LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
8. 11681
9.Mokroluský 11624
10.Stráník 11355
Bouldry:
8.Danda 10559
9.Mokroluský 10550
10.Novák 10550
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193468 cest
Nové přelezy:
Zloty Dagg 7C+/8A
Via Del Qu 8b+
Aeroplástí 8a
Kralupskej 7C
No Money N 9
Lycian Hig 8+/9-
Za Staro K 8c+
Verlängeru 8A
Leffe 7C
Gekón 11-

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Jičín
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

KAVKAZ - ADYL SU

Byli jsme v červenci na Kavkaze, přesněji v dolině Adyl Su. Čechů tu bylo málo (krom výprav s cestovkou), Rusů habaděj. Letoší špatné počasí ve všech vysokých horách pokazilo i naše plány.

Nejsme žádní bouchači jako kolegové z Aksu, jeli jsme sbírat ne zrovna první, ale spíš druhé horské zkušenosti na výstupech do 2B/3A ruské klas. jen několik postřehů:

- alplágry stále fungují v nezmenšeném rozsahu, takže pivo, vodka, šašlik je i ve 2300 metrech.

- díky úbytku ledu a sněhu se zvyšuje obtížnost cest (skalní závěry vylézají zpod sněhu), jako příklad může sloužit před pár lety ještě aklimatizační sněhové Gumači (1B), které je dnes hodnoceno 2A/2B a závěr je jedna délka ve skále (podle toho, kudy to trefíte II-III).

- z Čechů ve vysokých horách je fakt cítit názor: zaplatil jsem spoustu peněz, chci nahoru za každého počasí a za každou cenu. kámoši? parta? úspěch všech? co je mi potom. JÁ jsem zaplatil (za víza, cestu, povolení...), JÁ chci nahoru.

Doufám, že horské lezení (kdo se odváží na Kakvkaze a ve vysokých horách vůbec říct, kde končí VHT a začíná lezení?) neupadne a stále více lidí se začne do podobných koutů vracet a i když zaplatí spoustu peněz, nebudou potřebovat za každou cenu nahoru :-)

Michal   [úpravy] 15:40 15.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ....17:20:48 18.08.2003
S tim spatnym pocasim mas pravdu,byli jsme ted na prelomu cervence a srpna v Bezengi a hnusne bylo celou dobu. To jest asi 14 dni. Ale rekl bych, ze spis Rusové, Ukrajinci, pripadne Belorusove se drali nahoru za kazdeho pocasi a mi Cesi jsme dole v bejzu kostovali vodku.Rozhodne jsme byli o moc rozumejsi nez ti vyse jmenovani, takze bych nehazel vsechny Cechy do jednoho pytle. Na druhou stranu mas urcite pravdu, ze se v posledni dobe z podobnych zajezdu stava pro mnohe modni zalezitost a tak dochazi k mnoha nehodam z nedostatku zkusenosti a podceneni sitauce.
TomasLodpovědět 
 Bezengi15:00:00 24.08.2003
Kdybyste vydrželi déle, tak od 1. do 5.8. tam bylo krásně (s výjimkou jedné bouřky) :-) Jinak je fakt, že během 20 dní nám jen 3 z nich nezapršelo.
Kája
Kájaodpovědět 

 Foto dne:

Pod Hlavaticí
 Databáze cest:
Všechny cesty (188803)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zloty Dagger Walónow 7C+/8A Teściowa Skala
Repoman 8a Port De Sollér
Tetrix 7c+ S’estret
El Caracol Loco 7c Torre D’en Beu
Spára Černých Čápů V Adršpach
Nově komentované:
Bologna 7B Popova Skála
Gekón 11- Manínska Úžina
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: money, money, money... | money, money, money... | Re: Amazing. | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Jistítko na Lead rope solo | Re: Amazing. | Re: Pecka? | Re: ještě jedna připomínka | Re: Pecka? | Amazing. |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (21)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (2)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1260 
 Někdy ano 
 1236 
 Ne nepoužívám 
 1295 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.