LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
11.Jungling 11163
12.Janošová 11125
13.Nespoutaný 11000
Bouldry:
11.Skála 10378
12.Novák 10300
13.Calda 10300
Hory:
8.Skopec 4645
9.Coubal 4350
10.Podráský 4232

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877309 cest
Nové přelezy:
Poker Face 7C+
Fixaret 7C+
Poker Face 7C+
Black And 7C+
Megalodon 8A+
Valium 8a
Strawberry 8b
Negresse V 7c
El Bufa 7c+/8a
Tequila Su 7c+/8a

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zájezd

Únor ve ŠpanělskuVarování! Lezec.cz nenese žádnou odpovědnost za škody a psychické újmy vzniklé přečtením tohoto článku. S uvedenými názory a postoji se neztotožňujeme a zejména nesouhlasíme s názorem, že co lezec, to debil. Pro svou autentičnost byl článek ponechán ve své původní podobě. Jsme přece tak tolerantní, že na tyto stránky necháme psát kdejakého debila. Krom toho článek jasně zapadá do příjemné atmosféry, jakou jsme si tady my de..., pardon, my lezci vytvořili.


Majkl bojuje s hady, i když si myslí, že jsou to dorty. Peggy la Cochonne 7c, SeynesSiurana - Balboáč v Tocame-la Sam 6c+ v sektoru Can Piqui Pugui


Člověk si něco naplánuje, třeba leden ve Španělsku, a pak se cítí jako debil. Auto v pangejtu a rosolovitá boule na prstu místo kloubu mění leden na březen. Jenže pár událostí z toho udělají květen... No nic, tak letos žádné Špáňo nebude. A opět souhra náhod. Něco mě nutilo dělat nějaké věci, i když jsem nevěděl proč. Třeba vydělávat nějaké peníze navíc, taková blbost.  A pak to přišlo, napřed nenápadně. Slavíme s Batolem narození dcery, samozřejmě, že jeho, nejsem přece debil...  Místo běžek domlouvám Roviště, i když jsem značně rozstřelen a to nejen z tréninku. Na Rovišti potkám pár prahů (rozuměj obyvatel Prahy), mezi nimi Majkla. “Bída, pojeď do Španělska. - Na jak dlouho? - Na 3 týdny. -  Máš auto? -  Mám. - Kdy jedem? - Ve středu. - OK.“


Výsmah v SiuraněPrahové se smaží ve výsmahu na terase hotelu Can Melafots


Je sice sobota, ale aspoň sedíme v Majklovo Mondeu tři, přidal se Jirous. Nikdo jinej by ho prej nevzal, všichni v Praze se ho bojí, nechápu proč. Cesta do Seynes utekla rychle a už vím, že Mondeo s turbodieslem se na 3000 otáček nerozjíždí, nejsem přece debil. V Seynes je jasno a tudíž pěkná kosa. Ve skalách dělají ohně jen  debilové, ale jsme snad debilové, abychom mrzli? Zamrzlý pětilitrový kanystr svědčí o mrazu samici. S mrazem je to jako s komáry, krev pijou jen samice, samci si v klidu chlastaj nektar a nepruděj. Přes den pohoda, akorát obvyklý přechod ze stěny na skálu je tvrdší než obvykle. Po pár cestách balíme směr Siurana. Plánovaná zastávka v Targassone se ruší. Vždycky je dobrý mít někoho před sebou, nejlépe nějakého debila. Koho jiného by v únoru překvapil v Pyrenejích sníh? A tady je máme, debily. Mondeo drclo do malého stanu krčícího se v koutě parkáče v Siuraně, pro jistotu s dálkovými světly. Naše přítomnost Balboáče s Jirkou Bažantem přímo oslnila.


"Ála jde! - Naletěli jste, debilové." Jirous v ? 7b+ v sektoru L´Olla, Siurana,D. z Kolína v nějakém 8c v sektoru El Páti, Siurana


Šok ze skály pokračuje i další den, jen debil si v Siuraně vybere na rozlez kratší bouldrové cesty po malých chytech. Počas byl podle prahů výsmach. Nevím, pro ranní jinovatky a 6-8 stupňů přes den mám jiné pojmenování a protože debil zapomíná opalovací krém doma, má potom strupy na nose ještě měsíc. Další problém.  Líní debilové si nechali pár věcí v cizím stanu na parkovišti a pak se diví, že o ně přišli. Skóre druhého dne: minus 1x stan, 3x bouldermatka, 1x karimatka, 2x 2kg propanbutanová bomba a 2x dvouploténkový vařič. 9:0 pro domácí. Ještě že si tam nějakej debil nenechal spacák, čímž jsme proměnili tuto taktickou porážku ve strategickou výhru. Každopádně Albarracín je pro tento zájezd out a  s ním i teplo u Valencie.


