LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir
Nový průvodce Bor Bouldertopo
Křest knihy Drama před objektivem 18.9. v Praze

Závody
ČP mládeže obtížnost Choceň (13.10)
3. kolo Slánské pohody (17.10)
SP Wujiang (20.10)

Žebříček
Cesty:
36.Chejn 10187
37.Lank 10154
38.Jakubcova 10144
Bouldry:
36.Kohout 9000
37.Šolc 8984
38.Jurča 8906
Hory:
14. 3388
15.Hlaváč 3332
16.Polák 2979

Výsledky
MS Innsbruck (06.09)
MS mládeže Moskva (09.08)
SP Briancon (20.07)

Deníčky
4566 lezců
719981 cest
Nové přelezy:
Anakonda 10+
Jelínkova 10-
Attention, 8A
Attention, 7C+
Subjektivn 7C+
Nulové Pod 7C
Hurá Na Vá 7C+/8A tr
Hipodrom Xa
Schambala Xb
Žebřík 9

Stěny
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MČR v lezení na rychlost

Tuto sobotu 21.6 03 proběhlo  v Kladně MČR v lezení na rychlost.Mistrovství bylo koncipováno také jako jeden z nominačních závodů na MS juniorů v bulharském Veliko Tarnovo.Cesty byly proti běžným poměrům v této disciplíně poněkud delší než je běžné, ale tím už je Kladno známé.

Závodilo se v několika kategoriích, z nichž ty, ve kterých šlo o nominaci na MS byly ozdobou  této akce. V mladších kategoriích dominovali lezci z TJ Jiskra Nový Bor a to Jana Jirků 1.místo,Kateřina Haringová 2.místo a Anna Wágnerová 3. V žácích Šveňha Lukáš  také z Nového Boru.

V nejsledovanější kategorii si udržela nejlepšími časy od začátku až do konce první místo Eliška Karešová, těsně sledovaná na druhém místě mladší Luckou Hrozovou. Na třetím místě skončila Lucie Rajfová, která svedla boj o bronzovou příčku se svou mladší sestrou Silvií.

Stejně jako v ženské kategorii Eliška,tak v kategorii mužské se Libor Hroza ml.(který dokonce utvořil časový rekord stěny) s nejlepšími časy od prvního kola, stal mistrem ČR před Jiřím Šváchou a na třetím místě Štěpánem Stránikem.

Záběry z finále žen a mužů se objevily ve večerním zpravodajství ČT 1.

rebel   [úpravy] 22:36 22.06.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 No vida,00:05:09 23.06.2003
dětičky dělaj radost, co. Libore :-)
Petr Jandíkodpovědět 

 Blahopřejem12:54:19 23.06.2003
Paráda, blahopřání z Jičína všem na bedně, ale zkuste hodit na internet umístění všech lezců, ať je přehled kdo tam všechno startoval.
Houmyodpovědět 

