LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
49.Pelikán 10018
50.Brajer 9988
51.Hebelka 9960
Bouldry:
49.F 8906
50.Kalvas 8900
51.Kollár 8853
Hory:
14. 5018
15.Sukačová 4926
16.Magič 4805

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168242 cest
Nové přelezy:
Stornello 9-
Jumper 10/10+
Žiletkář Xb
Camp 4 Xc
Ippolito 10-
Rychlá Smr 10-
Stornello 9-
Big Brothe 10
Götz Von B 9-
Thor´s Ham 10-

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Olympia - Brno - Modřice
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

XIV. Medzinárodný Festival Horských Filmov Poprad

11. - 15. október 2006

Jeseň v Poprade. Čo k tomuto slovnému spojeniu pridať? Veci znalí vedia, že neodmysliteľnou súčasťou babieho leta pod Tatrami je Medzinárodný festival horských filmov.


Jeho 14. ročník sa v Poprade začína 11. októbra a päťdňový filmový maratón tradične ponúka nielen ušľachtilú zábavku pre milovníkov horskej kinematografie, ale celkom vydarený program pre všetkých, ktorým sa hory stali alfou a omegou ich života. Filmy, výstava, nesúťažné retrospektívne projekcie, dokonca ako býva posledné roky dobrým zvykom aj preteky Slovenského pohára v boulderingu poriadne roztočia stojaté vody pokojného plynutia času v mestečku pod miniveľhorami. A tiež býva dobrým zvykom, že popradský festival ponúka aj besedy so známymi osobnosťami horolezeckého a cestovateľsko-dobrodružného života. Spomeňme aspoň mená ako Edmund Hillary, Krzysztof Wielicki, Kurt Diemberger a iní im podobní.  Hovorí vám to niečo? No jasné, títo všetci v minulosti prijali hosťovanie na popradskom festivale. Organizátori  chcú v dobrej tradícii pokračovať, tento rok pozvali do Popradu  dvoch hostí. Ten prvý, rakúsky cestovateľ Bruno Baumann , nazývaný aj Messnerom púští, príde pod Tatry pohovoriť niečo o dobrodružnom putovaní „Himalájami piesku“. Ten druhý, taliansky horolezec Simone Moro, sa rád podelí so svojimi zážitkami z vysokých kopcov, naposledy vzbudil pozornosť prvým zimným výstupom na Shisha Pangmu (aj s poľským horolezcom Piotrom Morawskim, ktorý bude tento rok na festivale hrať úlohu zodpovedného porotcu). A vlastne, načo o tom všetkom písať? Príďte do Popradu v termíne 11. až 15. októbra, tradične v dvoch kinách vás budú čakať viac ako tri desiatky súťažných filmov (medzi nimi aj zopár naozaj vydarených kúskov a nemal by chýbať ani miláčik popradského publika, slovenský dokumentarista  Paľo Barabáš). Festival je tu pre vás, tak sa nechajte zlákať. (kim)   

informácie o programe festivalu: horskyfilm@slovanet.sk
tel.: +421 52 / 77 210 60
www.mfhf.sk

Horsky Film   [úpravy] 09:23 06.10.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Brandenburger Haus
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (185126)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tygří Relaxace VIIIb Čížkovy Kameny
Herakles 8+ Harmanecká Jaskyňa
Schnuck VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Schnak VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Schnick VIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Nově komentované:
Sweet Jane 6b Ceuse
Sortez-Moi De La L1 6c+ Ceuse
Quemando Bloques 7b Villanueva De Valdegovia
Himbajs Šůviks 8/8+ Velká
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Re: Je to pánko | Inzerát | Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům | Re: Dia stèna | Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna | Dia stèna |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)

 Nově v inzerci:
Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1714 
 Ne 
 1964 
 Nevím 
 1222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.