LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Erto

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Itálie
 Kraj 
Friuli
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
tvrdě vytrvalostní cesty
 Jištění 
nýty, BH
 Klasifikace 
6b až 8c+
   
 Okolní oblasti
 Casso
 Související články
 Erto - Itálie není jen Arco

 Přístup 
Z jihu: od Vicenzy nebo Benátek přes Belluno do Longarone. Ze severu: Z Cortiny D´Ampezzo směrem na Benátky do Longarone (cca 50 km). Z Longarone doprav na Erto, směr Porderone. Po průjezdu tunelů nad údolím a vypuštěnou přehradou Diga del Vajont se po levé straně objeví převislá stěna z okrového vápence.
 Popis oblasti 
Oblast objevil Mauro Corona, který odjistil a přelezl většinu cest. Lezení v Ertu výrazně ovlivnil Maurizio Manolo, který zdvihl laťku obtížnosti a zůstala zde po něm velmi tvrdá klasifikace (i po úpravách v posledních letech). Dalším přínosem pro oblast byl Gerhard Hörhager, autor cesty Sogni di gloria, o jejíž obtížnosti se vedly polemiky 10 let, aby ji nakonec dali za 8b+. Asi dost tvrdých, protože vylézt 7c v ertu OS se pokládá za velice dobrý výkon. Proto nebuďte překvapeni "nelezitelným" 7b.
Zázemí: dříve se spalo na dřevěném podiu přímo pod stěnou a parkovalo na silnici u skal. Parkoviště byla posunuta a zvětšena. Podmínky nocování zjistit na místě. Stěna by mohla teoreticky zatéct jen při velmi silném větru v nejnevýhodnějším směru. Cesty jsou díky tomu velmi oklouzané. Oblast je velmi populární a její objevitel Mauro Corona se jí vyhýbá.

 


 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.