LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
39.Novotná 10168
40.??? 10166
41.Černík 10131
Bouldry:
39.H2 9309
40.Kollár 9250
41.Jeliga 9203
Hory:
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193976 cest
Nové přelezy:
Sun Goes D 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Workingtit 8A+
Sun Goes D 7C
Waiting Fo 7C/7C+
Wirbelwind 8A
Waiting Fo 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Freedom Is 10-

Stěny
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Zubří - Zubří
Boulder Cave Bar - Opava

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Devítiletý Honza Štípek 2. na Rock Junior v Arcu

Druhé místo vybojoval devítiletý Honza Štípek z Ústí nad Labem na mezinárodních lezeckých závodech dětí Rock Junior, které se konaly minulý týden během Rock Master festivalu v Arcu. Honza nám poslal na Lezce ze závodů reportáž.

"22.8 2017 jsem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam s kamarádkami Natálkou z Nového města nad Metují a Anetkou z Děčína a Natálka mi nakreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a byly docela těžký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder  začínal strukturou a potom se muselo skočit do spoďáku a potom  skok do topky a byl dynamickej. Třetí boulder byl po strukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák a potom  se skočilo do struktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej krok do topu a pátý boulder byl, že se muselo  rozeběhnout po struktuře, chytit  chyt, vyskočit do chytu a topka. 

V sobotu jsem byl na závodech a chodil jsem s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce: Seana Kocsiho, Toma Radlera, Adama Ondru, Jakoba Schuberta, Jain Kima, Alex  Puccio, Ashimu Shiraishi a se třema mám fotku!!                 

A v neděli byla rychlost a obtížnost a na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem. Rychlost jsem měl 10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3. Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!                                                       

Honzik"

Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior


Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior Honza Štípek


A zpráva od tatínka:
"Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se ústecký rodák Jan Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení (IFSC)  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě. Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy. A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny, Argentiny, Chile a USA. Z České republiky v kategorii C (U10) kluci byl Jan Štípek, C (U10) jedna dívka, B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti, obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8. 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha a díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna. Honzík vylezl až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě. Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2. místě.

Letos se Honzíkovi daří výborně, zatím získal mistra republiky v obtížnosti, neoficiálního mistra Evropy, vyhrál pohár v boulderingu a teď 2. místo na Rock Master festivalu v Arco.

Výsledky:  http://www.rockmasterfestival.com/2017/wp-content/uploads/2015/01/RJoverall-CM.pdf
Rudolf Štípek"

Rock Junior Honza a Rudolf Štípkovi

 

Honzik, sth   [úpravy] 22:08 30.08.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace08:19:02 31.08.2017
Srdecne gratuluji k super vykonum!
 ONodpovědět 

 Šikovnej09:12:58 31.08.2017
Hezký jen tak dál mladej.
Steveodpovědět 

 gratulace10:42:21 31.08.2017
Super, moc gratuluju. Popis závodu ještě dětskýma očima je sympatický :)
stepanodpovědět 

 Foto dne:
Tenetife
Zrezlý nýt
 Databáze cest:
Všechny cesty (188885)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Novembrová 6 Mengusovská Dolina
Stredom Trojuholníka 3 Vysoké Tatry
Západná Stena 4 Vysoké Tatry
Novembrová 6 Vysoké Tatry
La Rampita 6a Guaría
Nově komentované:
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Info | Re: Inu | Re: Bajo v praxi | Re: Sestup GG | Inu | Re: Sestup GG | Bajo v praxi | Re: Pmt | Re: Pmt | Pmt |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)
Korsika – nová extrémní vícedélka v Aiguilles de Bavella za 9a (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1381 
 Někdy ano 
 1399 
 Ne nepoužívám 
 1431 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.