LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SAMBAR KIDS CUP (21.10)
1. Makak- boulderový kolotoč 2017/2018 (27.10)
Jesenický opičák (28.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13831
2.Pail 11600
3.Vopat 11473
Bouldry:
1.Stráník 11400
2.Ondra 11353
3.Stráník 10875
Hory:
1.Zaoral 6496
2.Šuraba 6358
3.Sika 5570

Výsledky
ME mládeže (15.09)
Rockmaster (26.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4369 lezců
657489 cest
Nové přelezy:
Kurze Zeit 9+
Čermiho Ná 7A+/7B
Golden Ei 7B
Umění Prok 8A+
Triton 7c
Meltemi 7b
Bottom Up 8A
Aborigines 8A/8A+
Heureka 7A+
Silkroad Xc

Stěny
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
HK Ostaš - Police Nad Metují
Škoda Sport Park - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Putování po Bernských Alpách

1. část

Naši další výpravu za dobrodružstvím v horách jsme v sestavě Bob,Mac a Robert a já, začali v 16:00 srazem v Praze Chodově. Po zvážení jsme zvolili jižní variantu objezdu Prahy přes Zbraslav.

Jestli to stálo za to, nevím, docílili jsme lehkého nabourání vozidla, které se naštěstí obešlo bez výraznějšího zdržení. Dále jsme pokračovali po ose Plzeň-Rozvadov-Mnichov-Bregenz-St.Margareten-Chur-Grimselpass až k přehradě Oberaarsee, kam jsme dorazili asi o půl páté ráno. Nutno podotknout, že se mi zřejmě z vyčerpání a dezorientace v mlze neudělalo zrovna nejlíp. Počasí se také neprojevovalo nejvlídněji, přesto jsme ráno přebalili a s plnou polní vyrazili v mlze kolem přehrady k ledovci Oberaargletscher.


Start u přehrady Oberaarsee


Asi po půl hodině začalo pršet. Déšť se naštěstí po pár minutách změnil v občasné mrholení a s přibývajícími výškovými metry ve sníh. Na ledovci se povalovaly vystřelené náboje ráže cca 30mm – pozůstatky po vojenských cvičeních. Nevím, jestli to mají ve všem neutrální Švýcaři zapotřebí. Asi 200m před sedlem Oberaarjoch se objevují prosněžené trhliny a proto se raději navazujeme.


Fouká již dosti čerstvý vítr a tak se na žebříku vedoucímu k chatě Obraarjochhütte ve výšce 3256m klepu zimou.

Po krátkém občerstvení, zjištění nejvhodnější trasy postupu a předpovědi počasí sestupujeme po ledovci až k boční moréně ledovce Fieschergletscher ve výšce 2700m, kde zakládáme bivak.

V noci dosti fouká, leč ráno již ukáže, byť jen sporadicky, i nějaké to panoráma. Kolem půl osmé vyrážíme kličkovat mezi trhlinami směrem k chatě Finsteraarhornhütten. Počasí se mění každou minutou k lepšímu a proto za pochodu uzrává plán učinit pokus o dosažení vrcholu.


Asi v 10:30 h pod chatou stavíme překládací stan a na lehko vstupujeme výše do světa kamene a ledu. Kolem chaty jsme jen proběhli a na prvním skalnatém hřebínku spočinuli při opravě Robertovy mačky. Ztracenou matici nahradil jinou z téže mačky a s ponaučením vzít rezervní náhradní díly, jsme nastoupili na ledovec pokrytý asi 20 cm čerstvého sněhu. Cesta naštěstí byla trochu prošlápnutá, ale i tak jsem měl co dělat, abych dosáhl druhého skalnatého hřebene ve výšce cca 3600m. Po kratičké pauze jsme se vydali na další sněhové pole. Asi 200m nad námi z vrcholu sestupovala dvojice, která měla očividně problémy. Po chvilce to již byl vidět jen jeden člověk, který na nás začal zoufale a bez přestání volat „Help !“. Asi si myslel, že  k němu hned přiletíme. Ten druhý totiž zmizel v trhlině. Než jsme se k nim dopracovali, sám z trhliny vylezl.

