LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193600 cest
Nové přelezy:
Back On Fu 9-
Boys Are B 9
Kalter Bra 7C/7C+
Fuck-trave 7C
Maligna 7c
Montanejos 7b+
El Ball De 8b
Especial C 8a
Maligna 7c
Veseli Tob 8a

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Studénka - Studénka
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Ostrava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček je na expedici v Nepálu pod panenskou 2000m stěnou

Mára Holeček je v Nepálu na expedici s cílem vylézt panenskou stěnou. "Nedotčená stěna, zvedající se bezmála přes dva tisíce metrů od svého úpatí. Je to kráska a zároveň strmé hovado," napsal Mára na sociálních sítích. Mára podrobnosti zatím tají, ale podle diskuse na sítích by mohlo jít o himalájskou sedmitisícovku Langtang Lirung na hranici Nepálu a Číny.

Spolu s ním jsou na expedici dva lezečtí parťáci. "Moji parťáci, mlaďoši Ondra a Ondra mi vylepšují šance uspět," napsal Mára. Dle souvisejících odkazů by to měli být Ondřej Mrklovský a Slovák Ondrej Húserka, kteří z expedice také na sociálních sítích postují.

Nastoupit do stěny se Mára chystá za pár dní, jak napsal dále na Facebooku: "Linie výstupu též připravená a prosba ke hvězdám o štěstí odeslána. Dle mého víc v přípravách nelze udělat. Za pár dní jdeme s kůží na trh. Do té doby čůgo bůgo.
Maara"




"Údolím rieky Langtang sme sa presunuli  až do poslednej dediny Kyanjin Gompa. Z tadiaľ mame namierené priamo do našho malého base campu. Za každym rohom sa ukazujú nové a nové obrovské vrcholy. Nasleduje krutý týždeň aklimatizacie, bez ktorého by sme to ale ďaleko nedotiahli. Počasie je zatiaľ úplne super tak držte palce aby to vydržalo," napsal včera na Instagramu Ondrej Huserka.



Zmíněná sedmitisícovka na Wikipedii:

Langtang Lirung

O této utajované expedici se před týdnem zmínil v článku mezinárodní portál Secret Alpine Style Teams in Nepal; Holecek Returns



Standa Holec   [úpravy] 09:42 08.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Alkazar - střední etáž
Alkazar
 Databáze cest:
Všechny cesty (188837)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Simoncelli 7B Daone
Spigolo Del Sole 7C Daone
Mad Line 8A Daone
Meridianal 7B+ Daone
La Notte Scende 7A Daone
Nově komentované:
Bologna 7B Popova Skála
Bologna 7B Popova Skála
Gekón 11- Manínska Úžina
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Malby | la dura dura | Re: money, money, money... | proč | Re: money, money, money... | Re: money, money, money... | money, money, money... | Re: Amazing. | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Jistítko na Lead rope solo |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (22)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (2)

 Nově v inzerci:
24./25.12. Praha | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1265 
 Někdy ano 
 1241 
 Ne nepoužívám 
 1300 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.