LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nový boulder průvodce po Moravském krasu pokřtěn
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu

Závody
ZRUŠENO - Mistrovství ČR bouldering (16.06)
EP mládeže Bruneck (16.06)
Akademické MS Bratislava (20.06)

Žebříček
Cesty:
18.Vopatová 10419
19.Nosáľ 10359
20.Jeliga 10328
Bouldry:
18.Horáček 9678
19.Zíma 9425
20.Lyčka 9403
Hory:
8.Poulding 5142
9.Štalmach 4526
10.Ondrášek 4440

Výsledky
SP Vail (08.06)
EP mládeže Delft (02.06)
ME mládeže Imst (25.05)

Deníčky
4478 lezců
692079 cest
Nové přelezy:
Kain Und A 9
Caveman 9+
Boomerang 9
Total Brut Xa
Anakonda 7C
Krieg Und 9-
Libero 9-
Obsidián 9+/10-
Hakuma Mat 9
Esotheric 9+/10-

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stavba stěny

Stavba a návrh

Před pár dny Ležec teoretik zveřejnil svůj úspěšný a přínosný článek o stavbě boulderové stěny.

Předběhl mě, já ho budu trochu kopírovat a přináším také návod na stavbu boulderové stěny.

Nechtěje však konkurovat autorovi nebo dokonce snad s ním být nějak spojován, pokusím se o zcela jinou a sice úsměvnou formu příspěvku, jako protipól jeho seriózního návodu.
(jen na okraj, to bylo řečí, když Ležec opouštěl základní školu ve čtvrté třídě, aby ji dochodil na pomocné škole a dnes prosím píše na Lezce.cz)

Začít stavět svoji vlastní lezeckou stěnu na konci zimy je na jedné straně hloupost, neboť energii vloženou do stavby,  jsi mohl příjemně vybít na skalách někde v jižní Itálii, ale na druhé straně, co tam když stejně nic nevylezeš. Chybí ti síla a pro její získání právě domácí boulderingová stěna. DBS je vynikající nejen pro sílu, ale umožní ti udržet si pohyblivost přes období, kdy nemůžeš vyrazit na skály. A v případě, ze nebydlíš třeba v blízkosti skvělého Boulderbaru, není jiná možnost, než si postavit DB stěnu vlastni. Jak na to ?

Plánování a návrh
Předtím než na to vlítneš, řekni si, co vlastně chceš trénovat. Sílu ? Tu nejlépe natrénuješ, když zatížíš tělo těžkými silovými kroky a praskající šlachy podrobíš pak několika brutálním sériím. Na to nepotřebuješ stěnu příliš velkou stačí opravdu malá převislá stěnka s mini chyty.
Vytrvalost ? Tu naopak natrénuješ v delším tréninku za lepši chyty v převisech. Pro tento typ tréninku pak budeš potřebovat strmější-více převislou stěnu a ta zase trochu více podlahového místa a vůbec prostoru.
Po tom, co si určíš svoje cíle a rozhodneš jaký typ stěnky chceš, můžeš se držet těchto základních pravidel, které ti pomůžou postavit stěnu efektivní pro daný typ tréninku.


Povedená stěnka

Volba
Když přijdeš ke skále můžeš si vybrat s desítek cest. Na tvé stěně doma to bude slabší, ale přesto bys měl se snažit o co největší variabilitu. Zajímavé tvary na stěně ti dovolí udržet motivaci a neznudí tak rychle jako rovná deska. Naše zkušenosti s tréninkem na cvičných stěnkách nás naučili, že největší nepřítel je nuda. To znamená že, buď vynalézavý. Tvoje možnosti limitovány jen časem a penězi. Ale při troše přemýšlení můžeš mít spoustu lezení i v malém prostoru.
Tip:  Nestav si stěnku ve stejné místnosti, kde spíš, ani obývací pokoj není nejlepším útočištěm, při lezení je z magnézia velké množství prachu a ten není dobré mít v plicích ani na nábytku.

Zde vidíte příklad jednoduché stěnky vhodné i do bytu v paneláku a její dřevenou konstrukci

Vertikální ?
První věc které se vyhni je umístění chytů pouze na vertikální stěnu. Po čase bys zjistil, že všechny pohyby jsou více méně stejné a začalo by tě to nudit a pro vytvoření problémů bys musel jít cestou zmenšování chytů a to není po čase zdravé pro prsty.
Vyber si místo:  základem je pevná stěna či konstrukce , ke které můžeš svoji stěnu ukotvit a proměř dobré dopadové místo.
Pak si udělej si obrázek, jak bys chtěl, aby stěna v místnosti/prostoru vypadala.
Doporučuji si udělat stěnu menší než 3,5 m s jednoduchou topografií. Navrhni si převis, tupý kout a nebo dokonce pasáž s obrácenými schody. Můžeš zkusit hranu či horizontální strop. Pokud možno vyhni se kolmým pasážím. Jestliže jsi hodně věříš můžeš zkusit i obloukové prohnutou desku tkz. Buben. Při přidání již jen nepatrného množství profilů se ti variabilita pohybů znásobí. Řiď se pravidlem, udělat si z lezeni na stěně zábavu, to ti pomůže vyhnout se stereotypu.


Příklad nejjednoduššího uchycení

Pak postav odpovídající rám stěny z dřevěných trámků 5 x 10cm (pro stěny do 2,5 m) nebo 5 x 15 (pro stěny vyšší než 3,6 m a nebo hodně převislé) spoj trámky standardní truhlářskou technikou, užij přitom samořezné šrouby do dřeva.
Tip: Náročnější je prohnutá deska, ale i ta je při troše píle zvládnutelná. Jasně bude to stát více času a peněz, ale vyplatí se to.

Rozložení buldoků
Jednou z nejčastějších otázek je: Jak hustou síť děr s buldoky mám udělat ? Především je důležité si zapamatovat, že díry a buldoky je třeba vsadit do desky před samotným uchycením desky na rám. Jen tak se vám podaří je usadit kolmo, bytelně a vůbec správně.
Nejčastěji doporučovaná je \"náhodná\" síť buldoků tak, aby byly od sebe vzdáleny asi 15 cm. viz  obrázek. Tato síť dobře pokryje plochu a přitom nebude monotónní.


Rozložení buldoků

Chyty
Je mnoho výrobců chytů, kteří vesměs produkují skvělé a v případě výrobců z Čech i relativně levné chyty. Na našich stránkách je možné si vybrat celou variaci skvělých Dandyho chytů. Jsou perfektní a asi nejlevnější co znám. Můžeš si tedy vybrat typ a tvar a naladit si svou stěnu jak chceš, aby vyhovovala tvému tréninkovému programu. Můžeš je mít ve variantách S,M,L,XL a aby to nebylo málo, ještě navíc extra small a extra large.
Ještě bych se rád zmínil o chytech zapuštěných, které se více blíží realitě lezení na skále. S nimi je možné na stěnu umístit dvou tří prstové dírky a používat je také jako stupy, to je trochu jiný kafe. Tyto chyty jsou také jednoduše k sehnání. Jsou o něco dražší, neboť k jejich výrobě je potřeba více materiálu a jejich montáž je jen o chloupek složitější. Je náročná je hlavně na přesnost.Buldog a imbus buldok ještě nezakousnutý

Kolik chytů bys měl dát na stěnu? Počet samozřejmě závisí jen a jen na tobě, ale přiměřený počet se považuje 50 - 60 chytů na 3m2..  Samozřejmě můžeš začít s daleko menším počtem a časem další dokoupit. Je také možné si chyty vyrobit sám, ale o tom až někdy příště.
Tip: Je třeba určit jistě množství chytů asi 25 procent, které budou sloužit jako stupy.

Přichycení chytu
Každý chyt je přišroubován 12 mm imbusovým šroubem do tkz. buldoku. Což je matka s ozuby , které se zakousnou do dřeva. Buldok je natrvalo zatlučen do zadní stěny desky. Chyt je pak možné lehce upínat odendávat uvolňovat otáčet a vůbec modifikovat podle přání. Dej jen pozor a utáhni ho akorát, aby se neprotočil a ani nepraskl.Příklad uchycení chytuDetail chytu zapuštěného

Varování:
Může se stát, že se ti lezení po tvé stěně tak zalíbí , že již nikdy nepolezeš po skutečné skále.

Barva/Texturová barva
Přírodně zemité tóny barev vytváří realistický a hrubá/písková textura více přiblíží tvou stěnu realitě skály. Desky nejdříve dobře nech vyschnout a pak válečkem natři.

Kalkulace
Stavba vlastní boulderingové stěny je velká zábava a výzva. Jako každá správná zábava také stavba stěny něco stoji a proto už šetři a na závěr článku se dovíš i o kalkulaci ceny.

Desky
Překližka vodovzd. - smrk, topol, olše 2300 x 1220 mm
tloušťka Cena bez DPH
8 128,-
10 147,-
12 174,-
15 216,-

Dřevo třískové desky surové  2840x1830 mm
tloušťka Cena bez DPH
18 75,00 Kc
19 80,00 Kc
22 92,00 Kc
25 103,00 Kc

DTD-deska pero+drážka 1800x900 mm
tloušťka Cena bez DPH
15 98,00 Kc
16 102,00 Kc
18 112,00 Kc
19 117,00 Kc

Dendyho chyty viz Hot Stone.
Kdo ví další cenové a jiné tipy, nechť se podělí a přispěje s troškou do mlýna.
za pomoc děkuji stránám www.metoliusclimbing.com kde take můžete najít další info v angličtině.

