LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
40.??? 10166
41.Zedek 10150
42.Černík 10131
Bouldry:
40.Kollár 9250
41.Zítková 9203
42.Jeliga 9203
Hory:
14.Abt 4062
15.Hess 4058
16. 3908

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193607 cest
Nové přelezy:
Back On Fu 9-
Boys Are B 9
Kalter Bra 7C/7C+
Fuck-trave 7C
Maligna 7c
Montanejos 7b+
El Ball De 8b
Especial C 8a
Maligna 7c
Veseli Tob 8a

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Šutr - Liberec 17
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Rock Point Vaňkovka - Brno
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Novinky na Sardínii

Milovníky Sardínie určitě potěší novinky od nás, které ještě nejsou v žádném tištěném průvodci.
U Pedra Longy na Punta Argennas jsme navrtali na východní stěně:

LUNA DI MIELE 6c/240 m. Krásná skála, technické lezení asi 30 min chůze od auta.

BELLA VISTA 6c+/190m. Nová cesta v novém sektoru, kde jsou cesty od 6a-7b+, většinou velmi vytrvalostní. Každá délka je jiná, od krápníků, po koutky, převislé s koncem v nej skále s technickým lezením v kolmé stěně.

HAPPY END 6c/320m. Varianta velmi populární cesty HAPPINESS, která jde přímo. Tato cesta v nejhezčí délce pokračuje doprava a napojuje se do cesty SAMO&SETO, kterou se končí. Za nás nejhezčí cesta u PEDRA LONGY.

Na zimu jsme navrtali také na SU MULONE v pravo vedle sektoru GOCCE DI NATALE novou cestu:

LIONESS 7a+/180m. Super cesta na slunci celý den. Najdeš tam i lezení po velkém krápníku po vytrvalostní lezení v lehkém převisu, kde je technika nohou a správné přečtení skály klíčové pro OS.

Nový sektor s jednodélkama je na PUNTA GIOGADORGIU. Lehčí rajbasy, či převislejší cesty do 7c. A ideál na léto, převislé stěny jsou na severozápad

Poslední zcela nový sektor až se 7 délkovými cestami jsme otevřeli nad vesnicí VILLAGRANDE STRISAILLI. Žula, která je tak děrovaná, že jsme tu oblast i tak nazvali MURO DI BOLLE. Jsou tam i jednodélkové cesty. Po ničem podobném jsem nikdy na Sardínii nelezl. A konečně se i povedlo najít místo, kde se dají vrat lehké vicedelky 😄 Přístup do 20 minut od auta a vždy velmi pohodlné slanění převisama a max 2x slanění. Slunce v létě tam bude tak od 11..
.
Všechny TOPA jsou na www.27crags.com , postupně i na www.climbingitaly.com

V tištěné verzi si ještě počkáme.

KAREŠÁK


Bella Vista



Bella Vista



Bella Vista



Luna di Miele



Luna di Miele



Lioness



Lioness



Lioness



Punta Giogadorgiu



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle



Muro di Bolle


Jan Kareš   [úpravy] 14:11 10.01.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 diky za nove cesry20:41:23 13.01.2025
da se na Sardinii lezt v unoru?
ferryodpovědět 
 Re: diky za nove cesry07:17:19 14.01.2025
Proč by se nedalo? A dá se i koupat, když vyjde den, či jit na kajak, třeba...
KAREŠÁK odpovědět 
  Re: diky za nove cesry05:41:46 29.01.2025
Fakt dobrý!
Elementodpovědět 

 Foto dne:
Alkazar - střední etáž
Alkazar
 Databáze cest:
Všechny cesty (188837)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Simoncelli 7B Daone
Spigolo Del Sole 7C Daone
Mad Line 8A Daone
Meridianal 7B+ Daone
La Notte Scende 7A Daone
Nově komentované:
Bologna 7B Popova Skála
Bologna 7B Popova Skála
Gekón 11- Manínska Úžina
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Malby | la dura dura | Re: money, money, money... | proč | Re: money, money, money... | Re: money, money, money... | money, money, money... | Re: Amazing. | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Jistítko na Lead rope solo |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (22)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (2)

 Nově v inzerci:
24./25.12. Praha | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1265 
 Někdy ano 
 1241 
 Ne nepoužívám 
 1300 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.