LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
Dry Tool Cup 2021 (04.12)
Polabský pavouk 2021 (11.12)
SP Moskva (01.04)

Žebříček
Cesty:
31.Janošová 10220
32.Novák 10197
33.Nosek 10160
Bouldry:
31.Chytil 9384
32.Lebeda 9300
33.Košťál 9275
Hory:
8.Coubal 5800
9.Groš 5092
10.Procházková 5042

Výsledky
EP ledolezení Bern (12.11)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)

Deníčky
5194 lezců
938689 cest
Nové přelezy:
Turtle 8a
White Tufa 7c+
Dimitra Ex 7b
Aggression 7b+
Rembrandt 8a
The Battle 7c
Veganza De 8a
El Sistema 7c+
Red Zone 8B
Hurikán Jo 7C+

Stěny
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
K2-Žilina - Žilina

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Liberec
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní dětský lezecký tábor

Ahoj, pro loňský velký úspěch letos opět pořádáme dětský lezecký lezecký tábor pro děti od 7 do 15 let.

Letos bude na Vysočině, přihláška se dá stáhnout na www.palavskyvesak.com Loni byl na Chřibech ze kterého je následující článek. Na stejných stránkách je i asi 30 fotek z tábora (v odkazu články).

Zpráva z lezeckého tábora Chřiby 2005
Náš první lezecký tábor se konal v nádherném prostředí Chřibů. Středisko LPT Severka nás uvítalo v sobotu 30.7.2005 po hladké cestě vlakem, autobusem a pěškobusem. Nožičky bolely a všichni se už moc těšili na romantiku podsadových stanů. Stany byly opravdu skvělé, pravděpodobně
už toho zažily dost......hlavně postele, které bylo potřeba rychle opravit, aby vyhovovaly standardům Evropské unie a normě ISO 200. Dítě přece nesmí trpět!!! Po aklimatizačním procesu začal čilý táborový ruch. Při prvním večeru jsme slyšeli Stanovo "Táááák Panstvo...", které vzbuzovalo respekt i u vedoucích. Psíci Bubo a Dypsi zalezli pod lavičky a doufali, že nich se to netýkalo.... :) Ale děcka se nezalekly. Hned první noc nám předvedly, že tábor je plně v jejich moci a my budeme mít co dělat... Vzniklou situaci vyřešil rázně opět Stano. Málokdo věděl, že kromě bývalého povolání plavčíka chodí každé ráno běhat se psem......a tak přebytečnou dětskou energii navždy umlčel pětikilometrový výběh do chřibských kopců. Zkrátka začátek, jak má být.
V dalších dnech se hodně lezlo. V úvodu jsme zavítali na nejbližší lezecké oblasti: Zbojník a Karlova skála. Děcka si ohmataly materiál...perfektní tvrdý písek, došlo k prvním odřeninám. Ale zalezly perfektně. Například Bageta si vyzkoušela svůj tradiční slézací zasekávací manévr, který se všem přítomným natolik zalíbil, že si v dalších dnech dala repete....bude z ní dobrá lezkyně....nahoru radostně, zpátky dolů "ni krok". Opravdové lezení proběhlo až na Barborce a Osvětimankách (cestičku na Osvětimanky protíná pravděpodobně obdoba Bermudského trojúhelníku nebo přinejmenším bludný kořen, tak bacha na to...bloudí se skvěle a dlouho...). Někteří borci zvyklí na 7, 8 OS nebyli skoro schopní vylézt 6-ku na druháka a naopak ti, kteří takové věci neřeší, lezli skvěle. Ale to už je osud. Každopádně lezečky dostávaly pěkně zabrat. Tak například na Kozlovi, kam vzal vybranou skupinku Svišť (dík), zkoušeli někteří zdolat cestu Devizový příslib. Vylézt něco takového znělo opravdu slibně. Ale jak už to bývalo v dobách totalitních, přislíbeno dostal akorát Svišť, který si dokonce na naše přemlouvání vyměnil svoje kecky Lotto za lezečky Triop Sharky, snad aby se mu lépe zakusovaly do písku.... Ostatní by to určitě vylezli taky, ale vyčerpání z celodenního lezení bylo ohromné....zvlášť když některé na vrcholu zastihla silná bouře..... Tam se ale ukázalo, že Aneta kromě lezení komínů zvládá rychloslanění. Strach z blesků jí dal bleskovou rychlost :)
Mimo jiné se hrály i hry. Bezpečné a nebezpečné. Při těch nebezpečných došlo i ke ztrátám.... Při nácviku lezecké činnosti ve vodorovné poloze položili své životy Ondra, Robert, Kuba a Igor. Získali krásné parte, ale na cínové rakve jsme neměli. Jejich tlející těla jsme hodili do vtipně vyzdobené latrýny. Místo slov "odpočívej v pokoji" zdobí jejich místo posledního odpočinku slova jiná..."omezte masturbaci na dobu nezbytně nutnou" atd...... Méně bezpečnou byla střelba. Pistolníci a pistolnice na divokém západě, třeste se strachy!!!!! Za připomenutí stojí i hra, ve které si borci porozbíjeli vejce. Holky jsou na vajíčka opatrnější a tak jim to šlo líp. Chození poslepu podél provázku bylo zábavné, zvlášť pro ty, kteří naráželi hlavou do stromů (příště přilby s sebou, frajeři) a v honění ocásků, takzvaně liščích, vyhrál Igor.
Vysloužil si tím akademický titul NJNL - nejlišákovatější lišák.....jen tak dál.....Igi :)
Velký úspěch zaznamenala Doktorova zdravověda s asistentkou Verčou a následná instruktáž pro dospívající mládež v podání zkušeného Slada.
Nasazování kondomu na okurku zvládl obstojně, ale jeho věta "...na co to mám umět já? Má to umět ženská..." by měla zůstat v paměti jeho ctitelek. Zapište si holky do deníčků, že tento laxní přístup k věci, je odstrašujícím případem chlapské nezodpovědnosti. Ovšem největší ztráty hrozily táboru při epidemii hrozivým Moribundusem. Touto zákeřnou nemocí byli infikováni všichni účastníci pochodu na hrad Buchlov. Naštěstí byl náš zdravotník Matýsek skvěle připraven. S šéfkuchařem Boubelem stvořili ďábelský šumící lektvar, který v kombinaci s kyselinou citronovou spolehlivě nebezpečné moribundusové bakterie zničil.... Snad ale mohla tato smrtící epidemie způsobit několik ztrát, protože by se tím množství a krutost vedoucích, kterýma se děcka staly při dnu NARUBY, jaksi...zredukovala....prostě zmenšila. V tento den se naplno projevila krvelačnost duší dětských, zkažených sledováním televizorů a hraním her, kdy utrpení ostatních je potěšením. Ano na tento okamžik budou mnozí z nás navždy pamatovat. Tělesné tresty, tyranie a šikana.....toho se dostávalo nejenom mě, ale i Doktorovi, Stanovi, Boubelovi, Janě, Ajči, Matýskovi, Monice a Šárce. Naštěstí se tato situace úderem půlnoci v dobré obrátila a tábor opět přešel do našich rukou.... Ale důležité je, že HIP-HOP žije.
K táboru patří neodmyslitelně i táboráky a noční bojovky. Táborák jsme měli dokonce i s ohňostrojem.... Při noční bojovce se nám ztratila vedoucí Monča....Naštěstí jen zaspala v mechu a kapradí. Postarali se o ni Křemílek a Vochomůrka. Zdálo se jí o koních, které miluje a kamenech, co jí dávají sílu. Koníci na ni čekali v nedalekém ranči.....a nejenom na ni. Projížďka byla parádní. Sice jen v ohradě, ale...., že prý je ze sedla koně nejhezčí pohled na svět..... Tak to určitě stálo za to.... Někteří by ale mohli namítnout, že nejhezčí je pohled z vrcholu Karlovy skály, kterou jsme pracně dva dny "zkulturňovali". Zničili jsme ovšem vzácný mechový biotop, který se však na lezecké plotně usadil neoprávněně, takže měl smůlu. Konečně skála vypadala jako v ostatních částech malebných Chřibů, ve kterých se na vlnách pohody odehrál zbytek táborových dnů, zakončených po teenagerovsku...diskotékou. Takže nezapomeňme, že do roka a do dne.............pojedeme zase..............
Tábor byl čtrnáctidenní, zúčastnilo se ho třicet dětí ve věku 8-16 let a deset vedoucích. Byl pořádán jako náborový, pro nové členy Českého horolezeckého svazu a bylo na něj čerpáno z grantu mládeže ČHS.

