LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
47.Hyžný 10066
48.Jeřábek 10059
49.Bardas 10057
Bouldry:
47.Zíma 9125
48.Skočdopole 9103
49.Kalvas 9100
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193964 cest
Nové přelezy:
Sun Goes D 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Workingtit 8A+
Sun Goes D 7C
Waiting Fo 7C/7C+
Wirbelwind 8A
Waiting Fo 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Freedom Is 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

FONTAINEBLEAU

pokračování

PONDĚLÍ
Franchiard Isatis navštěvujeme čtvrtý den pobytu, a že jsme tu byli o restdayi, máme jasné cíle k přelezení.

Po rozlezení se vrháme s Ondrou na 7b-plusko po oblinách se skokem. Andrey takticky čeká, vytušil, že na tom nemáme nikdo šanci a šetří se. Moje kolegyně kůže opouští přítele prst a tak začínám poprvé tejpovat a na boudr taky kašlu.


Další nám padla do oka "Alta"  7c - zrovna když jsme lezli pěknou hranu nedaleko, přelezli ji dva borci. Andrey to očíhnul, naplánoval a onsaitnul!!! Čumíme jak puci a Ondra do toho jde s viditelnou motivací, trochu se zaklepe a flashuje to. Já mám nervy nadranc a samozřejmě to nedávám ani na miliontý pokus, padám ve všech možnejch místech, jednou dokonce Ondrovi obkročmo na rameno. K tomu jsem si prodřel další bříško a začínám propadat depresím.


V dalších minutách naháníme Andreye, kterej když už ho konečně najdu se chystá nastoupit 7b+. Zase onsight a má vysmáto. Já se v lištičkách trápím a zase padám z vršku, kdežto Ondra to v pár pokusech suše dává. K večeru ješte s Andreyem dávám 7a s krokem za špičku. Ten mi šel jen díky obměně Jumpů za Zealy, novej model RockPillarsů co ho tu máme testovat, a tak se sklidňuji. Přebíračku hadího hřbetu s Ondrou zkoušíme marně, a zmatený 8a Andrey nedává, protože vynechal lehkej začátek, škoda že jsme nevěděli že k tomu patří.


Znovu se opakuje večerní rituál, tentokrát máme pivko Když nám dojde, jde se spát.

Jirous   [úpravy] 10:20 18.04.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hrana ?
To foto Andreje to je ta Alta? Vypada to bohovsky.
Zapsal: JirkaS, 11:29:29 18.04.2002
 re:Jirous
".......a začínám propadat depresím" - také je mívám Jíro
Zapsal: Streska, 20:20:36 18.04.2002
 Kdepak...
Alta na fotce není a ty horní fotky jsou jen rozlezy, nikoliv 7b+.
Hezkej rozlez co? Taky lehkej jak jinak že?
Zapsal: Jirous, 16:06:26 19.04.2002
 El Poussah
Andrej na trojfotce leze El Poussah 6c/7a. Klíčem je právě ta noha nad hlavou. Při začátku z chytu vpravo dole je to za 7b.
Zapsal: Jarda M, 13:40:52 20.04.2002
 Díkec Jardo...
...už tak ňák nebyl čas a síla napsat do článku vše.
Čugo Jirous
Zapsal: Jirous, 11:37:41 22.04.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Nástup kouto spárou, 4A2
Plzeňská varianta
 Databáze cest:
Všechny cesty (188881)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Rampita 6a Guaría
La Rampa 6a Guaría
Pollo A La Brasa 6a Guaría
Decision 7a San Marcos
La Decision De Atalaxia 7a San Marcos
Nově komentované:
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Bajo v praxi | Re: Pmt | Re: Pmt | Pmt | Re: Sestup GG | Re: Pecka? | Re: Výstavou k propagaci národa | Re: Sestup GG | Sestup GG | Re: Ty nedělají |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (4)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1332 
 Někdy ano 
 1350 
 Ne nepoužívám 
 1386 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.