 Informace z druhého břehu12:19:16 24.06.2003
Na doplnění posílám pár informací , na které Libor Hroza zapomněl nebo o nich nevěděl . V ženské kategorii se zúčastnilo MČR 6 závodnic a v mužské 5 závodníků . To ukazuje , jak je tato disciplína u nás oblíbená . Je to podobný trend jako ve světě . Na závody SP na rychlost v italském Leccu je přihlášeno 7 žen a 12 mužů . Pro srovnání na obtížnost 48 žen a 63 mužů , v boulderingu 30 žen a 57 mužů .
Závody provázelo mnoho technických nedostatků . Nejzávažnějším byla skutečnost , že se lana závodníkům zachytávaly za chyty a nýty . V kombinaci se špatnou prací jističů  to stálo několik závodníků cenné vteřiny. Nejvíce na to doplatil Štěpán Stránik , kterému tak bylo znemožněno utkat se ve finále s Liborem Hrozou o účast na MS juniorů . Podaný protest nebyl uznán.
Největší překvapení však na mě ještě čekalo. Na moji otázku podanou při závodech , kdy byly stavěny cesty , mně hlavní pořadatel odpověděl , že minulý týden. Stěna byla pro veřejnost otevřená , a jak jsem se později dozvěděl , někteří závodníci na závodních cestách trénovali . Tito závodníci skutečnost , že cesty jsou stejné neoznámili a ani se pak nestyděli převzít ceny s odůvodněním , že nacvičení cesty má význam jen v kvalifikacích a že ve finále ji přece už všichni znají , a tudíž jsou podmínky pro všechny stejné .
Jako člen trenérské komise mládeže si myslím , že závody byly z výše uvedených skutečností neregulerní a že by se v žádném případě neměly počítat jako nominační pro MS juniorů .
Pavel Rajfodpovědět 
 Re: Informace z druhého břehu14:01:56 24.06.2003
Pavle,určitě jste dobrý člověk i profesionál.Protože Vám nemá pravděpodobně kdo zasvědceně odpovědět, zbývá mi než závidět Vašim svěřencům, že mají skvělého taťku, trenéra, funkcionáře.Jirka si leze po hokejové a tenisové kariéře "sám", většinou doma na půdě a venku na skalách.Nemá trenéra, kouče, team, má jen rád lezení.Proto mu chybí hlavně technika a vlastně o lezení málo ví.Hodně úspěchů Eva Šváchová.
Evaodpovědět 
  Re: Informace z druhého břehu18:07:05 24.06.2003
Pokud by byla jenom jedna vec co rika Rajf pravda tak Evo nemluvis z jineho brehu , ale ze samostatne plovouciho voru.Zavody museji mit regule tatka netatka.A to si nemyslim , ze lezeni na rychlost je bez budoucnosti.Prave proto abychom mu tu budoucnost zajistili je potreba od sameho pocatku z teto discipliny nedelat cirkus.
Hardodpovědět 
 Re: Informace z druhého břehu21:39:19 25.06.2003
Pavle, vůbec jsi mne nepřekvapil a potom, co Tvoje dcery nevyhrály se Tvoje řeči o rychlosti daly čekat. Sám jsi plánoval, že Tvoje Lucka tyto závody vyhraje jen kvůli tomu, aby na MS závodila pouze v obtížnosti. Zdá se Ti to sportovní? Naštěstí to bůh nedopustil. Tři závodníci, Eliška, Petra a Dalibor si jeli do Kladna zatrénovat, tak jako jezdí na stěny snad každý. Já jsem tam sice nebyl, ale vím, že cesty nebyly dostavěny - vršek. To je ale chyba pořadatelů.
Petra byla poražena Luckou Rajfovou, Dalibor skončil poslední a Eliška sama nevyřadila ani jednu z Tvých dcer, ty vyřadila Lucka Hrozová a ta tam netrénovala.
Lezení na rychlost je discíplína jako každá jiná a naši závodníci v ní dosáhli skvělých výsledků i v zahraničí. Ve finále na rychlost na MS bylo stejně diváků jako na obtížnost. Jen si vzpomeň, jak ses zachoval na závodech ve Francii. Stejně jako Vaše závody v Brně, kde jsi viděl předlézat všechny cesty a jako trenér Lucky jsi tam neměl vůbec být. Jakmile nevyhrají Tvé dcery, není Ti nic svaté. Divím se, že jezdíš na závody v rychlolezení, když je sám tak nesnášíš. Lezení na rychlost vůbec nerozumíš, takže se vlastně vůbec nedivím Tvé kritice.
Míra Kareš
Míra Karešodpovědět 
  Re: Informace z druhého břehu08:57:26 17.07.2003
Jestliže někdo závodí na cestách , které má nacvičené , tak je to podle mně podvod . Není omluvou , že když na nich trénoval , nevěděl , že nebudou změněny.Je to otázka morálních vlastností sportovce . Není pravda , že ve finále je to jedno . Jestli jsi Mirku sledoval časy , tak se rozdíl mezi Eliškou a ostatníma zmenšoval , ale po třech opakováních se v žádném případě nesmaže(třetí start bylo semifinále). To možná po deseti až patnácti pokusech . To jak víš , neměl nikdo kromě Elišky k dispozici .
Pavel Rajfodpovědět 

