LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
ODLOŽENO SP Mnichov (23.05)
ODLOŽENO SP Salt Lake City USA (12.06)
ODLOŽENO SP Innsbruck (ITA) (23.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12788
2.Pail 11625
3.Jungling 11606
Bouldry:
1.Stráník 11678
2.Ondra 11581
3.Stráník 11000
Hory:
1.Ondrášek 7313
2.Coubal 6543
3.Nikita 6543

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4910 lezců
824992 cest
Nové přelezy:
Dopamin 7A+
Saxana 9+
Deratizace 9+/10-
Michael Jo 7C+
Kimono 7C+
Zabiják 8A+/8B
Maxitraver 7C tr
Ohnivák 8B
Fixaret 7C+
Prymula 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vedení ČHS vyzývá předsedy oddílů: nedávejte plnou moc ČSL

+ reakce ČSL

smallDoplněna reakce ČSL
Výzvu předsedům horolezeckých oddílů, aby neposkytovali plnou moc spolku České sportovní lezení (ČSL), jim zaslal před nadcházející valnou hromadou mailem výkonný výbor ČHS.

Text výzvy jsme dostali ke zveřejnění na Lezce od člena svazu, který si nepřál být jmenován.

Uvádíme ji zde celou v plném znění:

"Předmět: HorosvazInfo Plná moc pro valnou hromadu - dobře zvažte, komu ji dáváte!

Ahoj,
jako předsedu oddílu Tě možná v poslední době oslovili nebo osloví zástupci spolku zvaného České sportovní lezení s návrhem předání plné moci do jejich rukou. Jelikož se již několik měsíců snaží Český horolezecký svaz upozornit na rizika jejich postupu, důkladně zvažte, KOMU a PROČ plnou moc poskytnete. Jde totiž i o Vaši budoucnost.
Pokud se rozhodnete plnou moc svěřit zástupcům ČSL, dosáhnete jen toho, že
·      schválíte nepromyšlenou a riskantní snahu o rozdrobení a následné odtržení sportovních lezeckých aktivit včetně práce s mládeží a vzdělávání, které bude znamenat zvyšování členských příspěvků, snížení úrovně vzdělávání, snížení odbornosti, zdražování startovného či snížení dotací
·      podpoříte aktivitu tří „byznysmenů“, kteří přišli zvenčí, snaží se urvat si, co nevybudovali a bojují převážně za své komerční zájmy
·      umožníte start pochybné a netransparentní paralelní struktury řízení ČHS, kde nebudete mít žádnou šanci ovlivnit její podobu a aktivity

Svým krokem můžete přispět k velmi vážnému poškození celého Českého horolezeckého svazu a všeho, na čem dosud pracoval a co vybudoval.

Český horolezecký svaz v návaznosti na předešlé informace jasně deklaroval, že
·      ČHS řídí demokraticky zvolený výkonný výbor vzešlý z voleb. Ten zřizuje komise a také za ně odpovídá. Komise pracují v rámci ČHS samostatně a s velkou mírou autonomie; zcela nedemokratické a netransparentní jsou stanovy spolku ČSL, kdy se tři zakladatelé jmenovali doživotními vládci a ostatní mají jen poradní hlas
·      Komise ČHS vznikají na odborném principu, vedou je lidé s patřičnou kvalifikací i výsledky; jen soutěžní lezení v rámci komise řeší 17 nejlepších odborníků; ČSL nemá ani odborníky, ani výsledky
·      ČHS vytváří dlouhodobě udržitelný systém; sportovní prostředí potřebuje stabilitu, ne experimenty s nejasným koncem
·      ČSL vytváří dojem, že sportovní lezci jsou v ČHS nespokojení. Opak je pravdou, spokojenost nejlépe dokazuje nárůst účasti na soustředěních, společných trénincích, kurzech pro trenéry a stavěče atd.
·      Dlouhodobou vizí ČHS jsou synergie mezi nejrůznějšími formami horolezeckého sportu, což se projevuje výrazným nárůstem financí, ze kterých mají všichni užitek
·      ČHS je zárukou zodpovědnosti, dodržování pravidel a nastavených principů, důsledné péče i o nelukrativní, leč principiálně důležité záležitosti

Soutěžní lezení v ČR je na tom historicky nejlépe po stránce systémové, výsledkové i finanční. Případné změny by měl navrhovat pouze ten, kdo dokázal, že to umí lépe. Pokud dáte plnou moc tomu, komu plně nedůvěřujete, nemá za sebou výsledky a dosud nedělal práci pro společnou věc, může na valné hromadě prosazovat věci, které jdou proti Vám. Na straně ČHS naopak stojí odbornost, výsledky, a jistota dlouhodobé práce ve prospěch všech lezců.

Výkonný výbor ČHS
V Praze 15. března 2018"

(Původně vyšlo 16.3.2018)
Reakce ČSLV reakci na tento email, zveřejněný zde na Lezci, nám poslali 17.3. představitelé ČSL tento text:


Demokracie pro sportovní lezení v ČHS
Změna ANO či NE? Případně JAK?

Na valné hromadě budeme předkládat několik návrhů k hlasování.
Hlavním z nich je:

Hlasujete pro změnu v procesu volby lidí, kteří vedou sportovní lezení?
Řešení jsou: 
a) Přímá volba členů komise soutěžního/sportovního lezení relevantními oddíly
Sportovní lezení (dle definice IFSC) se dělí na jednotlivé segmenty. V každém segmentu by měla vzniknout rada z řad odborníků zastupujících daný segment. Z této rady by byl zvolen zastupitel do komise. Komise si mezi sebou zvolí předsedu. V komisi bude zástupce: trenér, stavěč, závodník, rodič, vedení klubu, pořadatel závodů. Komise si mezi sebou volí předsedu.

b) Založení pobočného spolku
V zákoně zakotvený pojem. V hlavním spolku (ČHS) bude umožněn vznik pobočného spolku sportovního lezení. Pobočný spolek má vlastní valnou hromadu, volený výkonný výbor a volbu komisí. Vše demokraticky zvoleno od oddílů.
Navrhovaná struktura: Rada trenérů, stavěčů, závodníků, rodičů, vedení klubů, pořadatelů závodů atd. Ti mezi sebou zvolí zástupce, ten se pak stává členem výkonného výboru pobočného spolku. Hlavní zvolený zástupce pobočného spolku sportovního lezení se stává členem výkonného výboru hlavního spolku ČHS za sport.

Hlavní vlastnosti změn:
Koncepce

Sportovní lezení si zaslouží jasnou koncepci růstu všech oblastí, které se ho týkají. Na celkové koncepci se mají podílet odborníci (ať už jsou nebo nejsou členy ČHS).
Demokracie
Za sportovní lezení navrhujeme přímou volbu komisí (rad) z oddílů. Samozřejmě se musí jednat o odborníky za jednotlivé segmenty. Komise dále volí svého předsedu a potenciálně i zástupce do výkonného výboru sportovního lezení = tvorba struktury odspodu.
Spravedlnost
Spravedlivé a demokratické přerozdělení peněz má být dle pravidel MŠMT a jiných dotačních programů (např. sekretariát, oddíly, vzdělávání, soutěže atd.) a členských příspěvků dle segmentů, které zastupují (např. horo-skalní svět, sportovní svět dle definice IFSC a průniku jednotlivých světů).

Jakou roli má ČSL (České sportovní lezení z.s.)?
Od počátku vedeme diskuse a klademe otázky směřující k posunu sportovního lezení v ČR. Ve stejné rovině jsme se koukali jak na odštěpení sportovního lezení od ČHS, tak na varianty uvnitř ČHS. Téma je opravdu složité, zabýváme se tím více než rok.

Co je ČSL?
Spolek ČSL byl založený na požadavek ČHS za účelem sdružení pořadatelů boulderingových závodů. ČSL (osoby v něm) pořádá několik let sérii Rock Point Český pohár v boulderingu pro mládež i dospělé a Boulderděti (závody v boulderingu pro děti U8 až U14) a řadu dalších funkčních projektů. ČHS se na seriálu ČP dospělých nijak finančně nepodílí, na mládež přispívá 76. tis. Kč na 3 závody. Dále dodává pouze hlavního rozhodčího a delegáta svazu, připravuje pravidla závodů ČP + další drobné administrativní práce. Veškeré náklady seriálu, které se pohybují v řádu 3 mil. Kč, sháníme vlastními aktivitami.

Jaké mohou plynout benefity pro ČSL v případě schválení našich návrhů?
Žádné, bojujeme pouze za demokracii, otevřený přístup, koncepci a růst sportovního lezení. Je zřejmé, že někdo z nás by do nějaké funkce kandidoval, ale výsledek by byl už svobodnou volbou každého voliče.

Jaký benefit nabízí ČSL?
Do skutečně demokratického segmentu sportovního lezení nabízíme své benefity - know how, rozjetou sérii závodů, naše partnery, sílu a nadšení.


Diskuse:
Další texty, diskuse a návrhy k hlasování jsou popsány v diskuzním fóru zde.
sth   [úpravy] 12:00 17.03.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 S ČSL skončí sportovní lezení v ČR13:29:18 16.03.2018
ČSL nepřináší koncept, kterým chce změnit soutěžní lezení. Na schůzích s lezci nic konkrétního neprezentovali.
A přesto se snaží zbytečně násilně svaz rozdělit.
Kdyby chtěli svazu pomoci, přišli by s konstruktivním návrhem, co změnit.
Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že nic do soutěžního lezení přinést nechtějí, naopak si pěkný balík peněz chtějí odnést...
Závodníkodpovědět 
 Re: S ČSL skončí sportovní lezení v ČR13:34:38 16.03.2018
Ale oni s návrhy přišli, ale vše bylo současným vedením zamítnuto. Logicky, současní lidé odmítají do závodního lezení kohokoliv pustit. Kdyby tys měl nějaké koryto a přístup k penězovodu, také by sis tam nikoho dalšího nepustil. Takže ČSL je naopak jedinou možností, jak změny zastaralého systému provést, současní lidé zájem o změnu nemají. Se stávajícím vedením závodní lezení bude nadále jen skomírat.
odpovědět 
  Re: S ČSL skončí sportovní lezení v ČR13:38:56 16.03.2018
Přišli s tím že chtějí ukrást závodní licenci, to nevyšlo, tak vymejšlej další férovky jak se napakovat. Lezení je nezajímá.
odpovědět 
  Re: S ČSL skončí sportovní lezení v ČR13:47:23 16.03.2018
Kdyby chtěli, měli by možnost s dobrým návrhem přijít. Je směšné tvrdit, že současní činovníci jsou "u koryta". Z většiny jsou to dobrovolníci, kteří z toho nic nemají.
Jaký jediný konkrétní návrh změny (krom obecných keců) předložili?
Závodníkodpovědět 
   Re: S ČSL skončí sportovní lezení v ČR14:17:30 16.03.2018
A jak ty víš, že za vedením ČHS s žádnými návrhy nepřišli? Jak to víš, že to tu tak tvrdíš? A když jim ČHS vše zamítlo, proč by s tím měli chodit za jinými, když už by to bylo stejně zbytečné? Sám ČHS uvedl, že proběhla mnohá jednání, takže návrhy byly. Ale pokud ČHS postupuje silově a řeší to tak, že buď bude po jejich, nebo vůbec, tak se nediv. ČHS nic nemá zájem řešit, vedení ví, že si mže dělat, co chce, a osttaní mají smůlu, takže... ??? ČHS to už v závodním lezení předvedlo několikrát - všechny návrhy s úsměvem odkývalo a pak si to udělalo podle sebe bez ohledu na to, co komu slíbil. Takže jen děkujeme, že se našel někdo, komu došla trpělivost a už na planné sliby ČHS neletí...
odpovědět 
    Re: S ČSL skončí sportovní lezení v ČR14:58:41 16.03.2018
Máš pravdu, akorát ten někdo slibuje snad ještě větší blbosti než předchozí
H.odpovědět 
 Re: S ČSL skončí sportovní lezení v ČR23:37:08 17.03.2018
Odkdy je HoBl zavodnik?
odpovědět 

 Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2013:35:27 16.03.2018
ČSL normalně vydává stanovisko maximálně jednou měsíčně a to ještě o úplně něčem jiném než by bylo žádoucí. Sázka že tentokrát budou reagovat do týdne, jdu do Tipsportu :-) Na druhou stranu lidi nejsou ovce a ví komu dávají plnou moc. Tentokrát si to nezaslouží ani jedna strana.
H.odpovědět 
 Re: Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2015:17:52 16.03.2018
Četl jsem výzvu k předání plné moci předsedů oddílů pro ČSL i uvedenou reakci ČHS a bohužel obě zní manipulativně. Buď půjdu na valnou hromadu a poslechnu si k tomu další věci, nebo dám plnou moc tomu, kdo bude zastupovat stanovisko našeho oddílu. Nejsem ovec.
odpovědět 
  Re: Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2015:20:33 16.03.2018
Neříkám nic jiného
H.odpovědět 

 SID - Svaz Is Dead13:55:30 16.03.2018
ČSL přišlo s návrhem na vytvoření pobočného spolku v rámci ČHS na jehož řízení se budou demokraticky podílet všechny zainteresované strany a ne jeden tělocvikář atlet. Výsledkem mohla být daleko větší členská základna ČHS, více kvalitních závodů a více peněz pro všechny - to VV ví a reaguje takto.

Text mailu je plný lží a polopravd překroucených jak se autorům hodí. ČHS umí pouze lhát a chlubit se cizími výsledky.

Věřím, že tento text sám o sobě přesvědčí ty nerozhodnuté, kteří se budou chtít zamyslet, že sportovní lezení pod křídly ČHS nemá žádnou budoucnost.

odpovědět 
 ČSL in ČHS = Svaz Is Dead14:07:35 16.03.2018
Víc peněz pro všechny, víc peněz pro ČSL.
odpovědět 
 Re: SID - Svaz Is Dead14:07:50 16.03.2018
Ať si založej vlastní organizaci a tu rozvíjej. To o co se snažej je obyčejný parazitování za účelem zisku. Měli dost času všecko vysvětlit, vlastní stanovy změnit atd. Neudělali nic.
odpovědět 
  Re: SID - Svaz Is Dead14:09:40 16.03.2018
Je vlastně vcelku zábavné, proč se rozhodli ustoupit od svého několika měsíčního plánu - odtrhnout soutěžní lezení od ČHS.

Zjistili, že jako nový spolek by od MŠMT nedostali nic, tak se rozhodli parazitovat.
odpovědět 
  Re: SID - Svaz Is Dead14:11:35 16.03.2018
Je vlastně vcelku zábavné, proč se rozhodli ustoupit od svého několika měsíčního plánu - odtrhnout soutěžní lezení od ČHS.

