LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
19.Vlk 10868
20.Novák 10856
21.Melen 10832
Bouldry:
19.Košťál 10000
20.Štípek 9956
21.Chejn 9950
Hory:
29.Nehasil 2710
30.Malý 2695
31.Málek 2682

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167773 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Delta Blue 7b+
Omega3 7b+
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

El Chorro

Španělsko není jen Siurana

Bylo to na naší rodinné cestě autem po Evropě a do Maroka v létě roku 1997. Musel jsem v Andalusii zastavit v El Chorro, které již v té době začali doporučovat v horolezeckých magazínech.

Základní lezecké info jsem posbíral po internetu. Z několika oblastí, které jsem ve Španělsku navštívil (Montserrat, Montanejos a El Chorro), mě nadchla nejvíce. Bylo tam teplo, a to mám rád, žlutooranžovobílé vápencové stěny, lezení na jednu i více délek, dobré zajištění a pověst oblasti s cestami, které jsou považovány za nejtěžší na světě. Vzpomínám po létech na skvělé pocity z lezení právě teď na začátku zimy; berte to tedy třeba jako tip na možnost lezení v teple pro ty, kdo můžou opustit studenou střední Evropu.
5 6
El Chorro - Albercones; El Chorro - celkový pohled

Do El Chorra jsme přijeli z Malagy, kde jsme se osvěžili v kupodivu nečekaně studeném moři, asi studenějším, než jsme zažili severněji a posléze i jižněji. El Chorro leží asi 50 km od pobřeží. Z Malagy směrem na Campanillas za městečkem Alora 9 km u vesnice El Chorro. Mělo by se tam nechat dostat vlakem z Malagy, kam létají dnes často velmi levně některé německé aerolinky.
Našli jsme tam několik ubytovacích možností, v tzv. "kempu", kde nabízeli chatky za 1000 pesos (cca 7 eur), stan za 700 pesos (cca 5 eur) nebo pěknou horolezeckou ubytovnu, která byla levnější, ale bohužel právě zavřená.

1 3
El Chorro - Lezení nad tunelem
2 4

Ozkoušel jsem si lezení u údolní nádrže hned nad železniční tratí. Pár cest obtížnosti 6a až 6b na OS a musel jsem dávat pozor na jejich délku, protože jsem měl 50metrové lano a ony jsou často dělány pro slanění na 60ku a nyní prý i na 70ku. Je tam přes 500 cest všech stupňů obtížnosti až po 8c+. 
Lezecké fotky jsou z oblasti Albercones nad železničním tunelem kousek od vsi.

7
El Chorro - stěny nad jezerem

Nejbližší moře je u Malagy, odkud jsme přijeli. K návštěvě doporučuji Gibraltar, který byl naším dalším cílem na cestě do Afriky. Na druhé straně leží slavná Granada, nad níž se v pohoří Sierra Nevada tyčí nejvyšší hora kontinentálního Španělska Mulhacén (3 478 m) a vedle ní snadno dostupná třítisícovka Pico Veleta (3394 m). Skoro na vrchol se nechá v létě dojet autem, zbytek se dojde pohodlnou procházkou.


Malaga - v létě osvěžující východisko na El Chorro


Gibraltar - i zde jsem se pokušel zkoumat lezecké možnosti, ale nic se mi nepodařilo zjistit. Pokud zde někdo lezl, přivítám tip na to, kde a jak, napiště.

Zdroj: Lezeckého průvodce po skalách v El Chorro je možno pořídit on line na www.coronn.com

mapka

Mapa.

Pokud máte aktuální informace nebo se do El Chorro chystáte a poznatky získáte, neváhejte a doplňte do komentářů nebo nám pošlete celý článek a nové fotky.

Článek původně vyšel na Lezeniatd.cz

StandaH   [úpravy] 00:15 14.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 československo vítězí?!09:38:28 14.01.2004
Kolik čechoslováků tam bylo letos? Zase jsme byli nejpočetnější?  Gibraltar není poslední evropskou kolonií :-)
Toroušodpovědět 

 Informace18:55:28 14.01.2004
No a dal? Ja myslim, ze o existenci El Chorra se vseobecne vi, co tedy neco vic? Nic, tak k cemu ten clanek vlastne je? Jo ma pekne fotky, ale informace stare cca 6 let? Jinak docela pekne o El Chorru napsali kluci z HO {myslm} Uherske Hradiste, mrkni na jejich stranky, jsou v odkazech.
Natalieodpovědět 
 Re: Informace18:11:48 15.01.2004
Díky za tip na stránky o El Chorru. Našel jsem je konkrétně zde: http://www.climbers-uh.net/chorro.htm
Nedělal jsem si ambice přinést něco super nového, jen jsem se pokusil podělit souhrnně o zkušenosti, které mám, s vírou, že to třeba někomu může pomoct. No a ten pak může třeba napsat na Lezce něco opravdu aktuálního ?
Ale dobrá, sypu si popel na hlavu, holt tam budu muset zas zajet vše řádně vyzjistit...
StandaHodpovědět 

 Informace00:40:52 15.01.2004
Drsná to žena, ale má recht. Cus Majkl
Majklodpovědět 

 10:41:49 28.01.2004
Teďkom v únoru se tam chystáme tak pak dám echo. Jinak díky za další info
Cubaodpovědět 

 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185068)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Delta Blues 7b+ Sass Beita
Omega3 7b+ Sass Beita
Bože Ako Hlboko Som Klesol 4+ Kalamárka
Treibhauseffekt 8+/9- Weihar
Pumprisse 7 Wilder Kaiser
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta V Hrubá Skála
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům | Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1683 
 Ne 
 1934 
 Nevím 
 1202 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.