Vpravo nejistá dvojice, nad ní sedlo Hugisattel

Později se ukázalo, že neměl ani mačky, ani cepín a nakonec, že ani nebyli na vrcholu, byť šli již v 6 ráno. Usuďte sami.


My jsme mezitím došli k ledovému žlabu, který Bob zajistil ledovcovým šroubem. Odtud jdeme již navázaní. Robert již neměl sílu udržet tempo a vrátil se s již známou dvojicí k chatě. Bob a Mac ze mě mezitím ždímali vražedným tempem zbytky sil, abychom dosáhli sedla Hugisattel. Sněhové pole jakoby nemělo konce. Nakonec jsme ho překonali a začali se drápat po skalním hřebínku k vrcholu.

Zde se tempo díky menší zkušenosti Mac se skalním lezením trochu zpomalilo a já se dostal do pohody. Avšak tak jako tak, zdál se i tento hřebínek bez konce. Ale najednou jsme tam byli. Bylo 17:15 hodin, výška dle mapy 4273,9m.

Finsteraarhorn 4273,9m


Z vrcholu byl krásný rozhled a pomocí vrcholového kříže jako stativu jsme se společně vyfotili. Ještě vrcholový kámen na památku a šup dolů. Cesta dolů proběhla v celkové pohodě, byť trvala 4 hodiny. Zespodu se objevila nervózně blikající Robertova čelovka a my jsme doskákali k chatě. Po malém občerstvení a ujištění osazenstva, že jsme sice pozdě, ale v pořádku dole, odcházíme ke stanům a uleháme k zaslouženému odpočinku.

Druhý den spíme téměř do oběda. Čeká nás jen přechod přes sedlo Grünhornlücke na Konkordiaplatz. Počasí opět ukazuje svou nevlídnější tvář. Dobře, že jsme ten vrchol stihli včera, dnes by to bylo nemyslitelné. Ale i tak vládne pohoda a relativně bez problémů přecházíme sedlo a klesáme k místu našeho dalšího tábořiště. Fotíme se na kamenných hřibech a hledáme místo pro tábořiště.


Nakonec vhodnou lokalitu nalézáme a co chvíli se kocháme opět se otevírajícími panorámaty, zejména okolí chaty Konkordiahütten. Ještě je třeba prokopat odvodňovací kanály a po zabydlení se vydat na obhlídku chaty, ke které se dá vystoupit snad jen po zbudovaném schodišti přilepeném na skále a překonávající asi 100 výškových metrů.

Kolem chaty , či spíše mini městečka běhají svišti a létají kavky. Zjišťujeme příznivou předpověď počasí na zítra a plánujeme další výstup – JUNGFRAU.

Je pondělí 18.8. 4h ráno. Moc jsem toho nenaspal. Pohled na úplňkem osvícenou ledovou pláň mě definitivně probírá a těsně před pátou vyrážíme směrem k sedlu Jungfraujoch. Vše je krásně podmrzlé. Problém nastává při příchodu k ledovcové řece. Tohle se jen tak přeskočit nedá a proto hledáme místo kudy dál. Proti proudu jdeme asi 15 minut a relativně bezpečně překračujeme. Dál to již po mírně se zvedajícím ledovci jde jako po másle.