JirkaS   [úpravy] 09:55 21.02.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Skvělej článek
Skvělej návod. To sem přesně potřeboval, desku mám, chyty mám, dneska budu vrtat. Ale potreboval bych buldoky. Kde je sezenu? Dik Tom.
Zapsal: Tom, 10:21:54 21.02.2002
 buldoky
V obchode to znaji pod nazvem truhlařské matky nebo tak nejak.
Maji to v lepsich železářstvích v oddeleni sroubů do dreva atd. hlavne to nekupuj v lezeckých obchodech, kde je obcas také maji, ale pekne drahy.
Zapsal: JirkaS, 10:30:42 21.02.2002
 Promiň JirkoS...
Promiň JirkoS, ale za to, že někdo navštěvoval pomocnou školu se vůbec nemusí stydět. Napadlo Tě vůbec někdy, že děti se na tuto školu dostanou i s jiným postižením než jaké si tu všem chtěl nastínit. Omlouvám tvůj čin, protože věřím, že tvou ruku vedla ruka ďábla, ne, nech mě domluvit, já vím, že tu školu si nepodpálil ty, ale ten ďábel jak stále tvrdíš. Jenom prosím tě nesmíš příště udělat tu stejnou a velice hloupou chybu. V pondělí si do školy přinesl benzín, ve středu sirky, a ve čtvrtek si mi několikrát upozorňoval, abych v pátek raději do školy nechodil. Musel jsem to někomu říct, a i přesto, že jsme oba dva nedokončili tu čtvrtou třídu, myslel jsem si, že už si mi odpustil.
Asi ne...
Zapsal: Ležec, 11:12:03 21.02.2002
 Super clanek
Takovej navod tady chybel....akorat sem netusil ze je to tak financne narocny:( K tomu uchyceni na retezech-nebude se to pak cely "houpat" pri dynamickejch krocich??
Zapsal: Soban, 11:48:53 21.02.2002
 Prominuto
Mozna jsme jedini z cele pomocne, kteri pisi nekam na web. To byla vlastne pochvala. A navic ja ti davno odpustil.
Zapsal: JirkaS, 11:54:22 21.02.2002
 To Soban
Pruzit by to nemelo, pokud udelas ram steny dostatecne tuhy a spodek chytis do pantu.
Zapsal: JirkaS, 11:56:21 21.02.2002
 Re: Buldoky
K tým "buldokom"... : Vola sa to oficialne "narazacie matice" a najlacnejsie sa daju zohnat vo velkoskladoch s materialom pre vyrobcov nabytku (teda aspon v SR :-)), v specializovanych obchodoch alebo zeleziarstvach byva cena aj 20!-nasobne vyssia... Inak fajn clanok (konecne), kazdy s tym robi hrozne tajnosti. Osobne by ma zaujimali skusenosti s uchytenim chytov na strop. Dik a caf all :-)
Zapsal: Cloud, 12:47:03 21.02.2002
 Este nieco
Este ma napadlo: Ja som robil stienku z takzvanej "sparovky", makke drevo (borovica alebo smrek), su to platne o rozmeroch cca 85x250cm a jeden plat vysiel okolo 800 KS, co si myslim ze je lacnejsie, dost dobre to aj vyzera, napenetroval som to a ked do toho pri narazani buldokov nemlatite bezhlavo, tak ani nepraska a vsetko na nej drzi vyborne....Caute
Zapsal: Cloud, 12:53:27 21.02.2002
 Drevotriska
Gdo nema penize na preklizku a nechce delat strop, tak mu staci drevotriska 22mm (mozna i min), ktera je o dost levnejsi.
Zapsal: Trojkař, 17:47:30 21.02.2002
 Dřevotřísk
Pokud jsi lehčí a máš v okolí tzv. dřevoprodej, zajdi za skladníkem a zkus se s ním domluvit, oni používají při zvazování balíku kvalitních podýhovaných ploten svrchu a zespodu surovou dřevotřísku (tl. 18 mm), s kterou někteří tajně kšeftují. Já ji mívám za 200 českých.
Zapsal: Kužel, 20:14:53 21.02.2002
 
Nejlevnější varianta - dvě velký palety ze sádrokartonu a sololit, dřevěné chyty, osmičky šrouby, naklopit a lezeš!Když nevíš, jestli tě to bude bavit, dobrej začátek, ne? A máte to ZADARMO !
Zapsal: Pepíno, 08:35:37 22.02.2002
 
buldoky sezenes na www.pilka.cz to neni reklama cau
Zapsal: pepino, 10:23:41 22.02.2002
 b.f.
K tej najlacnejsej variante co na pisal Pepino? Neviete niekto
aky by mal byt ten sadrokarton hruby? a naco sa pouziva ten sololit?
Zapsal: Brano, 10:35:50 25.02.2002
 moje cenové bomby
buldok-10-1,99-TWD Banská Bystrica.Dřevotříska 25mm II.třída 2750/1830mm cca 700 Sk,Bučina Zvolen.Imbus 8/80-5,40 Ivan sro.B.B.
Zapsal: caballo, 21:26:23 25.02.2002
 Dřevotřísku ne !
Mám zkušenost s dřevotřískou.Měl jsem ji před pár lety na půdě v baráku připevněnou zevnitř na trámy. Po cca 2 letech se nejvíc zatížené buldoky v horším případě vytrhly i s kusem dřevotřísky,v lepším jen protočily. Jsou to holt jenom lisovaný piliny.Mám tam teď překližku silnou 22 mm( odpad u nás z fabriky z transportních beden) a mám klid a prsty nezlámaný.
Zapsal: Kašpin, 06:51:13 26.02.2002
 dřevotříska
Do dřevotřísky buldoky v žádném případě. My máme na bouldrovce místo nich matky navařené na čtvercové podložky z asi 3mm plechu (30x30mm)a dvěma vruty přišroub. k dřevotřísce. Už nám to takhle slouží 7 let, a to i ve stropě.ZDAR
Zapsal: Miláno, 13:08:45 26.02.2002
 To si delate srandu, ne???
Predevcirem sem do drevotrisky (22) natloukl 40 buldoku. Ale moje drevotriska je pokryta nakou tvrdou deskou. Doufam, ze mi to vydrzi! Mam sanci aspon na tri roky? Mam sklon asi 20 stupnu bez stropu. Velky chyty dam rovnou do stropu pomoci kovovych kuzelovitych hmozdinek.... Tak co, vydrzi to aspon tri roky?????
Zapsal: Tom, 19:58:28 26.02.2002
 