Za pomoc s uskutečněním tábora děkujeme ČHS, Pilka-Kameny, EliasSport.

Petr Švach, Richard DědičHK Pálavský věšák   [úpravy] 16:28 02.06.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 starsu18:35:00 02.06.2006
muzou se prihlasit i starsi??
tomekodpovědět 
 Re: starsu20:24:01 02.06.2006
ty čuňáku...
..odpovědět 
 Re: starsu14:56:31 03.06.2006
sorry!patnáct je strop a aj to ješte z výhradami
stanoodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Salinella Camping
Windstorm, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (154784)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jardův Sen 6A Sněžník
Shybovací Komando 6B Sněžník
Freedom 7a Kyparissi
White Tufa 7c+ Leonidio
Rembrandt 8a Leonidio
Nově komentované:
Mánička 5+ Srbsko
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: bazos zimni vybaveni | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry |

 Nové komentáře:
Re: Mimo... | Re: PP? | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Mimo... | Re: PP? | . |

 Kde to vře:
Noční záchrana dvou polských horolezců v Tatrách (28)
Zdeněk Hák a Jakub Kácha vylezli Z stěnou na Ama Dablam (23)
Zdeněk Hák vyrazil na pokus o výstup Z stěnou Ama Dablam (22)
ČHS rozbíhá v Česku paralezení pro hendikepované sportovce (17)
Video: Alex Megos - 2. přelez nové cesty King Capella 9b+ (15)
Wide Boyz: 750 metrů dlouhá stropová spára na mostě v Británii (15)
Ukrajinci vylezli JV hřebenem na Annapurnu III (14)
JKF Happiness, 350 m (13)
Video: Magnus Midtbø a Adam Ondra lezou v Moravském krasu (12)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost Brno (11)

 Nově v inzerci:
spolulezec - stěna - usti | Trekove boty AKU | sedák | Hanwag alaska GTX | Boty Dynafit | Boty Dynafit | Dámská péřovka CMP, ve. 38 | Kdybych pro tebe měl něco... | Statická a dynamická lana | Bunda SirJoseph 8000 |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 481 
 Jen na písku  
 260 
 Ne 
 628 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.