Olson   [úpravy] 08:41 09.10.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pěkný článek10:49:50 09.10.2008
Pěkný článek, škoda toho useknutého konce... :-(
Pavelodpovědět 
 Re: Pěkný článek14:49:32 09.10.2008
Jo, mě se to taky líbí. jen ti ptáci nejsou kafky, ale madelíci hájní.
Ivanodpovědět 
  Re: Pěkný článek21:10:47 09.10.2008
a není to náhodou kavše alpské?
čápodpovědět 
   Re: Pěkný článek11:31:34 10.10.2008
Díky za komentáře
- ad useknutý konec
posílal jsem to Hopovi vcelku mailem a vrátilo se mi to, zřejmě příliš velké. Takže jsem to po dohodě s Hopem rozsekal a myslel jsem, že to spojí a dá na web vcelku. Takhle to bude asi na 4 díly.
- ad mandelík hajní - to fakt není, zkuste si dát tyto jména do vyhledávače. Mandelík je takřka celý modrý, trochu podobný ledňáčkovi.
Olson.vsodpovědět 
   Re: Pěkný článek12:18:57 10.10.2008
jde bezesporu o kavče žlutozobé, které je v oblasti Alp velmi celkem hojné
Luky Fakodpovědět 
  Re: Pěkný článek00:24:38 11.10.2008
Mandelík hajní v Alpách, to mě fakt pobavilo:))
Hurvajzodpovědět 
   Re: Pěkný článek08:48:03 11.10.2008
Divil by jsi se Hurvajz . Mám knihu "Hory. Vášeň a profese", z francouzského originálu přeložila R.Borovičková, a tam je nádherné foto černého ptáka se žlutým zobákem a u něj text:
" Mandelík hajní - horolezci ho znají velmi dobře a nesprávně ho nazývají kavka. Doprovází je při jejich hrdinských výstupech. Ovládá dobře vzdušné proudy, stoupá kolmo, a náhle se vznáší proti větru. Je to právě ten zvědavec, který číhá na občerstvující se turisty, aby po nich sesbíral zbytky jídla. Mandelík je lehce poznatelný. Černé peří, krátký žlutý zobák, červené nohy. Žije v hejnu a pouze v zimě slétá pod hranici lesů, až k vesnickým příbytkům, kde vyhledává potravu. "

Tak nevím, jestli mám něčemu v té knize věřit ...
olson.vsodpovědět 
   Re: Pěkný článek08:49:23 11.10.2008
Samozřejmě je to špatně, ale taky mě to zmátlo ...
olson.vsodpovědět 
    Re: Pěkný článek09:29:19 11.10.2008
Nemáš:))
Ten popis vzhledu i chování přesně sedí na kavče žlutozobé. To musel psát nějaký tatrman:)
Hurvajzodpovědět 

 SUPER!!!!18:14:01 10.10.2008
Pěkný článek,pěkná fota a hlavně super výkon.Těším se na pokračování.
Otaodpovědět 

 KŘÍŽ NA VRCHOLU21:09:57 10.10.2008
ČLÁNEK JE TO PĚKNÝ DÍKY ZA NĚJ. JENOM BYCH VÁS JAKO KŘESŤAN A KATOLÍK RÁD POPROSIL, ABY JSTE SI NEODKLÁDALI NA KŘÍŽ VĚCI. TEDY POKUD NEJSTE V OHROŽENÍ ŽIVOTA. VÁS TO ASI NENAPADLO A PROTO SE NEZLOBÍM. S ODSTUPEM ČASU SI VZPOMÍNÁM NA SVOJI NEÚCTU KDYŽ JSEM JAKO ATEISTA V ALPÁCH VSTOUPIL DO JEDNÉ KAPLE S RUKAMA V KAPSÁCH A MÉ SPOLULEZKYNĚ ATEISTKY MNĚ ZA TO VYNADALI. DNES NA TO SKUTEČNĚ VZPOMÍNÁM RÁD A S ÚSMĚVEM. TAKŽE CHLAPY ÚCTOU KE KŘÍŽI VYJADŘUJEME I ÚCTU K HOROLEZCŮM - KATOLÍKŮ, KTEŘÍ HO TAM DALI.

