LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167686 cest
Nové přelezy:
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-
Streit Um 7b
Kraftsport 8A+
Atom 8C
TNT 8B

Stěny
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210
Bouldering za oponou - Měnín
V 16 - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Brno
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Himálaj a Karakorum - Československé a České prvovýstupy

Jiří Novák

smallJedna z pěti nových knih, které se budou křtít na Smíchovském festivalu Alpinizmu. Sepsal jí ten nejpovolanější, který se dlouhodobě velkou měrou podílel na přípravě čs. a českých expedic a několika se sám účastnil.

"Unikátní a reprezentativní publikace s velkoformátovými fotografiemi o prvovýstupech československých a českých lezců v nejvyšších horských oblastech světa. Těžištěm publikace jsou kapitoly popisující jednotlivé éry našeho horolezectví - První výpravy (období 1969 - 1979), Zlaté časy (období 1981 - 1988), Devadesátá léta (období 1990 až 1999) a Nové tisíciletí (období 2000 - 2015). Jedna kapitola je věnována Radku Jarošovi a jeho cestě za Korunou Himálaje. V samostatné kapitole Expediční styly a obtížnosti výstupů je poprvé v Česku komplexně představena problematika stylů expedic, stylů volného lezení a srovnání všech stupnic obtížnosti výstupů."


titulka knihy


Himálaj a Karakorum - Československé a České prvovýstupy


Autor: Jiří Novák
Vydavateství: Alpy
Rok: 2015, první vydání 6.11.
Formát: A4, vazba V8, velkoformátové fotografie
Doporučená cena: 390,- Kč
K dostání: postupně všude

Zatím si knihu můžete pořídit nebo objednat v Praze v Alpy.cz nebo v Kiwi, v Eshopu Lezec, nebo Knihynahory, já už jí na seznamu Ježíškovi dávám na přední místa, protože i PeS jí hodně chválí.

Megakřest a autogramiáda: Křtít se bude za týden na MFA (v pátek večer), kde nové tituly odhalí i Mára Holeček (ČHD2: Zápisky Marouška Blázna), Radek Jaroš (K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje - Jaroš Radek), Josef Essl (ALPY - Trekové okruhy) a Viki Grošelj (Velikáni Himaláje).


Odkazy:
Jiří Novák, čestný člen ČHS
Alpy.cz: Novinka - Jiří novák...
program MFA 2015








Marťan   [úpravy] 09:48 12.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kniha17:08:01 13.11.2015
Jest ly je ta kniha s fušovaná jak ten novy seriál o Himalájské lezení  je za ty peníze drahá . K,
.Návrat
K.Návratodpovědět 
 Re: kniha10:16:35 15.11.2015
Ježíšek přišel předčasně a ta kniha je parádní, už jsem se zabořil do fotografií i textů. ...Mimo jiné předmluva Peter Habeler a Daniel Polman.
 martanodpovědět 
  Re: kniha15:54:39 15.11.2015
Daniel Polman jako ten cyklista?
odpovědět 
 Re: kniha14:56:37 19.11.2015
tak seriál si dělá hlavně sama ČT, z toho bych autora asi úplně nevinil...v TV jsou ROZHODNĚ k vidění horší sportovní dokumenty a I. byla prostě tak dobrá(až na šílenou znělku), že II. bylo hold slabší, jak už to bývá...však mapovala "jen" 10 let a to není zas tolik ve srovnání s první částí...
thomasodpovědět 

 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185065)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Treibhauseffekt 8+/9- Weihar
Pumprisse 7 Wilder Kaiser
Stinkefinger 7+ Weihar
Relax 7 Weihar
Tisíc Variant Ruky Dlouhé 10- Krkavka
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta V Hrubá Skála
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům | Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1681 
 Ne 
 1932 
 Nevím 
 1199 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.