LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
9.Stráník 11427
Bouldry:
7.Trojan 10600
8.Danda 10506
9.Kopecký 10500
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5755 lezců
1167301 cest
Nové přelezy:
Humungus 9-
Ayatollah 9-
Život To J XIb
Weißbier-R 8+/9-
Spirito Li 7c
Walk The L 9
Endspiel 9
Jaxitax 8B
Save Your 7C
Albedo 7C+/8A

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Novinka od vydavatelství Versante Sud

Lario Rock Falesia – Lecco, Como, Valsassina

Po třech letech vychází nový průvodce na oblasti okolo jezer Lecco a Como (cca 50km severně od Milána). Opět se o něj postaralo italské vydavatelství Versante Sud.
Publikaci Lario Rock Falesia – Lecco, Como, Valsassina obsahuje 487 stran  a popisuje 99 oblastí a okolo 1000 cest.

Itálie není jen Arco, jak píše ve svém článku Vojta Vrzba, který do oblastí Lecco a Como zavítal v roce 2009. V okolí Lecca a Coma najdete spousty lezení v kvalitní skále. Podle průvodce v oblastech převažují kolmé až položené cesty všech obtížností, ale i siláci si přijdou na své, neboť je zde i několik převislých stěn s atletickým lezením – především v lokalitě Lombard (např. oblast Gajum – délka cest až 30 metrů, nejvíce 7c a 8a, 8b nebo v oblastech Scarenna, Masone...). Orientace stěn (většinou jih) předurčuje tyto oblasti spíš pro jarní a podzimní lezení. Několik oblastí se však nachází ve vysoké nadmořské výšce a ve stínu - tedy i v létě se v nich dá lézt.


Jako vždy  je průvodce pěkně graficky zpracován.
V úvodu každé oblasti je vtipná symbolika, graf s počtem cest v jednotlivé obtížnosti, v angličtině se dočtěte něco o samotné oblasti a přístupu. Přehledné mapky a nákresy stěn jsou už samozřejmostí. Oproti minulému průvodci Versante Sud  doplnila i GPS souřadnice parkovacích míst. Vše doplňují krásné fotky, mezi nimi i s Adamem Ondrou, který v oblastech vylezl ty nejtěžší cesty: Masoniamoci 8c+/9a, Riti Tribali 8c+.











Autoři: Eugenio Pesci, Pietro Buzzoni

Formát: 15 x 21
Rok vydání: 2011
487 stran
Versante Sud
ISBN 88-87890-23-4
Jazyk: Italsky/Anglicky (pouze však úvod k oblasti)
Cena € 30,50





Plus:
  • přehledné, realisticky provedené nákresy stěn
  • detailní přístupové mapky
  • akční fotografie
  • přehledná symbolika
  •   GPS souřadnic

    Mínus:
  • s angličtinou by mohli přidat





    Průvodce můžete zakoupit v našem eshopu.
    Zdroje:

    Stránky nakladatelství Versante Sud


  • Simona    [úpravy] 08:26 08.08.2011Tisk 

    Reklama:


    Související články:

    Komentáře

         
    ...nové příspěvkyNový komentář 

     Foto dne:

    Víkend na Panťáku
     Databáze cest:
    Všechny cesty (185035)
    Top cesty v ČR
    Top bouldery v ČR
    Nejnovější cesty:
    N.N. 5c Mandrea
    Rum 7b Falegnameria
    Re Scorpione 6b Falegnameria
    R7 3+ Frankenjura
    6? 6 Frankenjura
    Nově komentované:
    Balkentoni 5- Frankenjura
    Superdiagonale 6- Kampermauer
    Severní Rovná Varianta VIIIb Prachov
    Severní Rovná Varianta VIIIb Prachov
    Západní Spára VII Prachov

     Nově v diskusi:
    Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři |

     Nové komentáře:
    Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: Gratolace | Re: gratulace klukům | Gratolace | VPN | Odborníci | Re: osma | Síla rozvodů |

     Kde to vře:
    Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
    SP v boulderingu Praha 2025 (36)
    Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
    Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
    Pinch od Edelridu (12)
    V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
    Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
    Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
    SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
    Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

     Nově v inzerci:
    Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry |

     Anketa:
    Líbí se vám nové logo ČHS?
     Ano 
     1665 
     Ne 
     1912 
     Nevím 
     1184 

     Návody:
    Jak psát na lezce ...
    Lezecké mapy

     Partneři:
    Treking.cz
    Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
    Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

     lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.