LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5763 lezců
1170168 cest
Nové přelezy:
Die Stills 9+/10-
L'elefante 7b+
Chasin´ Th 9
Chasin´ Th 9
George For 9
Level 42 10-/10
Minisex 7C
Jedna Ruka 10-
Chasin´ Th 9
The Flow 9+/10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Polabský Pavouk 2013

Bylo to super!!!

smallV sobotu 14. 12. 2013 proběhl v na nymburské stěně další ročník závodů v lezení na obtížnost - Polabský Pavouk 2013. Tady je jeho zhodnocení.

V sobotu 14. 12. proběhl na nymburské lezecké stěně již čtvrtý ročník amatérských lezeckých závodů Polabský Pavouk 2013. Změřit své síly přijelo 20 mužů a 10 žen, mezi nimiž byly, k radosti organizátorů, známé tváře, ale i velká skupina „Pavoučích“ nováčků. Dvě kvalifikační cesty si vyzkoušeli úplně všichni a na ty nejúspěšnější čekalo finále a superfinále. O stavbu všech cest se opět, s profesionalitou sobě vlastní, postaral Jirka Dragoun.


Ondra Běhal (vítěz) v superfinálovce

foto by © 


I letos byla kvalita závodníků obrovská a medaile visely hodně vysoko. Mezi ženami se o prvních dvou místech rozhodlo již ve finálové cestě, se kterou si nakonec nejlépe poradila Sarah Kinkorová, které na paty šlapala vítězka předchozích třech ročníků Míša Adámková. O třetí příčce musela rozhodnout upravená mužská superfinálovka. Dvojčata Markéta a Martina Bakičovy měly totiž po kvalifikaci a finále naprosto shodný výsledek. V „rozlezu“ byla nakonec úspěšnější Martina a dolezla si pro bronzovou medaili.
Mezi muži se o nejvyšších příčkách rozhodovalo až v superfinále, do kterého postoupili čtyři závodníci. Bez medaile nakonec zůstal Michal Motl, který se „Pavouka“ zúčastnil poprvé, ale po nymburské stěně se pohyboval jako doma. Na třetí příčce nakonec skončil loňský vítěz Jan Novák a stříbro patří Marku Řehořovi. Nejlepší výkon ale předvedl medailista všech dosavadních ročníků Ondřej Běhy Běhal. Superfinálový top mu sice unikl, ale jeho výkon patřil k vrcholům letošního ročníku a rozhodně se bylo na co dívat.
Atmosféra závodů byla díky divácké kulise perfektní a výkony lezců potěšily oko i ducha snad všech přítomných. Celý závod zakončila podařená afterparty, která se protáhla až do nedělního rána.


Jan Novák (3. místo) v superfinálovce

foto by © 


I letošní Polabský Pavouk se nadmíru vydařil a organizátoři děkují všem sportovcům i partnerům, především pak společnosti Singingrock, která byla hlavním sponzorem.
Fotky z akce naleznete brzy na www.stenanymburk.cz.


Sarah Kinkorová (1. místo) ve finálové cestě

foto by © 



David Motl (4. místo) v superfinálovce

foto by © 



Míša Adámková (2. místo) ve finálové cestě

foto by © 



Stupně vítězů

foto by © 



Celá banda

foto by © 


Výsledky


Muži
1. Ondřej Běhal (HOPSUK)
2. Marek Řehoř (HO Sherpa climbe)
3. Jan Novák (TJ Spartak Kutná Hora)

Ženy
1. Sarah Kinkorová (CC Ruzyně)
2. Michaela Adámková (Namche)
3. Martina Bakičová (HO Gekon Újezd nad Lesy)

Celou výsledkovku můžete najít v přiloženém souboru.

 Polabský pavouk 13 - results download

Ivan   [úpravy] 11:48 02.01.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fotky11:56:28 02.01.2014
nebudou? :)
honzaodpovědět 
 Re: fotky20:47:31 03.01.2014
ne nebudou
porekodpovědět 
  Re: fotky00:15:25 16.01.2014
http://www.hopsuk.cz/index.php?a=118
fotkyodpovědět 

 Foto dne:

Sila Oceánu
 Databáze cest:
Všechny cesty (185519)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Divná Věc 6 Skály U Tušimic
L'elefante Elegante 7b+ Val Masino
Schovka 6C Skalky Za Aritmou
Zaběhlej Kus V Labské Údolí - Pravý Břeh
Stará Cesta V Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Chyba 6A+ Hlavatice
Tangenziale 7b Comano
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Druhá Míza 8+/9- Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu |

 Nové komentáře:
Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Je druhý :) | Re: Škoda jí, | Velmi smutne | Re:tardi |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M | Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1833 
 Ne 
 2092 
 Nevím 
 1336 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.