P.S. DOUFÁM, ŽE JE JEDNOU NEVĚŘÍCÍ VÝŠKOVÝ PRACOVNÍCI NEBUDOU NAHRAZOVAT ISLÁMSKÝMI PŮL MĚSÍCI.
Pletanodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU21:33:35 10.10.2008
vzpomínám jak jsem jednou uz na prahu sil dusevnich i fyzickych kriz ovazal smyckou a dobral spolulezce. ac ateista mel jsem k tomuto krizi obrovskou uctu a byl jsem za nej vdecen... apropo za pulmesic bych tehda zajistil taky :-)
Bédaodpovědět 
  Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU22:35:09 10.10.2008
To byl dobrej názor Bédo.
Pletanodpovědět 
  Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU00:03:32 13.10.2008
Já bych chtěl upozornit na čorteny, které jsou v těchto zeměpisných šířkách mylně nazývány "mužíky" a které věřící buddhisté staví již léta na cestách horami, v pokoře, která jim zabraňuje hyzdit vrchol.
lamaodpovědět 
  Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU00:06:57 13.10.2008
Já bych zase rád pochválil návrat k židovské víře, nošení "šábesdeklu" na hlavách, plastové pokrývky hlavy vyjadřující naši židovskou víru.
Khonodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU21:40:06 10.10.2008
taky doufam, z mesice by svacina sklouzla
homo erectusodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU21:44:45 10.10.2008
Tak to musel být silnej matroš...
sartoriodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU23:51:57 12.10.2008
...TAKŽE CHLAPY ÚCTOU KE KŘÍŽI ...
...VÝŠKOVÝ PRACOVNÍCI NEBUDOU NAHRAZOVAT ISLÁMSKÝMI PŮL MĚSÍCI....

Sorry. Podle pravopisu, irelevantniho komentare a pulmesice to musel psat TATAR.

petr_plodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU00:00:37 13.10.2008
No to by tak hrálo! Doufám, že půlměsíce budou na vrcholy nosit věřící muslimové a nikoliv nevěřící výškoví pracovníci!
alibabaodpovědět 
  Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU00:38:33 13.10.2008
Co půlměsíce, ale celé měsíčky na každý vrchol, to je teprve to pravé POŽEHNÁNÍ! :-)))
Honza Pok.odpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU08:05:23 13.10.2008
Islamizace Evropy skutečně hrozí! Nahrazování a odstraňování křesťanských symbolů nejen hrozí, ale už i probíhá! Ale Pletane, podobní lidé jako ty z tohoto nebezpečí dělají jen frašku, omlouvám se, ale zamysli se nad sebou. Já ti držím palce.
K.odpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU22:18:52 13.10.2008
mas nieco proti nam? som myslel ze krestania su tolerantni. A NEMUSIS NA NAS KRICAT MY POCUJEME
moslimodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU10:12:14 15.10.2008
tebe uz nacisto trtka v hlave vazne...
MTodpovědět 
 Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU11:53:02 03.11.2008
Přečti si nejdřív nějakou učebnici češtiny pro základní školy, pokud na to stačí Tvůj intelekt, aby ses dozvěděl kde se píše i a kde y.
Pak si přečti něco o etiketě na Internetu, aby ses dozvěděl jak se používá klávesa CAPS LOCK.
Pak sem zkus něco napsat. (Před tím se můžeš zamyslet nad tím, jestli to není hovadina, ale to už není povinný ...)
D.odpovědět 
  Re: KŘÍŽ NA VRCHOLU15:50:01 03.11.2008
http://www.lezec.cz/fotos/reference/fil_4014.jpg

Mě se tahle fotka napřed nelíbila, byla o tom i diskuze v Diskusi, ale po Pletanovo komentáři pro mě dostala úplně nový rozměr. Může mi někdo vysvětlit, proč se dávají kříže na vrcholy?
Bídaodpovědět 
   Re: KŘÍŽ NA nic17:31:57 03.11.2008
Doted sem si myslel ze jsou na ty svaci, ale tenhle je na svacinu ponekud nevhodnej...
homo portuguensisodpovědět 
 ohrozenie winterraumov alpskych chat islamistami14:57:16 03.11.2008
zdroj: http://www.bergsteigen.at/Forum/Thema.aspx?ID=65162

Gerät der Alpenverein ins Fadenkreuz von Islamisten?

Hütten, der Lebensraum von Mäusen.

