obtížnosti 9+ se vždy našel pod stěnou dostatek diváků, kteří závodníka podpořili a očima a hlasivkami ho tlačili co nejvýš.

S nástrahami kvalifikace si nakonec nejlépe poradili Eliška Vlčková a Rishat Khaibullin, druzí v pořadí byli Danča Kotrbová a Kuba Hlaváček, třetí pak Míša Smetanová a Tomáš Reich. Do podvečerního finále celkově postoupilo 8 nejlepších mužů a žen.

Po kvalifikaci následoval prostor k odpočinku a načerpání nových sil do finálových bojů, případně fandění.

Finálové klání bylo zahájeno trochou té kultury, o kterou se postarala krásným vystoupením polská akrobatka na šále Marketa Bąk. Potom už pro všechny začaly zážitky sportovní – a bylo to pro docela hojný počet diváků, mezi které kromě všech, co si přišli zazávodit a užít tu pravou závodní atmosféru, přišli i lidé, které akce propagovaná i městem nalákala přímo „z ulice“. Do cest nastoupila první dvojice finalistů – muži a ženy začínali své finálové pokusy vždy dva zároveň.

Mezi ženami se ve velmi dobrém světle ukázala především brněnská závodní líheň, odkud dorazily hned tři 14leté závodnice a zaznamenaly 100% úspěšnost v postupu do finále. Všechno korunovala Míša Smetanová perfektním finálovým výkonem. Na miniaturních chytech v „mírně převislém výlezu“ se dokázala udržet o dva kroky déle než všechny její nejbližší soupeřky a naprosto po zásluze brala zlato před zkušenějšími matadorkami reprezentujícími domácí BigWall tým Eliškou Vlčkovou a Dančou Kotrbovou. Ta se o třetí místo musela přihlásit úspěšným protestem proti chybnému vyhodnocení svých závěrečných kroků a prohodila si tak umístění s třetí a nejmladší členkou BW týmu Bárou Zítkovou, která dosáhla ve finále stejného výkonu a na konečné čtvrté místo ji posunul horší výsledek z kvalifikace.

V mužích již od kvalifikace jasně dominoval Kazach Rishat Khaibullin, který reprezentoval brněnský oddíl VUT. Nezaváhal ani ve finále a cestou boulderového charakteru se prolezl ke druhému vítězství na BW OPEN v řadě. Následován byl Honzou Kendíkem a těsně třetím Kubou Hlaváčkem, kteří oba dolezli o tři chyty níž. Honza pohybem z chytu získal od rozhodčích „+“ navíc, které ho posunulo v konečném pořadí před Kubu.

Následovalo obligátní vyhlášení vítězů a pak méně obligátní tombola, kde se rozdělovaly ceny od našich sponzorů losováním mezi všechny závodníky, kteří si přišli užít soutěžní lezeckou sobotu. Kromě sponzorů s jejich materiální podporou bychom ale určitě chtěli poděkovat i všem, kteří nám s přípravou závodů pomáhali přímo na místě. Největší dík ale patří vám, lezcům, kteří jste při závodech vytvářeli výše zmíněnou parádní atmosféru. Vaše reakce jsou to, co nás přesvědčí podstoupit to martýrium příprav a výdajů a vrhnout se do organizace dalšího ročníku BigWall OPEN zase i příští rok.

Díky a ať vám to leze

BW tým

Míša SmetanováRishat KhaibullinEliška VlčkováHonza KendíkDanča KotrbováKuba Hlaváček
Bára Zítková


Zdeněk Míka
Doprovodný program akrobacie na šálepublikumvítězkyvítězové


(Autory fotek jsou: Tomáš Rakovič, Pepa Horák a Luky Černý)

První zpráva ze závodů s výsledky:

