LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
48.Jeřábek 10059
49.Bardas 10057
50.Hodeček 10025
Bouldry:
48.Skočdopole 9103
49.Kalvas 9100
50.Chovanová 9100
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Černý 4720
12.Procházková 4592

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193957 cest
Nové přelezy:
Workingtit 8A+
Sun Goes D 7C
Waiting Fo 7C/7C+
Wirbelwind 8A
Waiting Fo 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Freedom Is 10-
Boys Are B 9
Turkish Ai 10-

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
Le Blok - Ostrava 1
K2-Žilina - Žilina

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Spray On“

Will Gadd a Tim Emmett se zase po roce vrátili ke svému velkému projektu – převislé linii v ledu „Spray On“ u Helmcken Falls (Britská Kolumbie, Kanada) a prodloužili ho o dalších 50 metrů.

O jejich novém směru Spray on jsme psali už minulý rok: 30 metrovou linii v 45 ° převise prostoupili technicky, osadili nýty a přelezli. Cestu ohodnotili  WI10. Letos byl jejich plán tuto ledovou "krasavici" prodloužit.






Na prodloužení cesty duo tvrdě pracovalo od 16. do 25. ledna. Výsledkem jejich snažení je dalších 50 metrů. Will Gadd byl připraven opravdu na všechno a pro případ, že by nenašli jištení z minulého roku, pořídil detektor kovu. Stejně jako minulý rok tým cestu přelezl volně: oba lezci vylezli 1. a 2. délku, Tim Emmet vylezl 3. délku a Will Gadd  4. a 5. 
A co říkají na obtížnost teď?
"Tady je jediná odpověď, kterou budeme dávat: Podívejte se na fotky. Přečtěte si tento a Timův příběh. Lezení v ledu je jako vlny, estetický a plný krásných zážitků více než o obtížnost. Chyty na skále zůstávají více méně stejné, ale lezení v ledu je vždy jiné. Podívejte se na fotky, poslouchejte příběhy, užijte si show, jděte tam lézt, dělat to nebo ono, v jeskyni je něco pro každého, i když se jen díváte. Helmcken Falls jsou úžasné. ", píše Gadd na jeho blogu.


Zdroje:

gravsports.blogspot.com



Simona    [úpravy] 10:46 04.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Monument13:50:17 04.02.2011
ální!!
Steveodpovědět 

 WI10?14:43:10 04.02.2011
neviem,ale asi je to trosku uletene,nie? predsa stupen obtiaznosti WI nieje len o dynamickych krokoch v previse,o drytoolovych tahoch ale hlavne o moznosti isteni a faktoru padu,zranenia.no a ked tam maju navrtane nity tak to predsa nemoze byt WI10.....napr.Lipton v Rjukane(norsko) mi pride podstatne vacsi prask ako toto a je to ,,len" WI7,samozrejme podla toho ako je vyteceny,kludne to moze byt aj patka...no a proste ked to je WI7,ja to zaclona a istenia su fakt minimalne.a pritom sa tam daju navrtat istenia,lebo prave nad hlavou mas skalu,ale to by nebolo uz za WI7,ta nie????
Risoodpovědět 
 Re: WI10?18:27:24 04.02.2011
O Liptonu něco vím-byl jsem,tam loni a ve srovnání s těmi fotkami je to procházka růžovým sadem.Že si to předjistili je logické. V takové střeše by to ani jinak nešlo.Neskutečný výkon,neskutečná stěna a neskutečné podmínky.
Libor Holýodpovědět 
  Re: WI10?13:37:16 05.02.2011
Covece co to meles, dyt pouzili nýty!!! Jak to muzes srovnavat s cistym prelezenim WI7, kde nazavrtas ani prd. Cele to je jenom o fyzickem vykonu a to oznaceni WI10, trochu ulet.
odpovědět 
 Re: WI10?23:54:15 04.02.2011
Je to úžasný jak vzniknou takovýhle struktury. S tou obtížností dělají kluci asi dobře, že v podstatě neklasifikují, je to dost úlet a nikde jinde něco takovýho není(?).
A kolik je zatím nejtěžší led? WI7? Jak můžou přeskočit 3 stupně?!
tulakodpovědět 

 Foto dne:
Nástup kouto spárou, 4A2
Plzeňská varianta
 Databáze cest:
Všechny cesty (188881)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Rampita 6a Guaría
La Rampa 6a Guaría
Pollo A La Brasa 6a Guaría
Decision 7a San Marcos
La Decision De Atalaxia 7a San Marcos
Nově komentované:
Waiting For The Sun 7C/7C+ Bahratal
Aroma De Cabeçon 8a Cabeçó D’Or
(r)Evolution Of Love 8+ Dívčí Skály
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Levá Spára 6 Jickovice

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Pmt | Pmt | Re: Sestup GG | Re: Pecka? | Re: Výstavou k propagaci národa | Re: Sestup GG | Sestup GG | Re: Ty nedělají | Nespravne info | Re: Pecka? |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (24)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (3)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (2)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1328 
 Někdy ano 
 1338 
 Ne nepoužívám 
 1381 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.