Wer kennt es nicht. Kaum hat man sich in einem Winterraum niedergelegt raschelt es an den Rucksäcken.
Mäuse! Die kleinen possierlichen Nager fühlen sich in unseren Hütten wohl. Ja, während die Maus in unseren modernen Wohnungen als ausgestorben gilt, findet sie in den Winterräumen der Alpenvereinshütten ideale Lebensbedingungen.


Mäuse, die Soldaten das Satans

Doch so harmlos ist die Sache leider nicht.
Laut dem islamischen Geistlichen Scheich Mohammed al-Munadschid sind Mäuse die Soldaten des Satans. Nach dem islamischen Recht („Scharia“) seien Mäuse unerwünschte Tiere, die zu töten seien.
Ebenso führen Figuren wie Micky Maus und Jerry dazu, dass die Menschen nett zu Mäusen seinen. Diese Figuren müssen wie lebendige Mäuse vernichtet werden.


Bedrohung durch Islamisten

Da die Endlösung der Mäusefrage auf technische Probleme stößt, sei zu befürchten, dass sich Islamisten, als Bergsteiger verkleidet in unseren Winterräumen mit Maus und Mann in die Luft sprengen.

Lösung zum friedlichen Miteinander

Um Selbstmordattentate auf den Hütten zu verhindern und um sich mit unseren muslimischen Mitbürgern solidarisch zu zeigen hat Dr. Thorsten Stein die

Aktion Mausfreie Hütte

ins Leben gerufen

Es kann nicht angehen, dass der Alpenverein, den Soldaten des Satans Unterkunft gewährt


Jeder Alpinist ist hiermit aufgerufen, Lebendfallen mit in die Winterräume zu nehmen.
Die gefangenen Mäuse sollen dann an eine der folgenden Adressen geschickt werden um sie der islamischen Gerichtsbarkeit zu überstellen und um sie zu steinigen.
D.odpovědět 
 ohrozenie winterraumov alpskych chat islamistami15:08:10 03.11.2008
zdroj: http://www.bergsteigen.at/Forum/Thema.aspx?ID=65162

Gerät der Alpenverein ins Fadenkreuz von Islamisten?

Hütten, der Lebensraum von Mäusen.

Wer kennt es nicht. Kaum hat man sich in einem Winterraum niedergelegt raschelt es an den Rucksäcken.
Mäuse! Die kleinen possierlichen Nager fühlen sich in unseren Hütten wohl. Ja, während die Maus in unseren modernen Wohnungen als ausgestorben gilt, findet sie in den Winterräumen der Alpenvereinshütten ideale Lebensbedingungen.


Mäuse, die Soldaten das Satans

Doch so harmlos ist die Sache leider nicht.
Laut dem islamischen Geistlichen Scheich Mohammed al-Munadschid sind Mäuse die Soldaten des Satans. Nach dem islamischen Recht („Scharia“) seien Mäuse unerwünschte Tiere, die zu töten seien.
Ebenso führen Figuren wie Micky Maus und Jerry dazu, dass die Menschen nett zu Mäusen seinen. Diese Figuren müssen wie lebendige Mäuse vernichtet werden.


Bedrohung durch Islamisten

Da die Endlösung der Mäusefrage auf technische Probleme stößt, sei zu befürchten, dass sich Islamisten, als Bergsteiger verkleidet in unseren Winterräumen mit Maus und Mann in die Luft sprengen.

Lösung zum friedlichen Miteinander

Um Selbstmordattentate auf den Hütten zu verhindern und um sich mit unseren muslimischen Mitbürgern solidarisch zu zeigen hat Dr. Thorsten Stein die

Aktion Mausfreie Hütte

ins Leben gerufen

Es kann nicht angehen, dass der Alpenverein, den Soldaten des Satans Unterkunft gewährt


Jeder Alpinist ist hiermit aufgerufen, Lebendfallen mit in die Winterräume zu nehmen.
Die gefangenen Mäuse sollen dann an eine der folgenden Adressen geschickt werden um sie der islamischen Gerichtsbarkeit zu überstellen und um sie zu steinigen.
D.odpovědět 

