LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
6.Širůčková 11728
7.Nespoutaný 11697
8. 11681
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
31. 2332
32.Kulajta 2304
33.Nehasil 2188

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193407 cest
Nové přelezy:
Za Staro K 8c+
Verlängeru 8A
Leffe 7C
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horská služba: nový seriál Lavinová prevence na Youtube

Nový seriál Lavinová prevence zveřejnila na Youtube česká Horská služba. V pěti několikaminutových dílech názorně předvádí, jak v terénu lépe vyhodnotit riziko pádu lavin.

Podívejte se zde:

1. díl:



2. díl:



3. díl:



4. díl:



5. díl:



Standa Holec   [úpravy] 11:17 01.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chybějící význam sklonu svahu na tvorbu lavin18:56:55 01.03.2024
Zdravím Vás pánové z HS.

Předně bych Vám chtěl poděkovat za to, že jste se rozhodli tato vzdělávací videa k tématice lavinové prevence natočit. Za to vřelý dík.

Nicméně měl bych pár kritických poznámek:

-podkreslující muzika je zbytečně hlučná a ruší. Myslím, že by se vůbec nic nestalo, kdyby to bylo zcela bez ní, případně kdyby hrála jen když protagonista nic neříká.

-stane-li se během natáčení chyba, je lepší danou část natočit znova. Příkladně když dotyčný popisuje význam jednotlivých sloupců a přitom o nich mluví jako o řádcích tak to mate. Znalec problematiky se zorientuje rychle v tom, že se jedná přeřeknutí, ale neznalého lajka to může zmást.

- byť jsem pochopil, že se jedná jen o jakýsi "kaleidoskopický" vzdělávací seriál, kde stěží může obsáhnout celou lavinovou problematiku, tak mě zde naprosto chybí vysvětlení jednoho z nejdůležitějších faktorů rizik tvorby lavin a tím je sklon svahu. Kromě jiného.


V každém případě děkuji za snahu vrhnout svojí tvorbu na tuto důležitou problematiku a můj komentář berte jen jako podnět ke zlepšení pro další videa.
odpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
ID, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (188797)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Křehká Kráska IXa Údolí Loubenského Potoka
Penny Pinching 7+ Pinos
Storm In A Teacup 8 Pinos
Trap Line 7+ Pinos
The Mediator 8 Pinos
Nově komentované:
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: ještě jedna připomínka | Re: Pecka? | Amazing. | Re: Jistítko na Lead rope solo | Jistítko na Lead rope solo | Re: Pecka? | Pecka? | Pecka? | Re: Retro málo | Re: Ano, trvej si na svém |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (18)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (3)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1255 
 Někdy ano 
 1221 
 Ne nepoužívám 
 1286 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.