Jirous v Alef-Thau 7b+, sektor L´Olla, SiuranaMontsant, Racó de Missa


Následujících 14 dní trávíme na policích hotelu Can Melafots. Jen Majkl dává přednost autocampingu, spí v autě. Ubytování je skvělé a strava ještě lepší. Spestřením rest dayů jsou topinky a palačinky na tom správném oleji. Restday pak uteče velmi rychle, po obloze se proletí jasná koule a kolem projde 100 lidí. Ve skutečnosti jich bylo jen 50, šli tam a zase zpátky. Po setmění se téměř každý den vydáváme hledat nějakého chlapíka s brýlemi, co sedí v baru Climbingworld v Cornudelle a prodává čokoládu. Ačkoli téměř každý španělák má při balení cigaret v ruce kostku maggi, my máme akorát tak Orion, z repráků v autě. Jen debil zkrátka není schopnej zeptat se správných lidí a zbytek ještě větších debilů se tím baví. Ačkoli vzpomínám si na jednu větu: "Seno, mě to vůbec nezhuluje." Následně se blíží k bedně s jídlem několik zombie postav, co dělají:"Hamam, hamam!" Po jednom zvláště dobrém rest dayi mám večer u nohou nákup asi za 40 éček a točí se mi hlava, asi serpentiny. Oblíbenou náhražkou čokolády se od tohoto dne stává Lager, litrové pivo za 59 centů. Pokud se večer nudíte, doporučuji hru UNO. Z hlediska zákeřnosti a škodolibosti je to něco jak prší násobeno člověče nezlob se, to celé na druhou, zkrátka hra pro debily...


Koupelna kus pod hotelem Can Melafots, asi tak 40 minut chůze a 200 výškových metrůTen, co neudrží dírku, válčí s dorty v nějakém 8a, sektor Racó de Missa, Montsant


Prahové jsou opravdu otužilá sebranka, jeden debil právě vylezl z moře. Někteří projevili i větší rozum a zaplatili si sprchu v kempu. Nějaký debil si nepamatoval příjezdou cestu do Masriudoms. Auta couvají, s odřenými prahy, kterej debil že tu byl loni? Nocleh v řečišti potoka v obklíčení vietkongů. Palebná převaha je naštěstí nutí zůstat ve vracích dvou fiátků v korytě. Někteří debilové jsou zkrátka militantní. V okruhu 10 m zmizely z cesty všechny větší kameny. Dalším tématem prahů je myslivost. Stále se bavili o nějakém honu, ale jeden z nich měl zvířátka rád a říkal, že nic nehoní.


Ten, co neudrží lištu, v nějakém 8a, prej bomby, sektor Racó de Missa, MontsantBalboáč v La Blondase 7c v Seynes


Už několik dní očekáváme Álu, ale vypadá to, že se nás bojí, prej Zloba, pche. Vůbec jsme nechápali proč. Máme přece blondýnky v oblibě. My jsme se naopak vyhýbali jednomu nabušenci, taky prahovi, co místo prosím říká dělej a pak taky cosi ve smyslu, že OS je mrtvej. Jo a prej taky má problémy se zrakem, protože nevidí červené pásky. Nabušenec naštěstí přivezl bombu a vařič, říkal něco o 16 kč/km a chtěl 32 000,- kč, fakt debil, ale spokojil se s odjištěním pár cest a zmizel za náboženskými fanatiky do Svaté Lajny. Po návratu přestal nazývat jednoho týpka smradem a uznale pokyvoval hlavou. A pak chtěl zase jistit, v dešti, prostě debil. Jo a taky vyhrožoval. Ale pěkné divadlo předvedl, to zas jo. Nastoupit uprostřed slejváku do cesty, jejíž horní třetinu tvoří rajbas, může jen debil. „Dál nelezu, je to mokrý a lehký. - Jestli to uděláš, tak jsi skončil. Rosťa II. - Jste lami!“ Měl štěstí, nedostal aquaplaining a dolezl.