Zjistili, že jako nový spolek by od MŠMT nedostali nic, tak se rozhodli parazitovat.
odpovědět 
   Re: SID - Svaz Is Dead14:21:10 16.03.2018
Nejde si založit nový spolek na národní úrovni. Pokud nebudeš mít možnost pořádat ČP a MČR a hlásit lidi na IFSC závody, je každý další spolek na úrovni jakéhokoliv pidioddílu. A i kdyby udělali super organizaci, jen by vychovávali talenty pro ČHS. A situace, kdy ČSL rozvíjí závodní lezení, hledá talenty, pořádá závody a následně se pak bude ČHS chlubit výsledky, je nesmyslný. Stačí, že se cizím peřích ČHS chlubí už teď.
odpovědět 
    Re: SID - Svaz Is Dead14:53:00 16.03.2018
A netvrdilo ještě nedávno ČLS jak se trhnou a svaz nepotřebují? Že by se konečně hoši probrali z rauše a naŕazili na problémy reálného světa? Do teť předváděli spíš jednání arabáčů někde na zabláceným bazáru, napálit cenu a smlouvat...
odpovědět 
  Re: SID - Svaz Is Dead14:18:36 16.03.2018
Ale to právě nejde. Nemůžeš si založit paralelní spolek.
odpovědět 
   Re: SID - Svaz Is Dead14:35:06 16.03.2018
Ono je vcelku běžné budovat spolky, firmy atd. od malých lokálních, postupně na národní až nadnárodní. Nikoliv obráceně. Chlapci zkusili něco, co je evidentně nad jejich schopnosti.
odpovědět 
    Re: SID - Svaz Is Dead15:25:00 16.03.2018
Bavíme se zde o lidech, kteří uspořádali megaúspěšné akce a Xkrát prokázali, že umí dělat kvalitní závody. Pro sportovní lezení udělali za vlastní peníze více než všichni ostatní dohromady. Bez nich by tu soutěžní lezení bylo ještě v době kamenné.. Navíc jsou to zástupci a zakladatelé velkých oddílů, které jsou v ČHS. Nechtějí převzít vládu, ale chtějí, aby si sportovní lezci o sobě rozhodovali sami. Demokraticky od spodu. Né že horolezci zvolí jednoho (ne)kompetentního zástupce a ten si dosadí své(nevolené) lidi a bude si to řídit jak se mu umane. Jak ještě více odspodu by měli začínat?
odpovědět 
     Re: SID - Svaz Is Dead16:06:27 16.03.2018
Například tak že díky jejich práci, získají alespoň podporu samotných závodníků v něčem jiném než stavění závodů. Do této chvíle nezískali podporu ani mezi dětmi, ani mezi dospěláky. To že někdo umí udělat závod neznamená, že bude užitečným hybatelem sportovního svazu i když tam jsou mega chyby. Demokraticky odspodu nazýváš něco na styl odtrhneme se,jé ono to nevyšlo, tak to zkusíme jinak, hlavně když nám něco kápne.
odpovědět 
    Re: SID - Svaz Is Dead16:42:34 16.03.2018
Aaaa, politika i v CHS. Algoritmus:

1) vsemi moznymi prostredky bojuj proti tomu, aby A udelalo B. Vyuzij svych oficialnich moznosti jim to zakazat.

2) Rekni "vidite jak je A neschopne? Vzdyt ani uělat to B nezvladlo.."
odpovědět 
     Re: SID - Svaz Is Dead12:32:25 17.03.2018
Ale se psaním dopisů a přetahování členů má ČSL nebo aspoň jeden člen velké zkušenosti ze svojí praxe.A šlo jen o prachy...až se bude ČSL k tomu vyjadřovat(jestli bude), tak se taky vyjádřím co proběhlo před 3 rokama.END
odpovědět 
  Re: SID - Svaz Is Dead16:38:08 16.03.2018
Parazitování? Nedá se spíš za parazitování označit třeba to, že ti nějaká skupina generuje peníze a ty té skupině naoplátku za to dáváš pořád najevo, že ji vlastně nepotřebuješ (až do té doby, kdy ta skupina řekne OK, tak to tedy bude bez nás :)).

A samozřejmě, ti co nejvíc používali rétoriku, jak jsou sportovci zbyteční, že je softmoverská majorita vůbec nepotřebuje a že jsou pro ni zátěž, tak teď nejvíc vyřvávají, že bezpodmínečně musí ve svazu zůstat.
odpovědět 

 prosba14:22:49 16.03.2018
Nemohli by lidi z Donske prispivat pod jednim jmenem? Diskusi by to zprehlednilo. :-)
Geoodpovědět 

 Návrh15:36:24 16.03.2018
Navrhuji aby zástupci ČSL šli pracovat do sportovní komise svazu a za svou práci dostávali co její současní členové za stejný počet přesčasů a dobrovolné činosti. Myslím to racionálně, ne zle. Rok dva, potom se ukáže co udělali pro svaz. K tomu bych se rád zeptal, jestli český pohár v boulderingu organizovali za ČHS nebo za externí subjekty. Jestli jsou to organizátoři z venku a stále chtějí postupně svaz rozdělit, nebo členové svazu a chtějí ČHS posunout. Rád bych to věděl. Souhlasím s jasnějším definováním financí pro sportovní lezení ze spojených nádob dotací. Chci ale znát od obou stran rámec přímého financování na konkrétní počet reprezentantů a přípravu talentů a kolik peněz půjde na stále se rozšiřující sbor profesionálních organizátorů sportovního lezení. Organizátory by jsme měli uživit až po závodnících s výsledky, ne naopak.
odpovědět 
 Re: Návrh16:24:48 16.03.2018
Myslím, že s tímto postupem by lidé z ČSL souhlasili. Jak dokážeš, aby se do komise dostali a měli tam takové pravomoci, aby mohli samostatně realizovat, co navrhují, tak, jak ty popisuješ? Myslím, že právě toto je ten základní problém - do komise se nedostaneš.
odpovědět 
  Re: Návrh21:03:56 16.03.2018
A nebyl jeden z jednatelů CSL již v ČHS a jak to dopadlo ???
FLodpovědět 
   Re: Návrh21:16:56 16.03.2018
Jak? Nedá se na to, bohužel, opět koukat dvojím způsobem?
odpovědět 
   Re: Návrh00:40:38 17.03.2018
Ano. Nutil cele CHS s nozem u krku, aby ho nutili to delat spatne a spatne to dopadlo. Tak to bude. Kdyby tam nebyl, tak by je nenutil a dopadlo by to lepe. Skoda, ze jsou ale takovi slabosi.
odpovědět 

 Netransparentností proti netransparentnosti 16:32:09 16.03.2018
To nějaká recese? Nebo je to fakt myšleno vážně?

No, pokud vážně... Člověk by řekl, že ty jmenované body jako negativa se právě dávno dějí pod ČHS a že na těch bodech, které uvádějí jako pozitiva nemá moc ČHS zásluhy..

To, že kdosi ze svazu známého tím, že žádné informace poskytovat nechce, anonymně a zároveň oficiálně vyzývá kluby, aby nejednali jinak než dle představ ČHS, asi mluví samo za sebe. V té anonymitě té oficiální výzvy a v těch prapodivných ničím fakticky podložených informací ve výzvě je opravdu hromada transparentnosti.

Kdo to prosím je?
todpovědět 
 Re: Netransparentností proti netransparentnosti 16:43:41 16.03.2018
Ať by to bylo tak či tak, jak by to fungovalo s lezením na skalách, Je známo, že spousta závodníků provozuje obojí. To jako by byly 2 průkazy?
HonzaKodpovědět 
  Re: Netransparentností proti netransparentnosti 12:16:53 18.03.2018
Plno řečí, ale odpověď žádná....
Honzaodpovědět 
   Re: Netransparentností proti netransparentnosti 12:39:16 18.03.2018
Byl to požadavek na odpověď od nás? My budeme navrhovat pobočný spolek sportovního lezení v rámci hlavního spolku ČHS a nebo minimálně změnu systému volby komise soutěžního lezení. Na skalách se nic nemění.
Oliváčodpovědět 
    Re: Netransparentností proti netransparentnosti 13:46:50 18.03.2018
Akorat jste nedokazali doposud nastinit kde je hranice mezi hobikem a zavodnikem, jak planujete rozvijet masu ze ktere se tridi kvalita a urcit co pro koho na jake urovni hodlate delat. Sorry krom obecnych kecu. Jen se snazite hrat hru jak je zavodakum brano u huby, pritom to je dnes mozna uz naopak. A hlavne se nezda, ze by zavodaci stali o to, aby jste za ne mluvili.
odpovědět 
     Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?13:59:59 18.03.2018
Četl jsi témata?
https://csl-forum.synergine.cz/login

Pokud ano, tak předpokládám, že už je ti jasnější jak se k tvým odpovědím dostat.
My chceme právě, aby tohle řešili kompetentní (volení) lidi a z jednotlivých segmentů sportovního lezení vzešli návrhy, požadavky, všechno se prodiskutovalo, našla shoda a nastavila koncepce sportovního lezení v ČR.
Oliváčodpovědět 
      Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?14:34:13 18.03.2018
Takže to dobře chápu, když bude nutné odvolá se např.předseda ČSL z.s. a nikdo s tím nebude mít problém ? Členy ČSL tak to máte stanoveno v z.s. ? A nebo budou členové ČSL jen koně pro Chtělo by zveřejnit stanovy co máte mezi sebou podepsané..to je podstatné.
odpovědět 
       Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?15:16:51 18.03.2018
To měli udělat dávno
odpovědět 
       Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?15:20:17 18.03.2018
Akorát není žádný důvod ČSL nasáčkované v ČHS. Od toho jsou komise které buď fungují a ony mnohdy moc nefungují, což je třeba zlepšit. Myslím že řešení parazitního embria není správná cesta. Je potřeba tlačit na VV, případně se angažovat na této úrovni.
odpovědět 
       Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?16:26:09 18.03.2018
A stále nechápeš...zkusím to znovu. Reálná možnost na změnu je dvojí. První možnost je umožnění vzniku pobočného spolku. Taková věc se neobejde bez široké diskuse nad vazbou hlavního spolku a pobočného a bez vypilování stanov pobočného spolku. POKUD by byla shoda, že by pobočný spolek bylo ČSL, tak my ho rádi k změnám nabízíme. Druhá možnost je změna volby KSL tak, aby zde byli voleni zastupci segmentu, ktere sport tvoří.
Oliváčodpovědět 
        Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?16:57:29 18.03.2018
Ano. To je možné. Stále mi ale chybí to základní - jak to chcete udělat, co konkrétně nabízíte lepšího a proč, co budete konkrétně dělat lépe, jak se bude komise či spolek volit, jak bude vypadat struktura povinností a pravomocí? Kolik to bude stát navíc? Koho navrhujete jako hlavní osoby? Promiň, ale tohle jsem nikde od ČSL nečetl.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?17:14:34 18.03.2018
Na to jsem se taky ptal....no a jak znám aktéry, tak vedení budou mít pevně v rukou.Nevím proč by to jinak dělali, zbytek budou jen ovce do počtu.
odpovědět 
         Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?07:07:32 19.03.2018
Ano, nečetl jsi to, protože ani ty jsi prostě zatím stále nepochopil minulé články, kde jsme psali k VÝZVĚ k diskusím, aby se právě tohle mohlo řešit. A ne v bulváru, ale osobně a aby se nad tím zamýšleli skuteční zastupitelé segmentů sportovního lezení. My jsme vyšli ven s tím, že vše to co se okolo sportovního lezení v ČR (a světě) děje nutí k zamyšlení a že by bylo super najít motivační systém, který nás všechny do tvorby zapojí. Možné formy tvorby byly dvě - odtržení anebo spolupráce uvnitř. A stalo se. Objevila se celá řada lidí, kteří projevili chuť diskutovat a i konkrétně něco řešit, dělat. Nevím přesně s jakým vzorkem lidí jsme celkově mluvili (stovky lidí!), ale ta nespokojenost se ukazuje dál než si myslíme. Ptáš se jak to chceme udělat a v podstatě se odpovídá v tom příšerném, nedobytném a zalogovaném webu, který jsme dali i veřejně dostupný. Tedy sportovní lezení rozdělit na segmenty (oddíl, trenér, stavěč, závodník + rodič, pořadatel a další). V každém segmentu vznikne rada a vybere svého zastupitele. Nabízíme platformu na komunikaci, kde si jednotlivé segmenty proberou témata a nastíní koncepci a vize. Zřejmě pak i dojde k regionálnímu rozvržení. Rozhodně musí proběhnout AKTIVNÍ oslovení, ne pasivní vyčkávání. Víme, že restart nakopne spoustu lidí. My s tím chceme aktivně pomoct to zmoderovat a i v takovém systému pracovat. Na stole jsou dvě varianty, které předkládáme (Pobočný spolek anebo změna systému volby KSL). Ptáš se na to kolik to bude stát navíc. Stát koho navíc :)?. Horosvět by to nemělo stát navíc nic. Horosvět se může svézt na vlně. Máme jasné kroky, jak se můžou dostat peníze do svazu.
Chceš jména hlavních osob a my chceme demokraticky fungující systém na kterém se všichni podílíme. Je to takto srozumitelnější?
Oliváčodpovědět 
          Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?08:38:20 19.03.2018
Problém je, že co píšeš jsou obecný kecy a nic konkrétního. Možná za tím máš jasnou vizi, ale evidentně máš problém ji prezentovat. Takže jsme zase na začatku, nabízíš to samé co ČHS jen o několik roků zpátky. Problémy, výmluvy, špatná komunikace.
odpovědět 
           Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?13:00:15 19.03.2018
Zasekla se ti gramodeska. Zvedni jehlu a zkus nějakou jinou.
odpovědět 
           Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?13:16:03 19.03.2018
Máš svůj pohled na věc. Konkrétního je v tom přece dost. Je v tom jasný zaúkolování, ruku v ruce s tím půjde termínování a aplikace do praxe.
Oliváčodpovědět 
            Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?13:53:33 19.03.2018
Konkrétní je na tom co děláte kupa hezkejch řečí, ale každý kdo se pohybuje v praxi v tom postrádá faktická a reálná řešení. Na to aby si lidé povídali o tom co, kdy a jak, nepotřebuješ naše hlasy na VH. My očekáváme reálná řešení a jasně připravené kroky. To je to co zatím ve vašem přístupu absolutně chybí...
odpovědět 
          6 jednoduchých otázek 17:15:05 19.03.2018
Tak ještě jednou prosím, abychom věděli, zda náš oddíl má hlasovat na valné hromadě pro ČSL anebo proti ČSL:

1) Co konkrétně nabízíte ČSL lepšího?

