LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
36.Lachman 10260
37.Čech 10256
38.Reich 10254
Bouldry:
36.F 9378
37. 9356
38.Šlapák 9350
Hory:
31. 2332
32.Kulajta 2304
33.Nehasil 2188

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193970 cest
Nové přelezy:
Sun Goes D 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Workingtit 8A+
Sun Goes D 7C
Waiting Fo 7C/7C+
Wirbelwind 8A
Waiting Fo 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Freedom Is 10-

Stěny
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
Spolkový dům - Vlašim
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kapucínské skály

12. info z mapy

V dnešním dílu o oblastech z mapy Oblasti skalního lezení od Žaketu vám představíme oblast Kapucínské skály, která takřka sousedí s dnes již notoricky známou a proslulou oblastí Ležky.

Skály se nachází asi 15 km od Jesenice u Rakovníka. Jedná se o hrubozrnou žulu. Stěnky, věžičky a balvany jsou většinou pevné. Najdeme zde i krátké spáry a trhliny. Výšku mají kolem 10 až 15, vyjímečně 25 metrů.


Přístup: Ze silnice číslo 6 z Prahy do Karlových Varů odbočíme 1 km před obcí Ležky vpravo cestou ke skalám. Přístup možný též z Ležek.

Jištění: Cesty jsou dobře odjištěny fixními prostředky, přesto je třeba počítat i s vklíněnci.

Oblast obsahuje 268 cest.


počet cest:
obtížnost:

48
1-3

58
4

67
5

55
6

25
7

15
8

0
9

0
10


Literatura: Horolezecký průvodce Jesenicko, Petr Resch,
www.horolezectvi.cz/pruvodce/czech/KAPUCINKY/kapucinky.htm

Maty   [úpravy] 12:53 17.01.2003Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To je dobře16:18:55 17.01.2003
Jsem rad, ze jsem se dockal dalsiho prispevku z meho oblibeneho cyklu. A tentokrat z koncin me blizkych.
O Kapucinkach by se daly napsat stohy informaci, nebot je to historicky vyznamny teren lezcu z celych zapadnich Cech.
Mozna je dobre dodat, ze na Kapucinkach je nejkrasneji na podzim, kdy se listnaty dubovy ( sem tam i smrk a borovice) les probarvi a to jsou pak panoramata.
V zime pokud neni mnoho snehu, muze se pri slunecnem dni take nejaka ta cesta podarit, naopak v lete se do vysuseneho svahu opre slunce a teply vzduch vas brzy unavi.
Pak se samozrejme jeste vzdy muze jit boulderovat na vedlejsi Mlynsky vrch.
Jinak na Kapucinkach je nepsane taboriste za masivem Kapucin, v doliku na vrcholku kopce. Voda na kopci neni, pro tu se musi do vesnice.
JirkaSodpovědět 

 Literatura17:07:10 17.01.2003
Spíše Lezecký průvodce, Horoklub Chomutov :-)
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Literatura17:08:01 17.01.2003
Pardom, jsem vůl. Spetl jsem si Kapucínky se Svatoškama.
odpovědět 

 Foto dne:
Nástup kouto spárou, 4A2
Plzeňská varianta
 Databáze cest:
Všechny cesty (188884)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stredom Trojuholníka 3 Vysoké Tatry
Západná Stena 4 Vysoké Tatry
Novembrová 6 Vysoké Tatry
La Rampita 6a Guaría
La Rampa 6a Guaría
Nově komentované:
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Sestup GG | Bajo v praxi | Re: Pmt | Re: Pmt | Pmt | Re: Sestup GG | Re: Pecka? | Re: Výstavou k propagaci národa | Re: Sestup GG | Sestup GG |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1355 
 Někdy ano 
 1369 
 Ne nepoužívám 
 1411 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.