LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
37.Čech 10256
38.Reich 10254
39.Novotná 10168
Bouldry:
37. 9356
38.Šlapák 9350
39.H2 9309
Hory:
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193918 cest
Nové přelezy:
Winterpleš 7C+/8A
Mitra 7b
Papa Ext. 7b+
Akrida Ext 7b
Buried Ali 7b
Silent Scr 7b
Centipede 7c
Torellis T 7b+
Kloší Hlen 7C
Velmistr A XIb

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz


Komentáře

Nový komentář 

 Ty průvodce !
Sasko je krásný, ne tak sasky.Klasika Heinicke vydaný 81- 2 až 84 je kupodivu přesný a důkladný i když drobet Dederónsky levný, nebo že by ten papír zežlout?Ze soudobých průvodců by se u mě našel super průvodce od J.Schmeissera (možná jeho příbuzný konstruoval klasický německý samopal)ten má i obrázky věží s cestami. Nebo průvodčík z přelomu r. 99 a 2000 od R.Hahna, ten se jmenuje kompaktní a je celý psán zkratkami.Jestli to napsal ten Hahn sám, tak to z toho asi zcvok.
Zapsal: John, 22:04:46 04.04.2001
 Pruvodce a cesty
Myslim ze kdyby si tam nejak zakomponoval kde se da sehnat pruvodce - traba i novy tak urcite staci jen psat cesty ktere jsou pekne a daji se lezt a pak si je kazdy muze uz najit sam ja jsem jinak v Sasku jeste nikdy nebyl. Tak hodne peknych cest
Zapsal: Kuba, 15:48:21 11.04.2001
 pruvodce
http://www.teufelsturm.de/kletterfuehrer/
tady je odkaz na pruvodce
Zapsal: Pavliß, 08:57:44 18.04.2001
 pruvodce
Nové průvodce po saských píscích (pořád je zpracovává kolektiv Dietmara Heinicka)lze koupit skoro v každém kiosku v pískolezeckých centrech, tedy v Bielatalu, Hohnsteinu či Schmilce. Též v knihkupectvích - jeden díl stojí 16.80 EUR. Jsou zvenku krásně barevné a kromě popisů a schemat obsahují i VELMI zajímavé historické informace.
Kromě oblasti Rathen měli ve Schmilce všech ostatních 5 dílů ještě minulý týden! (Kiosek je asi v půli té hlavní cesty od celnice nahoru do skal, vpravo.)
Berg Heil!
Václav Š.
Zapsal: Václav Širl, 18:28:14 11.11.2003


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Nástup kouto spárou, 4A2
Plzeňská varianta
 Databáze cest:
Všechny cesty (188870)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Red Light 7b+ San Vito Lo Capo
Proyecto Misha 7A+ Albarracín
Evzones Ext Right 6c+ Leonidio
Endulza Pero No Engorda 7a Pinell De Brai
Lerisda Power 7a Pinell De Brai
Nově komentované:
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Levá Spára 6 Jickovice
Valéria 6c Montesa
Jihovýchodní Hrana III Prachov

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Pmt | Re: Sestup GG | Re: Pecka? | Re: Výstavou k propagaci národa | Re: Sestup GG | Sestup GG | Re: Ty nedělají | Nespravne info | Re: Pecka? | Re: Ty nedělají |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (3)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1316 
 Někdy ano 
 1319 
 Ne nepoužívám 
 1359 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.