2) Co konkrétně dělá dosavadní ČHS špatně?

3) Jak se bude komise či pobočný spolek volit?

4) Jak bude vypadat struktura povinností a pravomocí jednotlivých orgánů ČSL mezi sebou a vůči ČHS?

5) Kolik to bude stát navíc oproti současnému stavu? (Jestli dobře chápu, tak jsi uvedl že nic.)

6) Koho konkrétně navrhujete jako hlavní osoby?
Kuba Turekodpovědět 
           6 jednoduchých odpovědí18:38:23 19.03.2018
1) Co konkrétně nabízíte ČSL lepšího?

Nic. ČHS vše dělá nejlépe. ČHS dlouhodobě a systematicky spravuje sportovní lezení. Příkladem budiž vynikající svazem odchovaní závodníci a obrovská řada velmi kvalitních závodů, které ČHS pořádalo a organizovalo.

2) Co konkrétně dělá dosavadní ČHS špatně?

Nic. ČHS dělá vše nejlépe. Díky skvělé práci ČHS jsme světovou špičkou. Jako příklad ze soutěžního lezení uveďme výsledky Adama Ondry, kterých díky kvalitní podpoře a velmi kvalitnímu zázemí pod ČHS dosáhl.

3) Jak se bude komise či pobočný spolek volit?

Nebude se volit. Vše rozhodne Oliváč. Když by byl Oliváč náhodou nemocný, zaskočí za něj Zozulák nebo Žák.

4) Jak bude vypadat struktura povinností a pravomocí jednotlivých orgánů ČSL mezi sebou a vůči ČHS?

ČHS bude muset každoročně darovat 80% z celého rozpočtu ČSL. Dále převede licenci IFSC přímo na Oliváče z doživotní zárukou, že se nikdy nedostane do rukou nikoho jiného.

5) Kolik to bude stát navíc oproti současnému stavu? (Jestli dobře chápu, tak jsi uvedl že nic.)

Viz bod 4). Plus startovní náklady na profesionalizaci ČSL zhruba ve třínásobné výši jako jsou současné náklady na profesionální vedení svazu.

6) Koho konkrétně navrhujete jako hlavní osoby?

Žák, Zozulák, Oliva - všichni současně majitelé (po odtržení od svazu), odběratelé dotací, předsedové všech komisí.
odpovědět 
           Re: 6 jednoduchých otázek 22:00:28 19.03.2018
S vaším oddílem bych rád osobně mluvil, ale nedaří se mi telefonicky dohnat Goba :). K tvým otázkám zkusím něco nahodit, ale jsou v podstatě špatně položené. Vidíme tu tvorbu jinak než jak se ptáš...

1) Co konkrétně nabízíte ČSL lepšího?
Nabízíme možnost lidem se zapojit do tvorby sportovního lezení. Otevřený systém, který můžou ovlivňovat a pomáhat ho budovat. Tím se nabízí možnost vytvořit perspektivní koncepci sportovního lezení, která bude respektovat potřeby jednotlivých segmentů.

2) Co konkrétně dělá dosavadní ČHS špatně?
My vidíme řízení sportovního světa jinak než se momentálně děje. V komisi jsou lidé, kteří nejsou silní zastupitelé segmentů sportovního lezení. Nedostatečně konzultují koncepci sportovního lezení a řada z nich není autoritou a ani odborníkem.

3) Jak se bude komise či pobočný spolek volit?
Sportovní lezení se dá rozdělit na jednotlivé segmenty. Oddíl, trenér, závodník (+ rodič), stavěč, pořadatel.
Každý segment povede diskusi o svých potřebách, vizích a koncepci. Vznikne rada. Tato rada zvolí svého zastupitele. K diskusi se může dojít nejen osobními setkáními, ale i díky moderním technologiím (řízené diskuse). Volba u pobočného spolku probíhá na VH.

4) Jak bude vypadat struktura povinností a pravomocí jednotlivých orgánů ČSL mezi sebou a vůči ČHS?
V případě pobočného spolku je struktura pravomocí potřeba vydefinovat. Musí dojít k všeobecnému konsensu a společný cíl by měl být růst. Důraz by měl být kladen na průnik oblastí (skály), kde by se pohyb členů pobočného spolku měl řídit. Vznik pobočného spolku nemůže dojít bez dohody hlavního spolku.
V případě pouze volby komise se pravomoce v podstatě nemění.

5) Kolik to bude stát navíc oproti současnému stavu? (Jestli dobře chápu, tak jsi uvedl že nic.)
Co říkáme je, že by horo svět neměl ztratit potřebné peníze, ale říkáme i, že je potřeba provézt audit administrativy, aby se vědělo kam finance skutečně jdou. Je naprosto samozřejmé, že každý má být za svou práci řádně zaplacen a nejde o zpochyňování vyplácených částek, ale o rozdělení částek do světů zda se jedná o finance pro sportovní svět, horo svět nebo průnik.
To samé platí o toku členských příspěvků, příjmů z dotačních programů a od finančních partnerů. Může se zjistit, že horo svět doplácí na sport svět anebo naopak. Můžou se díky tomu nastartovat aktivity, které zajistí potřebné finance v daném světě, aby nastal moment, kdy oba světy mají zajištěné potřebné finance a rostou.

Pokud se jedná o pobočný spolek, tak je zřejmé, že se bude jednat o investici do právních úprav na změnu stanov a vznik spolku. Po vzájemné dohodě s hlavním spolkem by mělo dojít k rozdělení financí na administrativu a případné sdílení věcí. Pobočný spolek hospodaří s přidělenou částkou z dotací (vyjednanou s hlavním spolkem), má příjmy z členských příspěvků, žádá o dotační programy, které hlavní spolek nemůže využívat anebo nevyužívá, pracuje na partnerech spolku a dalších komerčních aktivitách.

V případě komise je snahou vyjednat co nejlepší podmínky z dotačních programu pro sportovní lezení a pracovat na budování příjmových částek (nárust členské základny, partneři)

6) Koho konkrétně navrhujete jako hlavní osoby?
Jak už jsem ti psal, tak se bavíme o volbě lidí z rad jednotlivých segmentů. Je celá řada jmen, které bychom určitě jako zástupce různých segmentů viděli, ale nebudeme je nyní jmenovat. My bychom chtěli být v radě pořadatelů a oddílů. Jedná se o segmenty, které žijeme a určitě bychom zde i rádi kandidovali na zastupitele.
Oliváčodpovědět 
            Re: 6 jednoduchých otázek 22:35:22 19.03.2018
Oliváči. Vy to fakt nemáte vůbec připravený. Tohle jsou slinty.
odpovědět 
             Re: 6 jednoduchých otázek 23:37:51 19.03.2018
Chcete bejt v rade oddilu. Tak zatim nejvetsi kravina co z vas vypadla. Muzes me rict kolik nedospelych clenu CSL je zaroven dospelych clenu chs s pravem hlasovat na VH CHS? Vy totiz o beznym fungovani nekomercniho oddilu vite uplny ho..o!
odpovědět 
              Re: 6 jednoduchých otázek 06:40:09 20.03.2018
Pokud máš zájem cokoliv změnit a zřejmě jsi reprezentat nekomerčního oddílu, tak co ti brání podpořit vznik jednotlivých rad za segmenty, kde můžeš bojovat za svojí pravdu? Psaním příspěvků, který plodíš ničemu nepomůže. Tedy maximálně tomu, že bude setrvávat stávající stav, který ti zřejmě vyhovuje...
Oliváčodpovědět 
              Re: 6 jednoduchých otázek 10:14:38 20.03.2018
Neni nad vecne a fakticke pripominky :)
odpovědět 
             Re: 6 jednoduchých otázek 00:54:20 20.03.2018
Na diskuzní příspěvek toho Oliváč napsal celkem dost a věcně odpovídal Turkovi. Nepřijde mi to jako slint.

Jako slint mi naopak přijde Tvůj jeden dehonestující řádek. Proč? Protože jestli Ti to přijde jako slinty, řekni v čem a proč. Říká se tomu věcná diskuze.

A nezapomeň se nějak podepsat. Stačí iniciála, kterou budeš konzistentně používat alespoň v této jedné diskuzi. Ledaže bys vůbec diskutovat nechtěl, a v tom případě tu klidně slintej dál, my to přežijem.
T.odpovědět 
             Re: 6 jednoduchých otázek 09:24:56 20.03.2018
Hele, je evidentni, ze mas jasny cil. Zkus tomu dat ale vahu, ze budes konkretni. Pokud si to vubec cetl.
odpovědět 
            Re: 6 jednoduchých otázek 01:07:59 20.03.2018
Díky Oliváči za odpovědi. Upřímně: Pro mě osobně jsou to fakt nekonkrétní kecy. Proto budu našemu zástupci na Valné hromadě doporučovat, aby volil proti všemu, co budete navrhovat jménem ČSL. S vědomím, že máme milion připomínek proti současnému vedení ČHS. To prosím neber osobně, to je spíš střet různých pohledů na věc.

P.S.: E-mail na Goba máš v přehledu oddílů na Horosvaz.cz To je asi nejefektivnější způsob komunikace, pokud nechceš být veřejný. On nám to ale stejně pak řekne, co jsi mu nabízel :-)
Kuba Turekodpovědět 
             Re: 6 jednoduchých otázek 06:33:37 20.03.2018
Pořád se tady setkávají dva světy, které se neumí (někdy i nechtějí) pochopit. Téma je složité a nám kolikrát trvalo hodinu a i víc než se v osobní komunikaci podařilo naladit na stejnou notu.
V pár diskusních příspěvcích na internetu je to naprosto nereálné. A dělat závěry je nesmysl.

Pro vás je základní otázka na VH:
Hlasujete pro změnu v procesu volby lidí, kteří vedou sportovní lezení?

A dále pak:

Hlasujete pro vytvoření pracovní skupiny, která bude řešit body koncepce, demokracie a spravedlnosti ve sportovním lezení?

Cílem pracovní skupiny bude zanalyzovat vznik "pobočného spolku" pro sportovní lezení případně změnu volby KSL.
Oliváčodpovědět 
              Re: 6 jednoduchých otázek 09:31:48 20.03.2018
My to vidíme jasně už nějaký pátek (už dvoje volební období): Hlasujeme pro pro změnu lidí a ne pro změnu systému.

P.S.: Osobní vysvětlování nemá cenu - pokud bychom chtěli měnit systém, musíme číst jasný a zdůvodněný plán, s přesným cílem a zaštítěný důvěryhodnými lidmi, o kterém se dá případně racionálně diskutovat.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: 6 jednoduchých otázek 10:59:35 20.03.2018
No predvsim mate Olivaci problem pochopit, ze za par dni bude ve svete, kde budete muset predlozit nejake hlasovatelne navrhy. Proto bych ocekaval, ze je uz mate pripravene. Jenze zatim to vypada, ze mate velky kulovy.
Geoodpovědět 
              Re: 6 jednoduchých otázek 09:33:26 20.03.2018
Jen k té demokracii - v ČHS panuje demokracie už teď. V demokracii rozhoduje většina a většině vyhovuje status quo.
honzaodpovědět 
              Re: 6 jednoduchých otázek 09:50:51 20.03.2018
Oliváči, všecko co píšeš vypadá jako marketingový poučky studentíka pravě dokončivšího nějakej bakalářskej obor a nastupujícího do reálného pracovního prostředí. Obecná naškrobená teorie v konkrétní praxi málokdy funguje. A politika se nedá dělat školníma poučkama, na to musíš mít talent a jasné vize, které lidi pochopí! Těším se na VH kolik dokážete naschromáždit hlasů a myslím, že budete mít problém prosadit přestávku na kafe, natož nedomyšlený věci co popisuješ. Vy a zástupci oddílů? To už je špatný vtip. Celou dobu hlásáte "závodníci především" a pak se cpete mezi oddíly kde je vždycky 95% hobíků? Vychází mě z toho jen to, že vás zajímají korejtka a rozhodně si od začátku nebojíte naložit malé cíle.
H.odpovědět 
             Re: 6 jednoduchých otázek 09:26:55 20.03.2018
No to je ale prekvapeni :-D. To bylo asi vsem jasne uz hned jak se snaha tehle rozvracecu starych radu a poradku objevila dle tvych prispevku.
odpovědět 
              Re: 6 jednoduchých otázek 09:37:23 20.03.2018
Nemusíme snad být osobní, že ne? Doufali jsme hodně dlouho (a já osobně také), že přišel někdo nový s dobrým plánem, co, proč a jak změnit. Bohužel se tak z našeho pohledu nestalo. Pokud Tě to zajímá, přečti si obsáhlé diskuse zde na Lezci o tomto tématu od začátku. Myslím, že tam najdeš, jak jsme (nejen já) dolovali informace o tomto plánu.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: 6 jednoduchých otázek 10:16:12 20.03.2018
Diskuze znam a i ty tvuj subjektivni vyklad tech diskuzi.
odpovědět 
               Re: 6 jednoduchých otázek 10:34:41 20.03.2018
turek je nasranej,že to nenapadlo jeho,tak jen píčuje,,normální mediální mrdka.už se ty šášulo smiř s tím,že pro lezení nic neznamenáš a nikdy nebudeš.nic si nedokázal a už ani nedokážeš..lidi budou pamatovat jen to,že nějakej turak psal komenty,jinak nula.
odpovědět 
                Re: 6 jednoduchých otázek 10:43:51 20.03.2018
No tak s tím, že pro lezení nikdy nebudu nic znamenat, jsem se smířil hned na začátku své horolezecké kariéry. Ale proč mi kvůli tomu musíš nadávat?
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: 6 jednoduchých otázek 10:46:13 20.03.2018
A ještě k tomu anonymně?
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Kdo má utvářet koncepci sportovního lezení v ČR?13:00:50 19.03.2018
Jedná faktická - pobočný spolek nemá své vlastní stanovy, má jen stanovy hlavního spolku. Musela by to být jiná právní vazba.
Pták ohnívákodpovědět 
 Re: Netransparentností proti netransparentnosti 16:44:41 16.03.2018
Aha, pro jistotu upřesním. Text výzvy jsme ke zveřejnění na Lezci dostali od člena svazu, který se k němu dostal od jednoho z předsedů oddílů coby adresát emailu.
 Standaodpovědět 
  Re: Netransparentností proti netransparentnosti 17:31:46 16.03.2018
Bída.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Netransparentností proti netransparentnosti 00:45:42 17.03.2018
Otazka byla ne kdo to poskytl (dekuji za to), ale kdo jmenovite ten vyplod sepsal a kdo jmenovite inicioval tak podivnou kampan rozjet..
todpovědět 
    Re: Netransparentností proti netransparentnosti 13:47:20 17.03.2018
HoBl
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Netransparentností proti netransparentnosti 15:10:54 17.03.2018
No nejdříve oslovil ČSL oddíly dopisem kde je zvou na svoje diskuzní fórum a znaží se přetáhnout co nejvíce "duší" a pak vzniknul dopis z ČHS.Kdyby ten co poslal kopii dopisu na lezce, přesně prezentoval postup jak k tomu došlo...
odpovědět 
      Re: Netransparentností proti netransparentnosti 15:32:51 17.03.2018
Jen upřesním, že nikdo dopis nedostal, pokud s ním nebyl osobní kontakt...
Oliváčodpovědět 
       Re: Netransparentností proti netransparentnosti 15:45:28 17.03.2018
Tak jste nejdříve zavolali, ale začli jste s tím Vy.
odpovědět 
        Re: Netransparentností proti netransparentnosti 16:19:07 17.03.2018
Samozřejmě, že jsme začali my. Vyvolali jsme diskusi. A stále říkame už pomalu přes rok to samé. Aplikace, kterou jsme spustili informuje lépe o našich záměrech a přehledněji. Co je na tom špatného?
Oliváčodpovědět 
        Re: Netransparentností proti netransparentnosti 23:13:12 17.03.2018
Tak to je asi jasny, ze se snahou delat neco se sportovnim lezeni zacli oni, ne?
odpovědět 

