LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
3.Štípek 12275
4.Trojan 11956
5.Stribrny 11800
Bouldry:
3.Trojan 11200
4.Novák 10803
5.Stráník 10800
Hory:
2.Černý 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193569 cest
Nové přelezy:
Kalter Bra 7C/7C+
Fuck-trave 7C
Maligna 7c
Montanejos 7b+
El Ball De 8b
Especial C 8a
Maligna 7c
Veseli Tob 8a
Zloty Dagg 7C+/8A
Via Del Qu 8b+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ukončení sanací na Branických skalách

smallBranické skály v Praze jsou opět přístupné k lezení. Jištění v cestách zůstalo, skalní bloky jsou ukotvené.

Sanační práce, které firmě zadalo město skončily. Jak to vypadá na Braníku pro horolezce?

Nad skalami je zrekonstruované oplocení. Horní hrany převisů jsou očištěné, na části je v pletivu zabalená jakás asi květenu podporující zemina (protierozní sítě Biotec). Pod převisy na okraji lesíka na ochranném valu u dětského hřiště je nový masivní plot z fošen. Zasíťovaná vypadá nově také část ploten za kostelíkem. - viz zakázka Zabezpečení dětského hřiště

Celkově tato skalní dominanta (z bývalých vápencových lomů) stále vypadá z dálky pěkně. Lezecky to není nic světového, ale "na odpoledne po práci dobrý", dá se tu mezi stromy zapomenout i že jste ve městě. Pod převisy už není tolik třeba se bát, že to někoho zavalí, ale část převisů je teď "zadělaná" od cementu.


bytelné plocení u dětského hřiště mohou horolezci obejít

chvíli tu nikdo nelezl a břečťan se kolem roztahuje

hrana mezi Levou plotnou a Převisy












Dolní plotna - v okolí se rozbujela zeleň, jištění a štandy v pořádku, skála pevná (kratší lehké rajbasy).

Levá plotna - na již olezenýh cestách se minimálně odlupují kamínky vápence z ploten, hodí se přilby, dávejte pozor na okolní lezce a při slaňování. Jištění a štandy beze změn. V levé části je od loňska cvičná vícedélková cesta (6 x štand).

Převisy - přibyly masivní 3m kotvy na bloku mezi cestami Kryplkárka a Rubikova kostka. V cestách Komu zvoní hrana, Kriplkára a Kriplkárka pozor při případném pádu na hlavici kotvení ve výlezu z cest. V cestě Pizza al Spinaci ohnutá plaketa nýtu. Několik linií včetně jištění v okolí cesty Rubikova kostka je zvětší části "politých" cementovou kaší. Chybí maillonka u nýtu na laně u přístupu k cestám Draze jen chutná. ...
Několik lehčích cest je ještě nahoře vpravo vedle převisů - sektor Plotnička nadšenců (pěšinou v prudkém svahu) nebo ve spodní části převisů - sektor Medvídek. 

Okolí skal - dětské hřiště bylo posunuté dále od skal, restaurace na Jezerce má nový kabát a zřejmě i nového provozovatele. Kolem Branických skal proběhla i letos na jaře další brigáda na úklid odpadků.




* Branické skály jsou přírodní památkou, aktuálně je zde lezení povoleno vyhláškou magistrátu. Leze se především v převisech a na plotnách ve dvou úrovních za trafostanicí a dětským hřištěm u parčíku mezi zastávkami tramvaje Přístaviště a Dvorce, je zde i parkoviště pro auta, půjčovna bruslí a mnoho občerstvení.

Průvodce:
komplet na Lezci
převisy od Karešáka



Martin Tučka, OVK Praha a Střední Čechy

Marťan   [úpravy] 09:52 04.06.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 někdo si natrhne prdel16:32:30 06.06.2014
Ty kotvy vypadaj že si o ně někdo natrhne prdel.

Levé plotny se sanační práce hádám asi nedotkly?
 honza

 Foto dne:
Alkazar - střední etáž
Alkazar
 Databáze cest:
Všechny cesty (188831)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Čenda 5C Řež U Prahy
Čenda V Osoblažsku 6A Řež U Prahy
Dunivé Madlo 5B Řež U Prahy
Burden Of Madlo 6B Řež U Prahy
Terky Madlo 6B+ Řež U Prahy
Nově komentované:
Bologna 7B Popova Skála
Gekón 11- Manínska Úžina
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
la dura dura | Re: money, money, money... | proč | Re: money, money, money... | Re: money, money, money... | money, money, money... | Re: Amazing. | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Amazing. |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (22)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (1)

 Nově v inzerci:
24./25.12. Praha | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1265 
 Někdy ano 
 1240 
 Ne nepoužívám 
 1300 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.