Všecko vydrží a možná že Vás to tak vytočí, že to budete mít ZADARMO !!!
Zapsal: Přemek Podlaha, 20:51:42 26.02.2002
 Tomovi
Při sklonu 20 stupňů by to vydržet mělo.Já jsem dřevotřísku ,kterou jsem měl původně ve stropě a na 60stupňovým sklonu,dal na stupy a do sklonu cca 25 stupňů a zatím to drží. A je to tak 4 roky.
Při menším sklonu je vektor síly,který působí na dřevotřísku rozložený ne do "pilin",ale do lisovaných ploch spojených pryskyřicí(což je vrstva na obou stranách cca 2-3 mm),které mají pevnost podstatně vyšší.
Zapsal: Kašpin, 09:58:57 27.02.2002
 OSB desky
Proč dřevotřísky (!?), když existují OSB desky ! Jsou to příbuzný dřevotřísek - nejsou z pilin, ale z větších dřevěných odštěpků. Jsou cenově dostupný a rozhodně pevnější !!!
Zapsal: pepa, 15:43:39 27.02.2002
 Tak to sem si oddych...
No, uz sem se lek, ze drevotrisku za 1200 Kc muzu vzit a vyhodit. I s vyvrtanyma dirama a napraskanyma buldokama. Dik vsem za rady a tipy. Co treba tipy na vyrobu chytu... Pro Kašpina: To s vektorem sily bylo dobry, takhle sem o tom nikdy nepremejslel (a to sem na CVUT).
Zapsal: Tom, 23:35:00 27.02.2002
 když nejsou penízky...
Jo jo.Každýho to možná potkalo.Lýzt se chce, možná že i síla na bouldrovce trošku vyvznikla a chyty už nejsou to co bývalo.Možná by to chtělo jiný tvary,menší,zaoblenější... .Jenomže poslední chechtáky se daly děckám na plínky a na sunar.A tu zašitou bankovku v hodnotě 500 kč na cestu do Adlitzgrabenu,tak tu se teda rodině rozhodně přiznávat nechce.Takže po chvilce přemejšlení,kde vzít penízky a nekrást,se vezme odpad z překližky ,kterej kdysi vybyl při stavbě bouldrovky.
Pomocí pilky se vyřízne potřebný tvar a hrany se na brusce zaoblí.Jo to je výhoda mít kámoše,kterej má doma brusku.Pomocí brusky se dá vykouzlit jakýkoliv tvar a sklon hrany.
No a když se tloušťka chyt zdá být přiliš velkou,tak se vezme dlátko a kladívko a opatrným rozlepováním překližky se získá chyt o potřebné tloušťce.A opět se zabrousí a zaoblí.
Tyhle chyty mají kromě toho ,že jsou takřka zadarmiko,velké výhody.Může si je tvůrce udělat dle vlastních představ a potřeb. Jsou festovný,neničí se na nich bříška prstů a dají se udělat pekelně hladký.Jo a Tome, co je to za tu organizaci ČVUT? Nějaký červený kříž,armáda spásy,potápěči...?!? Checht...
Zapsal: Kašpin, 07:12:15 28.02.2002
 Jo takhle ...
No, o tech chytech budu premejslet. Zni to jednoduse a lakave. Za zkousku nic nedam. I kdyz uz mam doma chyty od Dendyho :-) ..... To s tou organizaci - byl si fakt blizko. Jen misto potapeni mame paragliding. Neco jako medina (2. LF) na UK. A ty plínky sou dneska pekne drahy .....
Zapsal: Tom, 09:56:37 28.02.2002
 Brano - soráč
Nenapsal jsem to úplně správně - ty palety jsou ze dřeva, prkýnka přitlučený k latím. Jen rozměr odpovídá sádrokartonovým deskám, který se na těch paletách přepravujou(asi 1,6 na 2,2 m). Úplně zadarmiko to nebude, je potřeba se poptat ve stavebninách...Tím sololitem to potlučeš a chyty našroubuješ tam, kde je prkno - je jasný, že jenom v sololitu by nedržely ! Pepíno
Zapsal: viz Pepíno, 11:42:51 28.02.2002
 Sádrokartonová paleta
Sádrokartonová paleta má rozměr 1,20 x 2,0 ž 3,0 metry. Standardem je ta dvoumetrová. Když si někdo přijedete do Plzně, dám Vám jich kolik chcete. Nebo zařídím vyzvednutí z Prahy, Varů, Chebu, Liberce, Brna, Přerova, Čáslavi, C. Budějovic, Tábora.
Zapsal: Azbest, 08:18:02 01.03.2002
 chyty
delam chyty nasledovne: koupis laminovaci pryskyrici CHS-Polyester (drogerie, cca 200,-/kg) a sadru. sezenes si pisek, presijes na drobno (cajove, nebo jine jemne sitko). Namichas polyester dle navodu. pridas sadru - hustota asi jako smetana. smichas s piskem asi 1:7 objemove. doporucuju nedriv pridavat pisek do pixly s lepidlem a michat klackem, potom to cely vpravit do hromadky pisku a rucickama patlame patlame. kdyz uz z toho jdou delat babovicky, tak si upatlas chytu, kolik chces (nejlip na prkynku s folii - to ocenis, az ti to ztvrdne). za par hodin (podle teploty) je to zdanlive tvrdy. nenech se zmats a pockej radsi par dni (asi tak 7 nebo jeden tejden), protoze uvnitr jeste bejva nevytvrdly lepidlo. Poto uz jenom vemes vrtacku (doporucuju nejakou s SDS) a desitku vrtak do zdi a prozenes s tim tu babovicku skrz naskrz (nejlepe v miste, kde by se ti libila dira pro sroub). pak dvacitkou vyvrtas osazeni pro podlozku (dost hluboky na hlavu sroubu), cely to ojedes smirglem nebo bruskou od ostrych hranek apod., popr si doladis tvar. kdyz te chces mit jo super, tak desitky podlozky tam muzes vlepit treba zbytkem smesi pri pristim tvoreni. a kdyz si do lepidla vmichas trochu barvy (ne moc,tak 1%, nemuselo by to ztvrdnout), tak to muzes mit i barevny. mame tehle chytu na stene asi tak 60 a drzej stejne jako originaly. jo a nekupujte misto polyesteru epoxyd (zkousel jsem 1200 a spatne to ve smesi s malo lepidlem a hodne plnivem tvrdne).
a kdo bydlite v panelaku, bezte to radsi patlat nekam za mesto - polester malinkko smrdi :-D. a kdyz pred patlanim namazete rucicky indulonou, pujdou vam potom snaz umejt. dilu zdar
Zapsal: MAC, 18:59:21 02.03.2002
 Dik, dik, dik
Vsem tady moc dik, protoze sem o vikendu doma dostavel stenku. Svoji vlastni boulder stenku. Meri 2x3 metry, ale mam z ni moc velkou radost. Chyty od Dendyho. Je to fakt ale pohoda. Diky MACu, chyty zkusim. Mit svoje vlastni tvary - to asi stoji za to. Takze naposledy DIK vsem.
Zapsal: Tom, 22:01:52 03.03.2002
 dotaz na MACA
Čauky.Ten Tvůj návod se mi moc líbí.Určitě to zkusím.Mohl bys mi říct,kolik přibližně chytů se dá vytvořit z "jedný dávky". Myslím menší chyty na boulder,žádný stropáky.Dík
Zapsal: Kašpin, 09:09:45 04.03.2002
 chyty
no, ja si micham cca 0,2kg lepidla na jednu davku (kdyz das vic, tak to nemusis stihnout namichat a uplacat). Z toho udelas asi tak 10 chytu (cca 7cm prumer, 3 cm vysky). Ale to je orientacni, zalezi na tom, jakej se ti povede pisek a jak moc ho vpravis do lepidla. Radsi presejvej vic najemno, jinak je to ostry. Jo a touhle smesi (ale ridsi) jdou slepovat praskly chyty z plastbetonu. Zkousel jsem cpat tuhle smes do sadrovy formy vymazany silikonem a jde to taky.
Zapsal: , 07:12:46 05.03.2002
 Trojkarovi
Gde se pise s K (KDE) cao...
Zapsal: , 09:19:04 05.03.2002
 dotaz
neni tu jeste nejakej kapanek podrobnejsi navod
o uchyceni tech desek-ve vetsich vyskach?Dik
Zapsal: honza, 20:10:38 18.03.2002
 buldoky
K těm buldokům většinou je seženeš ve větších obchodech se spojovacími materialy řekni že chceš buldoky /narážecí matice/.
PS:ale dávej pozor ať ti nedaj prasklí počítaj je na váhu.
Zapsal: nerf, 17:33:08 29.11.2003
 boldrovka
Dobrý je taky si nechat udělat železnou kostru od nějákého zámečníka kterej ti to udělá jako melouch jak chceš ty a desky si už na to přiděláš sám ale je lepší když si to ke stěně tu železnou kostru přiděláš sám, dej tam větší počet
hmožděnek pro jistotu.
Zapsal: nerf, 17:44:41 29.11.2003
 Kde sehnat buldoky
Zajdi na stránku www.pilka-kameny.cz a najdi si na něj kontakt
Zapsal: Slizman, 11:14:25 11.03.2004
 fotky
nechcete k tomu prdnout i nějaké fotky? Díky
Zapsal: Berry, 15:49:32 08.09.2004
 Podbití v mrazu i v zimě
Hele když máte slabou dřevotřísku Tak stačí porazit ňáký smrček udělat trámky a podbít ji. Stačí slabý trámky. A udělejte z těch trámků jakoby sít. A teď mě napadlo, když porazíte místo smrčku ňáký most nebo lampu, tak si to podbijte železem. Hej??
Zapsal: Kvjetag, 12:09:17 26.01.2006
 bouldrovka
Zdarec,
chtěl bych si udělat nějakou menší bouldrovku, ale nevím jestli mám dělat kostru ze dřeva, nebo z železa. A jak se na železo přidělá překližka???
dík
Zapsal: arki, 15:47:33 19.08.2006
 překližka na železo
Zkus třeba vratový šrouby (plochá kulatá hlava, pod ní čtyřhran na zakousnutí a na konci M závit.
Zapsal: martan, 14:09:13 20.01.2009
 článek
Ahoj,
na začátku je zmínka o nějakém dobrém článku předpokládam o stavbě hor.stěny a nemužu ho najít mohl by mi někdo napsat odkaz velmi děkuji
Zapsal: Honza, 19:24:58 13.04.2011
 článek
Ahoj,
na začátku je zmínka o nějakém dobrém článku předpokládam o stavbě hor.stěny a nemužu ho najít mohl by mi někdo napsat odkaz velmi děkuji