 Proc dela CHS ze clenu debily?16:58:06 16.03.2018
Kazdy rok v lednu jsem na vazkach jestli si opet prodlouzit CHS. Nakonec jsem letos opet podlehl a v ramci podpory jsem opet poridil karticku (hmm letos plastovou). No a je brezen a uz zase lituju. Proc CHS lzete o tom ze jste vychovali nejake spickove lezce. Ze te, Honzo Bloudku, hamba nefackuje! Fakt se mi opet chce z CHS zvracet. Ach jo...
Clen CHSodpovědět 
 Re: Proc dela CHS ze clenu debily?18:31:29 17.03.2018
lezce svaz nevychovává. ty vychovávají rodiče a v době kdy jsou lezcema jsou budto vychovaní, nebo nevychovaní od rodičů!
taky člen odpovědět 

 Od desíti k pěti17:11:18 16.03.2018
Za propagandu, kterou svaz poslední dobou předvádí, by se nemusel stydět ani Joseph Göbbles. Podle všech těch bulletinů, zpráv a rozhovorů je vše nejlepší a možná i úplně nejvíc nejlepší. A nyní si přijdou 3 drzouni a chtějí zničit vše dobré. Donedávna byly oddíly  oněch 3 drzounů přímo ukázkové oddíly ČHS. Těch děcek, těch nových členů, hurá, dotace. Závody byly taky nejlepší, Binter si je uměl krásně přivlastnit. Se vším spokojenost, členové VV si i udělali u jednoho z těch tří večírek, a najednou jsou z nich jen 3 byznysmeni a závody jsou špatné a jejich vize úplně nejvíc špatné.
Realitou bude, že oni 3 byznysmeni narazili do stropu v podobě současného VV ČHS a jestli někdo brzdí vývoj sportovního lezení, tak je to právě současný VV, který se navíc uchyluje k podivným praktikám. Volená KSL by nebyla součástí party a viděla by, co se vaří pod pokličkou. Dopis předsedům zní jako pláč zoufalého děcka. Kdyby to bylo vše tak skvělé, jak VV píše, nikoho by nikdy ani nenapadlo přemýšlet o alternativě, natož ji uvádět v praxi.
odpovědět 
 Re: Od desíti k pěti19:44:11 16.03.2018
To ze je na pikacu vedení neznamená, ze rozvrátí organizaci s tradicí. A ty přirovnání dělají z tebe jenom nevzdělance a ubožáka, který si neuvědomuje hnus fašismu. Zájed si na prohlídku koncentrácniho tábora a přestaneš tyto přirovnání používat - ale ono je to dneska moderní.
odpovědět 
  Re: Od desíti k pěti20:46:59 16.03.2018
No, s tím rozvrácením bych to přecijen neviděl tak, jak ty. Píšeš o rozvrácení organizace s dlouholetou tradicí. Ale pokud se něco rozvrátí, bude to závodní lezení na překližce, ne? A podle mnohaletých sporů jsem nabyl dojmu, že naprostou většinu členů zajímají skály, ne závody, takže pokud ČHS něco rozvrátí, tak jen malou část, která ještě ani nikoho nezajímá. To podstatné s dlouholetou tradicí, tedy skály a vše s tím spojené, zůstane nedotčeno. Naopak jako rozvracení tradice ČHS vidím právě ústup od skalního lezení a vrhnutí se na překližku a komerci. Podle mne je to přesně obráceně - odklon od tradic nastává pod ČHS, pokud by se ČHS překližky a komerce zbavil, bude to z hlediska tradic a historie ČHS znamenat návrat ke kořenům.
odpovědět 
   Re: Od desíti k pěti21:10:22 16.03.2018
Tri paka se rozhodnou mluvit za preklizkare aniz by vubec meli jejich podporu, je to fakt fraska. Kdo byl na jednani s CSL a zavodakama tak moc dobre vi. Kazdej odkejval problem, ale kdo jim slibil podporu na VH? Moc nadsencu nebude.
odpovědět 
    Re: Od desíti k pěti21:27:34 16.03.2018
To je bohužel pravda. Ale já netvrdím, že ČSL jsou nejlepší. Já jen říkám, že by nemuseli být horší, než to je teď. Osobně mám s některými lidmi v ČSL problém, ale to neznamená, že by to nemohli vést dobře. A jestli bych pro ně zvedl ruku? Nevím. Podle mne vědí, co dělají a asi by to pod nimi bylo lepší, ale nemají reálnou možnost něčeho dosáhnout, kdežto ČHS má stále možnost závodníkům život ulehčit či zkomplikovat. Nazvi to, jak chceš, ale kdo se chce lezení věnovat více, proti současným lidem nepůjde, bojí se. A kdo se tomu na vrcholové úrovni věnovat nechce, nepůjde proti také, protože je mu to jedno, závody byly a budou. Je to smutné, ale logické, a tento postoj mám ověřený nejen od závodníků, ale i od oddílů a trenérů. Často jsem slyšel, že záměr mají v ČSL dobrý, ale že proti ČHS s právy na ČP/ČR/IFSC nepůjdou :-(
odpovědět 
     Re: Od desíti k pěti22:11:45 16.03.2018
Vidí jen mince, to není věděni, ale vyčůranost.
odpovědět 
      Re: Od desíti k pěti22:42:26 16.03.2018
Neříkám, že ne. Ale faktem je, že bez těch mincí to nejde. Vždyť i v ČHS se vše točí okolo peněz.
odpovědět 
      Re: Od desíti k pěti00:29:30 17.03.2018
No jo, s timto odvekym problemem CHS bychom meli neco delat...
odpovědět 
 Re: Od desíti k pěti20:46:02 16.03.2018
Binter to je expert (a nejspíš kvalita kterou se ČHS ohání, že jí narozdíl od ČSL má). Klasický trenér, co může trénovat jakýkoliv sport,....jen dril dril a nadávky,...Kdykoliv ho vidím a hlavně slyším na stěně, je mi z toho blivno...
odpovědět 
  Re: Od desíti k pěti21:10:55 16.03.2018
Máš snad něco proti záušáku dynamicky? Nebo proti přeshranáči?
B.odpovědět 

 Zevnitř19:34:16 16.03.2018
Proč nekandiduji v rámci CHS, třeba by našli podporu a mohli něco změnit zevnitř a přirozeně. Tohle je proste lámání přes koleno, tlaky, emoce co přebuši zdravý rozum. Za chvíli se rozhadaji kámoši mezi sebou a skončí to jako chata CHS v Ostrově. Místo sjednocení rozpad.
odpovědět 
 Re: Zevnitř21:10:23 16.03.2018
Nekandidují kam? Oni nechtějí vést celý ČHS, ale chtějí se angažovat v závodním lezení. No a do komise se co? Do komise se nevolí, ale dosazuje. A Resch si je tam co? Resch si je tam nedosadí. Takže kandidovat tam nejde.

Jediný možný způsob by byla změna, kdy by se členové závodní komise volili, ale debata o tom už tu proběhla, asi by bylo zbytečné to tu rozebírat více.
odpovědět 
  Re: Zevnitř21:12:34 16.03.2018
A proc by tam daval nekoho kdo nedeklaroval zmenu, ale odtrzeni? Jo ajo oni to tendle tejden zmenili. Je me na zvraceni velebnosti.
odpovědět 
   Re: Zevnitř21:35:59 16.03.2018
Nevymýšlej si. Nejdříve byly požadavky na změny a začlenění pod ČHS, s tím je ČHS vyhodil. Návrh na osamostnění se byla až poslední varianta, ke které je dohnalo ČHS odmítnutím úplně všeho, s čím přišli.
odpovědět 
    Re: Zevnitř21:37:38 16.03.2018
To není pravda. Nejdřív byl od ČSL dotaz na IFSC.
odpovědět 
     Re: Zevnitř21:42:54 16.03.2018
A? Je naprosto logické, že před jakýmkoliv jednáním zjišťuješ možnosti a chceš vědět, s jakými kartami se dá hrát. To, že si někdo něco zjišťoval u IFSC ještě neznamená, že jeho první návrh byl na odtržení.
odpovědět 
      Re: Zevnitř21:51:17 16.03.2018
Uz at je po po VH ono se ukaze kolik lidi CSL nadchlo.
odpovědět 
       Re: Zevnitř21:52:30 16.03.2018
Na to odpovídá příspěvek 21:27:34 16.03.2018...
odpovědět 
        Re: Zevnitř22:03:05 16.03.2018
Pravda je ve vsem az na posledni vetu... Tu bych videl takhle CSL nechtene pozitivne nakopli diskusi uvnitr CHS mozna i prinutili k male sebereflexi nejaky zabednence ale tim jejich prinos a schopnosti konci.
odpovědět 
       Re: Zevnitř00:42:47 17.03.2018
Tak i kdyby hlasovali vsichni sportovci do jednoho, tak stejne prohraji. Je to takove rozhodovani o vas bez vas. Proto taky o tuhle malou skupinu CHS tak stoji. Prinasi hromadu penez bez toho, aby mela moznost do cehokoliv mluvit a cokoliv delat.
odpovědět 
        Re: Zevnitř06:49:23 17.03.2018
Kdyby melo CSL podporu vetsiny sportovcu tak muze se zavodama hejbat podle sveho obrazu, ale vtip je ze tu podporu nema a jen fejkuje.
odpovědět 
         Re: Zevnitř09:04:46 17.03.2018
I kdyby mělo ČSL podporu sportovců úplně všech, nezmůže nic. A navíc - těm průměrným je to jedno, těch pár nejlepší se bojí o podporu a navím jsou vázáni repre smlouvou, že o ČHS pouze dobře. Těžko by někod mohl vystoupit proti ČHS, když mu to repre smlouva prakticky zakazuje. A další věcí je podpora - když si nyní dělají lidé v komisi co chtějí, riskoval bys ztrátu podpory? Situace pod ŠL by mohla být lepší, ale bude chvíli trvat, než se bouře vyjasní. A závodníci sle chtějí závodit již letos a příští rok, ne čekat, jak dopadnou několikaleté spory... No a co si budeme říkat, hodně sportovců a závodníků v repre jsou vlezdoprdelkové a neumětelové, kteří vědí, že v dobře nastavených pomínkách by si třeba v repre ani neškrtli, takže ani nemají o nápravu zájem. Kdyby začali závodit i ti, co na to opravdu mají, dnešní medailisté by si ani neškrtli. Proto i řadě lidí ze sportovců současný bordel vyhovuje.
odpovědět 
         Re: Zevnitř23:17:58 17.03.2018
Co by jako zmohlo? Vse by se s prehledem prehlasovalo. A jeste by se vypousteli prapodivne vyroky jako byli ty od oficialniho vedeni ty o Adamovi za to, ze CSL podporuje.
odpovědět 
          Re: Zevnitř00:07:20 18.03.2018
ČSL je chromé. To nebyla otázka.
odpovědět 
           Re: Zevnitř07:32:51 18.03.2018
Kandidovat před 3 lety seděl Zozulák(člen ČSL) ve vedení Čhs a co se dělo ? Pak si založil soukromý spolek, pak vzniklo ČSL a pak šel dopis k IFCS od ČSL ( za zády ČHS)neuspěl a pak začali vyjednávat s ČHs a teď potřebují co nejvíce dušiček do svého spolku.nejdřive na to šli veřejně a to jim moc nešlo a pak tedy zvolili cestu pěkně potichu začít lovit duše a přesvědčovat je.
odpovědět 
            Re: Zevnitř10:12:35 18.03.2018
Delo se to, ze byl zbytkem pretlacen. Co jineho? Libi se mi, jak temihle argumenty vlastne pomlouvate CHS :)
odpovědět 
            Re: Zevnitř10:48:13 18.03.2018
Takhle vypadá tvůj pohled. Náš je jiný. Vnímáme potřebu jasné koncepce sportovního lezení. Tu mají vytvářet zastupitelé segmentů sportovního lezení. Má se okolo toho vézt diskuse a najít konsensus. Diskusi jsme rozpohybovali, ale účelově se to směřuje na byznys a další nesmysly :). Nepotřebujeme duše do ČSL.IFSC jsme oslovili kvůli skutečné znalosti jak se věci mají. To samé platí o několika schůzkách na MŠMT.
Oliváčodpovědět 
             Re: Zevnitř10:59:13 18.03.2018
Nejdriv ste se chteli odtrhnou. A kdyz zjistili jak se veci maji, tzn uter tak ste najednou desny diplomati. Presvecte nejdriv zavodniky at jdou za vama a pak s nima treba neco zmenite. Takhle to je jen soukroma akce 3 lidi.
odpovědět 
              Re: Zevnitř11:43:11 18.03.2018
S tebou je to ale těžký :). Říkáme pořád to samé a psali jsme to ve třech článcích. Četls je? Zkus to znovu, protože pořád jedeš svojí mantru a jsi zabetonovaný ve svém přesvědčení. Zkus sundat klapky z očí a změnu pohledu. Od začátku jsme říkali, že chceme vyvolat diskusi a hledat podklady pro odtržení anebo pro autonomii uvnitř svazu. Co je psáno to je dáno a zde na Lezci to je. Říkali jsme, že to budeme diskutovat na IFSC, MŠMT a mezi lidma, kterých se to týká přímo (sportsvět) a i nepřímo (horosvět). VV jsme informovali, že tyto diskuse povedeme. Vše bylo směřováno k tomu, aby se dalo nejlépe vyvodit jaká změna je reálná, chtěná a možná a učinit návrh na březnové VH. Předpokládám, že se většina shodne na tom, že změna je potřebná. Vzorek lidí s kterýma jsme osobně mluvili se na tom shoduje. Jedná se o lidi jak ze sportsvěta, tak i z horosvěta.
Oliváčodpovědět 
               Re: Zevnitř12:33:36 18.03.2018
Moje mantra asi tvuj problem. Kdyz nedokazete komunikovat, jednat a rozumne vysvetlovat nemate nasi podporu. Proste ste nedokazali vysvetlit prinosy oproti chs. A jen tak do neceho stourat s vidinou ze to dopadne stejne nebo hur, na to si podporu nezaslouzite.
odpovědět 
                Re: Zevnitř13:48:42 18.03.2018
Konkrétně nyní se ti snažím rozumně vysvětlit, že evidentně od začátku špatně chápeš naší aktivitu.

