LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
50.Hodeček 10025
51.Mikulec 10023
52.Barták 10022
Bouldry:
50.Bulička 9075
51.Jurečka 8950
52.Klapal 8903
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193360 cest
Nové přelezy:
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+

Stěny
Boulder Cave Bar - Opava
DDM Domino - Hronov
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

USA zvýší vstupné pro cizince do Yosemitů

Zahraniční návštěvníci národních parků v USA včetně Yosemitů budou od 1. ledna 2026 platit vyšší vstupné než Američané, informovala v těchto dnech obecná média. Kromě běžného vstupného do těchto parků bude cizincům účtován nový poplatek 100 dolarů. Za roční vstupenku cizinci zaplatí 250 dolarů, zatímco americké občany a osoby s trvalým pobytem to bude nadále stát 80 dolarů.

Viz například:

ct24.ceskatelevize.cz: USA zvýší vstupné do národních parků pro cizince

Příspěvek Bílého domu na X o novém vstupném:

The White House






Standa Holec   [úpravy] 07:53 02.12.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Kolebka13:47:00 02.12.2025
To je divný, u nás se předvolební sliby většinou nerealizují, to je vidět že v kolébce je demokracie opravdu na jiné úrovni..

Tak snad tam ty osoby nativní a s trvalým pobytem útratou na párcích dorovnají tu dvoutřetinovou slevu na vstupu.

Teď ještě zapojit do toho ty mexikánce a jiné ilegály bez pojištění, ti by taky měli přispět do kasy..
odpovědět 

 Snad to nikoho neodradí17:42:16 02.12.2025
Když se přijede v noci, stejně se neplatí...
Rangeři jsou milý a u výjezdu už to pak ani přes den většinou nekontrolujou.
Nic není tak horký jak se to upeče a těch pár korun navíc případně nikoho nezabije. Zvlášť když jsou dnes letenky za půl darma.
Ať to leze
Jodpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Nothingman, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188790)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plazivá Hrana VI Prachov
Plazivá Hrana VI Prachov
Plazivá Hrana VI Prachov
Joker 6a Agios Andreas
Spock 6a Agios Andreas
Nově komentované:
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Levej 7B+ Vyhlídková Skála

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Výkon skvělý, technické poznámky | Re: Výkon skvělý, technické poznámky | Re: . | Solo | . | Re: . | Re: ještě jedna připomínka | . | ještě jedna připomínka | Výkon skvělý, technické poznámky |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (7)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1226 
 Někdy ano 
 1194 
 Ne nepoužívám 
 1257 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.