LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
36.Lachman 10260
37.Čech 10256
38.Reich 10254
Bouldry:
36.F 9378
37. 9356
38.Šlapák 9350
Hory:
28.Bernard 2632
29.Opice 2510
30. 2404

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193975 cest
Nové přelezy:
Sun Goes D 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Workingtit 8A+
Sun Goes D 7C
Waiting Fo 7C/7C+
Wirbelwind 8A
Waiting Fo 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Freedom Is 10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti

s Adamem Ondrou a dalšími našimi +audio

Druhá závěrečná část olympijské kvalifikace v lezecké kombinaci boulderingu a obtížnosti začíná zítra za účasti čtyř našich včetně Adama Ondry v Budapešti v Maďarsku. Vedle Adama, který má největší šance na postup na olympiádu v Paříži, mají startovat ještě Michaela Smetanová, Martin Stráník a Eliška Adamovská.

"Ve hře jsou stále všichni naši čtyři sportovci, kteří si své místo na OQS vybojovali díky výsledkům v loňské sezóně. Nejlépe má do Paříže nakročeno Adam Ondra, který v závodu v Šanghaji obsadil 3. místo. Velmi solidní a nadějné postavení má také Michaela Smetanová, která byla v Šanghaji 22. Ale ani Martin Stráník a Eliška Adamovská ještě nemají definitivně zavřené dveře," píšou k závodu na Facebooku ČHS.

Zítra v 11:30 se začne kvalifikací v boulderingu, v pátek od 9:40 bude kvalifikace lezení na obtížnost, v sobotu je semifinále a v neděli finále.

Adam Ondra nám před závody poskytl audio vyjádření:




audio: Adam Ondra

Vedle toho se zde poleze samostatně olympijská kvalifikace v lezení na rychlost, v níž Česko zastoupeno není.

Program najdete zde:

olympics.com

Informaci ČHS před závody tady na Facebooku:



V dvoudílné olympijské kvalifikační sérii v lezecké kombinaci se soutěží o 12 míst pro muže a 12 míst pro ženy. Výsledky obou závodů se sčítají.

O první části olympijské kvalifikace jsme v květnu informovali zde:

Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále: Adam Ondra bronzový

Standa Holec   [úpravy] 09:33 19.06.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 cool12:27:55 19.06.2024
Dobra banda! Tak at vam to doapdne!
joudaodpovědět 
 Re: cool17:57:57 19.06.2024
a himbajz, kde je nějaká tabulka, kolik maj teda teď bodů a kolik jich tak asi bude potřeba na to dvanáctý místo?
Joudováodpovědět 
  Re: cool08:53:31 20.06.2024
Když se vezmou v úvahu i omezené kvóty pro jednotlivé země, tak k postupu na OH by mělo stačit cca 50 bodů. Takže Adamovi (teď má 40) stačí i hodně podprůměrný výkon na úrovni 30. místa. Míša má myslím 19, takže by musela projít až do finále. Martin asi 5 a Eliška nic, ti by asi museli vyhrát.
Petrodpovědět 

 ..17:54:10 19.06.2024
Tak ella si zabouchla dveře už tak rok zpět, Martin ten to bere už jen jako zábavu a odreagování od písků, jediný kdo má šanci je ten Adam.. Aspoň že tam bude...
:Dodpovědět 
 Re: ..18:17:03 19.06.2024
A jak vidíš fotbal včera Ty experte?
odpovědět 
  Re: ..19:43:15 19.06.2024
No fotbal.. Lituji ubozaky, kteří sleduji věci jako fotbal hokej mma, tyhle sporty jsou ve srovnání s lezení asi něco jako výměna manželek nebo ordinace v růžové zahradě :D a IQ lidi sledujících je max hodnota jednoho poločasu nebo jedné třetiny.. Takže jsem expert jen na lezení, když tak se stačí zeptat :)
:Dodpovědět 
   Re: ..20:17:02 19.06.2024
Moudrost ještě nemáš, chlapče experte.
odpovědět 
   Re: ..13:27:07 24.06.2024
já teda nevím, ale jako lezec mě mnohem víc baví koukat na mma a fotbal, než na sportovní lezení :D
saxodpovědět 

 Foto dne:
Tenetife
Zrezlý nýt
 Databáze cest:
Všechny cesty (188885)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Novembrová 6 Mengusovská Dolina
Stredom Trojuholníka 3 Vysoké Tatry
Západná Stena 4 Vysoké Tatry
Novembrová 6 Vysoké Tatry
La Rampita 6a Guaría
Nově komentované:
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Sestup GG | Bajo v praxi | Re: Pmt | Re: Pmt | Pmt | Re: Sestup GG | Re: Pecka? | Re: Výstavou k propagaci národa | Re: Sestup GG | Sestup GG |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1366 
 Někdy ano 
 1385 
 Ne nepoužívám 
 1422 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.