 Rajfiku klídek00:45:16 25.06.2003
Milý Pavle, nechápu proč jsi vůbec do Kladna jel s holkama závodit, když ty touto disciplínou vlastně pohrdáš! A mám pocit, že kdyby tvé holčičky byly na bedně, zpíval bys jinou písničku.
    Co se týká mých dětí, máme svědomí naprosto čisté!!! A po ostatních jsem nepátral!
    Mimochodem Štěpán postupoval i z kvalifikace jako třetí, a to se mu lano nezaseklo.
    A pokud jde o kvalifikaci na MS, tak já propaguji ještě další dva nominační závody, kde má jak Štěpán a tvá dcera Lucie, tak i jiní možnost ukázat své kvality.
    Ale pokud vím, ty jsi proti dalším nominačním závodům, nebo už jsi změnil názor?
    Já osobně jsem byl proti uspořádání MR v Kladně, což mi může potvrdit Slávek Vomáčko!

PS: V letošním rankingu SP v lezení na rychlost jsem našel 57 mužů a 32 žen!

PS 1:Co se týče slabé účasti? tak to je, řekl bych, i tak trochu vina velice slabé propagace.
Rebelodpovědět 
 Re: Rajfiku klídek08:36:55 25.06.2003
Libore Hrozo ,
Tvuj článek je jako obvykle snůška polopravd , dezinformací a snahy druhé napadat a urážet . Štěpán sice z kvalifikace postupoval třetí , možná právě proto , že ty cesty neměl nacvičené , ale v semifinále , kdy se mu chytlo lano a zdržel se tak minimálně 3-4 vteřiny ,prohrál o čtyři setiny . Měly by se dát na internet časy závodníků , aby bylo vidět jaký měli někteří závodníci v kvalifikaci od ostatních časovy odstup a pak ho ztrácely.Ve SP je zapsáno 57 mužů a 32 žen , ale zapomněl jsi dodat , že asi 90 % jich je ze zemí bývalého Sovětského svazu . Chceš snad říct , že v Leccu jich je přihlášeno tak málo , protože pořadatelé udělali malou propagaci závodů .
Z tvého članku jsem nabyl dojmu , že všechny ty neregulernosti , které se na závodech udály , jsou vlastně v pořádku a že to schvaluješ. Tak to asi na závodech v Novém Boru , které pořádáš ty , bude stejné . Tak na takové závody my raději nepojedeme .
Nominační závody na rychlost jsou podle mě zbytečné ( abys to zase neobrátil , tak nejsem proti pořádání závodů na rychlost ). Peněz na MS je tak málo , že nominovat další závodníky na rychlost je plýtvání peněz . Na MS by na závodech na rychlost měli startovat závodníci z řad závodníků na obtížnost , tak jak to dělají ostatní státy s vyjímkou Ruska a Ukrajiny.
Závody na rychlost nepohrdám , z tvé strany je to snaha ostatní dezinformovat , ale dle mého názoru to k lezení moc nepatří . Spíše bych to přiřadil k disciplíně šplh na laně .
Svuj nazor tobě ani nikomu jinému nevnucuji .
Pavel Rajfodpovědět 

 Kladno?11:26:37 25.06.2003
Tohle nemá cenu!Jestliže máš problém kolem závodů v Kladně, řeš je s organizátory tohoto závodu.
  V Novém Boru mám přislíbené od Kairata Rachmetova stavění cest!A budou se stavět těsně před startem, v klidu můžeš přijet a podílet se na stavění cest!S tou propagaci jsem to myslel na závody v Kladně.Rebelodpovědět 
 Re: Furt se jen hadate!23:05:55 15.11.2003
To je porad dokola... po kazdem zavodu se tu hadate. Skoro si rikam, jake mam stesti ze jsem radovej lezec a lezu jen pro radost :o) sice vykony nic moc, ale vo co de? :o))
steepodpovědět 
 Re: Furt se jen hadate!23:09:22 15.11.2003
To je porad dokola... po kazdem zavodu se tu hadate. Skoro si rikam, jake mam stesti ze jsem radovej lezec a lezu jen pro radost :o) sice vykony nic moc, ale vo co de? :o))
steepodpovědět 

 klidek všicí20:17:46 25.06.2003
  Tak to všecno shrňme.

