LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
9.Mokroluský 11624
10.Stráník 11361
11.H2 11188
Bouldry:
9.Mokroluský 10550
10.Novák 10550
11.Kopecký 10525
Hory:
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632
29.Opice 2510

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193702 cest
Nové přelezy:
Velmistr A XIb
Pumping On 9+
No Money N 9
Fuck-trave 7C
Starbug Di 8A
Když Se Sn 8A
Fat Cow 7C
Back On Fu 9-
Boys Are B 9
Kalter Bra 7C/7C+

Stěny
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Škoda Sport Park - Plzeň
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

NORTLAND CUP Žilina

30.6.2001

Tak jsem se vrátil z povedených závodů...

Že pojedem do Žiliny na závody jsem věděl dávno, neboť mě Andrey pasoval na vítěze skoků, hned jak viděl propozice.
Cesta proběhla hladce, vyspat se a do deseti se zaprzentovat.
Stěna byla postavená na metrpadesát vysokým pódiu s matracemi a skládala se ze čtyř profilů, z toho dvou čelních. Za stěnou byla meziizolace do níž bylo přibližně 28 nebo 38 závodníků a kolem 20 závodnic voděno po třech z izolace vzdálenější.
Lezli se tři bouldry systémem zóna top, 4min lezení, 4min rest, 4 min lezení...atd.
Po odlezení kvalifikačních bouldrů bylo dost času, protože finále bylo naplánováno na 20. hodinu, a tato časová mezera byla vyplněna závody ve skocích. 
Skákalo se z madla do madla trochu do strany a vzálenost madel se postupně zvětšovala po deseti později po pěti centimetrech, každý měl ve vyřazovacím způsobu dva pokusy. Nesplnil jsem naděje do mě vkládané a zasekl jsem se s několika dalšími na 4. místě s doskočenými 190cm. Třetí byl kdosi s 200cm, druhý Peter Doležaj 205cm a první po ukrutném boji s Petrem byl nakonec Marek Repčík 210cm. V ženách vyhrála suverénně Katka Fickuliaková 165cm?.
Po skocích se rozjelo finále devíti nejlepších žen,a to na třech bouldrech. Zde se bojovalo ze všech sil, a například i přes to že Zuzka Čintalová převálcovala ostatní v druhém bouldru a těsně neudržela top, zatímco ostatní nedali ani zónu, skončila na třetím místě kvůli slabým výsledkům ze zbylých dvou bouldrů. O prvenství se poprali Helena Lipenská a Katarína Čintalová a výtězně z tohoto souboje vyšla Katarina, když o prvenství muselo rozhodnout až pořadí v kvalifikaci. Ženy podaly opravdu pěkné výkony na které se dalo koukat.
Mužské finále dvanácti borců, se pro mě odehrávalo ve znamení ukradené peněženky, a tak když jsem jedné podezřelé cikoře nezlomil ruku, aspoň jsem se pokusil pořádně zalézt. Hned první bouldr - masakr, nedal jsem ani zónu když jsem nemohl přebrat jakési boule a nálada klesala. V druhém teč topu na první pokus, čož už mě potěšilo a třetí, neudržené nohy krok od topu, což nasralo. Ze zbytku finále jsem akorát viděl jak se Krkavec trápí v druhém bouldru, a pak šup s piliciou na ouřad vyřídit náhradní občianku, aby som sa dostal pres hranicu. Vrátil jsem se na vyhlášení výsledků. Na kole odjeli a šampusovou sprchu zařídili Andrey s Katarínou. Do jendý jsme někde ještě popili a pak hupky dupky do postýlky a těšit se na nedělní Višňové.
Višňové je celkem slušný lezení a jestli budu zase poblíž, jistě se stavím.
Co se týče organizace závodů, byla perfektní, dva monitory s časomírou dost rozhodčích, žádnej kikx, prostě tak jak to má bejt, klobouk dolů, Marek Repčík a jeho pomocníci, udělali krásné závody v pěkném prostředí.
Jen vyhodnocování výsledků by bylo lepší:topy, pokusy na topy, zóny, pokusy na zóny, chyty.
Zde to bylo takto: topy, zóny, pokusy na topy a zóny, chyty.

