LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
29.Duchoň 10439
30.Kolomazník 10382
31.Novotná 10365
Bouldry:
29.Svoboda 9581
30.Moravec 9550
31.Obal 9500
Hory:
10.Švihálek 5920
11.Procházková 5864
12.Sukačová 5842

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165642 cest
Nové přelezy:
Zinnentrai 7b
Thor´s Ham 10-
Morlock-Sh 10
Hučení V J 10-
Vagabond D 7c
Kleiner Ro 9+/10-
Flatline 7b+
Sorci Verd 7c
Unten Und 9
Le Chibre 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Popis jednoho sóla

El Cambio, 9-

obr_smallUž od dob, kdy jsem začal lézt, je Frankenjura mou nejoblíbenější oblastí, oblastí se skvělým lezením, mými kamarády a hezkou přírodou.

Poté, co jsem strávil měsíc v Pakistánu, kde jsem lezl na vysoké kopce a po nějakém čase, kdy jsem lezl v Alpách, jsem zavítal zase do mé milé Frankenjury.

Už jsem dlouho před tím jsem snil o tom, že si vylezu nějakou pěknou osmičkovou nebo devítkovou cestu.

obr_01

Michi medituje pod cestou

foto by © ?



Minulou sobotu jsem navštívil Naifertaler Klettergarten a vylezl jsem zde (s lanem) jednu 9- (El Cambio) a když jsem byl nahoře, tak jsem dostal chuť si ji vysólovat. Byl to jen takový nápad.
Po několika pokusných přelezech, když jsem se cítil jistější a jistější, jsem získal pocit, že to dokážu.
Dal jsem si pauzu asi 45 minut a šel jsem na to. Nejdříve jsem byl dost nervózní, ale brzy jsem se plně soustředil a cesta mi nepřipadla ani příliš obtížná.
Za dvě minuty jsem byl na vrcholu.

obr_02

V nějtěžším místě cesty, El Cambio, 9-

foto by © ?


obr_03

Na dolezu

foto by © ?



Myslím, že cesta byla celkem lehké 9- (podle Schwertnerovo průvodce), ale nejtěžší místo je asi 8m nad zemí, s nepříjemným dopadem mezi velké stromy a jejich kořeny.
To je dost na to, aby si člověk rozmyslel spadnout, zvláště, když tam nemá kupu bouldermatek.


Zde si můžete podívat na Michiho webové stránky Michiho blog

Přeložil JirkaS

Michi   [úpravy] 09:35 29.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kdo umí, ten umí14:19:08 29.09.2008
je to borec a jsem zvědav, co ještě předvede....( drobné nepřesnosti v údajích v překladu ;-)
jirkaodpovědět 

 gratulace17:06:04 29.09.2008
Gratuluji k pěknému zážitku,ale příště by si to mohl nechat pro sebe .Alespon pro mně to je takhle silnější. Nicméně každému co jeho jest.Ještě jednou gratuluji.
martinodpovědět 

 Co dál?08:43:18 30.09.2008
Mě by spíš zajímalo, co z něj bude dál. V horách už má něco přelezíno, na skalkách mu to taky jde? Kdyby z něj vyrostl lezec jako je třeba Alex Huber, tak se máme na co těšit. 
Ivanodpovědět 
 Re: Co dál?10:15:29 30.09.2008
Ja bych to neprecenoval.Osobne nic vyjimecnyho nevidim. Takovych je a nevis o nich......
skullodpovědět 
  Re: Co dál?10:36:52 30.09.2008
To ano, ale mám dojem, že dal už i nějakou 10+ku. Severní stěnu Eigeru v jeho letech také neleze každý.
Ivanodpovědět 

 Foto dne:
Dohlenwand
Lumpazivagabundus, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (184907)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fringuello 5b Arco
Überhang Für Einsteiger 6 Frankenjura
Růže Z Texasu VIIIa Bišík
? 1 Srbsko
Mílanátek 7 Srbsko
Nově komentované:
Rechte Nordwand 7- Frankenjura
Direkte Nordwand 7+ Frankenjura
Pasivní Směr 6b Radvanice
Akční Směr 6c Radvanice
Procházka Kamením 7A Radvanice

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Řezník ze sklepa... | důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (9)

 Nově v inzerci:
MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1602 
 Ne 
 1856 
 Nevím 
 1132 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.