Zapsal: Honza, 19:29:13 13.04.2011
 Stěna z prken
Všecko jsem tu přelouskal a nakonec jsem postavil v garáži asi 30m2 stěny včetně stropu a chytů za cca. 10.000,-Kč. Sehnal jsem nějaký trámy a prkna z bouračky starých kasáren, z trámů jsem udělal nosnou konstrukci, desky jsem dělal z prken, příčně jsem je na vruty vyztužil dalším prknem a z lezené strany jsem je olaminoval ječdnou vrstvou skelné tkaniny prosysené polyesterem. Navrch jsem naházel jemný písek, tím jsem získal třecí plochu. Polyester jsem probarvil dle fantazie.
A nakonec chyty - opět polyester, na jednu várku asi 1kg, urychlovač, zahustit jemně mletým křemíkem (aerosil - asi 0,5litru) až je z toho tmel co drží tvar, a pak přidat cca 2-3kg jemného písku (křemičitého) - to vysypu na rovnou desku, má to konzistenci těsta na knedlíky a dle vlastní fantazie plácám chyty. Důležitý je počítat s tím kam budu vrtat díru a tam si dát předem podložku, bez ní by se mohl chyt při dotahování rozlomit.Díru je třeba vrtat rovně, stejně tak díry do desky pro buldoky. Dodatečná nerovinnost může taky způsobit rozlomení chytu.
Poslední rada na závěr - každou narážecí matici si po zatlučení do desky šroubem zkontrolujte dřív, než tu desku naroubujete na zeď. Pak už se vám to nebude chtít rozebírat....a škoda každé díry bez závitu:)
Fotky mám na facebooku, kdyby měl někdo zájem.
Zapsal: Míra, 01:33:01 14.01.2012
 chyty z řeky
Mám dobrou zkušenost s vrtáním pískovcových šutrů z řeky. Obyčejná vrtačka s příklepem, ve stojanu. Vidiový vrták často chlaďte vodou. Zadní strana šutru musí být co nejrovnější, aby pěkně doléhala na stěnu. Zepředu na vrtání vyberte opět nejlépe plošku, aby vám hlava šroubu seděla ponejlépe celá. Výběrem šutrů si můžete hodně ulehčit práci. Vzniklé chyty jsou překvapivé, originální a povětšinou málo positivní (kapsy se hledají těžko). Na začátek zkuste pár kusů ať víte jaké kameny hledat. Občas se podaří trefit tvrdého jedince, nerozlišitelného okem od měkkého, takový vyřeďte a nenechte si rozhodit sandál. Ať to vrtá :-)
Zapsal: Fido, 11:40:09 04.04.2013
 Buldoky
S buldokama je prdel. Dají se koupit v cenovém rozmezí 1-7kč, což při tisíci kusech už dělá docela dost! Radím velkoobchody jako ferona. Navíc existují dva typy. Jeden je narážecí (má několik trnů, kterými v materiálu drží). Druhý má několik otvůrků a uchycuje se pomocí malých vrutů. Výhody a nevýhody jsou u obou. Narážecí se rychle montuje (úderem kladiva) ale při neopatrné manipulaci jej můžete šroubem vyrazit z díry pryč(hlavně u měkčích materiálů) a pokud nemáte ke stěně přístup zezadu, je tato díra navždy slepá. Druhý typ buldoku budete déle osazovat(a potřebujete vruty) ale zase budou opravdu držet...
Zapsal: Fido, 11:47:28 04.04.2013
 LRZOakcdNrhshX
I loved your blog post.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: KImDVeuRPQCOy, 15:41:38 28.06.2013
 vWIlUBuJTET
Wow, great post.Much thanks again. Great.
Zapsal: eCFZhfPsDbna, 16:31:51 28.06.2013
 cOokiupOEbDzF
Major thankies for the article.Really thank you! Really Great.
Zapsal: pzFUMiSmSpPQWpzlCbF, 17:13:46 28.06.2013
 gGUnPbRItKWlgZg
Great article post.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: hBnadxRIjq, 18:37:11 28.06.2013
 SUHicaGsRYGw
Great, thanks for sharing this blog article.Thanks Again. Great.
Zapsal: UCnyOTjQVAtYF, 19:19:17 28.06.2013
 DEyHeLYmDtvnp
Fantastic blog.Thanks Again. Much obliged.
Zapsal: DmYCPPYQR, 20:00:17 28.06.2013
 tuHKcARtvXxCzaCZ
Very good post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: uHMWMzZNB, 20:41:55 28.06.2013
 ujIeyOWO
I am so grateful for your article post.Much thanks again.
Zapsal: YGfWPJdaHYulpH, 11:10:40 29.06.2013
 IczfTXiO
Great, thanks for sharing this blog article.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: pBTiNAylG, 11:55:25 29.06.2013
 rDAUnJyqJEYJksOtsm
Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: NhlmCGzhI, 12:40:07 29.06.2013
 JNAAgnUm
This is one awesome blog article.Much thanks again.
Zapsal: ggGmnmvGsV, 14:08:15 29.06.2013
 ZTNOuZQNyptycAUh
I cannot thank you enough for the article post.
Zapsal: enlilYuO, 14:52:18 29.06.2013
 EdTyjOqEYLSUKbY
Major thankies for the article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: pfTWHsiUIYRnBmdVxf, 16:22:10 29.06.2013
 oRLzQbWle
I really like and appreciate your blog post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: fzMCWPdlsUfMvK, 17:06:40 29.06.2013
 qOiODstsMkuwIx
Appreciate you sharing, great blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: XVdjVoVfJ, 17:51:07 29.06.2013
 DLoVFIEnQKT
Very good article post.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: HXofpaljavyN, 18:36:11 29.06.2013
 hKMPreRQwLzXlZk
I think this is a real great article post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: SJaipWSIbaxGawB, 19:21:49 29.06.2013
 BbwxpvhKphrF
Awesome blog post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: KtyXrkyeLQkR, 20:07:00 29.06.2013
 MGimSlCHtNN
Wow, great article.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: iCmvDyGnfrCECRH, 21:37:20 29.06.2013
 BdCRoNdtXbpKodFu
Awesome article. Really Cool.
Zapsal: GmzJDLMgmbGFW, 22:22:25 29.06.2013
 sgltDWApHrS
Very informative post.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: NBMAxEVbESNOxhy, 23:06:59 29.06.2013
 xmRPllgrMIjpcTExi
I loved your article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: WzwwoZHC, 19:18:54 04.07.2013
 nEiIiSJzoESZqERBRc
Im grateful for the blog.Thanks Again. Much obliged.
Zapsal: mKKuHNvogSv, 20:36:03 04.07.2013
 TprWldsFVYEbWeNw
Thanks-a-mundo for the article post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: WhBdUGACAWIz, 23:02:38 04.07.2013
 vefrGOMvEZFbH
Hey, thanks for the post.Much thanks again. Great.
Zapsal: lHKbaPywupdMZiLR, 09:06:13 05.07.2013
 locpMUhWVPlKUl
I am so grateful for your article.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: GHxWOOdkeZaJuJLm, 10:21:29 05.07.2013
 QanMpXvHqAMmQOMJ
Major thankies for the blog article.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: hWhDSQIJt, 12:51:36 05.07.2013
 bzZfUsRhnh
Thanks a lot for the article.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: QMwrdsVwcagY, 14:08:34 05.07.2013
 jQjASnxJqtKbStbbHK
Enjoyed every bit of your article post.Thanks Again. Great.
Zapsal: KsLwcOjCcSPrKc, 15:23:54 05.07.2013
 ErGIZoZRT
I am so grateful for your blog article.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: kPBlDopDHGvoDPqbkPD, 15:23:54 05.07.2013
 XfocEAtR
I value the blog.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: fcvYsIJwBDPv, 16:40:30 05.07.2013
 QnWsuezHoK
Say, you got a nice blog article.Really thank you! Great.
Zapsal: tVjNqJOTvbqimoAx, 18:02:58 05.07.2013
 ciZlNydSqAkybErU
Really informative blog article.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: omGCktSxHhoj, 13:58:37 06.07.2013
 SkSpNxuEMgsfZ
A round of applause for your blog article. Cool.
Zapsal: TebLvwMLHqbebZr, 15:31:42 07.07.2013
 xfJVWUCQHuCfDfbasOi
A big thank you for your blog. Cool.
Zapsal: TUWSVieGzNvtxKdHBy, 16:29:25 07.07.2013
 phVpSfNQRmgv
I really like and appreciate your article.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: cNJkUKEnHrPFgd, 17:26:52 07.07.2013
 gTAaMZgxBgkWcBNOFy
Thanks again for the article post.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: kxiuErnpMpSn, 18:24:55 07.07.2013
 PCYhrXNxGkuKmrwNQc
Thanks a lot for the article.Really looking forward to read more.
Zapsal: yZnWWlaVJTfeUKR, 19:56:10 07.07.2013
 cgjekJHLLNMgYP
Great, thanks for sharing this article post.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: WaaNdwlUzUtTQnC, 15:26:33 08.07.2013
 lJMTjBNYC
Muchos Gracias for your blog post. Great.
Zapsal: XlIIijMDJgCGGc, 18:55:10 08.07.2013
 uSypWWxZQlFFNcYbxHZ
Thanks again for the blog article. Keep writing.
Zapsal: rmGMqdhZ, 20:14:50 08.07.2013
 eMIFOhoXr
I really enjoy the post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: fQXaXnHIMsiYrDPWlkE, 21:37:39 08.07.2013
 NnafQOnILuaZNsOWGqD
Really enjoyed this article post. Fantastic.
Zapsal: QfyLGRWLZ, 22:59:27 08.07.2013
 lbIVDfPaRSG
