LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5759 lezců
1169076 cest
Nové přelezy:
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Stěna Holešov - Holešov

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA

Ital Hervé Barmasse dokončil první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii. Tato cesta, kterou nazval "Route 67", zahrnovala 7200 metrů převýšení a překonání vrcholů jako Monte Franco, Monte Jenca, Pizzo Camarda, Malecoste, Monte Corvo, Pizzo Intermesoli, Giovanni Paolo II, Pizzo Cefalone, Portella a Corno Grande.

Barmasse začal svou cestu 6. března na Passo delle Capannelle a během dvou dnů zdolal a sestoupil z mnoha vrcholů, včetně nočního výstupu na Corno Grande na lyžích. Druhý den pokračoval východním směrem a zdolal další vrcholy, jako Monte Aquila, Brancastello, Torri di Casanova, Monte Infornace, Monte Prena, Monte Camicia a Tremoggia.


Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Alessandro Beltrame



Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Roberto Parisse



Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Roberto Parisse



Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Alessandro Beltrame


Maria   [úpravy] 08:40 22.03.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 rovnodenost19:39:30 22.03.2025
Zima ofiko skoncila dneska.. tesne to stihl :)
Masakr pocin todle...
judovanaodpovědět 
 Gran Sasso a Benito Skorzeny20:31:46 22.03.2025
Na planetmountain.com píše Hervé Barmasse, že zimní přechod Gran Sasso chystal už minulý rok, ale nebyl sníh, tak to odvolal, aby nepodváděl se zimními podmínkami. Někteří lidé jsou vskutku čudní.
Provoukodpovědět 
  Re: Gran Sasso a Benito Skorzeny19:30:09 23.03.2025
Definice zimniho prelezu je dana ciste datumove. Proto se pisou presny podminky. Nektere cesty jsou lehci v zime a jine v lete. Takze pokud ches zimni cestu a jsou letni podminky muze to byt lehci.. ale taky mnohem horsi..

Nikdy nezapomenu jak sme jeli v pulce ledna natezko do jakesi jihozapadni steny severnich alp... cca za 5-6, takze na zimu nase maximum a uplne od prvniho raniho paprsku az do vecera to bylo na tricko s kratkym rukavem, a krome okamziku ulozeni vseho do ledu a snehu do krysy, se krysa oteverela az pri sestupu kuli teply bunde...

No a nadruhe strane je rozmrznuti zmrzle severky a nasledovny kamenolom..ale to mam jen z doslechu

xp13odpovědět 
   Re: Gran Sasso a Benito Skorzeny18:46:40 25.03.2025
Hervé Barmasse ma tu definiciu zimneho preleze zjavne trochu inu: "Last year, for example, there was no snow, and had I attempted it, things would have been easier, but could I have called it a winter ascent? The calendar no longer makes the difference today... Our ethics and ideals do."
???odpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185405)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Südostkante II Oybin
Hard Rock VIIb Weissbachtal
Abendwand VIIb Weissbachtal
Cesta SDH VIIb Bělá U Děčína
Bez železa V Bělá U Děčína
Nově komentované:
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Fotbalové Klání VIIb Tisá - Malé Stěny
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Šepot Borovic VIIb Bělá U Děčína
Bez Názvu Č.1 6b Villanueva De Valdegovia

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (15)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1745 
 Ne 
 1988 
 Nevím 
 1253 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.