Četl jsi vše zde:
https://csl-forum.synergine.cz/login

Je ten login fakt takový problém :)?
Oliváčodpovědět 
                 Re: Zevnitř13:50:32 18.03.2018
Je, vickrat uz na to klikat nebudu, takovato forma me neoslovila.
odpovědět 
                  Re: Zevnitř14:52:00 18.03.2018
Nekoho oslovuje forma soucasne CHS (asi tebe) nekoho zase neco jineho. To je ten zivot slozity, co?
Kazdopadne tipuji (tedy pusobi na me, ze se neptas, aby si ziskal informace, ale ze tuvj cil je co nejvic skodit CSL), ze ty uz si byl rozhodnuty dopredu a zadne argumenty by s tim stejne nehli, takze ty pro ne nejsi cilova skupina.
odpovědět 
                   Re: Zevnitř15:23:20 18.03.2018
Opak je pravdou, patřím mezi zklamané ČSL příznivce. Šlo to uchopit méně amatérsky.
odpovědět 
                 Re: Zevnitř16:23:20 18.03.2018
Já to hned říkal, že login je problém, Oliváči. Tys mi nevěřil :-(
Kuba Turekodpovědět 

 SID21:04:39 16.03.2018
SID
Lukodpovědět 

 něco je špatně22:04:59 16.03.2018
Mě stačí už jen začátek: "Text výzvy jsme dostali ke zveřejnění od člena svazu, který si nepřál být jmenován." a dole koukám na podpis "Výkonný výbor ČHS". Hamlet by řekl "Je něco shnilého v království Dánském" ...
zsodpovědět 

 vysledky lezeni23:17:13 16.03.2018
Soutěžní lezení v ČR je na tom historicky nejlépe po stránce systémové, výsledkové i finanční... tohle jako mysli CHS fakt vazne? Pokud odmyslime Adama a Straniky, kteri s CHS systemem nemaji fakt nic spolecneho, tak seftrener Binter ma vysledky tristni. Kdo ho nekdy videl "trenovat" tak se nedivi. Kde je jaky system? Finance nehodnotim, do toho nevidim.
odpovědět 

 Morální vzor23:33:17 16.03.2018
Rád bych ve vedení ČHS viděl někoho, jako je v James - Igor Koller. To by měl být vzor! Pro mě autorita se kterou souhlasím a s takovými názory jsem začal lezení dělat.

Škoda, že žijeme v době postfaktické. Sociální sítě nám udělají názor dřív, než se nad tím zamyslíme. Peníze vládnou světu a udělat něco pro druhé (bez odměny) je bráno jako za trest. A anonymita ta nám dává sílu, ať jde o jakoukoliv stranu... je to vidět i v diskusi, samý výkřik do tmy, bez podpisu, bez odpovědnosti.

I takový spolek jako ČHS může fungovat bez obrovských dotací a honbou za penězi, ale ty doby jsou už asi dávno pryč... je to bohužel vidět všude, Stbaky máme ve vládě, ten kdo krade je hrdina a vzor. Empatie = nule. Je smutné kam se jako společnost řítíme.

Jedno je jisté jde jen o peníze, je jen otázkou komu víc a o jakou část... Jedni nechcou od válu, druzí by si asi chtěli přilepšit. Ale možná jim křivdím.

Kluci a co to takhle vyřešit na valné hromadě face to face? A třeba bez "háčků"? A když do sebe v diskusi kopete anonymě se podepsat? Nebuďte jak malí. A nestyďte se za svou odpověď ;-) zpřehlední to diskusi pro všechny.
Zavišodpovědět 
 Re: Morální vzor23:24:05 17.03.2018
Je to samozrejme presne jak pises. Neschopnost vedeni CHS je bohuzel zivna puda pro business projekt CSL. Jedine spravne reseni je dosadit do vedeni sportovni sekce CHS nekoho, kdo bude mit silu odrazit najezdy "podnikatelu". Je vrchol, ze ten kdo dostava penize od CHS (resp. dodavatel CHS
- outsourcingovy organizator ) za poradani akci se ted snazi politickou hrou a manipulaci verejnosti prevzit prava k poradatelskym pravum. HOWG.
souhlasodpovědět 

 Jde jen o penize12:11:56 17.03.2018
Jak to čtu tu diskuzí tak jde jen o peníze ,ČHS kritizuje ČSL ale pořádáni závodu jim přihraje Bolder Česky pohár.VV výbor ma strach aby mu zbyly peníze a  mohl jezdit na dovolenu do zahraničí údajně to ma název Erasmus, web ČHS po dlouhém hledaní najdete jen název, ale žadna správa.
James na svém webu ma přímo odkaz a světe divme-se kolik tam je Čechu z VV ČHS.A otom to je .   
K.Návratodpovědět 
 Re: Jde jen o penize12:44:56 17.03.2018
To jsou nesmysly. Erasmus je z úplně jiného balíku peněz poskytnutý EU a samostatně vyúčtovávaný. Z penězi na závodní lezení a bežný provoz ČHS nemá nic společného.
odpovědět 
  Re: Jde jen o penize13:52:55 17.03.2018
Vis co. Plebs jezdi za svy a spi nekde v doline pod sutrem. Bafunari a verni to maj s PP v hotelu. To je asi tak smysl zapojeni CHS do E+.
Geoodpovědět 
   Re: Jde jen o penize19:54:18 18.03.2018
Nikdo a nic ti nebrání si vymyslet projekt a prosadit ho v EU, získat grant. Na to je ovšem potřeba umět víc, než kyselé komentáře na lezci.
PPodpovědět 
    Re: Jde jen o penize22:57:32 18.03.2018
Tohle je takova typicka mantra - lze ji aplikovat uplne na vse..

Pokud by chtel zadat o dotaci pro to same, tak mu v tom vlastne docela brani CHS.

Btw. to te fakt nenapadlo, ze o zadnou dotaci zadat nechce a pise to jako svuj nazor?

A jak se vlastne da zjistit, ze vic neumi?
odpovědět 
     Re: Jde jen o penize01:13:39 19.03.2018
Jednoduše. Představíš se, požádáš ho o schůzku, setkáte se a zeptáš se ho. Tak se to mezi lidmi dělá už tisíce let a funguje to docela dobře.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Jde jen o penize12:43:52 19.03.2018
Takze toto vsechno asi PP provedl.

Ale i tak to chce mnoho talentu, protoze ze setkani nepoznas nic, pokud to ten druhy nechce a pokud neni tupy jako poleno.
odpovědět 
       Re: Jde jen o penize12:51:00 19.03.2018
To se někdy zeptám, jak probíhala schůzka PP + Geo. To si nechám rád vyprávět.
Kuba Turekodpovědět 

 fuck čhs12:37:08 17.03.2018
hahahhaha čhs má výsledky,,tak leda v tom,že se chovaj jak za totality.nechceš si bloudku připisovat zásluhy za adama,kterého jste píčovali za mágo. binter buzeruje mladý holky,jako nějákej zmrd..nechápu ,že mu rodiče slečny o které se vyjadřoval nedali normálně na držku..a bloudek-však nic konstruktivního,jen hází špínu,aby udržel koryto,,jestli si myslíte,že mu jde o lezení,skály,tak jste na hlavu.oroduje tam za čůráka,co tady seká apd.
odpovědět 

 proč ČHS lže a útočí?13:34:22 17.03.2018
Evidentně někdo rozdmýchává téma na obě strany, víc proti ČSL. V emailu, který ČHS rozeslal, do oddílů jsou evidentní lži. Vždyť ČSL z toho pravděpodobně nic mít nebude. Útočí se v něm na tři lidi, kdo byl na diskusích slyšel, že to tak není a nebude. Nejde o pokus tří lidí převzít moc na prachama.
Honza Bloudek vidí demokracii takto: v. hromada volí vedení a to si pod sebou volí kompletně celou strukturu. Není ale demokracie obráceně? Navíc valné hromady jsou o ničem. Výbor leta kandiduje jako uskupení a není možné se do něj dostat, když někdo odpadne, Honza Bloudek si sám vybere někoho jiného.
V nedávném článku v rozhovoru Honzy Bloudka a jeho zaměstnance, se Honza chlubí evidentně cizím peřím. Když máte tolik práce práce s organizováním závodů, o jakou práci konkrétně jde? Pořádal jste někdo někdy závody pro ČHS? U jedněch jsem byl. Pořadatel nesmí používat slovo organizátor, to je pouze ČHS. Ze svazu pro závod nikdo nic neudělal. Většinu výdajů a práce odmaká místní klub nebo jiný blázen. Proč, Honzo Bloudku, toto skrýváš? Proč je takový problém přiznat barvu, vždyť svaz tu má být z důvodu zaštiťování a spolupráce přes celou ČR.
Na kluky je v ročence ČHS házená špína. Všechny ostatní svazové závody fungují skvěle ale jenom boulderingové závody jsou v úpadku, totální kecy.
Česi nemají rádi změny, třeba možná proto kluci neuspějí. HoBl a TB ve svých pozicích ale nebudou navěky.snad.
odpovědět 
 Re: proč ČHS lže a útočí?13:56:47 17.03.2018
Píšeš: "Navíc valné hromady jsou o ničem. Výbor leta kandiduje jako uskupení a není možné se do něj dostat, když někdo odpadne, Honza Bloudek si sám vybere někoho jiného."

Jenže ono je to jinak. Samozřejmě můžeš volit koho chceš, dokonce se můžeš i nechat zvolit. Jenže musíš přesvědčit hodně lidí, aby udělali to samé. Máme s tím bohaté zkušenosti - už dvě volební valné hromady hlasuje náš oddíl proti Honzovi Bloudkovi ne proto, že bychom ho považovali že špatného člověka, nebo dokonce že bychom měli podezření, že si přihrává něco sám pro sebe, ale protože si myslíme, že ČHS se má vést jinak. Jenže v tom jsme skoro sami. I když před každou valnou hromadou a potom také po ní čteme tady na Lezci velmi silná vyjádření proti HoBlovi.
Kuba Turekodpovědět 

 Paka z ČSL?14:01:02 17.03.2018
Ježíšmarjá! Ty lidi z ČSL jsou fakt paka! Odkazují na jakési neznámé diskusní forum, které ještě k tomu vyžaduje registraci! A tam prý všechno je. Tak asi těžko přesvědčí horolezeckou veřejnost o své pravdě.
Kuba Turekodpovědět 
 Hrozba registrace!14:34:01 17.03.2018
Ahoj Kubo, připravili jsme diskusní fórum s tím, že bylo především určené pouze pro pozvané lidi. Dostala to už řada předsedů (dostanou všichni) apod. Původně to do veřejnosti ani jít nemělo, ale nejde nereagovat na mejlík od VV. Paradoxem je, že něco takového VV napíše po naší pondělní pětihodinové schůzce, ale každý má holt svoje zbraně. Ano, do diskuse je nutná registrace pro nepozvanou veřejnost. Nejde to udělat jinak a kdo má skutečně zájem dané téma řešit či poznat "temnou a financí chtivou ČSL", tak má možnost. Koho registrace odradí, tak asi smůla pro nás. Jsme připraveni jednat s kýmkoliv osobně a problematiku diskutovat. Ostatně už to děláme přes půl roku a těch lidí už byli stovky.
Oliváčodpovědět 
  Re: Hrozba registrace!14:48:54 17.03.2018
A kde se nachází tak skvělá diskuze ???
odpovědět 
 Re: Paka z ČSL?14:39:56 17.03.2018
Chápu. Ale zkus pochopit ty je. Kde by měli vést nějakou rozumnou diskuzi? Tedy bavíme se o internetu. Se podívej, co je tu za žumpu. Stačím já, kdy mne zrovna ty občas obviňuješ, že jsem z Donksé, jindy z ČSL... :-) A když tu čteš ty někritické a až lživé příspěvky, těžko říci, co jsou záměrné lži a očerňování, a co opravdové názory a zájem. Každý z nás je nějak motivovaný, ne vždy jde ta motivace ruku v ruce s poctivostí a etikou. Mít dítě v repre, také je pro mne jednodušší lézt ČHS do zadku a smířit se s jejich chlubením mými výsledky výměnou za vyšší podporu (finanční i třeba vstřícnost). Byl bych pak v situaci, kdy bych tajně byl proti ČHS, ale veřejně za ně kopal. Další skupina lidí je zase na ČHS navázána jinak, viz webové stránky, software, placené výlety... Je toho hodně.

Na webu ČHS diskuze nejsou, diskuze tady na Lezci, to je kapitola sama pro sebe a diskutují i lidé, co vlastně k problému nemají co říci a ani je nezajímá, jen si tím krátí čas. Upřímně - když na to přijde, tak přímo závodní lezení se netýká ani tebe. A věřím, že kdo opravdu chce, týká se ho to a má zájem, že se jinam podívá a tu registraci přežije.
odpovědět 
  Re: Paka z ČSL?15:16:30 17.03.2018
1) Když potřebuji veřejnost přesvědčit o své pravdě, tak to prostě musím dělat veřejně.

2) Příspěvky lidí z Donské poznám, a proto je tak oslovuji. Příspěvky lidí z ČSL nepoznám, takže je tak neoslovuji.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Paka z ČSL?15:28:01 17.03.2018
Kubo, oni ale nepotrebuji presvedcit verejnost. To je jen tvuj mylny pocit.

Doba se zmenila. Dneska je lezeni o tom, ze fotrik chodi 2x tejdne na stenu, synka da do krouzku a obcas jezdi na skaly. Na sportovky, podotykam. V podstate, ac treba nezavodi, jsou to zavodni lezci (nekdo to oznacuje jako sportovni lezci, aby se to nepletlo se skutecnejma zavodnikama). Tihle lide jsou pro MSMT uchopitelni a dava na ne penize. CHS tohle pochopilo, zprasilo stanovy a dneska tvori tato skupina hlavni zdroj prijmu.