Thanks so much for the blog article.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: BYsgYlSteNzpHvPgB, 00:20:01 09.07.2013
 UvCCeSGv
I value the article.Really thank you! Cool.
Zapsal: wuquSsGqsQ, 01:44:55 09.07.2013
 bmqlqjxBLDdBGj
Really informative blog post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: TsEBdRdyz, 03:09:11 09.07.2013
 yzUhSBGG
Thank you ever so for you blog. Much obliged.
Zapsal: hfjaorADiCMQW, 04:32:30 09.07.2013
 KewFXFeWQD
Im thankful for the article.Really thank you! Awesome.
Zapsal: iLKcuUKumhw, 05:54:27 09.07.2013
 EHlpBLIuLVhWfFXkmHB
Thanks-a-mundo for the blog article. Really Great.
Zapsal: YQhtIrSqLSaCleWFg, 07:16:41 09.07.2013
 MVrJLXaVlQyHJoKIJYG
Major thankies for the blog post. Awesome.
Zapsal: pfQGIZpXqntyUqI, 08:40:34 09.07.2013
 UrsMzbogyeIJGOvM
Very informative article.Really looking forward to read more.
Zapsal: VHYWjwcANsgYP, 12:26:59 09.07.2013
 PEidzLGKsrDYEBlRnEx
Very informative blog.Really thank you! Much obliged.
Zapsal: BkpkyahFiAc, 13:51:39 09.07.2013
 bZZgWWvUGGc
Thank you ever so for you blog post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: rZZsgZeIyNQIrGu, 15:19:46 09.07.2013
 WMIVZjoISeCW
Thanks again for the post.Much thanks again. Great.
Zapsal: DndZPxUJT, 16:58:11 09.07.2013
 GKavIImRfsaLJuG
I really liked your blog.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: rlutJCHPjelqsyGroJ, 18:28:00 09.07.2013
 WYJTGrAUAJKvOjDXM
Appreciate you sharing, great blog.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: bMbWSgIgafSAIGYWeUI, 18:28:02 09.07.2013
 qKBJbuHFqtUjwsiwhX
I really liked your blog article. Cool.
Zapsal: CvxYIqjBMeyPkeCX, 19:58:04 09.07.2013
 JgzplBKuU
I cannot thank you enough for the blog article.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: hSyOkyGsxbcCurVK, 21:32:14 09.07.2013
 nrgaxZENKVcEpzaZoxZ
I am so grateful for your blog.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: iIWcHOXI, 23:04:08 09.07.2013
 nscRyMhmUzsXW
Thanks for the post.Thanks Again. Much obliged.
Zapsal: iYzHMDqFurARsUsZM, 00:35:17 10.07.2013
 tBqnZquMRILMnbJbpzv
Thanks a lot for the post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: sbFhpkgvejOHB, 02:05:52 10.07.2013
 SHhEJolJrgujOrw
I really liked your blog post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: ZTZHPeNmksZdqv, 03:37:25 10.07.2013
 EJcvZXkpUGOOJZDxMQ
I really enjoy the article.Really thank you! Awesome.
Zapsal: ZKsEwCveccrXwkvjqak, 05:07:37 10.07.2013
 LfWJgxLO
Enjoyed every bit of your post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: GEYIQmdZtwSoY, 06:38:38 10.07.2013
 SjvjNITko
Wow, great blog.Thanks Again. Cool.
Zapsal: dVOsWZFYaL, 08:12:53 10.07.2013
 NOFKrlLRRxwMkC
Muchos Gracias for your article.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: ByFxKikDNGSTYTBrkQH, 09:48:33 10.07.2013
 uLwhLWVQQTKk
Fantastic article post.Really thank you! Really Great.
Zapsal: wTSluGfPFRZ, 11:26:14 10.07.2013
 rfJoYbGzcn
Im obliged for the blog.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: qkWvHAWzgd, 13:09:21 10.07.2013
 snpjOBizvgykK
Really enjoyed this post.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: sjSRhGFHgOsV, 14:49:07 10.07.2013
 kZKqQVBy
Wow, great blog post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: GjYcBJeJq, 16:31:35 10.07.2013
 lXSfRKhesaAIuL
I am so grateful for your blog article. Keep writing.
Zapsal: qXqxEeexITpHkp, 18:11:55 10.07.2013
 qnEthRZbOJnebjJU
Very informative article.Thanks Again. Want more.
Zapsal: iVgHcquYLE, 19:50:58 10.07.2013
 tVNteZfqGCTlm
Wow, great blog article.Really thank you! Great.
Zapsal: fEMqOGmknFkxkHnWK, 21:31:46 10.07.2013
 ObcFzsZzupFC
A big thank you for your article.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: ufmYlmyj, 23:16:15 10.07.2013
 HIEQIVKQlEpWIRZNDX
I really like and appreciate your article post.Much thanks again. Great.
Zapsal: MYhOanIUx, 01:05:46 11.07.2013
 JBtxLKtwauClCyyv
Enjoyed every bit of your blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: bILTWcXbedSMGoGQSbO, 02:49:36 11.07.2013
 KSaxYiwAMxO
I appreciate you sharing this article.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: DsebYWCaLT, 04:35:38 11.07.2013
 nIbmZrIywXljOaNOFAh
Really appreciate you sharing this article post.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: JupPBaOpSbgMn, 06:22:14 11.07.2013
 ryChEMofhBBbaFhplj
Thank you ever so for you article post.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: IvIBbWGMKAHSHkc, 08:13:58 11.07.2013
 FLXyRolrBuxIpgQcj
Wow, great blog article. Keep writing.
Zapsal: cLYmPgWBVC, 10:00:52 11.07.2013
 eUiMyuZQkiCs
Muchos Gracias for your blog post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: KunEWjmaSpv, 11:48:03 11.07.2013
 ynNwIVCIC
Thanks again for the blog.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: cFDhsadiUyLJwEg, 13:36:38 11.07.2013
 smMifdlaU
I really enjoy the blog.Really looking forward to read more.
Zapsal: kGEofomUm, 15:25:11 11.07.2013
 kCVOragPRGyPZ
Very informative blog.Thanks Again. Want more.
Zapsal: dhWCciYR, 17:14:54 11.07.2013
 FLjhieDwJVuJcUd
Thank you for your post.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: BtIyjSkRlTu, 19:06:21 11.07.2013
 MylhAIIIjCDhGpaH
Major thanks for the blog post. Really Great.
Zapsal: MQieTAazWi, 20:57:12 11.07.2013
 NAVHvkdbKB
Thank you ever so for you article.Really thank you! Will read on...
Zapsal: DTUqaGRqS, 22:47:03 11.07.2013
 EzmjMzlouuqVHniJrC
I think this is a real great blog post. Really Great.
Zapsal: kSpggnvmPMtAeFYB, 00:37:15 12.07.2013
 fABMTzZzO
Thanks-a-mundo for the blog post. Want more.
Zapsal: dCfzcPZXwEfsFiYSE, 02:29:12 12.07.2013
 rABcSutohZeyJmFV
Major thankies for the post.Really thank you! Great.
Zapsal: kxqreEovpt, 04:21:09 12.07.2013
 CMaNJUIFLWpJZmAbiu
Great article.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: QDwVrYBUdzoOjWeBM, 06:13:48 12.07.2013
 wLbplIjTh
wow, awesome blog post.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: sRHHbKXA, 08:06:28 12.07.2013
 OjPLeyCpXFzv
Thanks-a-mundo for the article post.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: YgRuDmHbtvTcIdohV, 10:46:05 12.07.2013
 VQRrVpnoBMtgero
I truly appreciate this blog. Really Cool.
Zapsal: eiKliIJWMnrWmlT, 12:41:43 12.07.2013
 ZzGdNdUu
Enjoyed every bit of your blog.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: jeQhzEUl, 14:34:40 12.07.2013
 utQQDOMCQiJgxA
Im grateful for the article post.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: RRfwsdoQbvveqwQH, 16:38:59 13.07.2013
 zHukaAPB
Major thanks for the article post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: kXHYkvMDbXMvrvywih, 09:40:35 15.07.2013
 cQQWsULyqgcvnXUrOMk
I really enjoy the blog.Really thank you!
Zapsal: MIqfLahgvtzeu, 23:40:46 15.07.2013
 LsulmXxBoOaOWLW
I really enjoy the article post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: ipnKuWdisNEjchJf, 05:31:31 25.07.2013
 cClDWwhByt
8u65DG Really informative article. Fantastic.
Zapsal: nEOowVkbiUvSbVmgG, 23:07:48 02.08.2013
 GjruwtbO
ac0AKl Im thankful for the post.Much thanks again. Awesome.
Zapsal: yeyORYcnaMWsnHow, 23:07:59 02.08.2013
 sUEKYFhSDyhtiaQWpoZ
c2uOi5 Im obliged for the blog post. Much obliged.
Zapsal: oSqPjVaHUDi, 07:37:29 04.09.2013
 iFXDyWPbSGWQAZmQIHw
Myj5wg Appreciate you sharing, great blog article.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: TMIfBEvyrd, 08:20:14 04.09.2013
 NFRELFjYDw
Very good article post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: iWYhukxToZXL, 18:45:44 07.11.2013
 AxdsTyOVUlNX
A big thank you for your blog post.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: WnyHyOopvLpJrc, 19:20:47 07.11.2013
 dXgzynTGqkKw
Im obliged for the article post.Really thank you! Will read on...
Zapsal: cibrlhEv, 00:34:30 08.11.2013
 hCWGdwFkvcbeurqF
Thanks for the blog.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: oTysgzTjvZXT, 00:35:23 08.11.2013
 azPNxIYx
Thanks for sharing, this is a fantastic article post. Great.
Zapsal: RyaZVPNQXXkK, 03:15:48 08.11.2013
 rSWQNsybJThYb
