LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
23.Svoboda 10674
24.Melen 10601
25.Smetanová 10534
Bouldry:
23.Chejn 9950
24.Košťál 9900
25.Majdloch 9850
Hory:
26.Novák 2688
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193929 cest
Nové přelezy:
Winterpleš 7C+/8A
Mitra 7b
Papa Ext. 7b+
Akrida Ext 7b
Buried Ali 7b
Silent Scr 7b
Centipede 7c
Torellis T 7b+
Kloší Hlen 7C
Velmistr A XIb

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází zimní Everest

-reklama-

smallPrvní sníh napadl a stihl zase úspěšně roztát. Při vyčkávání na další nadílku navrhujeme prolistovat stránky zimního Everestu a načerpat inspiraci na čas, kdy kolem nás budou konečně dvoumetrové závěje. Anebo kam utéct, pokud se chcete naopak ohřát v horách na druhé polokouli. Zkrátka pro každého milovníka hor máme opět něco. Co jsme pro vás připravili tentokrát?

Cestovatel a fotograf na volné noze Michal Balada ve velmi poutavém portfoliu představí evropské hory od Tater po Savojské Alpy v tom nejkrásnějším světle a kompozici. Jeho fotografie zdobí navíc i titulní stranu zimního Everestu.


Ranní zrcadlení,Mont Blanc

foto © Michal Balada


Ačkoliv to tak na první pohled možná nevypadá, všichni milovníci mrazivých sportů, kteří už týdny brousí hroty maček, cepínů a voskují skluznice, vám potvrdí, že zima už je tady. Zimní Everest myslí na všechny tyto nadšence a proto ve trojici článků přináší přehled vybraných skialpových túr ve Stubaiských Alpách, reportáž z mrazivého výstupu severní stěnou Wildpitze i řadu tipů na lezení v ledu u našich jižních sousedů pro začátečníky i ostřílené borce.


Skialpový ráj v pohoří Stubai

foto © Jakub Cejpek



Severkou Wildspitze

foto © Tomáš Laburda



Maltatal

foto © Marek Čech


Jižní Amerika je eldorádem pro všechny milovníky hor a těch vysokých především. Na druhou polokouli máte možnost zavítat hned ve dvojici článků. V pokračování vyprávění o nízkonákladové výpravě napříč Jižní Amerikou zavítáte tentokrát do Bolívie, Peru a Ekvádoru, kde zažijete jak rozpálené Altiplano, tak mrazivý vítr na vrcholu Huyana Potosí abyste se v zápětí mohli opláchnout ve vlnách Pacifiku. V druhém vyprávění vylíčí Petr Mazal, jaké to je kráčet z výšky 6000 metrů trasou, která končí až v zelené džungli. Věřte, že s třiceti kily na zádech se nejedná o žádnou nedělní vycházku.


Cordillera Real, Bolívie

foto © Kateřina Krejčová



Yunga Cruz trek

foto © Petr Mazal


Máte touhu zakusit trochu toho řídkého vzduchu a vyrazit na nějakou tu šestitisícovku? Michael Augustin vylíčí, jak to vypadá na jedné z nejoblíbenějších himálajských "šestek", na kterou, jak on sám tvrdí, vyleze úplně každý.


Mera Peak, Himálaj

foto © Tomáš Lain


Jako již pravidelně pokračujeme se seriálem o historii československého horolezectví, kde tentokrát Jirka Novák poutavě povypráví o pěti velkých prvovýstupech, které se v sedmdesátých a osmdesátých letech odehrály v Dolomitech, v Begellu a v okolí Grandes Jorasses.


Hřeben Grandes Jorasses

foto © Jiří Novák


Honza Haráč vyzpovídal v rozhovoru Máru Holečka a díky tomu se můžete dozvědět, jaké plány má tento ostřílený expediční borec do budoucna. Že se jedná o nemalé cíle, netřeba zdůrazňovat.

Marek Holeček

Mára Holeček

foto © archiv Máry Holečka



A mnoho dalšího inspirativního čtení:
• Mikuláš v Andalusii
• Bloudění Atlasem
• Horal, ten tvrdej chleba má
• Rozhledna Ötztálských Alp


Alpenverein do ledna 2016 + 4 Everesty za 1750,- Kč
Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Akce pro nové členy: zařiďte si členství už nyní a bude Vám za standardní cenu platit až do konce ledna 2016!



Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com
floowie.com

Marťan   [úpravy] 14:13 19.12.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Nástup kouto spárou, 4A2
Plzeňská varianta
 Databáze cest:
Všechny cesty (188871)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
Red Light 7b+ San Vito Lo Capo
Proyecto Misha 7A+ Albarracín
Evzones Ext Right 6c+ Leonidio
Endulza Pero No Engorda 7a Pinell De Brai
Nově komentované:
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Levá Spára 6 Jickovice
Valéria 6c Montesa

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Pmt | Re: Sestup GG | Re: Pecka? | Re: Výstavou k propagaci národa | Re: Sestup GG | Sestup GG | Re: Ty nedělají | Nespravne info | Re: Pecka? | Re: Ty nedělají |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (3)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1318 
 Někdy ano 
 1325 
 Ne nepoužívám 
 1366 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.