CSL fakt nepotrebuje oslovovat tradicni lezce.
Geoodpovědět 
    Re: Paka z ČSL?15:36:39 17.03.2018
Čímž se dostáváme k paradoxu, že největší zátěží ČHS se stává skalní lezení. Jsou to převážně náklady, příjmy to negeneruje žádné, jen spoustu práce. Sice to zní jako blbost, ale kdyby se ČHS přestal o skály zajímat, dost by se tím pro svaz zjednodušilo.
odpovědět 
    Re: Paka z ČSL?15:42:42 17.03.2018
Geo nejdříve ČSL rozeslal dopis s odkazem na forum oddílům, keci jak to myslí dobře a pod.no a na základě těchto faktů vzniknul dopis od ČHS.Tak nevím proč se zdejší diskutéři rozčilují, když první ÚTOK vzniknul od ČSL.
odpovědět 
     Re: Paka z ČSL?15:48:27 17.03.2018
Co tim chces rict?
Geoodpovědět 
      Re: Paka z ČSL?16:10:11 17.03.2018
Je to tak, že když pro někoho děláš(organizace, zaměstnavatel) a pak si založí soukr.spolek a začneš obvolávat klienty,partnery bývalého zaměstnavatele za jeho zády, pro kterou jsi pracoval. Tak to není v pořádku a je na to i paragraf a přesně tohle teď dělá ČSL.Už ne přes lezce,aby to nebylo tak veřejné,okaté.S tímto postupem mají členové ČSL už zkušenosti.Toď celé k věci, jak to vidím já.
odpovědět 
       Re: Paka z ČSL?16:16:59 17.03.2018
Hele zkus neco presvedcivjejsiho. Prej partner, nebo dokonce zamestnavatel....
Geoodpovědět 
        Re: Paka z ČSL?07:23:54 18.03.2018
Geo promiň, ale nechci tě přesvědčit jen jsem uvedl postup ČSL.Taky si myslím, že kluci nejsou moc rádi, že nějakej bonzák poslal dopis ČHS na Lezce.Dopis vzniknul na popud jednání ČSL, které využilo kontaktů a členů ČHS a rozjelo pěkně potichu přetahovanou.A tak se ČHS brání.Už jeddnout ČSL obešlo Čhs a napsalo dopis IFCS ta je poslala k šípku a pak začali jednat s ČHS.A tak se zase scénář opakuje to je celé.
odpovědět 
         Re: Paka z ČSL?10:25:56 18.03.2018
Tenhle dopis melo hlavne CHS v ramci jimi proklamovane transparentnosti ukazat vsem samo. Ne proti nemu, po vzoru jimi nastolene linie predchozimi dopisy, podvratacky bojovat ve stylu "nekali zivlove a rozvraceci".
odpovědět 
          Re: Paka z ČSL?10:45:36 18.03.2018
1) Bingo. 2) Bída není bonzák. 3) Tenhle dopis byl veřejný, protože ho dostali všichni předsedové.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Paka z ČSL?19:57:37 18.03.2018
Pokud by ČSL argumenty přesvědčovalo předsedy oddílů, aby hlasovali pro jeho záměr, bylo by to v pořádku.
Pokud potají sbírá plné moci, aby na něčí účet prohlasovávali své záměry na VH, smrdí to babišovinou. Takhle se nepřátelsky přebírají firmy.
PPodpovědět 
           Re: Paka z ČSL?22:50:50 18.03.2018
Ano, presne. Potaji sbiraji hlasy od klubu tim, ze zcela tajne, bez jakekoliv vedomosti predsedu odddilu, potaji kontaktuji predsedy oddilu aby jim potaji sdelili svuj tajny zamer ke kteremu je vlastne samo vyzivalo CHS, ktere svym absolutne netajnym dopisem vyziva predsedy oddilu, aby tuto zlocineckou snahu zcela ignorovali a to hlavne aby byli konzistentni s predchozimi svymi vyzvami, kdy nas varovali pred zaskodnickou rozvracecskou snahou zcistajasna objevene skupiny, ktera se objevila naprosto bez varovani a jakeholiv jednani s CHS, u ktere ale jeji zamer naprosto jasne prohledli na zaklade jednani, ktere se ale nikdy neudaly.
odpovědět 
            Re: Paka z ČSL?00:23:23 19.03.2018
Oni nesbírají hlasy, ale plné moci, se kterými si pak mohou dělat cokoliv, aniž by na to měl vliv ten, kdo plnou moc poskytl a to je špatně.
PPodpovědět 
             Re: Paka z ČSL?12:57:15 19.03.2018
Tak predsedove oddilu byli vzdy takovi nesvepravni jednodusi idioti, no. S tim nic moc hlidaci jejich prav jako jsi ty nenadelaji...
odpovědět 
              Re: Paka z ČSL?18:47:54 19.03.2018
Pokud nejsou předsedové .... (doplň podle svého) plnou moc jim nedají. Ale to, že to takhle zkoušejí ukazuje na vlastnosti těch, co chtějí změnu.
odpovědět 
               Re: Paka z ČSL?19:00:52 19.03.2018
:) Ty si ten kolovratek z predchozich diskuzi, ze?

V cem je spatne vylicit svuj zamer a pozadat o plnou moc pro jeho podporu?

A v cem je naopak dobry postup CHS potaji jednat s CSL, odmitnout je a pak mnoha ruznymi kanaly varovat clenstvo o anonymnich narusitelych, kteri chteji znicit sprotovni lezeni. Pote tem anonymnim narusitelum rici, at si to prosadi na VH a kdyz zacnou delat kroky o prosazeni na VH, tak rozesilat tajne ale zaroven oficialni vyzvy predsedum odilu, aby v zadnem pripade danou iniciativu nepodporili?
odpovědět 
         Re: Paka z ČSL?10:27:47 18.03.2018
Mimochodem, nejak si zapomnel ve svem liceni na to, jak to cele zacalo :)
odpovědět 
         Re: Paka z ČSL?16:50:01 18.03.2018
Chapu to tedy tak, ze brecis, ze CSL oslovilo sve potencialni podporovatele?
Geoodpovědět 
          Re: Paka z ČSL?18:36:32 18.03.2018
Geo, ty jseš zaměstnanec viď :-)
odpovědět 
           Re: Paka z ČSL?18:52:11 18.03.2018
Hele ne. Ale treba par vstupu do BB zadarmo bych dostat moh, ne? :-)
Geoodpovědět 
            Re: Paka z ČSL?18:57:49 18.03.2018
Nechat se koupit za pár lístků do Holešovic... Sodoma Gomora.... Korupce v přímém přenosu... Móresy z Hradu a Strakovky se přesouvají do Vršovic...
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Paka z ČSL?18:53:15 18.03.2018
Můžu prozradit, že Geo je zaměstnanec. Ale ne toho zaměstnavatele, na kterého nejspíš myslíš.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Paka z ČSL?18:57:43 18.03.2018
Nemyslím toho zaměstnavatele :-) ,ale obecně.Někdy zaměstnanec nevidí věci, které příjdou lidem co se o sebe umějí postarat sami samozdřejmé.To jenom mimo nechtěl jsem se nikoho dotknout.
odpovědět 
             Re: Paka z ČSL?18:59:02 18.03.2018
Tak to jo. Už mám z této diskuse asi taky klapky na očích :-)
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Paka z ČSL?10:05:48 19.03.2018
Viš že třeba některé fimy potřebují zaměstnance? Že by to bez nich ten zaměstnavatel jaksi nedal? A že si některé firmy velice dobře své zaměstnance vybírají? Neviď to tak jednostraně.Tak,že všichni zaměstnanci jsou jen nekompetentní tupouni, kteří kradou a flakají se.
odpovědět 
              Re: Paka z ČSL?12:52:23 19.03.2018
To tady v diskusi nikdo neřekl. Ale je opravdu velký rozdíl v pohledu gážisty a majitele. Ani jeden není nutně špatný.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Paka z ČSL?16:31:49 17.03.2018
Problém ČSL je, že by se chtěli napojit na penězovod, ale nechtěj se starat o rozvoj masy. A nadějné plody které např. oddíly či rodiče tvoří na svojí stranu nedostali. Protože ti vidí snadnější cesty k penězům mimo ČSL. Šikovný oddíl nebo rodič dokáže vlastně to samé jako ČSL spíš víc. Výsledkem jejich hurá akce je, zdá se drobné probuzení ČHS, které se začíná trošku o tyto lidi zajímat. Takový rodič oproti ČSL jen nemá důvod jezdit po republice se "závodním kolotočem" ale pouze se svým děckem, což je zase pro rozvoj toho konkrétního jedince lepší. Navíc to vypadá, že namistrovanej způsob ČSL nefunguje ani na sponzory.
H.odpovědět 
       Zdravím anonymy16:49:34 17.03.2018
Zřejmě jsi četl jiné články a evidentně nikdy s námi osobně nediskutoval. Otázka je ovšem zda tě to skutečně zajímá anebo ti stačí souznít s bulvárem. My jsme vyvolali diskuse, hledali reálné možnosti. Našli jsme možné alternativy k stávajícímu a máme jasno. Otázka co se povede a jak vše v budoucnu bude. Je to na nás všech :).
Oliváčodpovědět 
        Re: Zdravím anonymy17:02:49 17.03.2018
No bulvár mě nezajímá a neutváří moje názory, bohužel vaše vyjádření má naopak bulvár znaky jako vše předchozí co jste vypustili z úst i papíru. Snažíš se nacpat do svazu pobočnej spolek, píšete super řečičky o demokracii, ale zásadní věc jako jaký bude mít takovej spolek stanovy jste doposud nepředložili i když o to byl velikej zájem. Jen plácáte, že změna bude. Strčte si tendle přístup za klobouk i když do očí sem vám to neměl důvod říkat. Jestli takovádle kravina projde, tak u mě akorát potvrdí, že už svazu opravdu není pomoci. A nebo že každá větší stěna a oddíl maj mít taky pobočnej spolek...
H.odpovědět 
         Re: Zdravím anonymy17:36:50 17.03.2018
Takže jsme spolu mluvili osobně :)? Anonymitu ti nevyčítám. Jen ji nerozumím. Téma stanovy...tak znovu. Psali jsme to v článcích, říkali osobně na diskusích a píšeme v aplikaci. My přece nejsme a ani nemůžeme být tvůrci stanov takového spolku. To musí udělat většinová shoda. Stanovy projdou diskusí, právním rozborem a až poté se můžou schválit. Proč tento postup nevidíš nechápu.
Oliváčodpovědět 
          Re: Zdravím anonymy17:41:27 17.03.2018
Protože hotové ČSL někam cpete včetně současných ultradiktátorských stanov.
odpovědět 
           Re: Zdravím anonymy17:55:22 17.03.2018
Ale vždyť to není pravda.
Oliváčodpovědět 
     Re: Paka z ČSL?16:11:53 17.03.2018
Už jsem to psal u tvého příspěvku výše, tak ještě sem. Do aplikace jsme dávali přístup pouze lidem s kterýma jsme osobně mluvili. Šíříš mylné informace anebo účelově lžeš :). Nyní je už vstup veřejný a zřejmě ho rozešleme hromadněji.
Oliváčodpovědět 
      Re: Paka z ČSL?16:15:50 17.03.2018
To je normální, pod tlakem se dělají ústupky.
odpovědět 
       Re: Paka z ČSL?16:22:59 17.03.2018
V momentě, že někdo začne vědomě šířit lži, tak se holt věci mění.
Oliváčodpovědět 
        Re: Paka z ČSL?16:39:24 17.03.2018
Jou lidi kteří maji promyšlené konzistentní jednání, přístup a cíle. Pak jsou lidi co neustále něco mění, kalkulují a podobně, prostě jejich schopnosti plavby nejsou na takové vlny připravené. Proto bych vaši akci nenazval jinak než: Promarněná šance!
odpovědět 
         Re: Paka z ČSL?10:29:16 18.03.2018
No ale co s tim jednanim CHS, ktere popisujes, budeme delat?
odpovědět 
          Re: Paka z ČSL?12:35:35 18.03.2018
Nauc se chapat psany text.
odpovědět 
           Re: Paka z ČSL?13:07:26 18.03.2018
Neboj, chapu ho velmi dobre. Zkus hledat chybu trochu jinde ;)
odpovědět 
            Re: Paka z ČSL?13:48:49 18.03.2018
Jo aha on uz se Olivac citi byt ve vedeni CHS. Tak to se pak omlouvam.
odpovědět 
             Re: Paka z ČSL?16:03:52 18.03.2018
Vypujcim si slova: Nauc se chapat psany text.
odpovědět 
              Re: Paka z ČSL?17:28:35 18.03.2018
Podruhe vysloveny vtip neni vtipem
odpovědět 
      Re: Paka z ČSL?16:48:03 17.03.2018
Oliváči lžeš ty: je 16:47 a hlásí vám to An account is required. Please create an account or log in to continue.
odpovědět 
       Re: Paka z ČSL?16:56:06 17.03.2018
Aaaa :), chápu, že je těžký sledovat celou diskusi pod článkem, ale už jsem to tu psal Kubovi T. Ano je potreba si vytvořit login a heslo, protože je to aplikace. Nejde to jinak :). Buď vylezeš z ulity a přestaneš se schovávat za sukni anebo si vymysli email a jsi tam. Celý ti to zabere max pět minut...
Oliváčodpovědět 
        Re: Paka z ČSL?17:29:00 17.03.2018
Ono je to sice forum, ale diskuze tam neni zadna :D
klatrerodpovědět 
         Re: Paka z ČSL?17:32:45 17.03.2018
Je to připravený :). Praxe dosud byla taková, že byl telefon, vstup do apky a čtení a opět telefon. Málokdo chce veřejně diskutit.
Oliváčodpovědět 
        Re: Paka z ČSL?18:36:06 17.03.2018
Ono je to sice forum, ale diskuze tam neni zadna :D
klatrerodpovědět 
        Re: Paka z ČSL?19:14:08 17.03.2018
A právě na to jsem poukázal, že jste paka, s prominutím. Odkazovat na skoro neznámé diskusní forum, kde se musíš registrovat, jinak nic nevidíš, aby si lezecká veřejnost mohla udělat názor na poměrně složité rozhodnutí, které ji čeká za necelý měsíc, je fakt pakárna.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Paka z ČSL?14:28:26 18.03.2018
Vždyť tam neprobíhá žádná diskuze.Jsou tam zveřejněny texty ČSL, kterýma se snaží upoutat oddíly,jedince....nic víc.Nevím jestli má takto probíhat diskuze, prezentace...
odpovědět 
    Re: Paka z ČSL?19:07:33 17.03.2018
Právě že nás potřebují oslovit. Protože jsme silná organizace ČHS a tři chlapci z ČSL po nás chtějí, abychom hlasovali podle jejich představ. Jinak by už dávno založili vlastní ČSL a jeli si samostatně podle svého.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Paka z ČSL?23:13:47 17.03.2018
Ja myslim, ze ne. A pokud se CSL podari sehnat dost plnejch moci od sportovnich oddilu, a ze tam je v ramci dotacnich dusi velkej potencial, tak taky muze na zacatku VH dojit na otazku: "Udelame to rychle a bezbolestne, nebo pomalu a bolestive?".

