LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1194082 cest
Nové přelezy:
Cap I Cua 7c
Three Happ 9-/9
Three Happ 9-/9
Chain Erec 9+/10-
Wolkom 7C
Un Día Lla 7c
Sun Goes D 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Workingtit 8A+
Sun Goes D 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Další smrt na AHN

Yannick Gagneret Osmatřicetiletý francouzský horolezec Yannick Gagneret zemřel na Makalu na příznaky Akutní horské nemoci.








Na normální výstupové cestě na osmitisícové Makalu, zemřel minulý týden francouzský horolezec, kterého ve výšce 7400m navzdory snaze o jeho záchranu.  Yannick Gagneret zemřel v průběhu záchranných prací na sestupu mezi C1 a BC.



Yannick Gagneret

Yannick Gagneret na své aktuální profilovcez Facebooku



Podrobnosti o tragickém zakončení pokusu o výstup uvedl Ferran Latorre, který prakticky vedl záchranné práce na kopci.

Do záchranných prací se zapojili především již zmíněný Katalánec  Ferran Latorre a Rakušan Ralph Schweizer, kteří se s postiženým, který měl všechny příznaky mozkového edému, pokusili sestoupit. Postiženého se jim podařilo dopravit do prvního výškového tábora na úrovni 6700m, kde se do záchranných prací zapojili účastníci dalších expedic a Šerpové ze zde aktuálně působících agentur Himalayan Guides , Seven Summits a Himlayan Ascent.

Yannick Gagneret byl zkušený horolezec, který právě kvůli horolezectví opustil kariéru důstojníka ve francouzské cizinecké legii. V současné době pracoval pro OSN v Ženevě a žil na farmě ve svém rodném kraji.


Zdroje a odkazy:
Zpráva na Desnivel.com s podrobnostmi ze záchtranných prací
Zpráva na Barrabes.com
Zpráva na Explorersweb.com
Zpráva na Ara.cat
Zpráva na Nordicmag.info
Yannick Gagneret - profil na FB 
Ferran Latorre – osobní stránky

Tomáš FRANK   [úpravy] 23:20 08.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 aklimatzizace12:07:07 09.05.2014
6000+ normalkou, nejsou (vetsinou) o nicem jinem nez o akliamtizaci. A aklimatizazce==cas a cas==penize. Pokud na to cas neni. Jsou tu hezky mensi kopce:(
judovanaodpovědět 

 Foto dne:
Tenetife
Zrezlý nýt
 Databáze cest:
Všechny cesty (188886)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Visutá V Ostaš
Novembrová 6 Mengusovská Dolina
Stredom Trojuholníka 3 Vysoké Tatry
Západná Stena 4 Vysoké Tatry
Novembrová 6 Vysoké Tatry
Nově komentované:
Tufa Tango 7b Kyparissi
Wilde Renate 7b+ Kyparissi
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Nebavilo | Info | Re: Inu | Re: Bajo v praxi | Re: Sestup GG | Inu | Re: Sestup GG | Bajo v praxi | Re: Pmt | Re: Pmt |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (25)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)
Korsika – nová extrémní vícedélka v Aiguilles de Bavella za 9a (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1396 
 Někdy ano 
 1427 
 Ne nepoužívám 
 1451 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.