BigWall Open 2017 vyhráli Rishat Khaibullin a Michaela Smetanová - výsledky

Stránky pořadatelů k závodu: jaký byl bigwall open 2017

BW tým   [úpravy] 09:49 22.02.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Systém hodnocení12:34:24 22.02.2017
Možná by ještě stálo za to, aby organizátoři zmínili i celkem zajímavý a neobvyklý způsob evidence kartiček s výsledky. V pravidlech byl popsán systém trochu jiný, který normálně vede k mírnému chaosu kvůli frontám pod cestami, ale Dorka na to zareagovala velmi dobře a operativně předělala systém tak, že fronty pod cestami odpadly a vše bylo celkem přehledné. Závodů jsme sjezdili již celkem hodně, ale s tímto systémem jsme se setkali poprvé a určitě by byl vhodný i pro další organizátory podobných akcí. Za nás tedy palec nahoru nejen stavěčům, ale i Dorce s Vláďou, kteří celý den řídili. A samozřejmě všem dalším z BigWallu, zejména Tomášovi Rakovičovi, obsluze a dalším závodníkům za povzbuzování a šíření dobré nálady. Už teď se těšíme na další BW akci :-)
Petr + Báraodpovědět 
 Re: Systém hodnocení13:51:54 22.02.2017
Připojuji se s Lukym k poděkování všem na BW za skvělé závody. Nebudu se opakovat v tom co napsal Petr, protože s tím na 100% souhlasím. Myslím, že kritika která se objevila v diskuzi pod jiným článkem z těchto závodů byla nesmyslná. Jo a taky obdivuji Dorku, jak dokázala se stoickým klidem odolávat davům dotěrných závodníků u stolku s kartami :-)
Mirek Mokroluskýodpovědět 
  BW 16:03:08 22.02.2017
jakysi Uljanov kdysi vyresil urgenti problem s frontama na hajzlikach v preplnenem vlaku v jedne nejmenovane zemi. Zavedl pridelovy system hajzlaku a rozjel tak svoji budouci hvezdnou karieru. Myslime, ze Dorku ceka skvela budoucnoust :)
jaroslav hrobnik odpovědět 
  Re: BW 18:20:31 22.02.2017
Jarouši, ty pseudohistoriku. To nebyl žádný Uljanov, ale Jevgenij Gibrilin a nebylo to ve vlaku, ale v divadle v carském Sankt-Peterburgu. Doplň si vzdělání, ale určitě se tím nenech odradit, až zase budeš mít chuť nám něco smysluplného sdělit. A Dorko nezlob se na Jarouše, on na sebe rád upozorňuje, ale jinak je hodnej kluk.
odpovědět 
   Re: BW 19:24:31 25.02.2017
jedno se stalo vcera a druhe se mozna stalo zitra, Jarous je hodnej kluk, proti Jevgeniji ani Dorce nic nema, tak se na nej nezlob.
jarousova mamaodpovědět 

 Zdenek :-)16:26:05 23.02.2017
me se strasne libi stastnej xicht Zdenka :-D thumb up
Ondreiyodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Rallye, 8b
 Databáze cest:
Všechny cesty (130145)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mit 70 Hat Man Noch Traume 6 Frankenjura
Du Kannst Nicht Immer 70 Sein 7- Frankenjura
Velký Flám 5- Choustník
Kolkolem Puch VIIc Hrubá Skála
Chlípník Ochmatávač 6- Choustník
Nově komentované:
3 Dny Bez Sexu 7- Choustník
Alter Weg 6+ Frankenjura
3 Dny Bez Sexu 7- Choustník
Kashmir 8+/9- Josefovské Údolí
Veselá Cesta VIIa Příhrazy

 Nově v diskusi:
Re: Poznámky k cestám -mobily | Poznámky k cestám -mobily | Re: trener praha | Re: trener praha | trener praha | Re: Sardinie | Re: Sardinie | Re: Sardinie | Re: Sardinie | Re: Sardinie |

 Nové komentáře:
AO musí trénovat na OH | Re: Adam chodi do kolbeny | Re: Trochu pikory | Re: Trochu pikory | gumy | Josemitskej salát | Re: Trochu pikory | Adam chodi do kolbeny | Re: Adame, Adame... | Re: Trochu pikory |

 Kde to vře:
MS v lezení v Innsbrucku: (127)
MS v lezení v Innsbrucku: (53)
Adam Ondra: po MS plánuji skály a pokus o OS Salathé na El Capa (44)
MS v lezení v Innsbrucku: (22)
Obnovený nápis 21. srpen FŮJ na Milencích v Ádru řeší policie (22)
Sean McColl: nechci trest za chybu, která Adamovi Ondrovi prošla (9)
MS v lezení v Innsbrucku: (8)
Ve Vysokých Tatrách se chystají postavit první ferratu (5)
Mistryní světa v boulderingu je Janja Garnbret (4)
Pět dní v Saas Fee (1)

 Nově v inzerci:
voucher Sliezky dom | Statická lana 20 - 31m | Dynamická lana 20 - 25m | Prodám různé druhy karabin | Salewa Bivi bag Storm II | Lezení v týdnu | Spolujízda do Chamonix 23.–30. 9. | mytí oken - Praha | ledovcové šrouby | Julbo Run Zebra |

 Anketa:
Zajímám se o lezecké závody?
 Ano 
 2853 
 Ne 
 2568 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.