LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
32.Duchoň 10334
33.Suchan 10327
34.Lebloch 10312
Bouldry:
32.Moravec 9550
33.Obal 9500
34.Majdloch 9478
Hory:
18.Cibulka 4254
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168299 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
Sun Goes D 7C
Follow The 10+
Stornello 9-
Jumper 10/10+
Žiletkář Xb
Camp 4 Xc
Ippolito 10-
Rychlá Smr 10-
Stornello 9-

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Olympia - Brno - Modřice
Prysk - Prysk

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jernej Kruder dal DWS Es Pontas 9b od Chrise Sharmy na Mallorce

Slovinský top lezec Jernej Kruder dal včera po mnoha dnech pokusů slavné DWS (sólo nad vodou) Es Pontas 9b od Chrise Sharmy na impozantním skalním mostě na Mallorce. Legendární Američan Sharma to přelezl před 10 lety a do včerejška byl jediným.

Jernej oznámil úspěch na Instagramu:




Cestu nacvičoval spolu s Němcem Janem Hojerem. O jejich pokusování jsme psali 10. října, když vylezl lehčí variantu Pontax 8c. Tehdy se mu povedlo dát klíčové dynamo z Es Pontas a pak se rozhodl dokončit výstup přímým dolezem variantou Pontax.

Před dvěma dny hlásil, že už mu zbývají dolézt poslední 3  kroky:

Less than 10 days left and less than 3 moves left for success. The hardest move is made from the ground now and I only need to stay focus for the last two moves that are not too hard actually. Today was a rest day and tomorrow the battle continues 😀 it feels so good to just cruise through the route without falling on the dyno and not being bothered either I send it or not. In last 3 days haven't failed even once on dyno 💪 #venga • • 📽 @kerstin_helbach_mallorca • • @adidasoutdoor  @camp1889 @sloveniaclimbing #climbing_pictures_of_instagram #climbing_is_my_passion #climbing #rockclimbing #scarpaclimb #scarpaspa #scarpaslo #campcassin #duravida #instaclimb #endurance #achievement  #psicobloc #dws #adrenaline #deepwatersolo

A video posted by Jernej Kruder (@kruderjernej) on




Jeden z dalších pádů z nacvičování:




Zde je video, jak DWS projekt Es Pontas lezl Chris Sharma:



Článek na Lezci o Jernejově pokusování a přelezu z 10. října 2016:
1. opakování DWS Pontax 8c od Chrise Sharmy na Mallorce

sth   [úpravy] 07:11 02.11.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :D 17:50:17 02.11.2016
dobrá držka na druhým vidku :D
dobrý jméno. to zní jako krutor!
hodpovědět 

 Foto dne:

E 55
 Databáze cest:
Všechny cesty (185138)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mosquito 7b+ Malè
Alito Pesante 7b+ Malè
Palle D'acciaio 7b+ Malè
Giorgio Micheli 7A Sottolona
Il Pisellone 7A Sottolona
Nově komentované:
Sweet Jane 6b Ceuse
Sortez-Moi De La L1 6c+ Ceuse
Quemando Bloques 7b Villanueva De Valdegovia
Himbajs Šůviks 8/8+ Velká
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
rytířská zbroj | Re: Je to pánko | Inzerát | Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům | Re: Dia stèna | Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (8)

 Nově v inzerci:
Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1719 
 Ne 
 1965 
 Nevím 
 1229 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.