Majkl v El prado del ray 7b+, sektor El Páti, Siurana


Nejsme zas takový debilové, abychom zůstávali a čekali na sněžení. S ozvěnou „To se vám vrátí!“ v uších nasedáme a mizíme. Hele, Ála! Našli jsme ho a jakou má radost! Nacpaní bagetou a občerstveni vínem jsme zmizeli z maňana country a to žádný tranquillo, až si nás fotili na dálnici. V Seynes jsem se přesvědčil, že se Jirouse ostatní prahové opravdu bojí. Až na individuální výjimky se nám obloukem vyhýbali. Možná jsme smrděli, už v Siuraně se Antonio ptal, jestli se myjeme. Ale ochranu těla před zimou a cizími nebezpečnými bakteriemi by spláchl jen debil. Pak jsem zjistil, že s Jirousem to tak horký není. Jeden prah s IQ 170 se ho vůbec nebál a svou odvahou zlomil i pár dalších, nebo že by ho přilákala topinka? Po vyslechnutí jedné konspirační teorie jiného praha jsme se naopak začali skrývat my s podezřením, že někde mezi nimi je agent CIA. Hlavně že se kurzy na burze stabilizovaly, uff.


A na závěr konečně někdo, kdo není debil, Nellan Kudra v Sphinx 7c, Seynes


Po 3 dnech války s hady (já teda válčil s hady, prahové prý s dorty, fakt nevim, každopádně to byly bomby) v solidním počasí musíme zpátky do české kosy. Někteří debilové málo vydělali, někteří neměli čas a někteří změnili názor na myslivost. Nápad přespat v půlce cesty nevymyslel žádnej debil, přespat v lese ano. Po 10 km silnice v lese s půlmetrovými závějemi se vracíme do civilizace, není nad sportoviště. Civilazaci opouštíme až na Rozvadově a jsme doma v Asii. Když se v Plzni loučím, nemohu se ubránit kroupě dojetí a s obavami sleduji přátele mizející ještě více na dálný východ. Snad přežijí, nejsou přece debilové.

Bída   [úpravy] 15:00 27.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 LOL15:45:24 27.03.2009
LoL

Co vic dodat ? :-]]]
Jirka Malejodpovědět 

 joo15:51:09 27.03.2009
no to sem s toho debil klucí a holky,vy víte jak si užít únor.já pracuju jak debil,ale aspon mam zatim praci a nalistek na vlak na sever zatim taky,tak se mejte krasne.... a preji mnoho dalsich zdarenych vyletu..
Mataodpovědět 

 :)15:55:28 27.03.2009
Neřek UNO bereš 2
Jinak super článek bíďo :)
Mr mangunodpovědět 
 Re: :)16:17:12 27.03.2009
Necum do tech karet a dej mi je! Cumis do nich celou dobu..:)!Pekne si to napsal.Majkl
Majklodpovědět 
  Re: :::::))))16:49:17 27.03.2009
Yeh!!!to je teda mela Hemingway style!!!
Pulitzerova cena jasná!!
A.odpovědět 

 Krasne jako zeny v ohnove zemi!16:42:06 27.03.2009
Pri cteni sem byl kuci s vama!
Nevim esi je lepsi clanek Jirouse nebo Bidy. Jako reporteri jste oba proste jasny UNA a opravdovy myslivci!:) Myslim ze lip by to popsal jen mamboidni trhac dortu zebrinak.
lacoidodpovědět 
 Re: Krasne jako zeny v ohnove zemi!21:33:53 27.03.2009
Oba články sou bombový :-)
UNO sice neznám, ale nějak podezřele mi to připomíná maumau...
Zuzákodpovědět 

 Plazy18:26:48 27.03.2009
Dost dobrý dorty!!!
J.Lautnerodpovědět 

 dobrej styl19:42:42 27.03.2009
líbí se mi jak je to napsaný, zase něco trošku jinýho. dobrý
martanodpovědět 
 Re: dobrej styl19:56:51 27.03.2009
Přečti Zlobastream.cz to je známka punku :)
Oliváčodpovědět 

 ...23:32:58 27.03.2009
heh ... tak koukám, že zájezd splnil očekávání do puntíku ... štýlový článek Bído
Kočkaodpovědět 