Výsledky finále ženy:
1. Katarína Čintalová MKŠK Modra
2. Helena Lipenská Eggenberg
3. Zuzana Čintalová MKŠK Modra
4. Katka Fickuliaková BLOCK Bratislava
5. Míša Drlíková Triop Singing Rock
6. Petra Tomanová Petrol Servis
7. Aďa Chlebová Exkrement Martin
8. Janka Ozimá Patrónka BA
9. Lenka Mičicová Triop Slovakia

Finále Muži:
1. Andrey Chrastina BoulderBar a.9 Sokol Žilina
2. Tomáš Doubravský Šumperk
3. Juraj Repčík Extrem Žilina Alpinus Anatomic
4. Jirous přibil BoulderBar Rock Pillars
5. Julo Bucheň Petrol Servis Zl. Moravce
6. Ondřej Švub CCC Bocianik BB
7. David Mazák Přerov
8. Staňa Novák Brno
9. Tomáš Fides 8022 Jelšava
10. Rasťo Šulík BLOC Bratislava
11. Peter Doležaj CCC Bocianik BB
12. Martin Fojtík Brno


Tak příště taky pojedete ne?

Jirous   [úpravy] 12:38 04.07.2001Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 Boulder " " Cup 2001
Takže....sliboval jsem to na začátku roku a pomalu se to blíží...:) BB od unora pracuje na bouldrových závodech na Václavském náměstí...Těšte se a trénujte tvrdě...:) Čao
Zapsal: Oliváč, 13:30:44 04.07.2001
 Re:Northland cup
Len na doplnenie.Skoda, ze Jirous nevidel liezt vo finale Andreja. Obrovsky zazitok, divaci saleli. Andrej absolutne dominoval, v prvom bouldry TOP "az" na treti pokus, ale druhy a treti b. OS! Uzasny koncert sily,koncentracie a bojovnosti. Z ostatnych 11 finalistov dal jediny TOP Krkavec! Aj ked sme to uz poriadne oslavili, este raz Andrejovi gratulujem.
Zapsal: Doktor, 15:38:36 04.07.2001
 fotky
fotky :)
www.redpoint.pdi.pl
Zapsal: redPoint, 01:30:57 11.05.2003
 EjhcBagUxSiE
maniak / Ahoj,budeš teÄŹ nÄ›kdy v televizi v nÄ›jake9m poĹ™adu a pod.?kdyĹľtak se konkui prosim na moje webovky a mĹŻĹľeš tam zanechat vzkaz:-) ,ale nezvěřejĹ?uj je tady,pokud to jde,dÄ›kujuEva Aichmajerove1: Hned zedtra budu ve Sneddani s Novou:-) jako kaĹľde9 faterfd. A webovky jsou gr8.
Zapsal: XzUbHOzTm, 06:52:12 30.10.2012
 aGjaeddZSSjeTpOLFlo
ZVYpFA I really like and appreciate your post. Really Cool.
Zapsal: zDMmeRjPiFCXG, 01:38:37 21.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Alkazar - střední etáž
Alkazar
 Databáze cest:
Všechny cesty (188846)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jižní Pilíř Na Vých. žeruchy 5 Dolina Zeleného Plesa
Jižní Pilíř Na Vých. žeruchy 5 Dolina Zeleného Plesa
Dry Tolling 7a Pinell De Brai
Buried Alive 7b Leonidio
Silent Scream 7b Leonidio
Nově komentované:
Bologna 7B Popova Skála
Bologna 7B Popova Skála
Gekón 11- Manínska Úžina
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč
Za Staro Kolo... 8c+ Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Ty nedělají | Ty nedělají | Re: Malby | Malby | la dura dura | Re: money, money, money... | proč | Re: money, money, money... | Re: money, money, money... | money, money, money... |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (22)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)

 Nově v inzerci:
24./25.12. Praha | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1269 
 Někdy ano 
 1246 
 Ne nepoužívám 
 1302 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.