LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Raspadalica

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c až 7c+ (⌀ 6b+)
 Jištění 
nt.
 Klasifikace 
35 cest
   
 Okolní oblasti
 Buzetski Kanjon
 Čepić
 Čiritež
 HC
 Hum
 Istarske toplice
 Kamena Vrata
 Kompanj
 Krkuž
 Nugla
 Pandora
 Ponte porton
 Vranjska Draga

 Přístup 
Od Roč do Gornji Nugla a dále do Slumu. Okamžitě po skončení výstupu odbočíte vlevo a pokračujte až do místa kempu na vrcholu skály. Přístupy ke všem skalám začínají zde. Přístup do sektoru A začíná strmou cestou, která začíná na otvoru, který na jedné straně rozděluje patu listnatých stromů na bok od borovice na druhé straně. Chcete-li dosáhnout sektoru B, postupujte i po strmější ceste, která začíná po patce borovic. Pro sectory C a D se sestupuje mezi náročnými strmými svahy mezi těmito dvěma skalami.
GPS souřadnice:

Parkoviště: Tučné šedé

Skály: Tučné šedé
 Popis oblasti 


Kvalita oblasti:


30 km dlouhá a 15 km široká náhorní plošina Čičarija se rozprostírá od slovinské hranice po sedlo Poklon. V této rozsáhlé oblasti je pár setů vrcholů vedle sebe. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné lesní plochy, většinou slouží jako místa, která nabízí pěkný výhled. Jedním z nich je jistě vrchol Raspadalica, z něhož můžete vychutnat nádherný výhled na město Buzet a menší místa v okolí. Tam je plošina končí a země je prudce svažující se směrem k údolí a v kombinaci s dobrými termickými podmínkami je zvláště vhodná pro paraglidery. To je důvod, proč je považován za jeden z nejslavnějších vzletových paraglidingů v Chorvatsku. km dlouhá a 15 km široká náhorní plošina Čic'arija se rozprostírá od slovinské hranice po sedlo Poklon. V této rozsáhlé oblasti je pár setů vrcholů vedle sebe. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné lesní plochy, většinou slouží jako místa, která nabízí pěkný výhled. Jedním z nich je jistě vrch Hill Raspadalica, ze kterého si můžete vychutnat nádherný výhled na město Buzet a menší místa v okolí. Tam je plošina končí a země je prudce nakloněna směrem k údolí a v kombinaci s dobrými termickými podmínkami je zvláště vhodná pro paraglidery. To je důvod, proč se považuje za jeden z nejznámějších startů paraglidingu v Chorvatsku.
Pod okrajem náhorní plošiny stojí skalní stěna s velkým, ale jen částečně využitým potenciálem pro odjištění nových cest. Bohužel přístup k této skále je úhor a zarostlý vegetací. Vzhledem k sektoru A je situace poněkud lepší. Dole skalní stěny je strmé a zarostlé, ale kvalita skály je dobrá (i když některé části skály jsou špatné kvality). cesty jsou částečně vynikající a částečně špatně odbaveny.

Nejvíce aktivními tvůrci této oblasti byli horolezci z Pazinu.


Průvodce, mapy navigace:
Nově vydaný (2019) průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče.Úplnost průvodce:

 

A Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.


B


   Název  Klas.  Charakter     
14Raspadalica Direkt6a+kolmátechnika
15Drugi Dan6akolmáboulder
17Bacci6a+kolmáboulder

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.