LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193362 cest
Nové přelezy:
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Prysk - Prysk
BASE CAMP BAR - Přerov

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Brno
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Barevná skála u Českého Krumlova uzavřena a hrozí odstřel

Barevná skála u Českého Krumlova byla uzavřena kvůli hrozícímu pádu velkých žulových bloků a hrozí odstřel asi třetiny masívu. Informoval o tom správce oblasti na stránkách ČHS, který se odvolává na zjištění statika a geologa.

"Bohužel se nejedná pouze o "známý" blok na konci cesty "Vánoční pozdrav", jak jsem se naivně domníval, ale téměř o 1/3 masivu, která se viditelně začíná oddělovat od podloží, systémem na sebe navazujících spár a trhlin (viz přiložené obrázky). Věc se bude dále řešit geologickým průzkumem, a v případě potvrzení podezření o možném zřícení skalního bloku, bude následovat řízený odstřel této části skály. Pro nás to znamená jedno - nelezte tam pokud nemusíte :) V případě samovolného uvolnění, by se jednalo o desítky tun materiálu a nezachránilo by vás ani sebelepší jištění. A další věc, prostor pod skálou je oficiálně uzavřen i pro pěší, a hrozily by sankce od ochránců zákona."

Viz:

Barevná skála

a na Facebooku:




sth   [úpravy] 00:04 23.03.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vážně?14:21:07 23.03.2018
Na tomhle šlemu někdo leze?
odpovědět 
 Re: Vážně?20:14:04 23.03.2018
opravdu duchaplný komentář...na čem lezeš ty? pokud ne na písku, tak ze světového hlediska taky jen na šlemu...
odpovědět 
  Vážně?08:46:57 24.03.2018
Ze světového hlediska je písek asi jediný nešlem co v čr máme.
odpovědět 
   Re: Vážně?13:05:16 24.03.2018
Myslíš ty šutráky co se kulí na Hřensko? Nebo strouhanku na Hrubici, o Kokořínsku nemluvě :D
odpovědět 
    Re: Vážně?20:54:01 29.03.2018
Šutráky co se válí na Hřensko.? Dost dobrý. Hh
Kája z Děčína odpovědět 
 Re: Vážně?11:01:53 29.03.2018
Je vidět že jsi tam nebyl... Skala je moc hezka na lezeni... A jestli je neco slem tak mozna ty... ;)
odpovědět 
  Re: Vážně?21:46:42 29.03.2018
Tak zalezi s cim srovnavas... Na co si zvykly, kolik si toho videl. Na Cechy to az takovy slem neni (resp. jsou i horsi), na cizinu totalni.
odpovědět 
   Re: Vážně?22:55:05 29.03.2018
treba takovy Chamonix, vid? Tam nepadne sutr jak je noc dlouha...
odpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Fat burner, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188789)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ryska W Daszku 7B Witosza
Plazivá Hrana VI Prachov
Joker 6a Agios Andreas
Spock 6a Agios Andreas
Dirty Harry 5c Agios Andreas
Nově komentované:
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Levej 7B+ Vyhlídková Skála

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: ještě jedna připomínka | Re: ještě jedna připomínka | Re: Ano, trvej si na svém | Špička | Super | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Výkon skvělý, technické poznámky | Re: Výkon skvělý, technické poznámky |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (11)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (4)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1241 
 Někdy ano 
 1203 
 Ne nepoužívám 
 1269 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.