I value the article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: VfujVRSdCyobkrq, 03:18:21 08.11.2013
 detIzzIGxqNbDSQ
Thank you for your blog article.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: ckvoNHmVoydryZTR, 05:54:35 08.11.2013
 aApMYNdGRirQmn
I am so grateful for your article post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: VPJvhhonSuYgANkM, 05:54:57 08.11.2013
 DPBpnmxJFUR
This is one awesome blog.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: huZmGHpREXEJGmmuX, 08:35:30 08.11.2013
 qLjPYYnPYyabulu
Im thankful for the post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: mZNPDdTaFbFw, 08:41:07 08.11.2013
 HgtHxYAb
Say, you got a nice article.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: hYiGXAkg, 11:17:38 08.11.2013
 mVJKgCJV
I truly appreciate this article.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: wWElHOEIUFBjUbQH, 11:20:45 08.11.2013
 xHHsODtHSkxxcKeqi
This is one awesome article post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: fDnjCiNHJYODfgk, 14:00:18 08.11.2013
 CiWSCxye
Thank you for your blog article.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: RGywUtaJLTvXsxkfqC, 14:00:41 08.11.2013
 bUrkCgIfvEyS
I cannot thank you enough for the blog article.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: tuOrIFtdUogkda, 16:31:40 08.11.2013
 jBdzTzcVYfMwTKDx
Thanks again for the post. Really Great.
Zapsal: FfpxBIzFEzWOGfHcrUj, 16:35:34 08.11.2013
 BaYnsSqlikQhnSo
Appreciate you sharing, great post. Cool.
Zapsal: wqzijuaoimvEUp, 03:13:32 09.11.2013
 RNVrOzGGGYiuuatVL
wow, awesome article post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: OAEMdBVTVzutxhGOv, 03:22:02 09.11.2013
 sRoDBiGXOGZmVFUAdh
Thanks for sharing, this is a fantastic post.Really thank you! Really Great.
Zapsal: YBhJfHvqTtixu, 05:59:48 09.11.2013
 bpjlToCMmFxC
Awesome article.Much thanks again. Want more.
Zapsal: FUFPvcGroDnzhd, 06:06:42 09.11.2013
 UZJZerAHUvNrjEHtv
Muchos Gracias for your blog post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: YZBSzmLOwxkAZ, 08:44:54 09.11.2013
 xxisjMfaSgE
I appreciate you sharing this blog.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: MQjjAZWuBADBUS, 08:49:15 09.11.2013
 mpTILmXv
This is one awesome article.Much thanks again.
Zapsal: AbcsZnBJGckhHkwvea, 11:30:30 09.11.2013
 WwYVzoCaiMwzYYgpGxt
Thanks a lot for the blog article.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: yhHSKqAssvjeMDOzK, 11:33:43 09.11.2013
 PdFsubDotFMiZuK
wow, awesome blog article.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: ZNGJOqjzzbmacfTEmx, 14:32:48 09.11.2013
 qHZeCGSi
A round of applause for your blog post.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: FDHKTliIvQVje, 14:43:49 09.11.2013
 zxYXQXbORvsY
wow, awesome blog post.Really thank you! Will read on...
Zapsal: tWsHSQlHJpVYVJSqV, 08:23:26 11.11.2013
 vtsZwjvrWRjanbeFov
Say, you got a nice article post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: RTqWokQvNBgHKaI, 11:53:23 11.11.2013
 kacFuAtvVeTPQwy
Say, you got a nice blog.Thanks Again. Cool.
Zapsal: wNsgoMTRGt, 14:05:21 11.11.2013
 MsNlTlaQjkAuHavny
Looking forward to reading more. Great article post.Really thank you! Great.
Zapsal: aadQcJlZRP, 16:20:14 11.11.2013
 Ggpvpiba
A round of applause for your blog. Really Great.
Zapsal: tlNpOFqO, 18:37:08 11.11.2013
 riBjEgjYzlGuOvuEt
I truly appreciate this blog. Want more.
Zapsal: QnrejPqZtF, 20:51:18 11.11.2013
 YNkltjnvmcidpnXBZl
I really enjoy the article.Really thank you! Really Great.
Zapsal: nYkRiDbd, 23:02:07 11.11.2013
 gHNqLzGewbbS
Very informative article post.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: QuaEbleLKHUZBE, 01:12:27 12.11.2013
 NhOOpEKTzZGsmKphZlH
I really enjoy the blog article.Thanks Again. Want more.
Zapsal: cMBnKOPYz, 03:23:42 12.11.2013
 SsaAVgoUEOya
Very informative blog.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: dupywtHDGZFUvltOn, 05:35:03 12.11.2013
 PgdgyopHTcwQOPiX
Major thanks for the blog.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: gyYnyWNqlnRoMQw, 07:47:12 12.11.2013
 LqitDPkXkvru
I believe everybody went like Ones New website, reason being things like this site without doubt has a article on quality. I loved read A New content. go on To remain a useful article, I will avail Once more by One additional time. Bless you.
Zapsal: YQRQEOhUxbLEOytZ, 09:59:52 12.11.2013
 rMUpkXcYKpt
Very informative blog article.Really thank you! Cool.
Zapsal: AGYarJQIFRNwFel, 12:11:13 12.11.2013
 YzRfRwhxWHLGErxLhJw
Thank you ever so for you article post. Keep writing.
Zapsal: FiWROyZhAZHLJtOxeCG, 14:21:32 12.11.2013
 PKjgWMWOe
Say, you got a nice article.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: eGJRyUKzpSZ, 16:32:00 12.11.2013
 aLTtTfMrWy
Enjoyed every bit of your blog article.Much thanks again.
Zapsal: dtrmrfwJtuoEPQCmkZ, 18:43:11 12.11.2013
 SUadDYAq
Very neat post.Really thank you! Cool.
Zapsal: eETLZlDTMp, 23:28:22 12.11.2013
 gQmDCxdoyMNO
I really enjoy the article.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: ECzIuPjJuieOeofCgc, 01:42:50 13.11.2013
 TgXFlYUjOzHN
Say, you got a nice blog.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: biXOqGQWdaacLHy, 03:57:45 13.11.2013
 vFrSUZYSBAL
Thanks for sharing, this is a fantastic article post. Awesome.
Zapsal: dfYzwhiDBPoQjwaAmCE, 06:12:20 13.11.2013
 AtJgbtjuTfXvzGUVk
Im obliged for the post.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: TvKunDMMcJr, 08:26:41 13.11.2013
 tBpmQgNwVzd
This is one awesome article post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: nQoScJrqQLHKFcdi, 10:43:24 13.11.2013
 dZOabBpcDep
Im thankful for the post.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: nziKDnridr, 12:58:10 13.11.2013
 GWtvAKYjpBFAa
I truly appreciate this blog article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: ioEJmnVulPBYIqfTY, 15:13:20 13.11.2013
 vugxgWpUa
Fantastic blog. Great.
Zapsal: TVOoonTFQ, 17:31:56 13.11.2013
 GuScHRFKzeq
I am so grateful for your blog post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: sUyAqyzflG, 19:45:30 13.11.2013
 jhMhaQFPkCUVrewnYsm
I truly appreciate this article post. Fantastic.
Zapsal: ZaPkFijg, 22:02:32 13.11.2013
 vrQBwyUc
Very informative article post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: XPuOxMbrYcLSMVKxlh, 00:21:06 14.11.2013
 PhRtpSnt
This is one awesome blog article.
Zapsal: XDJkNzIanBGDhfpkN, 02:38:39 14.11.2013
 nXENYxRs
I truly appreciate this article post.Thanks Again. Want more.
Zapsal: pUECjnHU, 04:50:27 14.11.2013
 NwFFpepQcUVjM
Major thankies for the article.Thanks Again.
Zapsal: vbpIPhJeY, 07:08:33 14.11.2013
 jdsiilqCegQsuxsTx
Looking forward to reading more. Great article post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: mNpSQNYuHtJCCseTCH, 09:25:05 14.11.2013
 iSRCbKevaXS
Looking forward to reading more. Great article. Will read on...
Zapsal: FccoHSVJCTEjOVGvOFo, 11:37:21 14.11.2013
 SUGNRHGh
Thanks so much for the blog article.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: tQHkAlJkcE, 13:56:31 14.11.2013
 vCAWhDcHCFl
Very neat article.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: gTUKrTtyAceObfCyTce, 16:14:41 14.11.2013
 OHZsgCWxgRdqfAbRaY
Enjoyed every bit of your blog post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: XFkyngfUCxs, 18:31:51 14.11.2013
 FfasbwOVqYx
Fantastic blog article.Thanks Again. Want more.
Zapsal: gJlfPANxfb, 21:07:50 14.11.2013
 caDpJFSt
Im obliged for the article.Really thank you! Will read on...
Zapsal: dWVBensk, 00:29:35 15.11.2013
 xwWxCOISXZ
I truly appreciate this article post.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: gIjfKdqBpIPxRnKD, 04:09:39 15.11.2013
 xYUKfNpkkN
A round of applause for your blog post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: TtaifcSYXx, 06:26:32 15.11.2013
 cuPQhfHgGgQAlKN
Very informative blog article.Really thank you! Much obliged.
Zapsal: xGOsJXPMAYuLskG, 08:45:03 15.11.2013
 HXDvUQVniRhIcUbsX
A big thank you for your article post.Thanks Again. Much obliged.
Zapsal: xVewwQiZg, 11:03:17 15.11.2013
 