CHS dlouhodobe jelo mantru, "At si to sportovci prohlasuji na VH". A to fungovalo. Jenom se ten pristup holt otoci v situaci, kdy se cleny CHS stalo spousta lidi, v ramci sbirani dotaci na clena.

Popravde by mne neprekvapila situace, kdy zas VV vytahne svoji oblibenou mantru, ze to polozi, kdyz mu VH neco neschvali, a nekdo z CSL tam suse neprisel s 4k hlasu.
Geoodpovědět 
      Re: Paka z ČSL?23:36:13 17.03.2018
Je to docela usmevny pribeh. Ta mantra byla bohatsi. Nejdrive se jela mantra, sportovce moc nebudeme poslouchat, protoze bez nich by svazu bylo lepe. A tak se prislo s myslenkou, ze sportovci tuto zadost vyslechnou a trhnou se. A hnedle se ukazalo, jakou cenu najednou tak "bohate svazem podporovani a vyzdvihovani sportovci" maji pro svaz.

CSL porad konalo a tak se prislo s dalsi mantrou - "at si to odhlasuji na valne hromade." A opet se rozjizdi akce CHS, aby danou vec zadupalo do zeme jeste drive nez VH zacne.

A tak pujde dal a dal.. Je to nekonecny kolovratek a jiste se jeste par vyzev a dopisu podobnych tech o hodnem klukovi Adamovi, ktery ma dobre vysledky ale tomu ostatnimu vubec nerozumi a jeho slova nemaji vahu, jeste dockame.
odpovědět 
      Re: Paka z ČSL?01:10:35 18.03.2018
Nejspíš to tak bude. A pokud Oliváč vytáhne do boje na brutal, tak holt bude muset ukázat těch odhadem 5-7 tisíc hlasů, pokud se mu je podařilo nasbírat.

Pokud tedy před tím nestačí Výkonný výbor protlačit změnu stanov, že právě tyhle hlasy se nebudou počítat, což nejspíš auditorium nic netušících odhlasuje.

Takže bude zábavička na Valné hromadě. Akorát škoda, že stihnu nejspíš až druhou půlku.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Paka z ČSL?23:21:34 17.03.2018
Ach jo. Chlapec Turek, ktery nekolikrat hlasite vykrikoval, jak svaz sportovce vubec nepotrebuje, je najednou nejvetsi bojovnik za jejich setrvani ve svazu. Jeste by se k tobe mel pridat Lukas B., at je vase duo kompletni. A priste nesermujte necim, co fakt nechcete, aby se stalo..
odpovědět 
      Re: Paka z ČSL?01:02:43 18.03.2018
Jednak jsem to nikdy nevykřikoval a dokonce ani nešeptal. Druhak si myslím, že především pro závodníky je výhodné být v rámci ČHS. Třeťak nebojuji za ani proti setrvání závodníků v ČHS, ale pouze poukazuji na některé problémy obou řešení.

Kapišto, milý anonyme, který buď neumíš číst, nebo nedisponuješ funkční gramotností?

P.S.: Co si myslí a co prezentuje LukasB, to bych být Tebou nechal na něm. Jinak bys byl za hlupáka.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Paka z ČSL?10:30:09 18.03.2018
Nezklamal :D
odpovědět 
        Re: Paka z ČSL?10:43:03 18.03.2018
Jistě... na anonymní lži nelze reagovat nijak kreativně. Prostě jenom uvést věci na pravou míru.
Kuba Turekodpovědět 

 Jak se zdá17:53:39 17.03.2018
Jak se zdá, tak valné hromady moc neřeší. Zato příspěvků bývá "neurekom"- Myslím, zda by nebylo vhodné občas měnit místo valných hromad. Třeba taky v Brně, Plzni, Liberci, zda by účast alespoň těch v Praze odpovídala....
HonzaKodpovědět 
 Re: Jak se zdá19:15:35 17.03.2018
Jako že by se Plzeňáci táhli ne přes půl republiky, ale rovnou přes celou republiku?
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Jak se zdá23:23:04 17.03.2018
A aby se ti, kteri se tahnou pres celou republiku pro zmenu netahli treba vubec.
odpovědět 
   Re: Jak se zdá10:49:54 18.03.2018
Takže Plzeňáci zůstanou doma, když by byla Valná hromada v Brně?

Vysvětlení: Praha je ve středu Česka, tak to sem všichni mají tak nějak stejně. V Praze a okolí je nejvíc horolezeckých oddílů, tak se ušetří na cestovném. V Praze na Strahově je jednací místnost patřící sportovním svazům.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Jak se zdá12:09:50 18.03.2018
To je asi ono. V Praze a okolí je nejvíc horolezeckých oddílů. Takže si prosadí co chtějí. Ona lenost ostatních je také artikl, se kterým se počítá...
Honzaodpovědět 
    Re: Jak se zdá14:53:42 18.03.2018
"A aby se ti, kteri se tahnou pres celou republiku pro zmenu netahli treba vubec."

"Takže Plzeňáci zůstanou doma, když by byla Valná hromada v Brně?"

To jsou ale logicky implikace :)
odpovědět 
     Re: Jak se zdá16:19:20 18.03.2018
To je čistá logika vyplývající z tvrzení mého předřečníka.
Kuba Turekodpovědět 

 závody18:35:51 17.03.2018
ať už vyhraje losna nebo mažňák, doufám že závody v bouldrech se budou konat dál, abych tam mohl jezdit i nadále ukazovat svoji marnost, která každým rokem narůstá, ale baví mě to!!!
zlatý vlas dědy vševědyodpovědět 
 Re: závody07:50:59 18.03.2018
ČSL nebylo by špatné zveřejnit dopis co odesíláte členům ČHS? Docela dobré čtení....možná se taky najde nějaký dobrák...a nebo to je tajné ?
odpovědět 
  Re: závody08:45:18 18.03.2018
Text ČSL:
Spolek ČSL byl založený na požadavek ČHS za účelem sdružení pořadatelů boulderingových závodů. ČSL (osoby v něm) pořádá několik let sérii Rock Point Český pohár v boulderingu pro mládež i dospělé a Boulderděti (závody v boulderingu pro děti U8 až U14) a řadu dalších funkčních projektů. ČHS se na seriálu ČP dospělých nijak finančně nepodílí, na mládež přispívá 76. tis. Kč na 3 závody. Dále dodává pouze hlavního rozhodčího a delegáta svazu, připravuje pravidla závodů ČP + další drobné administrativní práce. Veškeré náklady seriálu, které se pohybují v řádu 3 mil. Kč, sháníme vlastními aktivitami.
-------------
Takto to vypadá, že ČHS vlastně nic nedělá.ALE je to o tom, že ČHS vybere parnera na pořádání ČP.Může se přihlásit v podstatě "kdekdo" ten kdekdo předloží plán na pořádání ČP.Tem který to vyhraje má v rukou tu moc, že může pořádat ČP.No a pak je na něm jak se k tomu postaví, jak sežena na závody sponzory a podobně. Je to normální kšeft, práce a jen záleží na dotyčném jedinci (vítězi), jak to dopadne jestli na tom vydělá a pod.. Jak je vidět, tak to nějak šlape a kluci se toho nechtějí pustit, nechtějí si do toho nechat kecat a v podstatě založili ČSL, aby měli volnou ruku bez ČHS a oni mohli naplno rozhodovat.No a pak ta omáčka okolo z které se toho moc jedinec nedozví.
odpovědět 

 Nejlepší 21:40:29 18.03.2018
Kluci z ČSL pořádají nejlepší bouldrové závody v ČR, bylo by škoda kdyby s tím přestali. Vytáhli závody ze sklepů a přitáhli závodníky, je škoda že se něco podobného někomu nepodařilo se závody na laně, zde je úroveň a účast mizivá.
ČSL držím palce.
 jirousodpovědět 
 Re: Nejlepší 00:33:33 19.03.2018
Pochybuju, že by někdo chtěl, aby přestali závody pořádat. Tady jde ale o něco jiného. Pokud se obtížnosti týká, tak je to o hodně složitější, postavit ve veřejném prostoru stěnu na obtížnost s dostatečnými parametry je o dost větší problém, než prosily na bouldering, jak finančně, tak prostorově. A do tělocvičen nepřijdou lidi a ani tam místo na publikum většinou není.
odpovědět 
  Re: Nejlepší 07:11:21 19.03.2018
Tak o tom nemusíš ani pochybovat :). To je realita. Boulder závody dopadnou stejně jako letošní seriál obtížnosti. Od KSL přišla výzva pořadatelům a my jsme nabídli dva velké ČP závody na obtížnost. Dvě open akce na velké závodní mobilní stěně, která měla lepší parametry než stěna na Zličíně. Do výzvy se přihlásili čtyři pořadatelé a jak nás KSL smazala je veřejně známé...
Oliváčodpovědět 
   Re: Nejlepší 07:41:32 19.03.2018
Buď v klidu, do budoucna závodní lezení bude ustupovat na úkor boulderingu. Bouldry jsou divácky atraktivnější a pocty diváků tomu budou odpovídat. Takže možná zbytečně vydáváte energii na něco co z dlouhodobého hlediska nemá smysl. Bych si radši vytunil bouldry a tam neměl konkurenci
odpovědět 
    Re: Nejlepší 07:42:16 19.03.2018
Jsem se nepodepsal
Elementodpovědět 
     Re: Nejlepší 10:17:52 19.03.2018
Obtížnost, (kterou asi ne úplně správně nazýváš závodním lezením - závodní lezení se skládá z obtížnosti, bouldeingu a rychlosti) je celosvětově vnímána jako královská disciplína a těžko od ní v dohledné době svět ustoupí. Spíš je třeba hledat u nás cesty, jak by se mohla dostat na úroveň boulderingu. Jedna z možností byl kdysi Světový pohár na výstavišti v Brně. Pokus o podobnou cestu byl Zličín, kde nejsou ale tak dobré možnosti do výšky. Diváků bylo dost.
Jestli je řešením mobilní stěna venku. jak píše Oliváč, je otázka. Udělat dostatečně velkou a strukturovanou mobilní stěnu s podobným zastřešením, jako mají bouldrové profily vidím jako málo reálné. A bez zastřešení by to byla ruleta s počasím a to by nějakým oficiálním akcím moc neprospělo, kdyby se musely kvůli počasí překládat a odkládat. Docela rád bych znal konkrétní důvody proč KSL návrh na mobilní stěnu odmítla.
odpovědět 
      Re: Nejlepší 10:32:30 19.03.2018
Smíchov a Bigwall určitě, tam prostor pro diváky a slušný zázemí je + 2 mobilní akce který naznačuje kousek vejš Oliváč a máš 4 myslím celkem rozumný místa pro ČP v obtížnosti. Jestli to bude všechno v Práglu nebo i něco na Moravě je buřt.
odpovědět 
       Re: Nejlepší 13:30:19 19.03.2018
Velké akce na obtížnost na velké závodní scéně jsme chtěli udělat v Praze a v Brně. Jedna open air a druhá uvnitř. Jsme přesvědčený, že právě spojením sil pořadatelů by se dala vybudovat stejně silná série závodů i na obtížnost a v podstatě jakákoliv série ať pro děti či dospělé v jakékoliv disciplíně a výkonnostní kategorii. MŠMT nově a zcela jasně vykoplo rejstřík závodníků a svaz bude muset vykazovat počty závodících členů. Už v letošním roce to bude ovlivňovat metodiku pro výpočet rozpočtu na chod sportovního svazu (navíc olympijského sportu!). Navíc v letošním roce se bude hodnotit počet závodníků v roce 2016. Dotační program se nově jmenuje Výzva 6. Je evidentní, že tak jak svaz nedávno potřeboval do sebe dostat co nejvíce mládeže, tak nyní bude muset do sebe dostat co nejvíce závodníků. A k tomu bude potřebovat soutěže. Pokud se ovšem nevymyslí podobná berlička alá evidované členství...
Oliváčodpovědět 
        Re: Nejlepší 14:09:38 19.03.2018
A ty by ses s někým kdo ti zkusí rozvrátit spolek, firmu, oddíl bavil a rozvíjel dál spolupráci? Asi ne.
odpovědět 
         Re: Nejlepší 16:16:18 19.03.2018
Rozvrátit firmu? Hele, kdybych měl zaměstance, kteří by pro mě byli důležití a které bych zároveň odrbával a ignoroval s tím ať držej hubu, že je vlastně ani k ničemu nepotřebuju a že jsou jen minorita, tak bych byl fakt idiot kdybych si myslel, že se na mě dříve nebo později nevyserou a nezkusí si to dělat po svém..
odpovědět 
       Re: Nejlepší 15:33:17 19.03.2018
Na Smíchov a Big Wall se zdaleka nevejde tolik diváků, jako bylo na svěťáku na Výstavišti v Brně a ani tolik, jako bylo na Zličíně, nehledě na to, že tam nepřijdou i kdyby tam to místo bylo. Divák procházející veletrhem nebo třeba tím obchoďákem se zastaví, nebo zajde do vedlejší haly se podívat a pak ho to třeba chytne a zůstane. Ale aby se někdo kvůli lezení táhl na Smíchov nebo BW, pokud není zapálený fanda závodního lezení, nebo rodič nebo kamarád závodníka, to se čekat nedá. A tím pádem se ani nedá čekat, že by si tam nějaké bohaté firmy zaplatily reklamní prostor a z toho se zaplatily ty závody. Tohle je prostě slepá cesta bez ohledu na to jakou kvalitu mají samotné stěny na BW a SmíchOFF nebo třeba v Ústí a podobně.
odpovědět 
        Re: Nejlepší 16:18:16 19.03.2018
Pravda, velka cast tech divaku byli jen nahodni kolemjdouci. Hodne z nich tam pobylo jen chvili. Je vlastne otazka, zda je vubec lze označit za diváky.
odpovědět 
         Re: Nejlepší 16:34:18 19.03.2018
I kdyby tam jen prošli, je to argument pro zadavatele reklamy, protože divák, který zůstane i jen pár minut reklamní sdělení vidí a tím bylo účinku dosaženo. Ale na Zličíně jsem byl a atmosféra i s těmi půchozími byla velmi dobrá. Byl jsem i na SP v Brně a atmosféra fantastická. To si každý může najít v televizním archivu, byla z toho v velmi pěkná reportáž.
odpovědět 
          Re: Nejlepší 18:52:06 19.03.2018
Zase reklama... Nevim, zda ma byt jediny argument zrovna reklama. Protože s ohledem jen na reklamní plochu vymyslíš v těch prostorech mnohem výnosnější akce než zrovna lezení.

