LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Uwaga lina!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
29.Opice 2510
30. 2404
31. 2332

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193570 cest
Nové přelezy:
Maligna 7c
Montanejos 7b+
El Ball De 8b
Especial C 8a
Maligna 7c
Veseli Tob 8a
Zloty Dagg 7C+/8A
Via Del Qu 8b+
Aeroplástí 8a
Kralupskej 7C

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MEJCUP 2002

Letošní ročník brněnského Mejcupu vyhráli Anna Cermáková a Honza Zbranek.

V klidu a za absence současné české špičky proběhl v brněnském "friˇtáku" letošní ročník legendárního Mejcupu.
Startovalo na něm na padesát borců, ale pouze osm bab. V kvalifikaci se lezly 3 bouldry, v semifinále (jen pro chlapy) dva a ve finále obou pohlaví zase dva bouldry. Do předsíně friˇtácké slávy se dostala polovina závodnic a pět závodníků.
ˇZenská finálová startovní listina připomínala - s jednou výjimkou - přebor mladších žákyˇn. Dvě z nich, bohužel, staticky nedosáhly ani na třetí chyt jedné z cest a při dynamu vypadávaly, takže výsledky nakonec vypadají takto:
1. Anna ˇCermáková
2. Míša Koláčková
3. Tereza ˇCermáková
Chlapi se předvedli náležitě - podíl na jejich podívané mají ovšem i stavěči cest. Jeden z finálových bouldrů začínal velkým uchem v převisu, do nějž se muselo skočit z můstku. Inu, bouldering přece je tak trochu o gymnastice, ne? Příště bych doporučoval umístit první chyt do stropu a jako přístupovou cestu k němu veletoč na hrazdě. Druhá vychytávka byl opět nástup z malých škrabek, ale zato obrovského stupu, na nějž se muselo pro zaručený úspěch sednout. Jediný, kdo na to přišel, byl Jirous a po zásluze skončil na druhém místě. Technickou převahu a chladnokrevnost ovšem dokázal do dna vytěžit Honza Zbranek (i když na skok přes kozu zřejmě v tělocviku chyběl) a takovéto jsou výsledky:
1. Jan Zbranek
2. Jirous Přibil
3. Ivoš Kašpárek
Diváků přišlo zhruba stejně jako loni, atmosféra závodů se mi zdála před rokem o něco lepší, snad pro hecovní muziku, těžko říct.
Doufám, že někdo dodá detailnější popis závodů, ale hlavně následné pařby, která se právě ted rozjíždí v Mýdlu na Traubce. Co shoří tentokrát???

Honza Hrb   [úpravy] 20:15 14.12.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Suuuper Mejdlokalba19:46:28 15.12.2002
Na zavody sem se bohuzel nestih podivat, ale kalbu sem nevynechal!! Byla fakt hukotna kapela hrala jak o zivot lidi pařili do pul tela proste parada. Mejdlo bylo totalne narvany jak lezcema tak psama :-). kolem pulnoce přišel kouzelnik kterej mej fakt dobry triky taky tam přeřiz jednu climberku:-) za mohutnyho pozbuzovani. Hřeb večera byl striptýz takovam zrala stripterka to tam fakt rozjela a Rudas ji tam pekne obletoval na ukonceni si tam dala pekne macatou svicku :-) no kdo ste nebyl tak priste nesmite chybet :-) cios aqmigos
Prdodpovědět 

 Umělkyně20:16:39 15.12.2002
Je to holt skutečná umělkyně!
Fakt si jí tam narvala skoro až po krk a následně vhodila do publika, kde se i ni strhla mohutná bitka:)!
Jinak kouzelník byl fakt husťák jak cip!!! Normálně se nechal hecnout, až přeříz kromě své oběti i svojí vlastní paličku,
do toho všeho pobíhal a řval mocný Zorro mstitel, ochránce všech slabých a bezdětných!
Fotbálek letos konzultačně 1:2 Praha:Brno, hlavně díky zmaštěnkám Majkla a Jirouse, kterejm kromě buldrování a kalení moc věcí nejde!
Čusbuschlastus

Lukodpovědět 

 Foto dne:

Pod Hlavaticí
 Databáze cest:
Všechny cesty (188814)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Els Impacients 6b Margalef
Fingerspitzengeühl 6- Müglitztal
Schlossblick 5 Müglitztal
Ureinwohner 5+ Müglitztal
Festumzug 6- Müglitztal
Nově komentované:
Bologna 7B Popova Skála
Gekón 11- Manínska Úžina
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: money, money, money... | Re: money, money, money... | money, money, money... | Re: Amazing. | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Amazing. | Re: Pecka? | Re: ještě jedna připomínka | Re: Pecka? |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (21)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (3)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1261 
 Někdy ano 
 1237 
 Ne nepoužívám 
 1297 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.