LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167614 cest
Nové přelezy:
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-
Streit Um 7b
Kraftsport 8A+
Atom 8C
TNT 8B
Muscle Pow 8B/8B+

Stěny
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
ZŠ Planá - Planá
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček: aklimatizace na předvrchol G1 je za námi

Mára Holeček se Zdeňkem Hákem mají za sebou poslední část aklimatizace před pokusem o výstup novou cestou jižní stěnou na Gasherbrum I. Aklimatizovali se výstupem jižním kuloárem k předvrcholu Gasherbrum I. do výšky 7100 m, jak Mára píše v blogu na lidovky.cz

Podle jeho vyprávění šli "rozložitým Abruzziho ledovcem, který je bez jakýchkoliv viditelných záludností, až pod jižní vrchol, gasherbrumského masivu. Jedná se o takový svébytný předvrchol, či hrbek „Ghé-eins“, zvedající se více jak dva kilometry od ledovce. Vede přes něj cesta od Poláků a Španělů, směřující dál na hlavní vršek. Anebo, ještě jižněji, ho obchází původní americká výstupová trasa. My jsme našli mezi těmito trasami nedotčený kuloár."

Lezli nahoru dva dny, vždy velmi brzy ráno, než začal být kuloár, sbírající padající séraky ze stěn, nebezpečný. V posledním úseku se s Márou utrhla převěj, ale se štěstím z 
toho vyvázl.

Viz: lidovky.cz: Zápisky horolezce Holečka: Loupeživý kšeft...


sth   [úpravy] 08:46 19.07.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tak paráda18:23:35 19.07.2017
..teď už jenom jeden neúspěšný pokus s dramatickou zpátečkou a na další rok je vystaráno... NEEEE! tentokrát to dáte ať se trochu pohneš z místa Máro!!!
fufnaodpovědět 

 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185060)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stará Východní Cesta - A5 Var. V Horní Skály
Prostrední Hrot Dubkeho Lávkou 3+ Tatry
Miranda 6b Sass Dlacia
Unbekannt 5- Steinwald
Držgrešle VIIb Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Západní Cesta IV Horní Skály
Stará Západní Cesta IV Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: Gratolace | Re: gratulace klukům | Gratolace | VPN |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (33)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Pinch od Edelridu (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1678 
 Ne 
 1924 
 Nevím 
 1196 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.