Byl jsem tam také, tedy na část, a za mě osobně byla návštěvnost velmi malá oproti jiným akcím, které po městě různě probíhají. Netroufám si odhadovat, ale bylo tam alespoň 100 - 500 stálých diváků? A ti pruchoďáci, dalo jim to něco víc než posezení v restauraci či kavárně (ať dodržíme linii nároků na hodnocení - s výhledem na reklamní plochu)? Když to srovnám třeba s MMA po kterém před pár lety u nás neštěkl ani pes a teď klidně zaplní O2 arénu, tak slabý odvar. Stejně tak ve srovnání víceméně s jakoukoliv akcí spojená se sportem přímo ve městě.
odpovědět 
           Re: Nejlepší 10:24:38 20.03.2018
Jedině dostatek reklamy může zajistit prostředky na to, aby se udělal kvalitní závod. Co je na tom k nepochopení?
odpovědět 
            Re: Nejlepší 11:16:05 20.03.2018
Asi si nepochopil o cem pisi. Pokud ti jde o reklamu, tak je nejlepsi k tomu pouzit uplne neco jineho nez lezeni, ktere nikoho nezajima. Mas mraky moznosti, jak ten prostor pro reklamu vyuzit lepe nez tam dat reklamni plochu, ktere ovlivni maximalne par desitek lidi.

Takze znovu: Kdyz budes merit kvalitu jen podle reklamy, dojdes k tomu, ze misto lezeni bys tam mel delat uplne neco jineho. Navic ohanet se touto mantrou s reklamou v situaci, kdy cisla kolik prinesla a kolik z ni bylo pouzito na poradani zavodu, nejsou znama, je spise demagogie. Stejne tak ani neznas, kolik ten pocin jako celek vlastne CHS stal.
odpovědět 
             Re: Nejlepší 12:24:58 20.03.2018
To se nikdo nedoví, ty můj lezče zvídavý.
odpovědět 
             Re: Nejlepší 15:30:29 20.03.2018
Nepochopil jsi to ty. Cílem je uspořádání lezeckých závodů. Reklama je prostředkem, jak na ně získat peníze, aby je nemusel platit svaz.
odpovědět 
              Re: Nejlepší 15:45:33 20.03.2018
"Reklama je prostředkem, jak na ně získat peníze, aby je nemusel platit svaz."

Hod prosim odkaz na zdroj, ktery to co tvrdis fakticky (tedy cisla) prokryje. Dik.
odpovědět 
               Re: Nejlepší 18:17:27 20.03.2018
Najdeš na stránkách ČHS, otevřeš dokument, bod 2, písmeno f) https://www.horosvaz.cz /res/archive/147/020925.docx (1 mezera.
odpovědět 
                Re: Nejlepší 18:32:11 20.03.2018
A kolik dostane na poradani soutezi v mladeznickych kategoriich, ktere take musi poradat a na ktere dostava prispevek?

A kolik dostal v 2016, kdyz tato pravidla neplatila (poradal to clovek v rozporu se soucasnym bodem a))?

Kolik dostal na ostatni viceprace zde nespecifikovane? (web, ...)

Kolik dostal sponzorskych penez diky oficialnimu zastreseni CHS?

Kolik z videlanych penez melo CHS (myslim oficialne CHS, ne lide sprizneni s CHS, ktere jsou v tom poradatelskem s.r.o.)?

Prosim ta cisla, diky.
odpovědět 
        Re: Nejlepší 20:54:54 19.03.2018
O tim je to samosebou taky,ale okrajove. Koukni na evropaky,svetaky,divaci jsou v drtivy vetsine taky "jen" lezci.
odpovědět 
         Re: Nejlepší 20:58:25 19.03.2018
Jeste dodam,ze jsem asi stara skola (nebo mozna ani ne...), ale myslim, ze je cajk ze divactvo jsou lezci-u kterejch je pravdepodobny,ze si ten boj na stene na kterej koukaj fakt uzijou a neco si z toho vezmou pro svy lezeni,trenink atd. At je to CP nebo WC
odpovědět 
  Re: Nejlepší 12:45:50 19.03.2018
Ty jsi z climb4 s.r.o.?
odpovědět 
  Re: Nejlepší 12:52:55 19.03.2018
"Pochybuju, že by někdo chtěl, aby přestali závody pořádat."

Ano. Chceme celym svym srdcem, aby zavody poradali! Ale dle nasich podminek, a u toho moc nekecali. Taky chceme, aby kdyz budou zavody dobre, tak aby to vyznelo jako nas uspech a kdyz spatne, tak jako jejich selhani. Idealne za co nejmene penez a s nejmensi financni narocnosti pro nas a s co nejmensi volnosti pro ne. Diky tomu pak mame dobrou pozici pri ukrajovani penez od MSMT apod. Toto presne chceme a absolutne nechapeme, proc se proti tomu ozyvaji hlasy ci jsou mirne naznaky, ze by to snad chteli delat jinak nez chceme my... :(
odpovědět 
  Re: Nejlepší 13:06:36 19.03.2018
Ano, nikdo nechce ČP v tělocvičnách, ale až na výstavní závod na Smíchově plus minus nějaká ta výjimka k tomu bohužel ČP v tělocvičnách je. A za to dost může styl jednání předsedy KSL.
odpovědět 

 Lezu prd ...22:04:41 19.03.2018
Lezu pro radost a jsem ČHS proto, abych měl pocit, že mimo jiné přispívám k bezpečnému jištění na skalách a snad částečně na úhradu nákladů správců skal, kterých si velmi vážím a děkuji jim za jejich práci. Politiku a hrabání peněz sem netahejte !
Kamilodpovědět 
 Re: Lezu prd ...22:31:25 19.03.2018
Politika a hrabani penez je v CHS davno. Jinak by ostatne nebylo takove pretahovani.
odpovědět 

 Lezu prd ...22:05:05 19.03.2018
Lezu pro radost a jsem ČHS proto, abych měl pocit, že mimo jiné přispívám k bezpečnému jištění na skalách a snad částečně na úhradu nákladů správců skal, kterých si velmi vážím a děkuji jim za jejich práci. Politiku a hrabání peněz sem netahejte !
Kamilodpovědět 

 stáváme se tím co nenávidíme23:49:21 19.03.2018
Ach jo, proč se dvě bandy lidí, který to vlastně obě myslej fajn, nedokážou dohodnout a spolupracovat? Ego? To je jen takový povzdech....
Hore zdar chlapy, pamatujete?... vždyť by to šlo říkat i na sportovkách, ne?...
jezzodpovědět 
 Berg Heil!06:39:35 20.03.2018
Nas sudetske kletteraky do der deine vnitrosemske schweinerei netahala, ja? In unsere Heimatland my sdrafit se zasadne Berg Heil!
SSLodpovědět 
  Re: Berg Heil!09:41:02 20.03.2018
Herzliche Grüsse aus Eger! Župa Deutsch Böhmen byla dycinky naše Vaterland.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Berg Heil!13:00:34 20.03.2018
Od války je Turků plnej reich a ty teď takhle...to říkám furt že za demarkačkou už je Asie :)
sudetskejodpovědět 
    Re: Berg Heil!13:55:32 20.03.2018
Jojo, je to tak. Můj děda byl koncem války přednostou stanice velkého posunovacího nádraží Nezvěstice (tedy na demarkační linii) a říkal to taky. Za Úslavou už byli Rusové.
Kuba Turekodpovědět 

 Změna stanov06:33:00 20.03.2018
Když současný stav nevyhovuje až na vedení svazu nikomu, snad by se většina mohla shodnout na změně stanov ve smyslu jmenování vedoucích sekcí volbou na VH. Takže nejdřív změna stanov na VH a hned poté volba vedoucích jednotlivých sekcí. Názory a pozice  minimálně v sekci závodního lezení jsou dostatečně známy. Pokud by se tím skalní a horolezci nechtěli zabývat (i když je tam určitý přesah) nešly by stanovy upravit tak, aby se volilo aspoň do sekce závodního lezení? Taková drobná úprava struktury by snad mohla nejméně mohla vadit většině. Jinak to nemá řešení.
Milanodpovědět 
 Re: Změna stanov09:52:44 20.03.2018
Jenže problém je v odpovědnosti, kterou by bylo nutné předem vyřešit. Zatím je to tak (ze zákona i z registrovaných stanov), že za vše v ČHS navenek i dovnitř odpovídá Výkonný výbor. Proto ho na Valné hromadě volíme.

Ten má své různé orgány a jedním z nich je i komise sportovního lezení. Jemu přímo odpovědná.

Pokud bychom volili vedení této komise (nebo i jiných komisí), tak získá legitimitu stejnou jako Výkonný výbor a může se stát, že půjde v některých věcech proti Výkonnému výboru. Jenže zároveň neodpovídá státu ani členům podle zákona. Takže zdivočí.

Netvrdím, že to tak nutně musí být okamžitě po volbách komisí, ale jasným varováním je Miloš Zeman. Zatímco vláda (= Výkonný výbor) vládne a koná podle zákona a podle schválení v parlamentu a senátu (= Valná hromada), neřiditelný prezident si dělá co chce, jde proti vládě a vlastně neodpovídá nikomu a dokonce ani lidu (= členům ČHS). Pak klidně může prohlásit, že příštích pět let je republika jeho a jeho kamarádíčků (= v ČHS by to bylo na tři roky).
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Změna stanov15:03:36 20.03.2018
No vidíš,jak jsi to pěkně shrnul.Bez morálky může být i demokraticky zvolený náčelník pěknej vocas! To samozřejmě neplatí pro ČHS, protože tam kandidují i volí pouze přírodními živly a krutými překližkovými profily prověření jedinci.Tak že to určitě v sobotu dopadne dobře. Hore zdar!
maca stodpovědět 
  Re: Změna stanov16:26:00 20.03.2018
Dovolím si doplnit malé vzdělávací okénko o délkách funkčních období našich volených zástupců:

prezident republiky – 5 let
senátor Parlamentu ČR – 6 let
poslanec Parlamentu ČR – 4 roky
soudce Ústavního soudu – 10 let
člen krajského zastupitelstva – 4 roky
člen městského nebo obecního zastupitelstva – 4 roky
europoslanec – 5 let
evropský komisař – 5 let
předseda Evropské rady - 2,5 roku
člen výkonného výboru ČHS - 4 roky
předseda ČHS - 4 roky
člen revizní komise ČHS - 4 roky
člen disciplinární komise ČHS - 4 roky
Míraodpovědět 
  Re: Změna stanov19:54:44 20.03.2018
Jasně máš pravdu, ale nešlo by nadefinovat kompetence takto zvolené komise? Spíš negativně, taxativní výčet by byl vždy neúplný. Při takové rozumné úpravě stanov, by sportovci zústali součástí svazu a zároveň by se prokázala zda je skutečná vůle po zkvalitnění úrovně závodníků a ne jen po ovládnutí finančních toků. Ale naprosto chápu, že k takovému postupu je potřeba koncenzus a důvěra všech mnoha zainteresovaných a příkopy jsou vykopány dost hluboko...
Milanodpovědět 
   Re: Změna stanov20:04:40 20.03.2018
Definuj slovo sportovci? Totiz csl jich zastupuje minimalni procento. A tim padaji vsecky ostatni konstrukce.
odpovědět 
    Re: Změna stanov20:18:38 20.03.2018
Myšleno "závodníci". Ortodoxní skalní lezce to asi nemusí zajímat. Vzhledem k pochopitelnému prolínání zájmových skupin si myslím, že průchodné řešení je pouze v rámci současných struktur ČHS. Asi by se hlavně velké oddíly měly zamyslet a hledat řešení. Z pohledu současného VV je aktuální stav (rozděl a panuj) optimální...
Milanodpovědět 

 Žabomyší války. 17:52:41 21.03.2018
Z pohledu sezdola (obyčejného člena) mi to celé připadá jako žabomyší války. Ať to skončí jakkoli, nakonec stejně nezbude, než si člen jako závodník pořídit obě členství (třebas už kvůli skalnímu lezení), a pak ono dohadování, komu patří sláva za úspěchy toho či onoho jedince ať si dohádaj mezi sebou.
HonzaKodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar pravá dolní etáž
Křemílek, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (143404)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
? 6C Jevišovice
Natur Organic 7A Ludvíkov (Nad Hřbitovem)
Pětačtyřicítka 7A+/7B Hodonín
Zabiják 8A+/8B Hodonín
Furosi 6+ Dehetnická Skála
Nově komentované:
Chatařská Grilovačka 7 Butovské Vyhlídky
Kulhavý 8- Havranka
Michalova 7+/8- Holštejn
Čistá 7- Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: bouldrovka v adršpachu | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | ještě další možnosti | Hoj |

 Nové komentáře:
Re: prosim zmazat | Re: Mně nikdo, | Chtělo by to umýt | Re: prosim zmazat | prosim zmazat | Mně nikdo, | Re: Dokud Žid nepřestane prudit | Ano, antisemitismus | Dokud Žid nepřestane prudit | Re: Jak se vám to líbilo? |

 Kde to vře:
ČHS řeší odpovědnost za škody způsobené stavem lezeckých cest (123)
Martin Krasňanský: Indián 8+ na Kalamárce (SR) free solo (105)
Melissa Le Nevé: 1. ženský přelez Action Directe 9a (18)
Adam Ondra #67 (10)
Adam Ondra o sportovním lezení v Show Jana Krause (10)
Adam Ondra #66 (8)
Adam Ondra: Bohemian Rhapsody 11+ (9a+) na Rovišti (5)
Filmy o klasických výstupech ve Verdonu a v Buoux (4)
Vtrulník zachraňoval lezce na Broumovsku (4)
Lucka Hrozová dává boulder za 8A+ jako 4. Češka (4)

 Nově v inzerci:
Praha umělka neděle večer | Statická a dynamická lana | VHT boty | Lezecky La Sportiva vel.40 | druhý konec lana | spolulezec/kyně okolí hradec králové | 9 out of 10 climbers make the same mistake | Lasportiva HYPER GTX | Volné dny/absence | 2 x Tendon Master 7,8 60 m |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 1921 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 764 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 9777 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1306 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.