LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193339 cest
Nové přelezy:
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+

Stěny
Dap Sport - Hradec Králové
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Průvodce Klettern in der Schweiz

recenze

Jo ve Švýcarsku tam je blaze… hory, jezera, krásné skalky, dlouhé stěny, bouldering… každý den, když počasí dá, si můžete zahrát jinou „lezeckou muziku“, ale ta nejlákavější pro lezce z celého světa se nachází v krásných nekonečných stěnách. A právě ty nejlepší vícedélkové směry různých obtížností (od 6a do 8b) se do nového průvodce Klettern in der Schweiz snažil vtěsnat Matteo Della Bordella. A aby to skalkařům nebylo líto, přidal i nejlepší sportovní oblasti (St. Loup, Voralpsee, Chropfberg, Schlänggen, Bubiwändli, Wallis..).

Autor průvodce Matteo Della Bordella má se švýcarským lezením bohaté zkušenosti. Nejednou prolezl stěny Rätikonu nebo Wendenstöcku - více se autor představí v úvodu průvodce.



Klettern in der Schweiz 


Autoři: Matteo Della Bordella


Rok vydání: 2012
503 stran
Vydavatel: Versante Sud
ISBN 978-88-96634-64-6
Jazyk: Německý (existuje i italská mutace)
Cena € 35,00

Můžete si ho objednat i na Lezci za 890,- Kč



Součástí popisu každého vícedélkového směru je doba přístupu, nadmořská výška, délka cesty, orientace stěny, potřebný lezecký materiál, slanění, kempink, lezecká období a hodnocení cest hvězdičkami – od jedné do pěti. U většiny oblastí se autor nezapomněl rozepsat o lezecké historii, nejvíce se nechal unést u Wendenstöcku, který někdy neprávem zůstává ve stínu Rätikonu, především kvůli horšímu přístupu.
U sportovních oblastí autor nebyl v popisu cest tak důkladný, alespoň v úvodu vždy doporučil nejhezčí cesty. V průvodci nechybí ani profily známých lezců jako je Stephen Siegrist a Franz Carnati z Wendenu.


)

hi-res





hi-res




ukázky nákresů

foto by Versante sud



ukázky nákresů

foto by Versante sud



ukázky nákresů

foto by Versante sud


Plus:

+ graficky povedený, přehledný
+ krásné fotografie ukazující zvláštní struktury např. vápencových skal Wendenu
+ přehledné mapky
+ pro lepší orientaci v rozsáhlejších oblastech je v úvodu fotografie, na které jsou zakresleny jednotlivé sektory
+ pro němčináře: portréty význámných lezců oblastí


Mínus:
- absence GPS souřadnic
- u sportovní cest chybí detailnější popisky





Simona    [úpravy] 08:06 08.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Kanyon
Nothingman, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188790)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plazivá Hrana VI Prachov
Plazivá Hrana VI Prachov
Plazivá Hrana VI Prachov
Joker 6a Agios Andreas
Spock 6a Agios Andreas
Nově komentované:
Gekón 11- Manínska Úžina
Gekón 11- Manínska Úžina
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Skoro Nic 5A Panský Les

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
. | Re: . | Re: ještě jedna připomínka | . | ještě jedna připomínka | Výkon skvělý, technické poznámky | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Uprava stranky |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (3)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1212 
 Někdy ano 
 1180 
 Ne nepoužívám 
 1245 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.