 Dvě lana? Není to moc?10:23:19 03.11.2008
Na jedné fotce mezi trhlinama je viět, že postupujete na dovjčatech. není to zbytečně moc? Po ledovci chodím s půlkou a stačí to. Neberte to jako vítku, spíš jako námět k diskusi.
Modpovědět 
 Re: Dvě lana? Není to moc?10:44:31 03.11.2008
Dvě lana nejsou nutná, ale zase pří vylézání z trhliny se mohou hodit. Jedno fix (na prusíky třeba), druhé dobírá a tahá a podobně.
Dagodpovědět 
 Re: Dvě lana? Není to moc?18:02:26 03.11.2008
Je to jedno jednoduché lano (60) napůl.
Nevím, jestli je to metodicky správně. Děláme to tak proto, že jsem dodnes nepochopil, jak se to lano motá kolem těla.
olson.vsodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:
Grotta del Areonauta
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (122859)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cowboy 6C+ Magicwood-Averstal
Ade Bus 7A Magicwood-Averstal
Moos Dyno 7A Magicwood-Averstal
Slophie Joe 7A+ Magicwood-Averstal
Slab Jack 7A+ Magicwood-Averstal
Nově komentované:
Kontraadmirál 7+ HIS-Nové Město
Silkroad Xc Labák - Levý Břeh
Silkroad Xc Labák - Levý Břeh
Dunivá Kateřina 7+/8- Velká
Bublina 7- Velká

 Nově v diskusi:
Re: Blábolení Babiš nerad vidí | Re: Ach ta prázdná klišé ... | Blábolení Babiš nerad vidí | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: Ach ta prázdná klišé ... | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 |

 Nové komentáře:
Re: ach jo | Re: lezení | ?.. | lezení | Re: Zitra suche? | Re: ach jo | Re: Zitra suche? | Zitra suche? | Re: ach jo | ach jo |

 Kde to vře:
Mont Blanc: 2 Češi zahynuli během 24 hodin (47)
Češi uspěli na Mistrovství Slovenské republiky v lezení dětí (36)
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (30)
Mezinárodní setkání Paklenice (25)
SP v obtížnosti a rychlosti Xiamen, Čína (22)
Urban Boulder Race 2017 (17)
Adam Ondra z pokusu o 1.výstup v Arcu: Nedali jsme to (17)
Prachovské skály jsou opravdu mokré! (16)
US:Vzal si život poté, co přežil lavinu, v níž umřela jeho dívka (13)
Data Trust Mistrovství České Republiky v lezení na obtížnost (12)

 Nově v inzerci:
Práce | Nepoužitá pánská GTX bunda The North Face - model Shinpuru | merino Icebreaker mens eday ls hz | Dámské lezečky La Sportiva Katana | Poncho | Skialp set Black Diamond 166cm + Diamir Freeride | Dámské lezečky La Sportiva | Boulder BW Praha | Pracovní příležitost | lezečky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 737 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 600 
 Alpine Route SVK 
 580 
 Alpine Wall Tour PLN 
 522 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 6453 
 Back to heights CZE 
 512 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 614 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 581 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 545 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 563 
 Humla ESP 
 562 
 Chasing Niagara USA 
 543 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 511 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 559 
 Jugando a Escalar ESP 
 541 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 802 
 Linka nad Rájem CZE 
 557 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 536 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 539 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 500 
 Monviso Mon Amour ITA 
 515 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 512 
 Norge Lysefjord CZE 
 514 
 Obsesja PLN 
 501 
 Obyčajní chlapci SVK 
 500 
 Prohibido escalar ESP 
 553 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 504 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 496 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 492 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 497 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 664 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 497 
 Smím prosit CZE 
 593 
 Spradventure CZE 
 716 
 The Elements CZE 
 523 
 The Eyes of God DEU 
 499 
 The Unknown GBP 
 512 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 515 
 Utečenci do Afriky CZE 
 508 
 W!nteractivity FRA 
 479 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.