Technické problémy-ty byli vzhledem k okolnostem pro všechny stejné a navíc mě osobně se při tý první cestě ,co sem lezl se Štěpánem otočil pod tim malym převízkem chyt o 90° pod nohou,to samozřejmě neni tak vidět jako seklý lano,ztráta to možná byla menší,no tak dobrý. Je tady ale druhá cesta semifinále a právě když sem dolezl pod strop a chtěl sem nastoupit do stropu,tak sem jednoduše nemohl,protože právě v té chvíli měl Štěpán nohu v mé označené zóně,do které sem v tu chvíli nutně potřeboval.Žádal sem nebo snad jen po stěně chodil s tim,že chci aby ho někdo diskvalifikoval,tak se někteří zamyslete a na závěr dodávám,že titul vícemistra v rychlolezení si právem zasloužim a jestli máte někdo pochyby, rád se budu snažit svůj výkon potvrdit v Novym Boru.Takže se tam určitě shledáme a všichni uvudíme... Jestli máte někdo ňáký připomínky,rád odpovím.           
                JIRKA
Jirka Šváchaodpovědět 

 Lecco a rychlost?20:57:08 02.07.2003
Není pravda,že se přihlásiho jen 7 žen a 12mužů!Startovalo  tam 18 žen a 33 mužů!V mužích byl první Polák Olexy! Je pracda, že tam startovalo mnoho Rusů, a končit za hromadou Rusů není nic příjemného, takže chápu, že se do toho ostatní moc neženou.
Rebelodpovědět 
 Re: Lecco a rychlost?08:48:20 03.07.2003
Tentokrát tě nepodezírám ze lži , ale prostě jsi to jen malinko popletl . Tak abys věděl , anglicky after znamená po , takže to je celý světový pohár po závodech v Leccu . Tam jich bylo opravdu jen 11 mužů a 5 žen.
Pavel Rajfodpovědět 
  Re: Lecco a rychlost?20:24:13 03.07.2003
Tak teda sorry, to jsem fak přehlíd.
Rebelodpovědět 
   Re: Lecco a rychlost?11:15:28 05.07.2003
Vyserte se na to!!!!!!!!!
odpovědět 
    Re: Lecco a rychlost?15:35:33 17.07.2003
Tobě to nevadí??????
odpovědět 

 vysledky13:37:46 31.05.2004
Ja tu porat nejak nevidim vysletky malejch
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Climbing with passion
 Databáze cest:
Všechny cesty (131066)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zapomenutá 6 Mařenka
Bongo 7 Mařenka
Hrana Karlovy Cesty 4+ Mařenka
Brigáda 4+ Mařenka
Středem Plotny 6+ Mařenka
Nově komentované:
Romantické Variácie 7 Modra
Tichá Samota IXc Teplické Skály
Galejnická Spára VIIa Labák - Pravý Břeh
Derre Henne 8-/8 Frankenjura
Jan Tříska 6+ Tetínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Styl prelezu | Re: Styl prelezu | Re: Styl prelezu | Re: horolezecké rukavice | Re: horolezecké rukavice | Re: Styl prelezu | Re: Styl prelezu | Styl prelezu | Re: horolezecké rukavice | Re: horolezecké rukavice |

 Nové komentáře:
Re: fňukalům | Re: fňukalům | Dobrá zpráva | Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: proč to není v ČR? | Re: Zlagboard? |

 Kde to vře:
Rafiki Urban Boulder Race 2018 (133)
ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2018 (59)
Poslední klasický prvovýstup na Prachově? (52)
Zaclickujte si po italsku. U vás na stěně (11)
UIAA mění svou strategii (9)
Bylo nebylo na CHKO Broumovsko (6)
La Sportiva Sport Life! bouldercontest 2018 (5)
Video: Jan Hojer leze DWS Es Pontas 9b na Mallorce (4)
Orlovský Orel (2)
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir (2)

 Nově v inzerci:
Společně bulder | motáže telekomunikačních zařízení | Honem nahoru | Sahlo | Skialpové lyže Scott Cruis Air | La Sportiva Skwama 42 | Jurek Family 4 | Scarpa Alien 1.0 Carbon | Viking 600 | tetín |

 Anketa:
Zajímám se o lezecké závody?
 Ano 
 3565 
 Ne 
 3004 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.