Natsec
Zapsal: 2 . 5 . 8 . 4 . 7 . 5 . 4 8 7 . 6 . c . h . d n . s . k i s j r @ g m a i l . c o m    , 22:08:04 29.11.2013
 oXtPNicD
gozbN7 Muchos Gracias for your blog article. Fantastic.
Zapsal: dmMunVkUmhSlne, 20:25:41 19.12.2013
 WHBnKAzgwFQznbdzp
eJlCJd Really appreciate you sharing this article.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: sZtPpJSgr, 09:08:36 20.12.2013
 NBYQTmjBotKSvWNNZ
lTVVz9 Great blog article.Really thank you! Really Great.
Zapsal: OOmeVKtwCvEeww, 05:17:19 21.12.2013
 FmPdgTYBsQuE
oVxT9r Major thankies for the blog article.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: wpteLYuoV, 01:34:52 16.01.2014
 CYrCEMcggfK
m9jFdU Say, you got a nice blog article.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: tKALbbGmAp, 04:08:53 16.01.2014
 eLLpsJwtruvDbo
11NG6B Appreciate you sharing, great blog.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: lZkvovWVvR, 20:40:04 17.01.2014
 gUtQLucxBcTOn
DESpvL I value the blog. Will read on...
Zapsal: gWbrrKKSJrnIEHLN, 20:42:15 17.01.2014
 SClbmlDG
VvITlA Enjoyed every bit of your blog post. Want more.
Zapsal: zRsoaRxKhaiWjbe, 02:30:01 18.01.2014
 qnrZjFXYgenzpdJ
4RwEhb Really informative blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: EJRIwAsvp, 19:13:33 30.01.2014
 QItveMqjtWFfZRk
uYoj6h wow, awesome blog. Really Great.
Zapsal: hgtZWGulvkvgAjwca, 20:27:00 30.01.2014
 AlwVwxpOxsHf
BhPHqH I value the post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: MRxIIALrVivjH, 22:19:30 30.01.2014
 PJUlpnuAbJQCO
5ctJKT Muchos Gracias for your post. Really Great.
Zapsal: KSUyhLSJlHNGhjsQ, 11:31:07 28.02.2014
 TinXIjQBAcR
d3YrYM Thanks so much for the blog.Really thank you! Will read on...
Zapsal: DohhvBMdC, 22:13:33 28.02.2014
 FSRUTgzwcH
pu06Vu I truly appreciate this article.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: fLFBbGiJsRCjgD, 14:16:33 22.03.2014
 IVFrzDZqycKvaazo
vUNNHu Im thankful for the post.Thanks Again. Want more.
Zapsal: WaNSaWWFttMU, 15:05:09 22.03.2014
 HyIUndxxEbwvMhzWQ
QojQH5 Say, you got a nice blog article. Keep writing.
Zapsal: NAQLronhDXSaEaoG, 19:33:26 22.03.2014
 IpHluzZoszyMPnSHd
LopPHB Awesome blog article.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: bmDmKXTPxqEtNHx, 12:27:42 01.04.2014
 iovPKyzizqLJPibtR
KxCfBe Thanks-a-mundo for the article post.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: tOOoGUcAQuvndN, 14:34:54 01.04.2014
 tyKquETsmMP
mjc4j9 Major thankies for the article.Really looking forward to read more.
Zapsal: xuWPLRrBQRkVZQutcRa, 09:09:55 19.04.2014
 qyIbIlQrmutJ
TRfVXr Enjoyed every bit of your blog.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: cEKawewXmSGDUhfaCa, 10:50:30 19.04.2014
 BtecaUuFocxMYTFODP
EdyTVl Awesome article post.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: iDCwEemzvSJPfrkR, 14:33:26 19.04.2014
 KbGHHKOHHruUOrOLdaA
BHHd1o Fantastic post.Much thanks again. Awesome.
Zapsal: WuvKYxnwdclbjQNKdB, 13:33:12 20.04.2014
 WyYRfByLJPeAM
AXWpgr Major thankies for the article post. Keep writing.
Zapsal: sOxAQSHJdWlyrxn, 23:59:27 20.04.2014
 KasWQfLPYYdIERdE
5rSCNR Thanks-a-mundo for the blog article.Really thank you! Will read on...
Zapsal: BswakjAxKv, 01:39:21 21.04.2014
 FhefHrUYHiagTLbxC
MTGdWG Say, you got a nice blog article.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: xOvdIhhGW, 04:19:07 21.04.2014
 LWkBHVhNRFIHwj
MeQU1G I am so grateful for your article.Thanks Again. Want more.
Zapsal: iMjEwhrbDmjj, 15:41:05 11.05.2014
 IEuCzodT
BfvTC3 Thank you ever so for you article post.Much thanks again. Cool.
Zapsal: RpvXngtv, 15:46:27 11.05.2014
 jibjANflShNIM
EoJ9Zo Enjoyed every bit of your blog post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: HIVpmxbVaQgboobcfjD, 16:35:17 11.05.2014
 iMoNZrsrXQGRb
xQnieq I really liked your blog article.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: DqfFcMvPFbkxwtoi, 17:01:48 11.05.2014
 UarzEJqbaFOsSh
YGicY0 I really like and appreciate your article post.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: KOnVmDRLEO, 20:14:33 11.05.2014
 JYiCNCxWrwFuocPqy
bk1Fmo Thank you for your blog.Much thanks again.
Zapsal: ATDmQPidmAaWM, 21:18:44 11.05.2014
 OMVXpSemQPVUXDRujr
5FBIaC Enjoyed every bit of your blog post.Really thank you! Awesome.
Zapsal: sSQjhqDJwfNtiHkTn, 02:01:34 18.06.2014
 DKciXwFeIzbHQLhAvZ
f8IEnf I really liked your article post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: gBGipngUzCLicStzF, 03:28:58 18.06.2014
 oLCXnXumxdyZ
tQeJNT Thanks for sharing, this is a fantastic post.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: kSboLsLC, 13:55:32 18.06.2014
 JzEyaimQwElG
ua7YpQ Hey, thanks for the article.Really looking forward to read more.
Zapsal: YHGpcaDGJeY, 11:55:47 19.06.2014
 vsHJAjci
Hb5pxQ Enjoyed every bit of your article.Much thanks again. Great.
Zapsal: epGkQrsybpOhkwEZ, 21:35:24 19.06.2014
 rEQjNFxZaLrGVgIH
7AcA9z Very good article post.Really thank you! Will read on...
Zapsal: cCXUgEIVTOtRE, 02:27:19 04.07.2014
 gzvbKhwrn
8V1Iv9 Great, thanks for sharing this post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: cJMpsGuXXgogsP, 03:45:43 04.07.2014
 qLQIuNYvSyrfG
PaXshV I really liked your blog article.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: MKUkyXVrflTBwtlk, 06:27:44 04.07.2014
 wVckQMonvIZQG
TldZNF A round of applause for your article. Great.
Zapsal: mlJLGxNUnOtKyo, 06:29:18 04.07.2014
 GUlWvXfVSSmaNbfKkxg
pmW872 I truly appreciate this blog article.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: TGgUaNFe, 13:47:23 04.07.2014
 JoBjqMHSmTztq
43aZjt A round of applause for your post.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: jLfWiYTkvazCd, 14:02:44 04.07.2014
 UmbvonrxufJEEnuwr
kxEwyl Really enjoyed this article post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: WlwXcMLiaceKAErNY, 20:12:32 01.08.2014
 UZQurOXdnwcrylrdzQ
s8fNTc I truly appreciate this post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: QnWUtDvmrn, 00:55:01 02.08.2014
 qkltOASzzoIdf
e3VQlE Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.Really thank you! Great.
Zapsal: cHwsHcruYdhFznj, 07:56:31 02.08.2014
 ZHApQimDteNhAQgfrdY
xhnZnV A big thank you for your article post.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: vWHnCsOzJcMUPlv, 05:40:02 06.08.2014
 