 :) :) :)15:15:09 28.03.2009
...:) :) :) ty woe,pecka,masakr,luxus...dík za supr článek...fakt jsem se tak dlouho nepobavil :) :)
Čertodpovědět 

 Dekuju16:38:04 28.03.2009
Poprve jsem se pri cteni clanku na lezci smichy rozbrecel. :-)
Sakra, vam by mel CHS platit vylet co mesic.
neznamyodpovědět 

 hned bych tam vyrazil14:49:01 29.03.2009
tohle pocasi a krize mne vysiluje..uff
antodpovědět 

 urufdkjg15:42:10 29.03.2009
Víc takovejch debilních článků.Kapišto,ty debile?Moc fajn čtení.
Matějodpovědět 

 Super23:23:15 29.03.2009
Takový lamy, ty maj teplej kožíšek, těm zima nevadí.
Pěknej vejlet a dobrej report. Jo i foto je dost pěkný.
Steveodpovědět 

 Debilové.23:54:09 29.03.2009
Delej, mrkni k těm debilům na stránky! To sou debilové...
Debilodpovědět 

 Mega00:40:36 30.03.2009
Hele, voni v tý Praze docela dobře píšou (nebo pejšou?).
DaKodpovědět 

 debil12:34:04 30.03.2009
..tak tohle mohl napsat jenom zhulenej "debil". :-/
nedebilodpovědět 

  17:02:18 30.03.2009
super článek, ale bída asi začala trochu pražákovatět:D. Bohužel jen, že většinu pointy pochopí jen ti, kteří tam byli. Jinak mě dostalo....batole má dítě?!! Ty jo, tak to je marťasův konec, byl jeho vzor:D
veruodpovědět 
 Re: 17:27:43 31.03.2009
Jeden z lepsich... :-)
Smrzakodpovědět 

 ;-)19:55:02 31.03.2009
echt cool
bolekodpovědět 

 smysl textu07:13:42 01.04.2009
No většinou se mi Bídovo články líbí, ale buď už psát neumí nebo jsem tenhle prostě nepochopil :-(
Renoodpovědět 
 Re: smysl textu08:40:58 01.04.2009
Naopak, tenhle je snad nejlepší ze všech!
Piškotodpovědět 

 Poklona od prebehleho Prahana14:11:15 01.04.2009
Bido, paradni clanek... :-)
Monroeodpovědět 

 věta o Batoleti22:50:23 01.04.2009
Davi, jsi cholerik a šovinista! Co je ovšem nejvíce vtipné, jsi debil :) Pa zítra!
Jituleodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Borová věž
Pivo, rum a konzervy, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (148630)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pražáci Ve Fontáči 7A+ Kralupy Nad Vltavou
Tranka Palanka 6A+ Divoká Šárka
Run Run Run 7a+ Red Wall
Sumo 6A Blansko Sever
Strawberry Field 8b Dahlet Qorrot
Nově komentované:
Lukostřelba 6C Blanenské Bouldery
Sumo 6A Blansko Sever
Velikonoční Vajíčko 7C Panský Les
Baghdad 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Busaba 6c Alcalalí

 Nově v diskusi:
Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Re: Chytač snu | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Henry a Vincendon | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty |

 Nové komentáře:
Posláno | Re: Podpora | Re: techtle mechtle | Re: Podpora | Re: Je to trochu jinak | Re: Kdo za to může???? | Re: Kdo za to může???? | Jizerky Rulez | Podpora | Nechápu! |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (118)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (34)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (20)
Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (17)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (16)
Video: Martin Stráník přelézá nový boulder 8B+ za chumelenice (15)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Kolem Skal! - 14. Štramberk (12)
Kurz zimního ledolezení ve Vysokých Tatrách (5)

 Nově v inzerci:
ski alp set dynafit tlt | Statická lana | RD v obci Petrohrad za 481.000,- | Fleesová košile Salewa, vel. M | Batoh Ferrino X.M.T. 40+5 | Sněžnice | Prodám Hanwag Alaska | Koupím skitouringové boty | Dámské pohorky Lowa Taurus II GTX vel. 39 | Prodám skialpy Hagan X-Race |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 161 
 Ano, pokud to bude nutné 
 57 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 30 
 Rozhodně ne 
 74 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.