ZP A
Zapsal: s o m a t i c a g e @ o u t l o o k . c o m, 11:05:12 09.08.2014
 
Kuiva Gränspaddlare
Zapsal: r a d i c a l o w @ h o t m a i l . c o m, 10:52:37 11.10.2014
 FoHcIBNGVTFEsCI
dP0Nej You made some clear points there. I looked on the internet for the subject matter and found most individuals will consent with your site.
Zapsal: BGZRoSaC, 01:33:41 16.01.2015
 OHqjZQGCIgrGZmz
Zzzcb4 great issues altogether, you simply received a brand new reader. What would you recommend about your publish that you simply made a few days ago? Any positive?
Zapsal: cFpgvyCIRNRu, 19:52:30 04.02.2015
 vDaOeAqLqj
tYldzs Thanks a bunch for sharing this with all of us you really know what you are talking about! Bookmarked. Please also visit my website =). We could have a link exchange agreement between us!
Zapsal: ENkMGqZvf, 12:46:50 07.03.2015
 eZPLvjRHnbcZOc
vGCXOj Hi there, I found your site via Google while searching for a related topic, your site came up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.
Zapsal: CIhguHANRfauPELGU, 04:00:53 06.05.2015
 iMDQPfSNzmh
o8qFBG Enjoyed every bit of your blog post.Much thanks again. Awesome.
Zapsal: ObnFgZkFfvBFdHeA, 19:57:39 08.06.2015
 ZRZCIxXLEboLECHz
7Tzvpf I really liked your blog post. Fantastic.
Zapsal: ItoDxvEUzI, 06:52:26 10.06.2015
 bqLETdaWWYdc
y5e3HO I cannot thank you enough for the post. Keep writing.
Zapsal: ryUEWVXVnsaPSGblMT, 01:48:24 01.07.2015
 bPQFgsoeQSapk
8yzcR9 Really informative article. Really Great.
Zapsal: DkqtrJkjtzafDznm, 18:26:18 01.07.2015
 upxbncmXjxbqgzeckI
ODQKBR we came across a cool site that you simply may well take pleasure in. Take a appear should you want
Zapsal: tSazjTMcqNAINdnJ, 02:05:40 04.08.2015
 UhRrsBqWVAmExuVx
TkQZer Useful info. Lucky me I discovered your website unintentionally, and I
Zapsal: cwkuPbRtRHkAoIL, 19:07:58 04.08.2015
 hjXqXqTTDJKVbOEGLo
U1EkwR the time to study or visit the content material or web sites we have linked to beneath the
Zapsal: kCKulMcvjvx, 10:00:14 02.09.2015
 RYGdvoFIYJaJVyKSKiT
hefalA Thanks again for the blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: MEgQNrunyrwNHE, 13:04:46 02.09.2015
 SWOPllLtZ
H5u5Z3 This site truly has all the info I needed about this subject and didn at know who to ask.
Zapsal: ODXsHVUstdXBFGE, 22:09:51 02.09.2015
 MxPpkzfnUbd
onLY7e in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on.
Zapsal: tVIalWvnHSpXWvqWFVf, 02:24:41 03.09.2015
 bracciali cartier prezzo
I’ve played it. You’ll love it if you’re a fan of the original film and true “survival horror”. Preorder at Gamestop to get both downloads on release day for free. I hate Gamestop but I love Alien more.
bracciali cartier prezzo http://www.bestcalove.com/it/
Zapsal: ggwbkrtdr@aol.com, 12:27:08 19.09.2015
 gnHWnHHb
oKWj93 This is very interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I ave shared your website in my social networks!
Zapsal: HvTXTtRXcPgKbkaX, 20:41:54 27.09.2015
 TmyvlqTZatKEmJtFKn
845W92 I relish, result in I found exactly what I used to be looking for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye
Zapsal: tzROyEjBXMSmhqsNlTK, 15:48:39 28.09.2015
 ieoZLSBUeFKooLVwA
CaTJor Thank you for your blog post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: vAnVgUQxIfHxQkV, 13:30:27 16.10.2015
 AefIqgcXVtT
hq0kFd Thanks, However I am having difficulties with
Zapsal: ItinJehjaiLuR, 14:30:50 16.10.2015
 zwPUUgXIFZd
mBlj3T Thank you for your post.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: epzAtaQzhTjOfb, 18:07:18 16.10.2015
 bYjlVkkPCoVbsof
gC7vOh You could definitely see your skills in the paintings you write. The world hopes for more passionate writers such as you who aren at afraid to mention how they believe. All the time follow your heart.
Zapsal: ovmSIaSsXqZBFa, 21:29:30 16.10.2015
 QPfYXxhpOI
6NzifP Thanks-a-mundo for the post.Really thank you! Cool.
Zapsal: OYvzyoVXpuhbuLCShSw, 15:16:18 08.11.2015
 IAPuCQRhebBzkUcMnTc
1trIk9 Wow, great blog.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: nVooiUKGIrsghjVd, 20:00:54 08.11.2015
 SIbHPnYDvlzJyrl
RBS20k wow, awesome blog post.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: MQhNMuKSUPkE, 22:24:18 09.11.2015
 rjbttMjxwFcqUMdMaTU
7hHNJr it for him lol. So let me reword this. Thanks for the meal!!
Zapsal: BXKbhdvmvQhHoIfl, 08:55:26 28.11.2015
 RUmomoDLrPIp
7ecCvL I think other web site proprietors should take this website as an model, very clean and magnificent user genial style and design, let alone the content. You are an expert in this topic!
Zapsal: lRtMLKPNRU, 10:09:45 28.11.2015
 hRaYrkHqIWn
OC1nkQ Really enjoyed this blog article.Much thanks again.
Zapsal: CoETOmrrqfGvlGJd, 13:12:38 28.11.2015
 LyvKRQHMini
2j99aW
Zapsal: NxQtzFVWfWYJq, 20:23:05 31.12.2015
 HedTJnvW
WOcIIX
Zapsal: LgdiYrqyeBcQ, 00:26:54 01.01.2016
 JQRVdLDqNJPn
PTHQpa
Zapsal: zOsVwNZJCpWIjJ, 00:28:48 01.01.2016
 ypjtLkVqUOwlcV
ADjLsE Looking forward to reading more. Great article post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: hgtmUZkUocyGVcJzn, 08:37:38 01.03.2016
 ZErnWassPPKzVAfxHRp
S4uySo I think this is a real great blog article. Really Great.
Zapsal: HtbUrhWBkdQJd, 15:17:54 01.03.2016
 WFBOFvqyttTRLk
iOgaD9 the time to study or go to the content material or websites we ave linked to below the
Zapsal: bdDaheVxa, 20:02:31 31.03.2016
 kYTvkCDcyuhlnd
12JWS5 I think other web site proprietors should take this website as an model, very clean and great user genial style and design, as well as the content. You are an expert in this topic!
Zapsal: tMDWFVHP, 10:08:09 06.04.2016
 znzpFrFAEqsT
WwGsJA It is a beautiful shot with very good light
Zapsal: zMioVQkWTlRUPAzE, 11:42:24 06.04.2016
 cdmlujbnpfZzV
UmkNHl You made some really good points there. I checked on the net for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this web site.
Zapsal: qnjwKCnlCCaNzPdUyBo, 13:47:37 06.04.2016
 TIZVUSHAnlO
Wow, great article post.Thanks Again. Keep writing.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: AYQMORrRrUJqyuTvcFT, 20:27:34 13.05.2016
 wfDygNaAAaQbMFX
Pretty! This was an incredibly wonderful post. Thanks for providing this info.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: bmxGlOjqUBWLmuO, 20:55:39 13.05.2016
 ElHddaCOAbuKR
That is a very good tip particularly to those new to the blogosphere. Short but very accurate information Thanks for sharing this one. A must read article!
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: aJqnEeNOYEdKwvwcG, 04:12:38 14.05.2016
 SdClDdVjYYfsgnnnH
4coL6z Thanks again for the article.Much thanks again. Really Great.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: bQvDRHlN, 03:04:07 16.05.2016
 bPvq6i7BO3ec
You have summed it up very concisely. We will never have a 0% nosocomial infection rate, despite all of the high quality nursing and other inintventroes that we do to try to prevent infection.
<!-- 188.143.232.27/ -->
Zapsal: xyE3HqU0, 06:20:12 16.11.2016
 RoSeEszELIIUNpkE
Owmt4A I truly appreciate this blog post.Really thank you! Will read on
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: GBRJupvFwEpIJmtvicj, 19:27:44 26.11.2016
 oeyNplUpzzzlXoUEJ
hadNnc Im thankful for the blog post.Really thank you! Fantastic.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: xOwmLZSLN, 00:34:38 27.11.2016
 oelRoWlof
iRPCuu There is definately a lot to learn about this subject. I really like all the points you have made.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: hBSiObfMRp, 03:54:36 27.11.2016
 fovdrnshZDTrckOk
6JyLbH Im grateful for the post.Really looking forward to read more. Want more.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: YvaVtomkYXJ, 06:02:35 27.11.2016
 eBOGcxMXTEYfQLM
4M7MSv You have made some really good points there. I checked on the net to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.|
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: KYbictsFhzxxMeNE, 21:05:49 31.01.2017
 QfDaQpTHRgSItjMo
tLEgAN It as hard to come by experienced people for this subject, but you sound like you know what you are talking about! Thanks
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: qkMhvjCVWFOgX, 02:21:16 01.02.2017
 eTXQrVrghsLLoGpHrdv
7ilxDa Si vous etes interesse, faites le pas et contactez un des mediums qui fait partie de notre centre d aastrologie et laissez-vous predire votre futur.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: KVbPiNWfc, 13:35:50 04.03.2017
 fYoMbNunKZ
xx3n4T Say, you got a nice article.Thanks Again. Fantastic.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: GkrUfCTNcxbhdGMq, 17:25:52 04.03.2017
 EuZEYztBbUPxaQiWfGz
NnTRnM Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this article plus the rest of the site is extremely good.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: HpVBgVsimWImiMXAw, 18:56:50 04.03.2017
 kTvEzFYfRopoUBRx
fnN2oH Im thankful for the blog post.Much thanks again. Awesome.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: uogtWmweeNMibE, 01:20:45 05.03.2017
 exRiWtlVvAFL
X4vFFi Wow, great blog article.Really looking forward to read more. Awesome.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: gmYUOrwVWLsDrve, 16:39:24 09.05.2017
 LyxxrsaPNtJbW
AjkS3n I savor, result in I found exactly what I used to be having a look for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: iDWFTOsHM, 18:11:25 09.05.2017
 OfwVZJSXtNxfeC
dbzg6W Speed Corner motoryzacja, motogry, motosport. LEMGallery
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: jlhyrBZdfQ, 19:35:52 09.05.2017
 weCxNtQk
Wl3lko Thank you, I have just been looking for information about
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: YqyFGFExGTDib, 17:46:00 10.05.2017
 TBiUzffwgofE
luAfgc Wow, great article post.Really looking forward to read more. Fantastic.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: KmOJacOW, 18:19:05 10.05.2017
 nbmeYgdVTBAjIZ
vXgdjm Really enjoyed this blog post.Really thank you! Will read on
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: oSkQnIWJthQpwNUpiS, 19:03:51 10.05.2017
 RzszeeCmZR
nI19Be The website loading speed is incredible. It seems that you are doing any distinctive trick.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: fvSkCUzCX, 01:29:16 11.07.2017
 WoQfXrFFA
L4r11l This website truly has all of the information and facts I wanted concerning this subject and didn at know who to ask.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: hImZdLlD, 03:44:22 11.07.2017
 nivzpfRZFzYNxlwj
USoMQq Im obliged for the article post.Much thanks again.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: gFNYtGJg, 04:20:01 11.07.2017
 BThjshPGUkQtlpw
zUBE0V lots up very fast! What host are you the usage of? Can I get
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: TuXnlZbZXKoOZ, 14:00:43 20.09.2017
 EzehvahPWXecmLjjr
qS934l OmegaTheme Content Demo deadseacosmetics
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: zRuirFdreVP, 10:20:47 08.11.2017
 fckyfHeynA
IkP4kR Very good info. Lucky me I found your blog by chance (stumbleupon). I ave book marked it for later!
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: TkAhGFkURaU, 10:58:55 08.11.2017
 bdhzGmtDynDJEdPa
h0tBlH Spot on with this write-up, I really believe this website needs much more attention. I all probably be returning to see more, thanks for the information!
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: jGoqniDpdgMdgXSJ, 14:03:29 08.11.2017
 Pěknej plevel
Pěknej plevel u zajímavého článku :(
<!-- 89.177.54.99/ -->
Zapsal: Jirous, 14:25:42 11.12.2017
 iHUBwnQQVJcfuZ
pSjPyx This is a list of phrases, not an essay. you are incompetent
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: BoihvNWILVS, 22:37:24 28.01.2018
 YsmXVquhfPkhCj
ep06ro These are actually enormous ideas in about blogging. You
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: tFCVRpJOr, 07:26:48 29.01.2018
 jXCOibQBGpofhMav
7oGmM0 This awesome blog is no doubt educating and besides diverting. I have chosen a lot of useful stuff out of it. I ad love to go back over and over again. Thanks!
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: msZggYVfqCmM, 22:53:29 30.05.2018
 zJUEILHWyUAw
dsShRO You ave received representatives from everywhere in the state right here in San Antonio; so it only generated feeling to drag everybody with each other and start working, he reported.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: ysFhWCHiK, 02:42:43 31.05.2018


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Němá barikáda, 9+/10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (127293)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dar Moře IXa Drábské Světničky
Kurze Kante VIIa Grosser Zschand
Nordost-Weg II Grosser Zschand
Ost-Weg VI Grosser Zschand
Nordostriss IV Wildensteiner Gebiet
Nově komentované:
Pokora IXb Prachov
Labutí Píseň 9+ Holštejn
Cesta Sv. Vladimíra VIIa Hrubá Skála
Jerónino 7a Siurana
Cesta Sv. Vladimíra VIIa Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Hledá se bouldermaka | Montana titulka | Ten Jaryn je ale čur.k.. | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Dětský sedák na tetíně | Re: Montana - titulka | Re: Hledá se bouldermaka | Re: blbec ztratil sedák.... | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Montana - titulka |

 Nové komentáře:
Re: cena gutha-jarkovského? | Re: Gratulace | Re: cena gutha-jarkovského? | Re: smazane 'prispevky' | Re: smazane 'prispevky' | Re: smazane 'prispevky' | Re: smazane 'prispevky' | Re: smazane 'prispevky' | Re: projektovy lezeni je proste stres | Re: smazane 'prispevky' |

 Kde to vře:
Video: Jeden den s Ivou Vejmolovou (54)
Nabíjecí čelovka Fenix HM50R pro lezce (39)
Martin Stráník: rozhovor nejen o závodní sezóně (30)
Jak jsme byli na závodech v Boloni (24)
Adam Ondra má od olympioniků prestižní cenu Gutha-Jarkovského (19)
Tohle se mi přeci nemůže stát! (19)
Český pohár v lezení na obtížnost 2018 v Písku (17)
Piolets d'Or 2018 v předvýběru jsou 2 x horolezci z Česka (13)
Vyjádření pořadatelů boulderzávodů (12)
Stevie Haston- druhé 9a (9)

 Nově v inzerci:
Parťáka na hory | Parťáka na hory | Výškové práce | Radotín Tetín | Statická lana 25 - 29m | Dynamická lana 20 - 26m | sanace,nátěr | SPZ v Jure | Parťák | Nález na Malém Rabštejně |

 Anketa:
Mám zájem o koupi průvodce:
 1 jeden díl: Severní Morava 
 1940 
 2 jeden díl: Východní Morava 
 1560 
 3 jeden díl: Jižní Morava 
 1511 
 4 dva díly: Východní a Jižní Morava 
 1461 
 5 dva díly: Severní a Jižní Morava 
 1445 
 6 dva díly: Severní a Východní Morava 
 1504 
 7 všechny tři díly 
 1641 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.